Інструкція як поміняти ланцюг ГРМ на Гранд Вітара. Заміна ланцюга ГРМ Suzuki Grand Vitara

Ланцюг ГРМ Suzuki Grand Vitara рекомендовано діагностувати кожні 40-45 тисяч км пробігу. Така профілактика вбереже водія від небажаних проблем, що виникли в результаті несправності цього елемента газорозподільного механізму.

Прикладами негативних наслідків можуть бути пошкодження клапанів, перебої в роботі ГРМ, поломка успокоителя або деформація черевика. Всі вони вимагають додаткових витрат на ремонт або заміну пошкоджених деталей, що робить регулярний огляд ланцюга ще більш важливою процедурою.

Заміна ланцюга ГРМ Suzuki Grand Vitara

У яких випадках варто замінювати ланцюг ГРМ?

Основною причиною неправильної роботи деталі є знос і звук брязкання ланцюга. Він може бути викликаний не тільки тимчасовим фактором, а й неправильним натягом, витоком масла або пошкодженням роликів. Прискорити знос може і активна експлуатація авто в важких умовах.

Діагностика дозволить визначити ступінь зношеності і зрозуміти: чи потрібна заміна ланцюга ГРМ або ж її можна продовжити використовувати протягом наступних 5-10 тисяч км. Під час огляду варто звернути увагу і на які взаємодіють з ланцюгом елементи. Якщо вони пошкоджені або занадто зношені, їх також варто замінити.

Коли потрібно міняти ланцюг ГРМ на Гранд Вітара 2.0?

Кожен Сузуководов знає, що при пробігу приблизно в 150 000 км, з'являється типове брязкання ланцюгів під капотом, - це і є основним показником коли пора міняти ланцюги на Гранд Вітара, натяжители, заспокоювачі і ще пару дрібниць. А щоб цей період не настав ще швидше, пильно стежать за рівнем масла, а також вчасно його змінюють. Адже при слабкому рівні і тиску виходить з ладу гидронатяжитель. Коли маслопроводящіе канали забиваються брудом, то робота гидронатяжителя погіршується, і, як наслідок, можлива поява брязкоту ланцюгів.

Які запчастини потрібні і що міняти при заміні ланцюгів

Список необхідних запчастин необхідних для заміни полягає тільки з оригінальних деталей і має такий перелік:

 • 12832-77E00 Натяжитель цепи ГРМ
 • 12761-77E11 Велика ланцюг ГРМ
 • 12762-77E00 Мала ланцюг ГРМ
 • 12771-77E00 Успокоитель ланцюга (напрямна планка)
 • 12772-77E01 Успокоитель ланцюга (верхній)
 • 12811-77E00 Планка натяжителя ланцюга (башмак великого ланцюга)
 • 12831-77E02 гідронатягувача ланцюга ГРМ
 • 12835-77E00 Прокладка натяжителя (верхньої малої ланцюга)
 • 11189-65J00 Прокладка клапанної кришки

Як поміняти ланцюг ГРМ на Suzuki Grand Vitara своїми руками.

Також по-хорошому бажано замінити: передній сальник КВ (09283-45012) і колечка ущільнювачів свічкових колодязів в клапанної кришці (11179-81402).

Самостійна заміна або послуги СТО?

Думка про те, що якісний ремонт автомобіля можна провести тільки в автосервісі, давно застаріло. Тепер кожен водій Suzuki Grand Vitara, який бажає замінити якусь деталь, здатний зробити це самостійно.

Для того щоб замінити ланцюг ГРМ знадобиться набір інструментів, комплект витратних матеріалів і докладна інструкція з рекомендаціями. Далі ви зможете ознайомитися з набором запчастин, буде потрібно при заміні ланцюга газорозподільної системи, алгоритмом роботи, описаного виробником Suzuki Grand Vitara, а також кілька порад як можна зробити цю роботу набагато простіше і швидше. Спочатку дивіться інформацію по установці міток ГРМ на двигуні 2,0 л. J20A автомобіля Сузукі, а потім план роботи з фотоілюстраціями всього, що відбувається.

Елементи механізму газорозподілу в двигуні Гранд Вітара


Установка ВМТ Гранд Вітара
Інструкція по заміні ланцюга на Гранд Вітара

Як бачите ілюстрації зі сторінок керівництва по ремонту Гранд Вітара можуть допомогти автовласникові дізнатися лише де мітки ГРМ, як їх встановити і з яким зусиллям затягувати болти, а ось подробиці і нюанси процедури заміни ланцюга газорозподільного механізму дивіться нижче. Розказані і показані на прикладі особистого досвіду власників даного автомобіля.

Послідовність виконання роботи:

 1. Знімаємо декоративну кришку з двигуна.
 2. Знімаємо шланг системи примусової вентиляції картера від клапанної кришки і витягуємо щуп.
 3. Від'єднуємо роз'єм датчика положення розподільного валу (датчик фаз)
 4. Відкручуємо і знімаємо котушки запалювання, а також бажано відкрутити кріплення троса газу.
 5. Відкручуємо і знімаємо високомуфту.
 6. Зливаємо охолоджуючу рідину і знімаємо патрубки охолодження.
 7. Відкручуємо і витягаємо радіатор охолодження.
 8. Знімаємо приводні ремені і ролик високомуфти.
 9. Відкручуємо знімаємо насос гідропідсилювача керма і вушко двигуна з трубочкою.
 10. Знімаємо механізм натяжителя ременя кондиціонера.
 11. Відкручуємо і знімаємо шків помпи (щоб він не крутився можна зафіксувати викруткою).
 12. Відкручуємо і демонтуємо обвідний ролик, ролик водяного насоса з кришки прикриває ланцюг механізму ГРМ.
 13. Відкручуємо 6 гайок кріплення і знімаємо кришку клапанів (під ними шайбочки гумові або резино-металеві щоб не загубити їх, якщо вони обжавши можна замінити новими їх номер: 11188-85FA0).
 14. Відкручуємо і знімаємо насос компресора кондиціонера (кріпиться 3-ма болтами і до них важко дістатися).
 15. Відкручуємо і знімаємо шків коленвала. Його гайка затягнута великим моментом, потрібно довгий ключ, надіти головку на гайку, а сам ключ вставити під правий лонжерон (по ходу руху машини), і на частку секунди пробувати крутити стартером.
 16. Відкручуємо і знімаємо передню кришку двигуна. Там 15 болтів спереду і 2 кріплять піддон картера знизу (для їх відкручуючи напевно доведеться зняти захист картера). Кришку ГРМ від'єднуємо акуратно, поступово відтягуючи зверху і віджимаючи монтажкой з невеликим зусиллям.
 17. Встановлюємо всі зірочки по мітках, як ілюструють картинки з мануала, а саме:
  • шпонковий паз на коленвалу повинен поєднатися з міткою на блоці циліндрів;
  • на проміжній зірочці, стрілка повинна бути спрямована вгору;
  • мітки на зірочках распредвалов повинні бути суміщені з відливами на голівці блоку циліндрів.
 18. Відвертаємо болти кріплення зірочок розподільних валів, утримуючи розподілвали за шестигранну частина.
 19. Відкручуємо і знімаємо гидронатяжитель основному ланцюзі ГРМ.
 20. Відкручуємо і знімаємо гідравлічний натягувач верхньої (малої) ланцюга.
 21. Відкручуємо і знімаємо верхній заспокоювач.
 22. Відкручуємо і знімаємо башмак-натягувач основному ланцюзі.
 23. Знімаємо зірочки з розподільних валів і малу ланцюг приводу ГРМ.
 24. Знімаємо зірочку великого ланцюга і саму основну ланцюг ГРМ.
 25. Відкручуємо і знімаємо заспокоювач основному ланцюзі.
 26. Знімаємо зірочку коленвала.
 27. Зачищаємо поверхню прилягання передньої кришки.
 28. Очищаємо від герметика або старої прокладки саму кришку двигуна.
 29. Міняємо передній сальник коленвала і ущільнювачі свічкових колодязів.

Збірку виробляємо в зворотній послідовності дотримуючись мітки фаз газорозподілу.

 1. Встановлюємо зірочку коленвала, поєднуючи мітку на зірочці з міткою на блоці.
 2. Встановлюємо вал і проміжну зірочку, і ставимо кайдани, поєднуючи мітку на проміжній зірочці з синім ланкою ланцюга і жовте ланка ланцюга з міткою на зірочці КВ.
 3. Встановлюємо планку натяжителя великого ланцюга і натягувач великого ланцюга відтягнувши собачку натяжителя і втопивши плунжер в корпус. Не забудьте під натяжітель поставити прокладку!
 4. Встановлюємо зірочки розподілвалів, надягаємо малу ланцюг, поєднуючи мітку на проміжній зірочці з жовтою міткою ланцюга, а сині мітки на ланцюгу - зі стрілками на зірочках і затягуємо зірочки болтами.
 5. Встановлюємо натягувач ланцюга, втопивши його плунжер і зафіксувавши стопором. Після установки витягаємо стопор. Коли встановлюємо ланцюга і натяжители і напрямні, не забуваємо змастити їх моторним маслом.
 6. Встановлюємо передню кришку на формувач прокладок. У подальшій збірці особливих зауважень немає, головне не забути прикрутити абсолютно все відкручені деталі і болтики.двигун J20A на Suzuki Grand Vitaraшланги вентиляції картера Гранд Вітаразняття шланга ВКГкотушки запалювання Вітаракріплення тросазняття високомуфти СузукіКраник для зливу ОЖ з радіатора Сузукі Гранд ВітараПатрубок охолоджуючої системипатрубок помпиЗняття радіатора охолодження разом з вентиляторомЗняття приводного ременя навісних агрегатів Гранд Вітара 2.0вушко двигунаЗняття насоса Гура Гранд Вітараролик натяжителя приводного ременяЗняття шківа помпишків водяного насоса Сузукі Гранд ВітараОбвідний ролик навісного ременяяк відкрутити клапанну кришку Сузукі 2.0Зняття кришки клапанів Гранд ВітараЗняття компресора кондиціонераВідкручування шківа КВВідкручування передньої кришки двигунаПоложення нижніх болтів кріплення кришки двигунаЗняття кришки ГРМ Гранд ВітараМітки ГРМ на зірочках приводу ланцюга Сузукі Гранд ВітараЕлементи механізму ГРМВідкручування зірочки распредвала двигуна СузукіЗняття натяжителя гідравлічного натяжителя верхньої ланцюгаГидронатяжитель основному ланцюзіНатягувач верхньої ланцюгаНатягувач верхньої ланцюга ГРМ Гранд ВітараКріплення успокоителя основному ланцюзіЗняття успокоителя основному ланцюзі ГРМЗняття верхнього успокоителя ланцюга ГРМ Гранд ВітараВерхній заспокоювач ланцюга ГРМЗняття зірочок распредвалов і верхньої малої ланцюгаЗаміна ланцюга ГРМ на Сузукі Гранд Вітара 2.0Очищення бічний кришкиЗаміна сальника коленвала Гранд ВітараУстановка нового ланцюга і натяжителя

Спрощений варіант заміни ланцюга без демонтажу компресора і Гура

Деякі зауваження та хитрості як зробити заміну ланцюга ГРМ на SUZUKI GRAND VITARA 2.0 (J20A) своїми руками легше і швидше:

 1. Піддон картера можна і не знімати для заміни ланцюгів ГРМ, як пише «буквар», адже це додаткова турбота. Така рекомендація дається для того щоб туди не впустити що-небудь при розбиранні або бруд не потрапила під час роботи, простір внизу потрібно просто замостити чистою ганчіркою.
 2. Знімати радіатор охолодження (а відповідно і зливати ОЖ), демонтувати бачок Гура і відкручувати насос гідропідсилювача зовсім не обов'язково, дістатися до механізму газорозподілу можна без всієї цієї зайвої роботи, хоча інструкція в мануалі передбачає такі маніпуляції.
 3. Так само не варто зливати масло з двигуна, адже воно все втекло в піддон і не завадить зняття передньої кришки.
 4. Можна не відкручувати вушко двигуна з приварений трубочкою (заважатиме при знятті кришки), ту мідну трубочку можна акуратно відігнути, і звільнити себе від трудомісткого процесу відкручування зайвої кількості болтів.
 5. Щоб відкрутити болт на шківа КВ не потрібно ніяких пристосувань, потрібно лише головка на «19», кілька воротком щоб їх довжина дозволила впертися в лонжерон і крутонуть на частку-секунди стартером.
 6. Не варто починати зняття ланцюга з натяжителей, оскільки у вас можуть зіскочити шестерні з міток, тому виконуйте порядок розбору. І знявши кришку, починайте заміну ланцюга ГРМ двох літрової Гранд Вітара з відкручування болта лівого распредвала (щоб без проблем його відкрутити потрібно ключем на «27» зафіксувати вал в спеціально відведеному місці, між 3-м і 4-м циліндрами).

Після заміни ланцюга, обов'язково перевіряємо настільки правильно ви це зробили - потрібно провернути два раз колінвал (720 градусів), повинні співпасти мітки на шестернях внизу (ризики) з литтям і збігтися мітка на КВ.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found