Як самому пофарбувати бампер. 7 основних кроків при фарбуванні пластикового бампера своїми руками

Самому пофарбувати бампер, не маючи гарного досвіду досить проблематично. Важливо мати не тільки відповідне приміщення, а й інструменти, а також уміння підбирати в тон фарбу. Для фарбування пластикового бампера Вам знадобиться прикупити спеціально для пластику ґрунтовку (праймер) і якщо це старий бампер, то ще й шпаклівку для пластика. Крім того природно шлифмашинку, кола наждачки і краскопульт, хоча можна обійтися і балончиками, якщо якість не головна мета. Коли ж все необхідне є, і ви таки зібралися спробувати пофарбувати бампер своїми руками, то знати про послідовність дій і нюансах процедури буде дуже необхідним. І не важливо, чи це локальне фарбування або повне фарбування пластикового бампера.

3 основних етапи при фарбуванні бампера

Необхідні матеріали та інструменти для фарбування

 • обезжириватель (після кожного етапу шліфування), причому найкраще купувати, спеціальний, для робіт з пластиковими поверхнями, а також кілька серветок.
 • грунтовка для пластику або як кажуть праймер (грам 200).
 • наждачний папір щоб затирати як відразу перед ґрунтовкою, так і після грунтування бампера, перед фарбуванням (знадобляться P180, P220, P500, P800).
 • правильно налаштований фарбувальний пістолет, підібрана фарба (грам 300) і для фінального акорду лак. Не маючи в наявності фарбопульта можна і з балончика провести всі необхідні процедури, але все фарбування бампера балончиком застосовують лише на локальних ділянках.
Пам'ятайте, що приступаючи до фарбувальних робіт необхідно мати засоби захисту, а саме, одягати, захисну маску і захисні окуляри.

Поетапна інструкція як самому пофарбувати бампер

Насамперед потрібно визначиться з видом виконуваної роботи. Тобто встановити масштаби робіт виходячи зі стану бампера. Це новий бампер або старий необхідний відновлення первісного вигляду, чи потрібен ремонт бампера або відразу приступати до фарбування? Адже в залежності від стану і поставленого завдання процедура фарбування бампера матиме свої корективи і незначно відрізняться. Але в будь-якому випадку потрібно гарненько вимити бампер і обробити знежирювачем.

Фарбування нового бампера

 1. Затираємо наждачкою P800 щоб позбавиться і від залишків транспортувального масла і від дрібних вад, після чого знежирюємо деталь.
 2. Грунтування двокомпонентним акриловим грунтом. Грунтовка бампера виробляють в два шари (періодичність нанесення наступного залежно від висихання, потрібно щоб шар став матовим). Якщо ви не майстер в цій справі то рекомендується купувати вже готовий грунт, а не розводити дотримуючись потрібних пропорцій.
 3. Затерти або як кажуть замити грунт шкіркою P500-P800 щоб базовий шар фарби добре причепився до пластику (досить часто можуть не замивати, а просто легенько затерти наждачкою на суху, після чого обдувають).
 4. Обдути стисненим повітрям і знежирити поверхню перед нанесенням базового шару фарби.
 5. Нанести бузу і з проміжком хвилин 15 нанести ще пару шарів фарби.
 6. Переконавшись у відсутності дефектів і косяків нанести лак для додання глянцю пофарбованих бамперу.
Щоб правильно пофарбувати бампер потрібно всі роботи проводити в чистому, теплому приміщенні без протягів. Інакше пил може вам все зіпсувати і без полірування не обійтися.

Ремонт і фарбування старого бампера

Трошки відрізняється від першого випадку, так як крім того сто потрібно буде окремі місця обробляти шпаклівкою для пластику, додатковим етапом буде усунення дефектів, можливо паяння пластика.

 1. Потрібно добре вимити деталь, а потім шкіркою P180 очищаємо поверхню стираючи шар фарби до грунту.
 2. Продуваємо стисненим повітрям, обробляємо антисилікону.
 3. Наступний етап - це вирівняти всі нерівності за допомогою шпаклівки (краще використовувати спеціальну, для роботи з пластиковими деталями). Після висихання затерти спочатку шкуркою P180, потім оглянути на наявність дрібних дефектів і обробити фінішною шпаклівкою, затерев і її шкіркою P220, щоб отримати ідеально гладку поверхню.

  Між шарами шпаклівки обов'язково зашкуріваем продуваємо і обробляємо знежирювачем.

 4. Грунтування бампера однокомпонентним швидковисихаючим грунтом, причому, не тільки, ті ділянки, де шліфували і наносили шпаклівку, але і ділянки зі старою фарбою.
 5. Заматовиваем 500 шкіркою шпаклівку після нанесення двох шарів.
 6. Знежирюємо поверхню.
 7. Приступаємо безпосередньо до фарбування бампера.

самостійна фарбування бампера

Нюанси при фарбуванні, які слід врахувати

 • Приступати до роботи тільки на добре вимиті і чистому бампері.
 • Під час знежирювання бампера використовують два типи серветок (мокру і суху).
 • Якщо роботи по самостійній фарбуванні виробляються з бампером азіатського походження, його потрібно ретельніше знежирювати і добре затирати.
 • Не варто використовувати фен або іншу нагріває техніку для сушки фарби.
 • Працюючи з акриловим лаком потрібно дотримуватися інструкції, яка до нього додається, тому, перед тим як самому фарбувати бампер, потрібно уважно прочитати всі інструкції до шпаклівки, грунтовки, і фарбі в тому числі.
 • При утвореннях патьоків і шагрені при фарбуванні варто зашкуріть на мокру, водостійкою шкуркою і обробити полиролем потрібну ділянку.

Як бачимо, самому пофарбувати бампер, дотримуючись правильної технології, не так вже й просто, оскільки не у кожного є компресор, краскопульт і хороший гараж. Але якщо це для себе, де вимоги до якості можуть бити і поменше, то в звичайному гаражі прикупивши балончик фарби і грунтовки зробити локальне фарбування бампера цілком під силу будь-кому.

Автор: Іван Матієшин


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found