Чим змастити рульову рейку (з ГУР, ЕУР). Види, яка мастило краще

Мастило для рульової рейки необхідна для забезпечення нормальної роботи цього вузла, продовження його терміну експлуатації. Мастило використовується для всіх трьох типів рульових рейок - без підсилювача, з гідравлічним підсилювачем (ГУР) і електричним підсилювачем керма (ЕУР). Для змазування рульового механізму зазвичай використовують пластичні літієві мастила, починаючи звичайним «Литолом» і закінчуючи більш дорогими, спеціальними мастильними засобами.

зміст:

 • Ознаки відсутності мастила
 • Які бувають засоби
 • Рейтинг популярних мастил
 • Як правильно змастити

Cмазка для рульової рейки

Спеціалізовані мастила для вала і під пильовик рульової рейки працюють краще і довше. Однак їх суттєвий недолік - висока ціна. Дивіться огляд кращих мастил рульової рейки, заснований на знайдених в інтернеті відгуках і технічних характеристиках самих засобів. Він допоможе визначиться з вибором мастильного матеріалу.

Назва мастила Короткий опис і характеристика Обсяг упаковки, мл / мг Ціна однієї упаковки станом на літо 2019 року, російських рублів
«Літол 24» Універсальна багатоцільова літієва змазка, повсюдно використовується в різних автомобільних вузлах. Чудово підходить для закладання в рульову рейку. Додаткова перевага - доступність в магазинах і низька ціна. Один з кращих варіантів. 100 60
«Фіол-1» Аналог "Литол-24" - універсальна літієва змазка, відмінно підходить для закладання під пильовик або на вал рульової рейки. М'якша, ніж Литол. Виробник рекомендує закладати її в рейки автомобілів ВАЗ. Відрізняється низькою ціною. 800 230
Molykote EM-30L Синтетична пластична змазка з широким температурним діапазоном. Чудово підходить для змазування вала рульової рейки, а також для закладання її в пильовики. Ще одна особливість - виробник явно вказує, що її можна застосовувати для змазування черв'яка рульової рейки з електропідсилювачем керма. Недолік полягає в дуже високій ціні. 1000 8800
EFELE MG-213 Універсальна літієва змазка з широким температурним діапазоном. Зверніть увагу, що її можна використовувати лише в парах тертя "метал-метал". Небажано її використовувати з гумовими і пластиковими деталями. 400 300
Liqui Moly Thermoflex Spezialfett Консістентаная мастило на літієвої основі. Володіє прекрасними характеристиками, безпечна для гуми, пластика, еластомеру. Може бути використана для виконання ремонтних робіт в побуті. Недолік полягає у високій ціні. 370 1540

Коли використовувати мастило рульової рейки

Спочатку виробники завжди закладають певну кількість мастила на вал і під пильовики рульової рейки. Однак з часом, у міру забруднення і згущення, заводська мастило поступово втрачає свої властивості і приходить в непридатність. Тому автовласникові необхідно періодично міняти мастило рульової рейки.

Існує ряд ознак, за наявності хоча б одного з яких потрібно виконати ревізію стану рульової рейки, і при необхідності виконати заміну мастила. Паралельно з цим можливі й інші роботи, наприклад, заміна ущільнювальних гумових кілець. Отже, до даних ознаками відноситься:

 • Скрип при повороті керма. При цьому гул або сторонні звуки виходять саме з рейки, зазвичай з лівого боку автомобіля.
 • У рейок, не обладнаних підсилювачами керма, стає більш тугий поворот, тобто, крутити рульове колесо стає важче.
 • При їзді по нерівностях рейка також починає видавати скрип і / або гул. Однак в цьому випадку потрібно робити додаткову діагностику, оскільки причина може бути і не в рейці.

Якщо автовласник стикається хоча б з одним з перерахованих вище ознак, то необхідно виконати додаткові діагностичні дії, в тому числі перевірити наявність мастила в рульовій рейці.

Який мастилом змастити рульову рейку

Для змазування рульових рейок зазвичай використовують пластичні консистентні мастила. Насправді їх можна розділити за складом, на якому вони засновані, і отже, по цінового діапазону. В цілому ж, мастила для кермової рейки можна умовно розділити на наступні типи:

 • Літієві мастила. Класичним прикладом може служити знаменитий «Літол-24», який має повсюдне поширення в автомобільних механізмах, в тому числі його часто використовують для обробки рульової рейки. Може працювати в широкому діапазоні температур. Його єдиний недолік - поступове розчинення, через що він поступово розтікається.
 • Кальцієві або графітові (солідол). Це клас найбільш дешевих мастильних матеріалів із середніми експлуатаційними характеристиками. Добре підходить для машин, що відносяться до бюджетного класу.
 • Комплексна кальцієва мастило. Непогано переносить низькі температури, але вбирає вологу, і змінює при цьому свою консистенцію і властивості.
 • Натрієва і Кальцева-натрієва. Подібні мастила погано витримують вологу, правда можуть працювати при високих температурах.
 • Барієві і вуглеводневі. Це одні з найдорожчих мастил, але мають високі експлуатаційні характеристики.
 • Мідні. Відмінно витримують високу і низьку температуру, проте вбирають вологу. Також є досить дорогими.

Як показує практика, для змащення рульової рейки цілком можна користуватися недорогими літієвими мастилами , економлячи тим самим гроші автовласника. Їх характеристик цілком достатньо для забезпечення нормальної роботи рульових рейок.

Загальні вимоги для мастил

Щоб правильно відповісти на питання, яка мастило для рульової рейки краще, необхідно розібратися з тими вимогами, яким повинен відповідати ідеальний кандидат. Так, необхідно врахувати:

 • Робочий температурний діапазон. Особливо це стосується його нижньої межі, оскільки взимку мастило не повинна замерзати, а ось влітку навіть у найбільшу спеку рульовий механізм навряд чи розігріється до високих температур (навіть до + 100 ° С температура навряд чи дійде).
 • Постійна в'язкість на рівні пастоподібного продукту. Причому це актуально для роботи мастила у всіх температурних діапазонах, при яких експлуатується автомобіль.
 • Високий постійний рівень адгезії, який практично не змінюється при зміні умов її експлуатації. Це також стосується як температурного режиму, так і значення відносної вологості навколишнього повітря.
 • Захист металевих поверхонь від корозії. Корпус рульової не завжди може забезпечити герметичність, тому в більшості випадків в нього потрапляє волога і бруд, які, як відомо, згубно впливають на метал, в тому числі, так званий, нержавіючий.
 • Хімічна нейтральність. Зокрема, мастило не повинна завдавати шкоди деталям, виготовленим з різних металів - сталі, міді, алюмінію, пластмаси, гуми. Особливо це актуально для рульової рейки з ГУР. У ній є багато гумових ущільнювачів, які повинні працювати нормально і витримувати робочий тиск. Менш це актуально для машин з електро підсилювачем керма.
 • Відновлюючі здатності. Мастило рульової рейки повинна берегти робочі поверхні деталей від надмірного зносу і по можливості відновлювати їх. Зазвичай це досягається використанням сучасних домішок, на зразок кондиціонера металу або подібних йому складів.
 • Нульова гігроскопічність. В ідеалі мастило взагалі не повинна вбирати в себе воду.

Всім перерахованим властивостям повністю задовольняють літієві мастила. Що стосується електричних рульових рейок, то для них використання таких коштів безпечно, оскільки вони є діелектриками. Відповідно, не можуть пошкодити двигун або інші елементи електросистеми підсилювача.

Популярні мастила рульової рейки

Вітчизняні автолюбителі користуються, в основному, зазначеними вище літієвими мастилами. На основі знайдених в інтернеті відгуків було складено рейтинг популярних мастил для рульових рейок. Список не носить комерційного характеру і не рекламує ні одну мастило. Якщо у вас є обґрунтована критика - напишіть про це в коментарях.

«Літол 24»

Універсальна змазка «Літол 24» - антифрикційне, багатоцільове, водостійке змазує засіб, що використовується в вузлах тертя. Виготовляється на основі мінеральних масел і з додаванням літієвих. Володіє оптимальним температурним робочим діапазоном - від -40 ° С до + 120 ° С. Колір «Літол 24» може змінюватися в залежності від виробника - від світло-жовтого до коричневого. Відповідає практично всім перерахованим вище вимогам, що пред'являються до мастил рульових рейок - високі протикорозійні властивості, в його складі відсутній вода, висока хімічна, механічна і колоїдна стабільність. Саме мастило «Літол 24» рекомендована в рульову рейку вітчизняним автовиробником «ВАЗ». Крім цього, Литол 24 може бути використаний і в багатьох інших системах і механізмах автомобіля, а також при виконанні ремонтів в побуті.Тому він однозначно рекомендований до покупки всім автовласникам. Єдине, на що потрібно звертати увагу при покупці, так це його відповідність ГОСТу.

Зверніть увагу, що «Літол 24» не проводить електрику, тому він цілком може бути використаний для обробки рульових рейок, обладнаних електро підсилювачем керма.

1

«Фіол-1»

Мастило «Фіол-1» - це аналог «Літола», проте є більш м'якою літієвої мастилом. Також є універсальною і багатофункціональною. Багато майстрів рекомендують саме її використовувати в рейці без підсилювача керма або для електричних рульових рейок. Її температурний робочий діапазон - від -40 ° С до + 120 ° С.

Фіол-1 може використовуватися для вузлів тертя, що змазуються через прес-маслянки, в гнучких валах або тросах управління з оболонкою діаметром до 5 мм, для обробки малопотужних редукторів, легконавантажених малогабаритних підшипників. Офіційно вважається, що в багатьох вузлах мастила «Фіол-1» і «Літол 24» можуть бути взаємно замінені (але не у всіх, це потрібно додатково уточнювати).

В цілому, «Фіол-1» - відмінне недороге рішення для закладання мастила в рульову рейку, особливо для недорогих машин бюджетного класу. Численні відгуки говорять саме про це.

2

Molykote EM-30L

Під торговою маркою «Молікот» реалізується багато пластичних мастил, але однією з найпопулярніших для змазування рульової рейки є новинка під назвою Molykote EM-30L. Це синтетична морозо- і термостійкий пластичне мастило для високих навантажень на основі літієвого мила. Температурний діапазон - від -45 ° С до + 150 ° С. Може використовуватися в підшипниках ковзання, троси управління в оболонці, направляючі ковзання, ущільнення, закриті зубчасті передачі. Безпечний для гумових і пластикових деталей, не містить свинець, стійкий до змивання водою, підвищує зносостійкість матеріалу.

Molykote EM-30L рекомендована для змащування черв'яка рульової рейки, зокрема, обладнаної електропідсилювачем. Єдиний недолік даної мастила - її висока ціна в порівнянні з бюджетними аналогами. Відповідно, її має сенс застосовувати лише в тому випадку, якщо автовласникові вдалося, що називається "дістати" її, а не купити.

3

EFELE MG-213

Засіб EFELE MG-213 - універсальна термостійкий пластичне мастило на основі літієвого комплексу, що містить протизадирні присадки. Дуже добре підходить для роботи в механізмах, що працюють в умовах високих температур і високих навантажень. Так, температурний робочий діапазон мастила становить від -30 ° С до + 160 ° С. Набивають її в підшипники кочення, ковзання та інші вузли, де працюють поверхні «метал-метал». Володіє відмінними антикорозійними властивостями, стійка до змивання водою, підвищує термін служби деталі.

В цілому, мастило добре зарекомендувала себе при закладки її в рульову рейку. Однак, як і в минулому варіанті, не має сенсу спеціально купувати її для закладки, а можна лише скористатися, якщо є така можливість. Ціна зазначеної мастила вище середнього рівня по ринку.

4

Liqui Moly Thermoflex Spezialfett

Засіб Liqui Moly Thermoflex Spezialfett - мастило, що відноситься до другого класу за класифікацією NLGI. Вона може використовуватися в роботі підшипників, редукторів, в тому числі, високонавантажених. Має високу стійкість до впливу на неї вологи, а також сторонніх хімічних елементів. Безпечна для гуми, пластика і композитних матеріалів. Відрізняється високим терміном служби. Температурний діапазон використання від -50 ° С до + 140 ° С.

Універсальна змазка Ликви молі може бути використана вр всіх рульових рейках - з гідропідсилювачем керма, з електропідсилювачем керма, а також на рейках без підсилювача. З огляду на її універсальність і високі експлуатаційні властивості вона однозначно рекомендована до використання не тільки в системі рульового механізму автомобіля, але і при ремонтних роботах на інших елементах, в тому числі, в побуті. Єдиний недолік продукції марки Liqui Moly - це їх висока ціна.

5

Перераховані вище засоби є найбільш популярними в тому числі через їх відносно низьку вартість.

Також можна окремо порекомендувати мастило StepUp SP1629. Це універсальна термостійкий синтетичне мастило з дисульфідом молібдену, зроблена на основі синтетичного масла, загущенного кальцієвих комплексом. До складу мастила входить кондиціонер металу SMT2, який забезпечує засобу дуже високі протизадирні, антикорозійні та протизносні властивості. Відрізняється широким температурним діапазоном - від -40 ° C до + 275 ° C. Єдиний недолік змащення «Степ Ап» - висока ціна, зокрема, за баночку об'ємом 453 грами магазини станом на літо 2019 року просять приблизно 600 російських рублів.

Ще пара непоганих вітчизняних і поверніть варіанти - «Циатім-201» і «Северол-1». «Циатім-201» - це недорога літієва антифрикционная багатоцільова змазка з широким температурним діапазоном (від -60 ° С ... + 90 ° С). Аналогічно «Северол-1» - це літієва змазка за складом дуже схожа на «Літол-24». Містить антиокислювальні і антифрикційні присадки. Добре підходить для використання в умовах північних широт.

Багато автолюбителів закладають в рульову рейку мастило для шарнірів кутових швидкостей - «ШРУС-4». Вона також володіє перерахованими вище властивостями - високу адгезію, антиокислювальні властивості, малої випаровуваність, захисними властивостями. Температурний робочий діапазон - -40 ° С до + 120 ° C. Однак таке мастило краще використовувати лише в разі, якщо вона є, що називається, під рукою. А так краще користуватися перерахованими вище літієвими мастилами.

Як набити мастилом рульову рейку

Після того як був зроблений вибір на користь тієї чи іншої мастила для рейки, необхідно пам'ятати, що безпосередньо змащувати цей вузол теж необхідно правильно. Важливо розділити рейки з ГУР і рейки без підсилювача, а також з ЕУР. Справа в тому, що в гідравлічних рульових рейках немає необхідності змазування їх приводного вала, оскільки він змазується природним чином завдяки рідини гідропідсилювача, зокрема, змащується точка дотику шестерні і рейки. А ось вали звичайних рейок і рейок з електричним підсилювачем керма потребують змащення.

Для заміни мастила на валу рульову рейку годі й демонтувати. Головне - знайти регулювальний механізм, куди, власне, і закладається нова мастило. Де він знаходиться на конкретній моделі автомобіля - необхідно поцікавитися у відповідній технічній документації. Другий важливий момент - бажано ретельно видалити старе мастило з тим, щоб вона не змішувалася з знову закладаються засобом. Однак для цього потрібно буде демонтувати рейку. Але в більшості випадків нову мастило на валу просто додають до старої.

Процес заміни мастила на валу рейки в загальному буде виконуватися за наведеним нижче алгоритмом:

 1. Відкрутити притискні болти кришки регулювального механізму, витягти регулювальну пружину.
 2. Витягти з корпуса рейки притискної черевик.
 3. У відкрився обсяг корпусу рейки потрібно набити мастила. Її кількість залежить від розміру рейки (моделі автомобіля). Дуже багато теж закладати не можна, оскільки вона може бути видавлена ​​через сальники.
 4. Після цього повернути на місце черевик. Він повинен щільно сидіти на своєму місці, а мастило не повинна виходити через крайні сальники на рейці і безпосередньо з-під поршня.
 5. Бажано залишити невелику кількість мастила між рейкою і черевиком. Перевірити цілісність кілець ущільнювачів.
 6. Закрутити назад кріпильні болти регулювальної пластини.
 7. Мастило природним чином пошириться всередині рейки в процесі експлуатації.

Разом з валом рейки необхідно також виконати заміну мастила під пилюжником (набити його мастилом) в нижній частині рейки. Знову ж, у кожної моделі автомобіля можуть свої конструкційні особливості, проте в цілому алгоритм робіт буде наступним:

 1. На автомобілі, що стоїть вивернути кермо вправо до кінця і піддомкратити праву частину машини.
 2. Демонтувати праве переднє колесо.
 3. За допомогою щітки і / або дрантя необхідно очистити деталі, що знаходяться в безпосередній близькості до пильовики рейки з тим, щоб сміття не потрапив всередину.
 4. Послабити стяжку на пильовику і розрізати або відкрутити монтажний хомут.
 5. Відсунути захисну гофру для того, щоб отримати доступ до внутрішнього об'єму пильовика.
 6. Видалити старе мастило і наявний сміття.
 7. Змастити рейку і набити пильовик новим мастилом.
 8. Зверніть увагу на стан пильовика. Якщо він порвався, то його необхідно замінити, оскільки порваний пильовик - поширена несправність рульової рейки, через яку можлива поява стуку при повороті рульового колеса.
 9. Встановити хомут в посадочне місце, закріпити його.
 10. Аналогічну процедуру необхідно провести з протилежного боку автомобіля.

А ви змащували самостійно рульову рейку? Як часто це робите і чому саме? Напишіть про це в коментарях.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found