Правила вибору незамерзаючої рідини для склоочисника. Види і склад хорошою незамерзайки

Вибір незамерзайки для авто в зимову пору року повинен грунтуватися на мінімальній температурі її замерзання, складі, ефективності, якості і ціні. Кращі зимові склоомиваючі рідини зроблені на основі ізопропілового спирту (изопропанола), при цьому вони мають різкий специфічний запах, який часто відлякує автовласників. І навпаки, підроблені засоби, що не мають запаху, часто виконуються на основі метанолу, що є отрутою для людського організму. Крім цього, ефективність підроблених незамерзаек набагато нижче, ніж у офіційних.

зміст:

 • компоненти засобів
 • властивості незамерзайки
 • Проста перевірка якості
 • Упаковка та етикетка

Яку незамерзайку купити

склад незамерзайки

Щоб правильно визначитися з тим яку незамерзайку краще купувати, в першу чергу необхідно ознайомитися з її складом. Як правило, він вказується безпосередньо на етикетці упаковки (каністри). Природно, за умови, що засіб не підроблене, але це питання буде розглянуто трохи нижче.

Склад кращих незамерзаек зазвичай складається з ізопропілового спирту (Ізопропілов), води, миючих засобів (поверхнево активних речовин - ПАР), етиленгліколю. У рідкісних випадках до складу можуть бути додані додаткові компоненти, наприклад, ароматизатори. Згаданий ізопропіловий спирт офіційно дозволений для використання при виробництві склоочисних рідин для використання взимку, так як абсолютно нешкідливий для людського організму. Його єдиний недолік - специфічний «спиртової» запах.

Деякі виробники незамерзаек випускають свою продукцію на основі не изопропилового, а етилового спирту. Його також допускається використовувати без шкоди для здоров'я. Але останнім часом незамерзайки на основі етилового спирту зустрічаються рідше, оскільки їх заборонили через вживання його в якості алкогольних напоїв та й коштують вони набагато дорожче. Таку спиртову незамерзайку хіба що самі роблять затоку в бачок склоомивача пляшку горілки, але тоді можуть виникнути питання у служби ДАІ.

Відповідно, при виборі кращої незамерзайки при можливості необхідно не тільки оглянути упаковку і ознайомиться зі складом, а й понюхати її. Тільки робити це потрібно обережно , лише принюхуючись, а не «на повні груди»! Якщо незамерзайка без запаху , то, швидше за все, вона зроблена на заміннику Ізопропілов - метаноле (метиловий спирт). Метанол дуже шкідливий для людського організму , зокрема, він негативно впливає на мозок, а також може призвести до проблем із зором. Причина використання метанолу при виробництві незамерзаек банальна - його низька ціна в порівнянні з ізопропіленом.

Вдихання парів, що утворюються в результаті використання склоомиваючої рідини, відбувається через вентиляційні канали. Через них пари потрапляють в салон, де вдихаются водієм і пасажирами. Тому вибір основи незамерзайки надзвичайно важливий.

Деякі зимові стеклоомивайкі, що не мають запаху, можуть бути зроблені не на метанолі. Однак лабораторні дослідження таких засобів вказують, що в їх складі, як правило, містяться інші шкідливі для людини речовини. Тому від покупки не пахнуть незамерзаек краще утриматися!

Добре, якщо в складі незамерзайки є етиленгліколь . Це хімічна сполука запобігає швидке випаровування спирту з скла. Якщо це станеться є ймовірність, що волога на склі швидко перетвориться в тонкий шар льоду. Однак це добре при значних мінусових температурах. Якщо ж етиленгліколю в незамерзайка багато, то це може привести до помутніння рідини при невеликих мінусових температурах аж до того, що вона не зможе проходити через форсунки склоомивача.

Що стосується ароматизаторів, то зазвичай виробники додають до складу незамерзаек різні хімічні склади з фруктовими смаками - наприклад, яблуко, апельсин і так далі. Це дозволяє скрасити неприємний спиртової запах при використанні зимової склоомиваючої рідини. Однак необхідно розуміти, що запах від такої омивайкі випаровується за лічені секунди. А для підтримки приємного запаху в салоні використовуються спеціальні ароматизатори в машину.

До складу більшості незамерзаек входять барвники. Саме завдяки їм кошти набувають свій колір - синій, зелений і так далі. Ці кошти хімічно нейтральні і ніяк не впливають на властивості незамерзаючої омиває рідини. Тому і вибір в даному випадку неважливий, хіба що для естетів. Однак слід уникати відверто темних відтінків (наприклад, темно-синій), оскільки це, по-перше, ускладнює візуальний контроль за станом рідини, а по-друге, використання сильно забарвлених незамерзаек призводить до зниження ресурсу трубок, насоса і форсунок системи склоомивача.

Приблизна об'ємне співвідношення перерахованих компонентів, що входять до складу стандартної незамерзайки:

 • ізопропіловий спирт - 60%;
 • вода - 39%;
 • пропіленгліколь - 0,9%;
 • миючі засоби - 0,1%;
 • ароматизатори та барвники - на розсуд виробника.

Властивості склоомиваючої рідини

Властивості зимових рідин омивання скла будуть впливати на температуру замерзання і оглядовість дороги. Так як погана незамерзайка залишає розлучення або швидко утворює полій по кутах скла.

Мінімально допустима температура використання

При виборі незамерзайки для авто важливо враховувати її фізичні і хімічні властивості. Так, першим важливим фактором при виборі незамерзайки є мінімально допустима температура використання. Її значення зазвичай вказується на етикетці. Температура замерзання рідини безпосередньо залежить від концентрації спирту в складі. Відповідно, чим його більше - тим температура замерзання нижче.

При виборі того чи іншого засобу необхідно керуватися інформацією про те, за яких умов (температурному діапазоні) передбачається використовувати машину. Однак краще брати з запасом на 5 ... 10 ° С нижче. Наприклад, якщо ви знаєте, що мінімальна температура в вашому регіоні найближчим часом буде близько -15 ° С, то краще взяти склоомиваючі рідина з мінімально допустимої температурою використання, що становить близько -20 ° С і нижче. Це обумовлено тим, що деякі виробники банально економлять на спирті, і відповідно, реальна температура замерзання буде дещо вищою, ніж заявлена ​​на упаковці.

При використанні омиває рідини для склоомивача в умовах дуже низьких температур має сенс купувати не готові засоби, а концентрат. Багато виробників випускають свою продукцію саме в такому вигляді. Зазвичай вони реалізуються в каністрах великих обсягів, а в складі кошти є підвищений вміст спирту і інших компонентів. Для приготування готової незамерзайки досить розвести концентрат з водою (краще якщо вона буде дістілірованой). При цьому на упаковці або в інструкції, що додається вказуються рекомендовані обсяги і пропорції, які підходять для конкретного діапазону температури навколишнього повітря. Використання концентрату часто вигідніше і з економічної точки зору, оскільки великий обсяг кошти при використанні в довгостроковій перспективі обійдеться дешевше.

Безпека

При виборі тієї чи іншої омиває рідини для лобового скла важливо вибирати засоби, які безпечні для лакофарбового покриття автомобіля, гумових та пластикових деталей, не залишають розлучень і плям на склі, ефективно видаляють бруд зі скла. Що стосується ефективності, то важливо, щоб зимова незамерзайка дозволяла якісно видалити з поверхні сіль та інші хімічні реагенти, якими в зимовий час посипають дороги. При використанні склоомиваючої рідини при плюсовій температурі навколишнього повітря (наприклад, при потеплінні чи в міжсезоння) вона повинна добре відмивати бруд і різний дрібне сміття зі скла. Інформацію про безпечність та ефективність зазвичай прямо вказується на етикетці каністри.

Як перевірити чи гарна незамерзайка

Важливо перевірити, що собою являє незамерзайка - розчин або суміш. В ідеалі вона повинна являти собою розчин. Так, для перевірки потрібно в морозну погоду нанести невелику кількість рідини на скло. Якщо незамерзайка якісна (тобто, являє собою розчин), то вона залишиться рідиною, стікаючи зі скла без слідів. Якщо ж склад являє собою суміш, то в такому випадку незамерзаючі компоненти швидко випаровуються, а на склі залишиться вода, яка за короткий проміжок часу перетвориться на лід або будуть видні патьоки.

Можна перевірити якість незамерзайки в домашніх умовах. Для цього потрібно взяти невелику кількість рідини (грам 200 ... 300) і помістити її в морозильну камеру холодильника, температура в якій повинна бути порядку -20 ° С. Час випробування від двох годин і більше. В ідеалі омиває рідина не повинна перетвориться в ледообразную кашку, а тим більше замерзнути.

Ще кілька коротких порад щодо вибору незамерзайки по упаковці:

 • Рекомендується купувати омиває рідина в прозорій каністрі, оскільки так можна візуально оглянути стан кошти.
 • При огляді каністри не збовтувати рідина відразу, замість цього огляньте дно упаковки знизу, на його поверхні не повинно бути ніяких твердих частинок і / або відкладень.
 • Зверніть увагу на дату виготовлення. Не варто купувати засіб, термін виготовлення якого становить від одного року і більше. Існує ймовірність, що такі незамерзайки частково або повністю втратили свої властивості. Особливо це стосується недорогих складів.
 • Візьміть каністру в руки і гарненько збовтайте її вміст. Якщо омиває рідина більш-менш якісна, то на її поверхні в результаті струсу утворюється піна. І чим її буде більше - тим краще. Наявність піни говорить про те, що в складі незамерзайки є достатня кількість поверхнево активних речовин, тобто, засобів для чищення. Однак ця піна повинна досить швидко розсмоктатися, оскільки тривалий наявність піни вказує на низьку якість незамерзайки.
 • При візуальному огляді рідини потрібно звернути увагу на стан омиває рідини. Так, вона не повинна бути каламутною. Добре, якщо покупка відбувається на морозі (наприклад, при температурі близько -20 °). У цьому стані можна візуально оцінити її агрегатний стан (вона не повинна стати тягучою, а тим більше замерзнути), а також в ній не повинно бути крижинок.

Концентрацію спирту в незамерзайка, а значить і приблизну температуру замерзання, можна з'ясувати за допомогою традиційного спірометра, використовуваного в харчовій промисловості. Він являє собою поплавок, який опускають в спиртовий розчин. У міру того, наскільки глибоко він занурився, можна судити про концентрацію спирту в розчині.

Алгоритм перевірки наступний ... Корпус спірометра проградуирован числами від 0 до 100. Наприклад, значення 20 відповідає 20% вмісту чистого етилового спирту у воді. Однак оскільки щільність изопропилового, етилового і метилового спиртів відрізняються незначно, то за допомогою спірометра можна перевіряти незамерзайки на основі будь-якого з них. Справа в тому, що недобросовісні виробники можуть заощадити на спирті, і відповідно, мінімально допустима температура використання незамерзайки буде вище, ніж зазначена на упаковці. Саме тому бажано для перевірки використовувати спиртометр який дозволить визначити відсоток концентрації спирту.

Далі представлена ​​таблиця, в якій зведена інформація про показники спірометра для різних типів спиртів і температури замерзання відповідних розчинів.

Температура замерзання, градуси Цельсія Частка спирту,%
ізопропіловий етиловий металевий
-10 24 19 15
-15 30 25 20
-20 45 30 25
-25 55 34 30
-30 65 39 33
Найчастіше дешеві спиртометри не відрізняються точністю показань, тому треба використовувати або більш точні спиртометри, або користуватися ними «на око».

Показання рефлектометра при перевірці температури замерзання рідини

У лабораторних умовах для такої мети використовують рефлектометр. Подібний недорогий прилад можна придбати і для використання вдома, в тому числі для перевірки інших технологічних рідин в автомобілі і побут.

Зверніть увагу, що незамерзайки без запаху не завжди виконуються на основі метанолу. Виявлення цього спирту проводиться, в основному, в лабораторних умовах нагрівання його до 80 градусів і помістивши в спеціальний аналізатор. У повсякденному житті метанол можна виявити, якщо розігріту мідний дріт помістити в випробувану рідина. У процесі хімічної реакції метанолу з гарячою міддю буде утворюватися формальдегід, який легко визначити просто на запах. Тому найчастіше прибуток на дешевої незамерзаючої склоомиваючої рідини отримують через те що просто розбавляють хорошу.

Вибір по упаковці

Форма і обсяг упаковок, природно, відрізняються від виробника до виробника. Однак є кілька нюансів, що дозволяють вибрати не тільки якіснішу незамерзайку, але і мінімізувати шанси на покупку підробки. Так, звичайно в невеликих ПЕТ-пляшках реалізуються бюджетні кошти з низькою якістю дії. Коштують вони недорого, проте і великого ефекту від них чекати не варто. Крім цього, це може бути і підробка на основі метанолу.

І навпаки, виробники, які випускають якісну продукцію, намагаються дбати про покупців, тому реалізують рідини в зручних каністрах з ручками, а іноді в комплекті з каністрою передбачається і лійка. Ще існує упаковка у вигляді ПЕТ-пакетів. Зверніть увагу, що подібні упаковки досить крихкі і можуть пошкодитися при ударі або навіть незначному механічному впливі. Тому пакети краще не возити з собою в машині, а залишати в гаражі.

Наступне, на що варто звернути увагу - якість як самої каністри, так і етикетки. Зазвичай в неякісної каністрі реалізується і неякісна (а то і зовсім підроблена) омиває рідина. Стінки каністри повинні бути досить товстими. Найчастіше підроблені або контрафактні незамерзайки фасують в каністри з тонкими стінками, які прогинаються при найменшому механічному впливі.

Сама етикетка повинна бути якісно приклеєна до корпусу каністри. Якщо перед вами каністра з незамерзайкой, на етикетці якої написано дурне або невідповідне назва, а дизайн зроблений дешево або недоречно, то засіб, швидше за все буде малоефективним або підробленим. Єдиний недолік таких незамерзаек - низька ціна.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found