Кращі гальмівні диски. ТОП 7 фірм (огляд і нюанси вибору)

Які гальмівні диски краще ? Цим питанням задаються автолюбителі, коли доводиться час змінювати відповідні запчастини. Відповідь залежить від стилю водіння, цінового сегмента і вибору конкретної фірми-виробника. Вибираючи з широкого асортименту, завжди звертайте увагу на технічні характеристики диска - щоб він підходив для конкретної машини, і не псував гальмівні колодки, але створював найбільш ефективну пару тертя.

зміст

 • Які бувають гальмівні диски
 • На що звертати увагу при виборі
 • Рейтинг популярних гальмівних дисків
 • До питання про підробку

Кращі гальмівні диски

Однак цей вибір настільки великий, що виникає резонне питання - які гальмівні диски поставити? Тому крім об'єктивних чинників вибору також має сенс звертати увагу на відгуки і реальний досвід автовласників, які вже користувалися тими чи іншими дисками.

Саме для такого випадку, з урахуванням досвіду використання, технічних характеристик і особливостей, представлений рейтинг найбільш популярних марок гальмівних дисків. На його підставі буде легше визначитися з вибором. І купити найкращі диски.

Типи гальмівних дисків

Обговорення питання про те, які гальмівні диски краще поставити, має сенс почати з обговорення їх типів. За ціною, умовно всі гальмівні диски можна розділити три класи:

 • економ;
 • среднеценовой;
 • преміум клас.

Однак ціна - це не основний показник при виборі того чи іншого диска. Важливо знати особливості конструкції цієї деталі автомобіля.

Вентильовані гальмівні диски

Часто саме такий тип ставлять на передню вісь автомобіля. Сенс їх у тому, щоб забезпечити краще охолодження. Вони складаються з двох пластин однакового діаметра, які з'єднані декількома десятками перемичок, проте між ними є і повітряний зазор (зазвичай його значення становить близько одного сантиметра). Повітряний зазор необхідний для забезпечення відводу тепла під час гальмування. На деяких дисках перемички мають вигнуту форму. Це робиться спеціально для того, щоб в процесі обертання ці перемички перетворювалися на своєрідні лопаті вентилятора, які і розсіюють тепло. Такі диски ефективно справляються з гальмуванням навіть при значних навантаженнях при сильному нагріванні.

перфоровані диски

У таких дисках по всьому їх периметру просвердлені кілька десятків отворів. Їх ефективність значно менше ніж естетичний вигляд. Справа в тому, що в складі гальмівних колодок є скріплює речовина, яке розпадається при високій температурі. Особливо це актуально для старих і бюджетних колодок.

При високій температурі скріплює речовина розпадається, утворюючи газову прошарок, яка не дає колодці притиснутися до диску через те, що між їх робочими поверхнями є надлишковий тиск. І ось якраз отвори на перфорованих дисках і призначені для видалення цих газів, а також видалення продуктів зносу самих колодок.

Тому пара - дешеві колодки і перфоровані диски, буде більш ефективною ніж з вентильованими, але не виправданий з боку витрат.

Серед недоліків перфорованих дисків є те, що за рахунок отворів менша площа тертя і площа відводу тепла. А це негативно позначається і при установки більш дорогих колодок. До того ж, отвори, під час роботи диска, стають точками напруги при широкому діапазоні змін робочої температури. А це може призвести до появи тріщин, особливо в довгостроковій перспективі.

Справа в тому, що при гальмуванні робоча поверхня диска буде гарячіша, ніж самі отвори. Це призводить до температурного перекосу, наслідком якого є поступовий вихід диска з ладу. Саме з цієї причини їх практично не використовують в автоспорті. Однак для машин, використовуваних в міському режимі, їх цілком можна встановлювати. Тим більше коли важливий саме естетичний вигляд.

Диски з насічками

Насічки на диски виконують ту ж функцію, що і отвори на перфорованих дисках. Однак до цього додається дію, коли при кожному обороті диска вони очищають, що труться гальмівних колодок. Додатковою перевагою таких насічок є те, що за їх краю колодки краще чіпляються. Однак це може привести до того, що колодка завчасно вийде з ладу (особливо якщо вона бюджетна і / або низькоякісна). Диски з насічками краще, ніж перфоровані, але рекомендується ставити лише в парі з якісними колодками.

Як правильно підібрати гальмівний диск

Щоб відповісти на питання про те, які краще ставити гальмівні диски на автомобіль. Крім того що потрібно враховувати які будуть встановлені колодки, також необхідно визначитися зі стилем водіння і технічних можливостей установки.

Зокрема, якщо стиль водіння помірний, без різких розгонів і зупинок, швидкість їзди невисока (передбачається використовувати машину в міських умовах), а сама машина відноситься до класу бюджетних або середньоцінових, то для неї цілком можна вибрати диски, що належать до економ класу. Зазвичай це не вентильовані, цільні диски (без перфорації).

Якщо ж стиль їзди більш агресивний, і машина часто використовується на великих швидкостях, то має сенс купити дорожчі диски, в тому числі з перфорацією / насічками. Їх конструкція, а також сплави, які використовуються при виготовленні, дозволяють використовувати диски для гальмування машини в екстремальних умовах.

В ідеалі гальмівний диск повинен збігатися з гальмівною колодкою не тільки по класу зносостійкості, але і по бренду (звичайно, якщо це не підробка). Або хоча б за технологією виготовлення. Це забезпечить їх оптимальну роботу в парі. Якщо вибрати, наприклад, дорогий диск і дешеві неякісні колодки, то це напевно призведе до ситуації, коли не тільки колодки швидко вийдуть з ладу, але може пошкодитися і безпосередньо гальмівний диск.

Вибір того чи іншого гальмівного диска також потрібно засновувати на його геометрії. Чим диск більше в діаметрі - тим він краще відводить тепло. Однак тут існує обмеження по діаметру колісних дисків. Аналогічні міркування справедливі і для його товщини. Чим диск товщі - тим краще його теплопоглинання і віддача, а також він може витримувати більш високі робочі температури. Бажано, щоб диск був вентильованим. Особливо це актуально для позашляховиків і кросоверів. Так як наявність повітропроводів для охолодження гальм покращує ефективність гальмування.

Слід пам'ятати і про кріпильних розмірах диска для конкретної машини. Це стосується діаметру і висоти ступичні частини, кількості, розміру і розташування кріпильних отворів на корпусі диска та інших геометричних параметрів.

Якщо всі ці фактори проаналізувати, то можна сказати що по довговічності використання самими недовговічними є перфоровані диски, за ними йдуть диски з насічками, і самими довговічними будуть суцільні вентильовані. Тому перфоровані диски можна використовувати в разі, якщо маса машини невелика, водій дотримується помірного стилю водіння, і при цьому автовласник вважає, що перфоровані диски прикрасять машину з точки зору естетики. Що стосується вибору конкретного бренду, під яким випускаються гальмівні диски, то це питання потребує ще в більш детальному аналізі.

Проблеми неправильного вибору

Варто звернути увагу, що вибір того чи іншого гальмівного диска - це не тільки питання економії, але і питання безпеки. Неправильний підбір диска виражається в декількох аспектах:

 • Даремно витрачені гроші і час. В основному це стосується ситуації, коли був підібраний повністю невідповідний для конкретної машини диск. Може йтися про невірних геометричних розмірах, невідповідних посадочних кріпленнях і інших технічних параметрах.
 • Значний знос інших елементів гальмівної системи. Така проблема актуально коли був куплений дорогою зносостійкий диск, який просто «вбиває» гальмівні колодки або ж навпаки, колодки виявилися твердіше ніж сам диск, як результат - борозни в дисках і биття керма.

Рейтинг популярних гальмівних дисків

А якої фірми гальмівні диски купити на свій автомобіль? Адже у кожного бренду є найрізноманітніші диски. Редакцією нашого ресурсу був складений рейтинг популярних торгових марок гальмівних дисків, ґрунтується виключно на відгуках, знайдених в мережі інтернет. Список не носить рекламного характеру, і не просуває жоден з брендів.

Ferodo

Диски Ferodo охоплюють до 98% європейського ринку автовиробників. Автовиробники використовують в якості оригінальних запасних частин або в якості заміни, як аналог, при післягарантійне обслуговування. В оригіналі їх якість дуже висока. Відповідно, гальмівні диски «феродо» часто встановлюють на дорогі іномарки, а ціна також дозволяє ставити в якості аналога і на бюджетні машини.

Перевагою даної компанії є те, що вона виробляє виключно деталі для гальмівної системи різних транспортних засобів (в тому числі гальмівні колодки, барабани, елементи гідравлічної системи, супорти та інше). У тому числі для спортивних машин. Тому крім безпосередньо виробництва компанія займається дослідницькою діяльністю, впроваджуючи нові розробки в випущену продукцію.

NiBk

Японська компанія NiBk випускає як диски так і колодки. Запропонований асортимент включає в себе диски з високовуглецевої сталі, з антикорозійним покриттям, з титано-керамічного сплаву (для спортивних машин), стандартні, диски з прорізами, з органічного складу без металевих сплавів, перфоровані.

Гальмівні диски «НіБк» підходять для дуже багатьох зарубіжних і вітчизняних машин. Так, крім японських марок можна зустріти на корейських, таких як Солярис, а на наших, часто ставляться на Пріору, Калину і Гранту. Адже незважаючи на якість, ціна прийнятна (в середньому 1,6 тис. Рублів). Так що, якщо є можливість купити такі, то вони в пріоритеті.

Brembo

Цей італійський виробник елементів гальмівних систем з широким асортиментом продукції. Компанія має чотири власних науково-дослідних лабораторій і 19 виробничих майданчиків в різних країнах світу. Гальмівні диски «Брембо» знайшли широке поширення у вітчизняних автовласників, зокрема, для автомобілів ВАЗ. Зношуються досить повільно. Однак особливістю з продукції є те, що вона сильно залежить від преміальності авто. До переваг дисків Brembo відноситься:

 • У Brembo є запатентована столбчатая система вентилювання гальмівних дисків PVT. Вона підвищує охолоджуючу здатність диска, збільшуючи його міцність більш ніж на 40%. Такий підхід дозволяє використовувати диск набагато довше, ніж аналогічні вироби з класичною системою вентиляції, зокрема, до 80 тисяч кілометрів і навіть більше.
 • Гальмівні диски забарвлюються по ультрафіолетової технології UV. Ця технологія гарантує, що всі випущені диски стійкі до впливу корозії і до будь-яких погодних умов, зберігають зовнішній металевий блиск і функціональні властивості протягом тривалого часу. Крім цього, УФ-фарбування дозволяє встановлювати диски на автомобіль, не видаляючи консервирующее масло.
 • У комплект упаковки гальмівних дисків «Брембо» завжди входять кріпильні матеріали (болти), що дозволяє не шукати ці пристрої додатково.

Відгуки, знайдені в інтернеті про диски Brembo, в більшості своїй позитивні. Їх купують як для спортивних авто, так і стандартних комплектацій.

BOSCH

Гальмівні диски BOSCH відносяться до категорії середньоцінових. Компанія-виробник відома на весь світ широким асортиментом продукції, що випускається і її тестовими випробуваннями. Що стосується безпосередньо гальмівних дисків, то випущена продукція поставляється як на вторинний ринок (в роздрібну торгівлю в різних країнах світу), так і в якості оригіналу для європейських і азіатських машин (зокрема, Renault, Skoda, Nissan, Hyundai). Переваги гальмівних дисків «Бош»:

 • Великий асортимент різних моделей дисків, що поставляються як на вторинний, так і первинний авторинок. У тому числі для європейських і азіатських машин.
 • Оптимальне співвідношення ціни і якості дисків. Більшість моделей призначені для установки на машини середнього та нижнього цінового діапазонів. Відповідно, самі диски також коштують недорого.
 • Широка доступність для покупки.

Компанія BOSCH має свої виробничі потужності в різних країнах світу, в тому числі на території Російської Федерації. Деякі автовласники відзначають, що вироби, вироблені на вітчизняних заводах, дещо поступаються за якістю аналогічним пристроям, випущеними на території інших країн. А також диски БОШ можна використовувати тільки при помірному (міському) режимі їзди, так як в при екстремальному гальмуванні показали низьку ефективність.

Lucas TRW

Компанія Lucas, що входить до складу європейської корпорації TRW, виробляє широкий асортимент деталей для гальмівних систем автомобілів. Більшість з них поставляється на вторинний ринок. Однак деякі моделі дисків встановлюються в якості оригінальних на среднебюджетние автомобілі Volkswagen і Opel. Відмінною особливістю гальмівних дисків Lucas є їх забарвлення в чорний глянсовий колір.

Незважаючи на широкий асортимент, все ж більшість моделей гальмівних дисків «Лукас» призначені для використання на бюджетних автомобілях. Відповідно, і коштують вони недорого, тому і здобули широку популярність у вітчизняних автолюбителів. Так що перегрів їм не страшний, адже в матеріалі їх виготовлення багато вуглецю, через що вони мають меншу вагу і гарну теплопровідність. З недоліків можна відзначити рідкісні відгуки про низький пробігу нових дисків. Однак це багато в чому залежить не тільки від якості дисків, але і стилю водіння конкретного водія, і умов експлуатації машини.

EBC Brakes

Гальмівні диски EBC виробляються на території Великобританії. Відносяться до розряду дорогих. Асортимент продукції, що випускається ділиться на три лінійки:

 • Turbgroove. Призначені переважно для японських автомобілів, що мають можливість розігнатися до великих швидкостей, і відповідно, використовувані любителями швидкої їзди (зокрема, «Субару», «Хонда», «Інфініті», «Мітсубіші»). Позиціонуються як преміальні диски з дуже гарною якістю і зносостійкість. Є збалансованими, мають насічки і перфорацію.
 • Ultimax. Гальмівні диски для спорткарів. Дуже ефективні, але дуже дорогі. Для пересічних автовласників вони не підійдуть.
 • Premium. Гальмівні диски для автомобілів середнього і представницького класу. Найкраще підійдуть для автовласників середніх за ціною автомобілів. Їх поверхня гладка, тому в парі з ними потрібно використовувати якісні гальмівні колодки. Відзначається дуже тривала експлуатація дисків в самих різних умовах експлуатації автомобіля.

Otto Zimmermann

Zimmermann розробляє елементи гальмівних систем, в тому числі диски, переважно для німецьких же автомашин. Реалізований асортимент дисків становить кілька тисяч моделей. Існує поділ на різні лінійки по ціновій політиці. Наприклад, у продажу є бюджетні диски для автомобілів Volkswagen і Opel, а також диски преміум класу для спорткарів Bugatti і Porsche. Однак, незважаючи на те, що компанія позиціонується як преміальна, її бюджетний сегмент дисків цілком доступний пересічному власнику німецького автомобіля.

Якщо на полицях автомагазинів ви зустрінете оригінальну продукцію торгової марки Otto Zimmermann, то вона цілком рекомендована до покупки. Її якість буде хорошим і диски послужать на автомобілі багато десятків кілометрів пробігу. Співвідношення ціна-якість одне з кращих.

ATE

Компанія ATE займається розробкою і випуском елементів гальмівних систем. Корпорація, до складу якої вона входить відрізняється широким списком партнерів-автовиробників, серед яких Audi, Skoda, Ford, Toyota, BMW і багато інших, в тому числі вітчизняний ВАЗ. Природно, що подібна співпраця стало можливим завдяки високій якості виробів, що випускаються і грамотної цінової політики.

Одна з гордостей компанії - серія гальмівних дисків Powerdisk, які можуть витримувати екстремальну температуру при гальмуванні, рівну + 800 ° С. Такі диски виготовляють з легованого чавуну. Однак їх має сенс встановлювати лише на спеціальні гоночні автомобілі. В цілому ж, оригінальні гальмівні диски АТО досить якісні, тому використовуються найчастіше, причому на самих різних автомобілях, в тому числі бюджетні та середньоцінові.

Як не купити підробку

В даний час на полицях багатьох автомагазинів та в інтернеті, найчастіше зустрічається підроблена продукція. Це стосується не тільки дорогих, знаменитих на весь світ брендів, але і дисків з середнього і навіть економ класу. Щоб звести до мінімуму можливість придбання контрафактної продукції необхідно слідувати декільком нескладним правилам:

 1. Купувати гальмівні диски тільки в перевірених і надійних магазинах що дорожать своєю репутацією. А торгових точок з сумнівною репутацією, краще уникати, незважаючи на їх рекламу
 2. При покупці завжди потрібно оглядати поверхню нового диска.
 3. На будь-якому оригінальному диску, навіть найдорожчому, завжди є заводське маркування. Зазвичай вона викарбувано або вибита на його неробочий поверхні. Якщо такого маркування немає, значить, швидше за все, перед вами підробка, і від покупки краще утриматися.
 4. На більш дорогих дисках ставиться клеймо виробника, а також серійні номери конкретних гальмівних дисків. Клеймо - дуже вагомий аргумент на користь того, що диск дійсно оригінальний. Серійний номер диска можна перевірити в базі даних на сайті виробника. Так можна перевірити, оригінальна це продукція чи ні.

Пам'ятайте, що підроблені гальмівні диски не тільки володіють меншим терміном експлуатації, а й наражають на небезпеку здоров'я та життя водія і пасажирів автомобіля, на який вони встановлені, а також інших учасників дорожнього руху.

висновок

Правильний вибір гальмівного диска - запорука економії і безпечної експлуатації автомобіля. Тому краще купити орієнтуючись на рекомендації заводу-виготовлювача автомобіля. Зокрема, його типу і геометричних параметрів. Також при виборі слід врахувати свій стиль водіння щоб зрозуміти які потрібні - вентильовані, перфоровані або з насічками. Важливо вибирати гальмівні колодки до пари дисків. Зокрема, це стосується не тільки якості і ціни, але і бренду. Так ви забезпечите оптимальний режим роботи гальмівної системи автомобіля.

Крім дисків, представлених вище в статті, варто також звернути увагу на бренд DBA. Гальмівні диски від цього виробника стали досить популярними в 2020 році, і також мають найвищий відсоток позитивних відгуків в порівнянні з іншими брендами. Їх основні сильні сторони - відсутність сильного перегрівання і найкраща чіткість гальмування. До негативних сторін даних гальмівних дисків відносять биття.

Якщо у вас був досвід використання тих чи інших гальмівних дисків - напишіть про це в коментарях.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found