Інструкція як зняти і провести профілактичний ремонт моторчика пічки Форд Фокус 1. Огляд і змазування втулок моторчика пічки Ford Focus

На першій швидкості роботи моторчика пічки Фокуса почали з'являтися звуки повизгивания! Поки він ще працює і ремонт не потрібно, для продовження рядок служби, вирішено зняти мотор грубки , оглянути і змастити втулки ковзання .

Для робіт знадобиться:

  • хороша підсвічування,
  • набір біт під хрестову викрутку,
  • кілька маленьких плоских викруток,
  • комірець (для захоплення біт потрібен коротший), особливість малого простору для відкручування між підлогою та подторпедним простором.

Як дістатися до моторчика пічки Ford Focus 1

Відкручуємо три шурупа (хрест) знімаємо обмежувач ходу кришки і повністю виймаємо бардачок, на те він і бардачок, - бардак з нього краще попередньо витягнути в пакет!

Відкручуємо з поддеваніем серцевину (хрест) пластикових пістон, виймаємо самі пістони, три штуки, знімаємо нижню панель доступу до моторчика.

Відкручуємо кріплення воздуховода в ноги пасажиру, болтик (хрест) один штук, знімаємо воздуховод.

Зняття моторчика пічки на Фокусі

Тепер найскладніша операція - відкручування болтів кріплення моторчика , хоч вони закручені в пластик, але незручність підведення інструменту, створює складності. Як варіант розміщення тіла перший з водійського сидіння, опустивши ручку ручника, головою доведеться торкатися килимка пасажирського місця, другий повністю відкривши двері пасажира і постеливши на поріг стару куртку лягати підлозі боком, лівим в низ. Загалом ця операція зняття і установки на кшталт годині фітнесу!

Знімаємо штекер підключення. Відкручуємо три болтика (хрест) кріплення настановного корпусу моторчика.

Виймаємо нижню кришку інсталяційного корпусу моторчика, обережно не випускаючи з рук відразу покласти на поверхню з якої моторчик не повинен впасти, вентилятор пічки вимагає ніжного звернення. Віджимаючи гумові виступи витягуємо моторчик з інсталяційного корпусу.

Огляд втулок моторчика пічки

Відразу видно причина з'явився посвисти , це волога яка потрапляла на нижню втулку , та й верхня втулка теж страждає і зношується не менше. Отвір для зливу конденсату вологи я відразу розширив до 3 мм.

Обстеження стану моторчика:

Як бачимо колектор стертий і щітки вже під кінець, до наступного розтину треба підготуватися і хоча б замінити щітки, розмір 5 * 5 мм. Як показало обстеження матеріал щіток ближче до міді а не графіту напевно графіт в системі вентиляції не доречний з екологічних міркувань. Тому і підбір заміни слід робити з більш мідних щіток, зайвий розмір завжди можна сточити перед установкою.

Змазування втулок моторчика

Для змазування я приготував 1 мл моторного масла і 3-4 мл мастила ШРУС, за логікою дисульфід молібдену і графіт більше підходять для підшипників ковзання, через брак підійде і будь-яка як литол. Через шприц і трубочку рівномірно розподілив мастило на осі у втулки з погойдуванням і покручуванням розташовуючи так моторчик щоб рідка мастило могла втікати в сполучення валу і осі, так само завдав мастило і на верхню втулку. Особливо добре мастило затримається на нижній втулці через конструктивного поглиблення з якого мастило буде прагнути в низ під втулку!

ВЕНТИЛЯТОР НЕ ЗНІМАТИ !!

Мастило наносив три рази з переміщенням вала по осі і прокручуванням руками.

Роботу краще проводити над старою курткою, щоб виключити поломку моторчика і вентилятора при випадковому падінні !!! Так само не раджу включати моторчик на вазі, крутіння потужне і якомога більше нашкодити ніж перевірити!

Якщо ви так впевнені в більш капітальному ремонті і в своїх здібностях, то думаю цей огляд допоможе Вам підготуватися матеріально до капремонту, як наприклад заміні втулок, шліфування колектора і заміні щіток.

Остаточно можна пилососом і ганчіркою максимально почистити моторчик і нутрощі грубки. Можна подивитися на предмет сміття.

Збираємо в зворотній послідовності. Перевіряємо, так тихо!

Фото з корисною інформацією. Додаткові резистори швидкостей і запобіжник моторчика ось тут:

Матеріал надано (?): Анатолій