Як прокачати гальма з АБС. Важливі кроки при прокачуванні гальмівної системи з АБС своїми руками

Прокачати гальма з АБС нітрохи не складніше, ніж робити прокачування традиційної гальмівної системи автомобіля. Але щоб правильно видалити повітря з гальмівної системи, на якому встановлена ​​система ABS, рекомендується розібратися з принципом і схемою її роботи саме для вашого авто. Оскільки в залежності від моделі схема прокачування може незначно відрізняться. Наприклад, коли блок гідроклапанів і гідроакумулятор з насосом знаходяться в одному вузлі, то, що заміна рідини, що прокачування гальмівної системи з АБС будуть проводитися за аналогічною схемою, як і прокачування гальм без АБС.

Прокачування гальмівної системи з АБС своїми руками

Типи систем АБС

 1. ABS включає: блок гідроклапанів, гідроакумулятор, насос (прокачується в гаражних умовах);
 2. Насос, гідроакумулятор і блок гідроклапанів розміщені за різними вузлів, така гальмівна система крім модуля ABS включає в себе і додаткові модулі ESP, SBC (прокачується в умовах СТО). Необхідно мати діагностичний сканер щоб контролювати клапана модулятора.

Виходячи з особливостей, можна зробити висновок, що перш як прокачати гальма з АБС визначитеся з типом саме вашої системи так як дана інструкція буде актуальна лише для стандартної антиблокувальної системи .

Процес прокачування гальм з АБС

Щоб якісно виконати поставлене завдання бажано проводити прокачку з помічником, починаючи прокачувати гальмівну систему з передніх коліс, потім задніх (праве і ліве).

Тиск в гальмівній системі з АБС може коливається до 180 атм, саме з цього насамперед потрібно скинути його.

Скидання тиску відбувається методом розрядки акумулятора тиску. Для цього вимкніть запалювання і близько 20 разів натисніть на педаль гальма. А потім для переходу до наступного етапу прокачування гальма відключіть роз'єми на бачку з гальмівною рідиною.

Загальний принцип як прокачати гальма з АБС

 1. Знаходимо і витягаємо запобіжник в блоці відповідає за роботу АБС;
 2. Відкручуємо колесо і знаходимо штуцер РТЦ для прокачування гальма;
 3. Починаємо прокачувати гальма з абс при вичавленої педалі;
 4. Включаємо гідравлічний насос (включивши запалювання, на приладовій панелі загориться лампочка АБС) і чекаємо поки все повітря вийде;
 5. Закручуємо штуцер і відпускаємо педаль гальма, якщо лампочка АБС більше не горить - все зроблено правильно і повітря повністю вийшов.

принцип прокачування гальмівної системи з абс

Послідовність видалення повітря з ТЗ

Починаємо прокачувати гальма з переднього правого , а потім ліве. Процедура відбувається при вимкненому запаленні (положення на «0») і знятої клеми на бачку ТЖ.

 1. Надягаємо шланг, з пляшкою, на штуцер і відкриваємо його (ріжковим ключем). Надавати потрібно саме прозорий шланг , щоб було видно бульбашки повітря, а також інший кінець шланга повинен бути повністю поміщений в рідину .
 2. Вичавлюємо повністю педаль і тримаємо, докуда вийде все повітря.
 3. Закрутити штуцер і відпустити педаль як піде рідина без повітря.

Задні колеса прокачується з включеним запалюванням на положенні ключа «2».

 1. Як і при прокачуванні передніх коліс надягаємо шланг на штуцер для прокачування на супорті.
 2. Видавав повністю педаль, повертаємо ключ запалювання (щоб запустити гідравлічний насос). Спостерігаємо за виходом повітря і контролюємо рівень гальмівної рідина в бачку (періодично доливаємо).

  Щоб насос не вище з ладу потрібно весь час стежити за рівнем ТЖ (щоб не допустити роботу «всуху»). А також не дозволяти безперервно працювати більше 2 хв. 3.Штуцер перекриваємо після повного виходу бульбашок повітря, а також вимикається насос і відпускається гальмо.

Щоб правильно прокачати гальма з абс на задньому лівому колесі послідовність дій потрібно трохи змінити.

 1. Як в попередніх випадках спочатку надягаємо шланг на штуцер і відкручуємо в повному обсязі, а лише на 1 оборот, причому педаль не потрібно вичавлювати .
 2. Повертаємо ключ запалювання, щоб запустити гідравлічний насос.
 3. Як тільки повітря вийде, вичавлюємо гальмівну педаль до половини і закручуємо прокачує штуцер.
 4. Після чого відпускаємо гальмо і чекаємо зупинки насоса.
 5. Вимикаємо запалювання і підключаємо знятий роз'єм з бачка.

Якщо прокачувати гальма потрібно разом з модулятором ABS то інформацію за такою процедурою можна подивитися тут.

В обов'язковому порядку після того як прокачали гальма перш ніж виїжджати потрібно перевірити герметичність системи і відсутність патьоків. Контрольно перевірити рівень гальмівної рідини.

Автор: Іван Матієшин


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found