Як відремонтувати радіатор охолодження двигуна ВАЗ 2110 своїми руками

Головні причини частих поломок радіатора охолодження на ВАЗ 2110 - деформація тонкого металу, з якого він зроблений, а також розгерметизація вузлів пайки і зварювання, яких на даній запчастини досить багато. Якщо несправність дрібна, то її можна усунути власними руками. При виникненні більш серйозних поломок його змінюють.

Оригінальний радіатор для цього автомобіля має артикул Lada 2112-1301012-10. Точний аналог від виробника, компанії Luzar - LRC 0112.

зміст:

  • Зняття вентилятора радіатора
  • Пайка радіатора
  • Видалення неробочий трубки і її елементів
  • Ремонт радіатора за допомогою герметика

Ремонт радіатора ВАЗ 2110

Зняття вентилятора радіатора

Перед початком ремонтних робіт проводимо демонтаж радіатора. Відразу потрібно злити охолоджуючу рідину. Це потрібно робити на охолодженому двигуні. Після від'єднується електровентилятор. Далі послаблюються хомути і від'єднуються підводять і паровідвідних шланги.

Зняття радіатора двигуна

Для того, щоб зняти радіатор з місця кріплення потрібно нахилити його до двигуна і тільки після цього знімати. Низ радіатора встановлюється на гумові подушки (їх дві), при складанні, вони входять в отвори.

Пайка радіатора

Щоб відремонтувати радіатора своїми руками, потрібно мати знання, а так само і досвід в галузі зварювання і пайки.

Радіатор ваз 2110 зроблений з латуні, тому пайка проводиться легкоплавкими припоями.

Спочатку потрібно добре зачистити радіатор, і тільки після цього акуратно запаювати. Але такий спосіб не підійде для забивання пробоїн. Щоб ліквідувати пробоїну потрібно мати під рукою старий радіатор, з якого будуть вирізані шматки листової латуні, такі пластини прикладають до пробоїни і обпоюють по периметру. Пошкоджену трубку можна запаяти, але в тому випадку, якщо її пошкодження не більше 10%, інакше трубка змінюється.

Видалення неробочий трубки і її елементів

Нам знадобиться гарячий стрижень, його потрібно засунути в трубку і чекати, якщо температура стержня достатня, то припой стане м'яким. Далі з бачка зі стрижнем витягується трубка, а на її місце ставиться нова і запаюється.

Пайка радіатора

Аргонодуговая електрозварювання проводиться за допомогою присадочного матеріалу, найчастіше використовують спеціалізовану зварювальну дріт з алюмінію. При використанні зварювання цього виду потрібно знати безліч нюансів, наприклад: наліт окису алюмінію перешкоджає хорошою зварюваності. Щоб уникнути цього, на місце зварювання подають аргон, завдання якого надійно захищати метал від окислення, в результаті чого зварений шов стає без пір і раковин.

Так само, після нагрівання до потрібної температури, все речовини з твердого стану переходить до ліквідність. При цій зварюванні температура піднімається вище 400 ° С. Така температура алюмінію робить його менш міцним, і він може розкришитися навіть від слабкого удару.

Пошкодження в радіаторі мотора

Ремонт радіатора за допомогою герметика

При незначному пошкодженні теплообмінника можна скористатися засобом для відновлення (герметик, порошковий відновник або рідина). Використовувати подібні засоби рекомендується тимчасово, і тільки в тому випадку, якщо немає можливості полагодити або замінити радіатор. Після лагодження (або заміни радіатора) потрібно замінити охолоджуючу рідину.

Застосовувати герметик для усунення течі радіатора двигуна потрібно за наступним алгоритмом:

  • робота проводиться на охолодженому двигуні. Потрібно відкрити кришку горловини радіатора, і залити туди герметик. Необхідна кількість варіюється в залежності від виробника присадки (зазвичай це вказується в інструкції до неї). Але в середньому це 250 мл засобу на 10 л охолоджуючої рідини;

  • далі заводимо мотор, і даємо йому попрацювати на холостих 5-10 хвилин;

  • після цього глушимо двигун, і перевіряємо радіатор на наявність течі (при невеликих пошкодженнях текти зазвичай припиняється).

Проводити вищевказані роботи на гарячому або працюючому моторі небезпечно! Відкрутивши кришку радіатора можна отримати серйозні опіки.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found