Підготовка авто до фарбування гумової фарбою

Багатьох автовледельцев, надумані пофарбувати свій автомобіль так званої гумової фарбою цікавить питання: «А як підготувати кузов авто до фарбування гумової фарбою ?» Адже надивившись відео, начитавшись інших матеріалів про достоїнства і особливості фарби на основі рідкої гуми, захотілося й собі виділити свій автомобіль, змінити звичний вид або ж просто випробувати останні технології.

Роздуми про те, що раз фарба так сильно відрізняється від звичайної, то і відрізняється технологія підготовки до фарбування кузова автомобіля, не перестають хвилювати більшість автовласників. Саме тому варто пролити світло на таке питання.

зміст:

  • підготовка автомобіля
  • Перевірка фарбопульта
  • Підготовка самої фарби
  • Як наносити фарбу - основні правила
  • забарвлення кузова

Підготовка до фарбування авто

Перш ніж братися за фарбу, автомобіль слід ретельно підготувати. Для початку машину слід вимити, причому обов'язково зі спеціальними миючими засобами, ефективно розщеплюють жир. Використання знежирювачів для обробки поверхні - гарантія міцного і рівного прилягання фарби. Далі кузов слід перевірити на наявність корозії. Подібні ділянки очищаються дощенту, навіть якщо в результаті залишиться поглиблення або діра. Такі місця можна буде закрити шпаклівкою або заварити. Після подібних робіт авто ще раз доведеться вимити, бажано, знову з розчинником. І тільки після всіх цих заходів можна приступати до власне фарбування.

Нанесення на проблемні місця шпаклівки

Обробка кузова знежирювачем

Само собою, всі деталі, на зразок номерних знаків, слід зняти. Ручки дверцят також зніміть, розберіть і в такому вигляді фарбуйте. Захистіть скла, дзеркала і радіаторну решітку від бризок фарби. А ось за фари хвилюватися не варто, так як з них гумова фарба знімається легко і просто.

підготовка фарбопульта

За допомогою розчинника і якісної фарби можна домогтися дуже чистого яскравого кольору. Ну і, звичайно, краскопульт, яким ви будете наносити фарбу, також грає свою роль. Наприклад, бак пристрою повинен бути досить об'ємним, а сопло - широким. У порівнянні з фарбопультом для звичайної автокраски, не менше 1,4 мм. Перед фарбуванням одягніть робочий одяг, не забудьте також про респіратор.

підготовка фарбопульта

Фарбування рідкої гумою

Заповнивши розпилювач фарбою, корисно потренуватися на який-небудь поверхні - непотрібному шматку картону, дсп і тому подібного. Так ви зможете визначити потрібний вам режим розпилення і подачі фарби. Досягніть того, щоб всі лінії були акуратними і плавними.

Підготовка гумової фарби

Нагрівайте фарбу до 50 ° C за допомогою водяної бані. Це робиться для того, щоб розчинник і фарба краще змішалися. Співвідношення фарби і розчинника повинно бути 1 до 1,5 (на чотири літри фарби - шість літрів розчинника). Розмішуйте суміш міксером.

Правила нанесення гумової фарби

При нанесенні фарби, розпилювач потрібно рухати на відстані близько 30 сантиметрів від поверхні автомобіля, паралельно їй. Відстань це дуже важливо, тому що, якщо ви відсунете краскопульт далі, частина фарби не потрапить на авто, в результаті чого рівномірне фарбування не вийде. Якщо ж відстань буде занадто близьким, ближче 25 сантиметрів, струмінь з розпилювача буде збивати фарбу на поверхні, створюючи нерівності, патьоки і зморшки.

Для факела виберіть овальну форму, з великим розміром в 30 сантиметрів. Краскопульт слід рухати з середньою швидкістю 30-40 см в секунду. Швидше рухатися не слід, щоб вся поверхня рівномірно покрилася фарбою, повільніше - так само не потрібно, так як фарби стане занадто багато, вона потече і утворює велику шагрень. Розпилювач повинен розташовуватися до поверхні під кутом в 90 °, з граничними відхиленнями в ту чи іншу сторону не більше 5-10 °. Якщо коливання будуть вище, якісної прокраски без дефектів не вийде.

Наносите гумову фарбу рівномірно паралельними один до одного смужками, які перекриваються між собою на 4-6 см. Так ви компенсуєте слабоокрашенниє місця. Щоб фарба лягла рівномірно, перший шар наносите в одну сторону, другий - в іншу (один горизонтально, інший вертикально).

Підготовка кузова до нанесення фарби Plasti Dip

Нанесення гумової фарби

Коли ви доходите до кінця смуги, що не зволікайте краскопульт від поверхні або не повертайте кисть руки з відведенням в сторону факела. Так ви створите нерівномірно прокрашенную поверхню.

Звертайте увагу також на баланс витрати фарби і повітря. Перед початком робіт перевірте, наскільки щільно з'єднані шланги для повітря, відрегулюйте роботу механізму. Пластідіп наноситься в окремому приміщенні, сухому і чистому, щоб уникнути попадання пилу на автомобіль в процесі фарбування. Температура повітря в приміщенні повинна бути в діапазоні від 20 до 25 ° С, а відносна вологість - не вище 87%. Детальний відео про те, як використовувати гумову фарбу Plasti Dip ви можете подивитися тут.

процес забарвлення

Залежно від того, наскільки відрізняється первісний колір автомобіля від бажаного, вам може знадобитися нанести на основу кілька шарів (до 3-х) підкладки. Вона являє собою білу гуму. Особливо актуально це для тих, хто перефарбову темну машину в яскравий або світлий колір.

Тримаючи краскопульт перпендикулярно поверхні автомобіля, нанесіть два-три шари гумової фарби. Починайте фарбувати праву задню стійку, потім дах, потім ліву задню стійку, багажник, далі настане черга бампера і задньої частини. Далі від заднього крила з лівого боку до передніх дверцят, від неї - до фар, до лівої сторони капота (профарбовуємо фари), радіаторних гратах. Після чого настане черга правих передніх дверцят і заднього правого крила.

Перший шар буде напівпрозорим, йому потрібно дати висохнути близько чверті години. Після цього можна наносити фарбу повторно, і знову чверть години на сушку. Так наноситься близько п'яти шарів. Останній повинен сохнути вже не менше, ніж годину. Поверхня повинна сохнути самостійно без використання фенів або теплових гармат.

Не забувайте, що фарба повинна бути обрана дуже ретельно, беручи до уваги всі особливості матеріалу і форми кузова. Краща гумова фарба виробляється в Німеччині, її відрізняє довговічність, міцність і практичність.

Видалення гумової фарби зі стекол

Видалення фарби Пластідіп з покришок

Якщо частина фарби потрапила не на місце, не переживайте, відокремити її легко. Для досягнення просто матового кольору, без всяких ефектів, верхній шар старої фарби можна навіть не знімати. Просто нанесіть гумову фарбу поверх попередньої фарби. Нанесіть не менш трьох шарів - і результат буде відмінний.

Автор: Іван Матієшин


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found