Як Знайти Підсос Повітря (Причини) - 4 Основні Симптоми

Коли автомобіль при старті з місця (різкому) починає на секундочку захлинатися, а в деяких випадках навіть глухне - це 99% підсос повітря. Оскільки зайве повітря, що потрапляє в циліндри двигуна, викликає різке збіднення суміші і, як наслідок, труднощі займання. Мотор троит і може глухнути на холостих.

У даній статті ми навчимося визначати:

 • симптоми подсоса
 • місця подсоса
 • Підсос в паливній системі
 • Підсос в колектор
 • Як знайти підсмоктування

Симптоми підсосу повітря

Симптоми підсосу повітря двигуном найчастіше однозначні:

 1. Невпевнений старт вранці .
 2. Нестійкий холостий хід - обороти холостого ходу постійно змінюються і нижче 1000 об / хв. двигун може глухнути. На авто з карбюраторним двигуном, гвинт якості і кількості стає малозначущими для настройки режиму ХХ оскільки повітря йде в обхід каналу ХХ.
 3. Падіння потужності - у впускному тракті на системах з MAF (датчик масової витрати повітря) - низькі обороти холостого ходу; на системах з MAP сенсором (датчик абсолютного тиску) навпаки - підвищені обороти ХХ, помилки по лямбда, бідна суміш, пропуски займання.
 4. Збільшення витрата палива - щоб рушати і продовжувати рух, потрібно постійно тримати високі обороти, при цьому довше знаходиться на зниженій передачі.

Місця підсосу повітря

До основних місць, через які може відбуватися підсмоктування, відноситься:

 • прокладка впускного колектора;
 • прокладка на дросельної заслінки;
 • ділянку патрубка від повітряного фільтра до дросельного вузла;
 • кільця ущільнювачів форсунок;
 • вакуумний підсилювач гальм;
 • вакуумні шланги;
 • клапан адсорбера;
 • регулятор холостого ходу (якщо він є).
Пошук підсосу повітря димом Пошук підсосу повітря димом

Окремо варто розглядати місця підсос повітря на карбюраторних двигунах - там немає електроніки, і повітря може смоктати лише на вакуумному підсилювачі або десь в карбюратор.

Місця подсоса (карбюратор)

 1. У гвинта якості паливної суміші.
 2. За прокладку під карбюратором - ділянки з кіптявою вірна ознака.
 3. Крізь НЕ щільне прилягання дросельної заслінки.
 4. Через осі дроселів.
 5. Порушення цілісності мембран демпфера дроселя, економайзера або пускового.

Підсмоктування повітря в паливній системі дизеля

У паливній системі дизельного двигуна завоздушіваніе відбувається, як правило, через негерметичного стику трубок паливної системи низького тиску (від бака до фільтра і від фільтра до ТНВД).

Причина подсоса на дизельному авто

Підсмоктування повітря в негерметичной паливній системі відбувається тому, що атмосферний тиск вище ніж те, яке створюється при роботі насоса смокче солярку з бака. Таку розгерметизацію виявити по течі практично неможливо.

На сучасних дизельних двигунах проблема підсосу повітря в паливну систему зустрічається набагато частіше, ніж на дизелях старого зразка. Все через зміни конструкції підведення паливних шлангів, оскільки раніше вони були латунні, а зараз роблять пластмасові бистрос'еми , які мають свій строк експлуатації.

Пластмаса, в результаті вібрацій, має властивість стиратися, а гумові кільця ущільнювачів -ізнашіваться. Особливо яскраво така проблема проявляється в зимовий час на автомобілях з пробігом більше 150 тис. Км.

Основні приводи для підсосу, найчастіше, такі :

 • старі шланги і ослабшие хомути;
 • пошкоджені паливні трубки;
 • втрата ущільнення на підключенні паливного фільтра;
 • порушена герметичність в зворотній магістралі;
 • порушено ущільнення приводного вала, осі важеля управління подачею палива або в кришці ТНВД.

У більшості випадків відбувається банальне старіння гумових ущільнень , причому паливна система може завоздушіваться при пошкодженні будь-якої з гілок, як прямий, так і зворотній.

Ознаки підсосу повітря

Сама часта і поширена - машина вранці або після довгого простою, перестає швидко заводиться, доводиться довго крутити стартером (при цьому йде невеликий димок з вихлопної - це буде свідчити про надходження палива в циліндри). Ознакою великого подсоса є не тільки важкий запуск, але і при їзді починає глухнути, і троить.

Таке поводження автомобіля пов'язано з тим, що ТНВД не встигає пропускати через себе піну тільки на високих оборотах, а на холостих не справляється з великою кількістю повітря в паливній камері. Визначити ж, що проблема в роботі дизельного двигуна пов'язана саме з підсмоктуванням повітря, допоможе заміна штатних трубок на прозорі .

Як знайти підсмоктування в паливній системі дизеля

Тягнути повітря може в з'єднанні, в пошкодженій трубці або навіть в баку. А знайти можна методом виключення, або подати тиск в систему для розрядження.

Самий кращий і надійний спосіб - знайти нещільність методом виключення: до кожної ділянки паливної системи підключати надходження солярки не з бака, а з каністри. І по черзі перевіряти - відразу підключити до ТНВД, потім підключиться вже перед відстійником і т.д.

Швидшим і простим варіантом визначити місце підсосу буде подача тиск в бак. Тоді в тому місці, де підсмоктує повітря, з'явиться або шипіння, або з'єднання почне мокнути.

Спосіб перевірки підсосу повітря в паливній системі дизеля

Підсмоктування повітря у впускному колекторі

Суть підсосу повітря у впускному тракті полягає в тому, що в двигун разом з паливом надходить зайвий і неврахований датчиком ДМРВ або ДАТ повітря, що і призводить до збідненого паливо-повітряної суміші в циліндрах. А це, в свою чергу, сприяє нормальній роботі двигуна.

Причина підсосу повітря

 1. Механічний вплив.
 2. Перегрів (впливає на еластичність прокладок і герметика).
 3. Надмірне зловживання коштами чищення карбюраторів (сильно розм'якшує герметик і прокладки).

Найбільш проблематично знайти місце підсосу повітря в районі прокладки між ГБЦ і впускним колектором.

Як знайти підсмоктування повітря в колекторі

На бензинових двигунах неврахований датчиками повітря потрапляє у впускний колектор через нещільності або пошкодження повітропроводів, діряві ущільнення форсунок, а також через шланги вакуумної системи гальм.

Зі стандартними місцями подсоса розібралися, тепер також варто з'ясувати, як шукати підсос повітря. Для цього існує кілька основних методів пошуку.

Простий димогенератор з сигарети

Масляний димогенератор своїми руками

Найпростіший спосіб перевірити чи є підсмоктування повітря у впускному тракті після витратоміра - відкрутити повітропідвідному патрубок разом з датчиком від корпусу повітряного фільтра і запустити двигун. Потім прикрити рукою вузол з датчиком і дивитися на реакцію - якщо все в нормі, то мотор повинен стихнути, сильно стиснувши патрубок після датчика повітря. В іншому випадку цього не станеться і швидше за все можна буде почути шипіння. Якщо не вдається знайти підсмоктування повітря таким методом, то тоді потрібно продовжити пошуки вже іншими доступними способами.

Найчастіше шукають підсмоктування або пережимом шлангів, або обприскуванням ймовірних місць горючими сумішами, такими як: бензин, карбклінер або ВД-40. Але найефективнішим методом пошуку місця пропускання неврахованого повітря, є застосування димогенератора.

Пошук підсосу повітря

Як правило, проблеми з ХХ як і поява помилки збідненого суміші, трапляються тільки при сильному підсосі. Незначний підсмоктування можна визначити при спостереженні паливної корекції на неодружених і підвищених обертах.

Перевірка підсосу повітря, перетискаючи шланги

Щоб знайти місце просочування зайвого повітря, запускаємо двигун і даємо йому деякий час попрацювати, а в цей час ставимо вухо гостро і намагаємося почути шипіння, і якщо засікти не вдалося, то перетискаємо шланги, які йдуть до впускного колектора (від регулятора тиску палива, вакуумного підсилювача та ін.). Коли після пережимания і відпускання спостерігаються зміни в роботі двигуна, значить, несправність на даній ділянці.

Також, іноді, застосовують метод пошуку стисненим повітрям . Для цього потрібно на заглушеному двигуні закрити патрубок від фільтра і через будь-яку трубку качати повітря, попередньо обробивши мильним розчином весь впускний тракт.

Пошук підсосу повітря методом протоки бензином

Як виявити підсмоктування обприскуванням

Встановити місце, де йде підсос повітря в двигун, ефективно допомагає метод обприскування місць з'єднань який-небудь горючою сумішшю при працюючому моторі. Це може бути як звичайний бензин, так і очищувач. Про те, що ви знайшли місце, де підсмоктує, підкаже зміна обертів двигуна (впадуть або збільшаться). Потрібно набрати в невеликий шприц гарячої суміші і тонкою цівкою бризкати все місця, де може бути підсос. Адже коли бензин або інша горюча рідина потрапляє на місце порушення герметичності, то у вигляді пари відразу ж просочується в камеру згоряння, що і призводить до стрибка або падіння оборотів.

При пошуку підсосів варто бризкати на:
 1. Гумовий патрубок від витратоміра до регулятора холостого ходу і від РХХ до кришки клапанів.
 2. З'єднання впускного колектора з ГБЦ (в місці, де стоїть прокладка).
 3. З'єднання ресивера і патрубка дроселя.
 4. Прокладки форсунок.
 5. Все гумові шланги в місцях з'єднання хомутами (впускная гофра і т.д.).

Перевірка наявності подсоса димогенератором

Димогенератор мало у кого валяється в гаражі, тому таким методом пошуку порушення герметичності в системі користуються в основному на СТО. Хоча, якщо в гаражних умовах розглянутими вище методами підсмоктування не вдалося знайти, то можна зробити примітивний генератор диму, хоча і звичайний теж має нескладну конструкцію. Дим нагнітається в будь-який отвір у впускному тракті, а потім починає просочуватися крізь діри.

Автор: Іван Матієшин


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found