ТОП 5 кращих герметиків для клапанної кришки двигуна

Герметик для клапанної кришки працює в умовах високих температур, а також маючи контакт із маслом. Тому вибір того чи іншого засобу потрібно ґрунтуватися на тому, що герметик не повинен втрачати своїх експлуатаційних властивостей в складних умовах.

Існує чотири основних види герметиків - аеробні, затвердевающие, м'які і спеціальні. Останній тип найкраще підходить в якості герметика клапанної кришки. Що стосується кольору, то в більшості випадків це лише маркетинговий хід, оскільки у різних виробників кошти зі схожими характеристиками можуть мати схожі кольори, при цьому відрізняючись в експлуатації.

Герметик клапанної кришки

зміст

 • Вимоги до герметику
 • Огляд популярних герметиків
 • Інші популярні марки
 • нюанси використання

Вимоги до герметику

При виборі того чи іншого засобу в першу чергу необхідно звертати увагу на його експлуатаційні характеристики. Як зазначалося вище, в першу чергу потрібно вибирати герметик, здатний працювати в умовах високих температур . Тому чим більше значення температури він витримує - тим краще. Це найважливіша умова!

Другий важливий фактор - стійкість до впливу різних агресивних хімічних сполук (моторного, трансмісійних масел, розчинників, гальмівної рідини, антифризу та інших технологічних рідин).

Третій фактор - стійкість до механічних навантажень і вібрації . Якщо не буде дотримано цю вимогу, то герметик з часом просто розкришиться і висипаючи з місця, куди був спочатку закладений.

Четвертий фактор - зручність експлуатації . В першу чергу це стосується упаковки. Автовласникові має бути зручно наносити засіб на робочу поверхню. Тобто, варто купувати невеликі тюбики або балончики. Останній варіант більш зручний, і як правило, вважається професійним, так як використовується працівниками СТО.

Не забувайте, що герметик має обмежений термін дії.

Якщо не плануєте його використовувати ніде, крім клапанної кришки, то купувати упаковку великого обсягу для вас не має сенсу (у більшості герметиків термін придатності становить 24 місяці, а температура зберігання від + 5 ° С до + 25 ° С, хоча цю інформацію потрібно уточнити в інструкції до конкретного засобу).

При використанні подібних засобів необхідно пам'ятати про технології складання. Справа в тому, що багато автовиробників закладають разом з прокладкою кришки такі ущільнювальні засоби. Однак при розібрання двигуна (наприклад, його капітального ремонту) автовласник або майстра на СТО можуть не нанести герметик повторно, що призведе до підтікання масла. Інша можлива причина цього - невідповідність моменту затягування кріпильних болтів.

Огляд популярних герметиків

Огляд герметиків для клапанної кришки допоможе автовласникам визначитися з вибором тієї чи іншої марки, оскільки в даний час в магазинах і на авторинках представлено дуже багато такої продукції. І тільки відгуки після реального застосування можуть повністю дати відповідь який герметик краще. Зайва уважність при виборі допоможе вберегтися від купівлі контрафактних товарів.

Чорний термостійкий DoneDeal

герметик DoneDeal

Це один з найбільш якісних герметиків виробництва США. Розрахований на роботу в діапазоні температур від -70 ° С до + 345 ° С. Крім клапанної кришки засіб також можна використовувати при установці піддона картера двигуна і трансмісії, впускного колектора, водяної помпи, корпусу термостата, кришок двигуна. Володіє низькою летючість, тому може бути використаний в двигунах з кисневими датчиками. Склад герметика стійкий до впливу масла, води, антифризу, мастильних матеріалів, в тому числі моторного і трансмісійного масел.

Герметик витримує ударні навантаження, вібрацію і перепади температур. При високих температурах не втрачає своїх експлуатаційних властивостей і не кришиться. Засіб можна наносити на вже встановлені прокладки з тим, щоб продовжити термін їх експлуатації і поліпшити термостійкість. Чи не призводить до появи корозії на металевих поверхнях елементів двигуна.

Код товару - DD6712. Обсяг упаковки - 85 грам. Її ціна за станом на зиму 2017/2018 років становить 300 рублів.

ABRO 11-AB

Непоганий герметик, який користується популярністю через свою невисоку ціну і гідних експлуатаційних характеристик. Його також можна використовувати при установці різних інших прокладок на автомобілі. Тому це засіб напевно стане в нагоді вам надалі при ремонті автомобіля.

підроблений герметик

Зліва оригінальна упаковка ABRO, а праворуч - підроблена

Особливості та характеристики:

 • максимальна температура використання - + 343 ° С;
 • володіє хімічно стійким складом, який не схильний до дії масел, палива, - антифризу, води та інших технологічних рідин, використовуваних в автомобілі;
 • відмінно протистоїть механічному впливу (значним навантаженням, вібрацій, зрушень);
 • поставляється в тюбику із спеціальним «носиком», що дозволяє наносити герметик на поверхню тонким шаром.

Зверніть увагу! В даний час на авторинках і в магазинах реалізується велика кількість підробленої продукції. Зокрема, ABRO RED, який випускається в Китаї по суті є аналогом герметика з набагато гіршими експлуатаційними характеристиками. Дивіться на наведені малюнки для того, щоб в подальшому ви змогли відрізнити оригінальну упаковку від контрафактної. Продається в тюбику масою 85 грам, ціна якого становить близько 200 рублів за станом на зиму 2017/2018 років.

Інша назва згаданого герметика - ABRO червоний або ABRO red. Має упаковку відповідного кольору.

Victor Reinz

Victor Reinz

В даному випадку мова йде про герметике, що має назву REINZOPLAST, який на відміну від силіконового REINZOSIL має не сірий, а синій колір. Володіє аналогічними експлуатаційними характеристиками - стійким хімічним складом (не вступає в реакції з маслами, паливом, водою, агресивними хімічними речовинами). Температурний робочий діапазон герметика становить від -50 ° С до + 250 ° С. Допускається короткочасне підвищення температури до + 300 ° С зі збереженням робочих характеристик. Додаткова перевага полягає в тому, що засохлий склад легко демонтувати з поверхні - він практично не залишає на ній слідів. Є універсальним герметиком для прокладок. Номер для замовлення 100 гр. тюбика - 702457120. Середня ціна близько 300 рублів.

Перевагою герметиків торгової марки Victor Reinz є той факт, що вони швидко засихають. Точну інструкцію по експлуатації ви знайдете на упаковці, однак в більшості випадків алгоритм використання буде такий: нанести герметик на робочу поверхню, почекати 10 ... 15 хвилин, встановити прокладку. І на відміну від інших герметиків двигун автомобіля можна заводити вже через 30 хвилин після цього (хоча краще почекати ще додатковий час, якщо воно є).

Dirko

Герметики даної торгової марки випускаються компанією Elring. Популярними засобами цієї торгової марки є такі засоби - Dirko HT і Dirko-S Profi Press HT . Вони мають схожі характеристики, як між собою, так і по відношенню до описаних вище герметикам. Зокрема, стійкі до перерахованих технологічним рідин (воді, олив, паливу, антифризу і так далі), добре зарекомендували себе в умовах високих механічних навантажень і вібрації. Температурний робочий діапазон Dirko HT (тюбик масою 70 грам має код 705.705 і ціну 300 рублів за станом на зиму 2017/2018 років) становить від -50 ° С до + 250 ° С. Допускається короткочасне підвищення температури до + 300 ° С зі збереженням робочих характеристик. Температурний робочий діапазонDirko-S Profi Press HT становить від -50 ° С до + 220 ° С (тюбик масою 200 грам має код 129.400 і ціну 1000 рублів на аналогічний період). Також допускається короткочасне підвищення температури до + 300 ° С.

Герметики Dirko

Різновиди герметиків ТМ Dirko

Також існує склад Dirko Spezial-Silikon (тюбик масою 70 грам має код 030.790), який розроблений спеціально для герметизації масляних піддонів і кришок картерів. Особливо його доцільно використовувати на поверхнях, які схильні до деформації під час роботи. Його температурний робочий діапазон становить від -50 ° С до + 180 ° С.

Що стосується монтажу, то після нанесення засобу на поверхню необхідно почекати 5 ... 10 хвилин. Зверніть увагу, час не повинно перевищувати 10 хвилин, так як захисна плівка утворюється саме за вказаний часовий проміжок. Після цього можна нанести прокладку на герметик.

Анаеробний герметик Permatex Anaerobic Gasket Maker

Permatex Anaerobic Gasket Maker

Анаеробний герметик "Перматекс" являє собою густий склад, який при вулканізації швидко ущільнюється на алюмінієвій поверхні. Результатом є міцне, але еластичне з'єднання яке стійке до вібрації, механічних навантажень, впливу агресивних технологічних рідин, а також перепадів температур. Реалізується в тюбику об'ємом 50 мл, вартість близько 700 рублів за станом на зиму 2017/2018 років.

Інші популярні марки

В даний час ринок герметиків, в тому числі високотемпературних, вельми насичений. При цьому необхідно розуміти, що асортимент різних торгових марок в куточках нашої країни відрізняється. Пов'язано це в першу чергу з логістикою, а також наявністю в тому чи іншому регіоні власних виробництв. Однак серед вітчизняних автолюбителів також є популярними такі герметики:

 • CYCLO HI-Temp C-952 (маса тюбика - 85 грам). Це силіконовий автомобільний герметик червоного кольору. У продажу зустрічається рідко, проте вважається одним з найкращих аналогічних складів.
 • Curil . Також вельми популярна серія герметиків від згаданої вище компанії Elring. Перша марка - Curil K2. Температурний діапазон від -40 ° С до + 200 ° С. Друга - Curil T. Температурний діапазон - від -40 ° С до + 250 ° С. Обидва герметика мають широкий діапазон застосування, в тому числі їх можна використовувати на картері двигуна. Обидва герметика продаються в тюбику-дозаторі масою 75 грамів. Curil K2 має код 532215 і коштує 350 рублів. Curil T коштує близько 400 рублів за станом на зиму 2017/2018.
Герметики ГБЦ
 • MANNOL 9914 Gasket maker RED . Це однокомпонентний силіконовий герметик з робочим температурним діапазоном від -50 ° С до + 300 ° С. Дуже стійкий до впливу високих температур, а також палива, масла і різних технологічних рідин. Наносити герметик необхідно на знежирену поверхню! Час повного висихання - 24 години. Ціна тюбика масою 85 грам становить 170 рублів.

Всі перераховані в даному розділі герметики стійкі до палива, олив, гарячої та холодної води, слабких розчинів кислот і лугів. Тому можуть використовуватися в якості герметика клапанної кришки.

Нюанси використання герметика для кришки клапанів

Кожен з перерахованих герметиків має свої особливості. Відповідно, точну інформацію щодо їх використання ви знайдете лише в поданій до засобу інструкції. Однак в більшості випадків діє ряд загальних правил і просто корисних порад, яких слід дотримуватися. Зокрема:

Огляд популярних автомобільних високотемпературних герметиків

 • Герметик повністю вулканізується лише через кілька годин . Точну інформацію ви знайдете в інструкції або на упаковці. Відповідно, після його нанесення машину можна використовувати, і навіть просто запускати двигун на холостих обертах до того часу, поки склад повністю не засохне. В іншому випадку герметик не виконуватиме покладених на нього завдань.
 • Перед нанесенням кошти робочі поверхні необхідно не тільки знежирювати, але і зачищати від бруду та інших дрібних елементів . Для знежирення можна використовувати різні розчинники (НЕ уайт-спірит). А зачищати краще металевою щіткою або наждачним папером (в залежності від ступеня забруднення і очищаються елементів). Головне, не перестаратися.
 • При зворотному монтажі болти бажано закручувати динамометричним ключем, дотримуючись певну послідовність , передбачену виробником. Причому, ця процедура виконується в два етапи - попередня затягування, а потім повна.
 • Кількість герметика має бути середнім . Якщо його буде багато, то при затягуванні він може потрапити в двигун, якщо мало - то ефективність його використання зводиться до нуля. Також не можна покривати всю поверхню прокладки герметиком!
 • Герметик необхідно укладати в паз кришки і почекати близько 10 хвилин , і лише після цього можна встановлювати прокладку. Така процедура забезпечує більший комфорт і ефективність захисту.
 • Якщо ви використовуєте не оригінальна прокладку, то використовувати герметик дуже бажано (хоча і не обов'язково), оскільки її геометричні розміри і форма можуть відрізнятися. А навіть незначне відхилення призведе до розгерметизації системи.

Робіть висновки самі ..

нанесення герметика

Вирішувати, використовувати або не використовувати герметик, кожен автолюбитель повинен сам. Однак якщо ви використовуєте не оригінальна прокладку , або з-під неї з'явилася текти - можна скористатися герметиком. Однак необхідно пам'ятати, що якщо прокладка повністю вийшла з ладу, то використанням одного лише герметика справа може не обійтися. Але для профілактики закласти герметик при заміні прокладки все ж можна (пам'ятаєте про дозування!).

Що стосується вибору того чи іншого герметика, то необхідно виходити з його експлуатаційних характеристик. Про них ви можете дізнатися у відповідній інструкції. Ці дані пишуть або безпосередньо на корпусі упаковки герметика або в окремо додається документації. Якщо ви купуєте засіб через інтернет-магазин, то як правило, в каталозі подібна інформація дублюється. Також вибір потрібно робити на підставі ціни, обсягу упаковки і зручності експлуатації.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found