10 кращих очисників гальм і інших деталей механізмів гальмівної системи

Очищувач гальм (англійське визначення - brake cleaner) призначений для глибокого очищення металевих поверхонь від всіляких забруднень, в тому числі, технологічних рідин, масла, смолистих відкладень, пилу і бруду. Засіб використовують для знежирення нових гальмівних дисків перед установкою, видалення старого мастила з направляючих в гальмівній системі, чищення «заспокоювачів» гальмівних колодок та інших елементів гальмівної системи.

зміст:

 • Використання очисників
 • За якими критеріями вибирати
 • Популярні очисники

очищувач гальм

Ми склали рейтинг 10 кращих очисників гальм, створених виключно на реальних тестах, проведених автолюбителями і професійними майстрами, а також позитивних відгуків про засіб конкретних фірм випускають спреї, які очищають деталі гальмівних механізмів.

Назва засоби Короткий опис Обсяг упаковки, мл / мг Ціна однієї упаковки станом на літо 2019 року, російських рублів
Liqui Moly Schnell-Reiniger Очищувач швидкої дії. Може використовуватися для чищення елементів систем гальмування і зчеплення. Результати тесту показали дуже високу ефективність засобу. 500 400
G-Power Універсальний миючий засіб для деталей гальм. Володіє дуже потужною розбризкує струменем і малий час висихання. Низька ціна, великий обсяг і висока ефективність. 650 180
Wurth Універсальний очищувач гальмівної системи. Нешкідливий для пластику, гуми, ЛКП. В процесі роботи можна перевертати балон з аерозолем. Ефективність хороша. 500 300
Berner Універсальний очищувач гальм. Може використовуватися і для системи зчеплення. Дуже добре очищає поверхні. Слабка поширювана, але ефективно очищає струмінь. 500 300
Forch Очищувач гальм і зчеплення. Має легко переносимо запах. Слабкий струмінь поширення. В упаковці передбачена трубочка для розпилення. Ефективність середня, іноді потрібно подвійне нанесення. 500 250
ABRO Очищувач гальм, що не містить хлору. Досить ефективно розчиняє забруднення. Однак в його складі є ацетон та інші шкідливі речовини, тому він дуже шкідливий для людського організму і може пошкодити гумові та пластикові деталі. 397 450
Hi Gear Універсальний очищувач гальм. Небезпечний для гумових і пластикових деталей, а також ЛКП. З його допомогою можна обробляти елементи електросистеми автомобіля без напруги. Має неприємний запах. 410 270
Axiom Очищувач гальм і деталей зчеплення. Не містить ацетону і хлорвмісних елементів, тому має терпимий запах. Однак шкідливий для організму. Ефективність середня. 800 мл; 650 мл. 700; 550.
TRW Очищувач гальмівної системи з середніми експлуатаційними показниками. Найчастіше засіб потрібно наносити два, а то і три рази для застарілих забруднень. Доступна ціна - головна перевага. 500 200
Venwell Очищувач гальм і елементів системи зчеплення. Володіє низькою ефективністю розчинення масел і жирів, проте це компенсується його низькою ціною. 500 150

Для чого потрібен очищувач гальм

Щоб визначиться з відповіддю який краще очищувач гальм вибрати, необхідно розібратися з тим, як користуватися даними засобами і де це засіб буде застосовуватися. Так як деякі засоби для очищення деталей гальмівної системи сильні в боротьбі з одними забрудненнями і безсилі проти інших. Як зазначалося вище, очисники елементів гальмівної системи призначені для глибокого очищення металевих поверхонь. Їх ефективно використовують для видалення наступних типів забруднень:

 • сліди і патьоки гальмівної рідини;
 • мастила гальмівної системи;
 • різних типів мастил, в тому числі трансмісійних на основі літію і / або молібдену;
 • різних масел, в тому числі, трансмісійних та моторних;
 • смолистих відкладень;
 • слідів бітуму;
 • дорожніх пилу, бруду, слідів хімічних реагентів.

Крім чистячих властивостей очисники дискових гальм також мають знежирюючими властивостями . Універсальні очисники гальмівної системи можна використовувати не тільки в автомобільній техніці, але також і при виконанні різних інших ремонтних робіт. Більшість подібних складів реалізуються у вигляді аерозолів, рідше - в рідкому вигляді. Це обумовлено зручністю експлуатації, а також тим, що за допомогою аерозольного струменя можна швидше і зручніше нанести засіб на оброблювану поверхню.

Зверніть увагу, що до складу більшості очищувачів гальм входять шкідливі для людського організму хімічні засоби. Тому працювати з ними потрібно або на вулиці, або в добре провітрюваному приміщенні. Не допускати попадання засобу в очі, рот і на слизові тканини організму. Берегти від дітей!

Сфера використання

Очищувачі автомобільних гальм використовують для виконання наступних робіт:

Кращий очищувач гальм
 • Знежирення нових гальмівних дисків перед їх установкою. Зазвичай нові гальмівні диски в упаковці поставляються обробленими спеціальним антикорозійним маслом. Робиться це виробником спеціально для запобігання появи вогнищ корозії на поверхні диска. Відповідно, перед установкою цю масляну плівку потрібно видалити.
 • Видалення старого мастила з напрямних . Дана процедура супроводжує регламентну заміну гальмівних колодок автомобіля.
 • Очищення «заспокоювачів» гальмівних колодок від керамічної мастила. Перед установкою нових гальмівних колодок на автомобіль обов'язково необхідно видалити з «заспокоювачів» стару, яка втратила властивості, мастило. Для цього і застосовують очищувач гальм. Він не тільки очищає, але і знежирює поверхню.
 • Видалення слідів технологічних рідин . Наприклад, при демонтажі гальмівного супорта або заміні шлангів елементів гальмівної системи, як правило, відбувається виплеск невеликої кількості гальмівної рідини на диски або інші деталі, колодки, супорт. Відповідно, перед наступним монтажем сліди гальмівної рідини необхідно видалити за допомогою зазначених коштів.

Крім автомобільної техніки очисники гальм також можна використовувати і при інших роботах, в тому числі, ремонті побутової техніки, відмиванні складно видаляються рідин, в промисловості, в умовах майстерень і так далі.

За якими критеріями вибирати очищувач

Вибір того чи іншого очищувача елементів гальмівної системи - це завжди компромісне рішення, яке приймається на основі декількох факторів. Серед них:

 • Потужний факел розпилення . Він повинен бути не тільки потужним, але і з великим кутом розпилення. Це дозволить нанести засіб для чищення на віддалені і важкодоступні місця.
 • Ефективність роботи . Зокрема, засіб повинен ефективно розчиняти ті хімічні склади, які автовласник хоче видалити з металевих поверхонь елементів гальмівної системи або інших місць.
 • Швидко випаровуватися . Після нанесення і розчинення забруднень очищувач повинен швидко випаровуватися і не залишатися на оброблюваної поверхні.
 • Не залишати після себе слідів . Після випаровування на обробленої поверхні не повинно залишитися слідів від використання очищувача. Зокрема, розлучень, патьоків, жирних плям і так далі.
 • Знежирювати поверхню . Це одне з ключових властивостей очищувача колодок гальм і інших елементів гальмівної системи. Обробка засобом має на увазі не тільки видалення бруду, а й обов'язкове знежирення поверхонь з тим, щоб підвищити працездатність системи в цілому.
 • Наявність носика-трубочки . Вона допомагає наносити очищувач точково і в важкодоступні місця.
 • Наявність в магазинах . Незважаючи на широкий вибір в каталогах, часом в реальних автомагазинах асортимент очищувачів не такий широкий. Особливо це залежить від регіону країни і логістики.
 • Обсяг упаковки . Це значення необхідно вибирати на підставі обсягу передбачуваних робіт. Якщо очищувач потрібен для одноразового використання при заміні, наприклад, дисків, то купувати велику упаковку немає ніякого сенсу. Однак разом з обсягом потрібно враховувати ще й ефективність і витрата конкретного засобу.
 • Співвідношення ціни та ефективності . В даному випадку вибір потрібно робити, як і будь-якого іншого товару. Не варто переплачувати, краще купити недорого, але ефективний засіб.

Наведені вище критерії вибору допоможуть автовласникові або автомайстра підібрати очищувач гальм, що ідеально підходить для конкретних цілей.

Рейтинг кращих очисників гальмівних механізмів

Вітчизняні автолюбителі найчастіше користуються десятьма найбільш популярними і ефективними очисниками гальм. Про це можна стверджувати на підставі знайдених в інтернеті відгуках і тестах. Далі наведено рейтинг цих коштів від найефективніших до менш чинним. Список не носить рекламного характеру. Якщо у вас є досвід використання представлених очищувачів або ви користувалися іншими аналогічними засобами - поділіться своєю думкою в коментарях нижче.

Liqui Moly Schnell-Reiniger

Засіб Liqui Moly Schnell-Reiniger є очищувачем швидкої дії. Його можна використовувати для чищення елементів гальм, зокрема, барабанні та дискові гальма, накладки, гальмівні колодки, циліндри, пружини. Також склад можна використовувати в якості очищувача зчеплення. Наприклад, для чищення накладки муфти, упору муфти, загальні деталі її деталі, механізм автоматичного перемикання, шестерні і т.п.

Склад заснований на суміші розчинників, без вмісту ацетону і хлору. Завдяки цьому він має не такий різкий запах, як його конкуренти. Дуже добре справляється з видаленням масел, жирів, смол і інших забруднень. Після випаровування не залишає слідів на обробленій поверхні. Відгуки про очищувачі гальм Liqui Moly Schnell-Reiniger, в основному, позитивні. З недоліків автолюбителі відзначають лише відносно високу ціну кошти. Застосування стандартне - необхідно нанести засіб на оброблювану поверхню, після чого дати йому стекти і випаруватися.

Очищувач гальм «Ликви Моли» реалізується в стандартному аерозольному балоні об'ємом 500 мл. Артикул упаковки - 1900. Станом на літо 2019 року ціна одного становить близько 400 російських рублів.

1
 • переваги:
 • мале поверхневий натяг;
 • відмінна проникаюча здатність;
 • прекрасні очисні властивості;
 • після висихання не залишає слідів;
 • не містить ацетону і хлору;
 • балон має остронаправленной і об'ємну струмінь;
 • універсальність застосування;
 • швидка випаровуваність - 13 секунд.
 • недоліки:
 • висока ціна;
 • може завдати шкоди пластиковим і гумових деталей;
 • відносно невелика дальність розпилення - 1,7 метра.

G-Power

Очищувач гальм G-Power - ефективне засіб для чищення, яке також може використовуватися для чищення елементів системи зчеплення, системи АБС і інших деталей гальм. У складі кошти відсутня ацетон, тому він має цілком стерпний запах. Відмінно відмиває з оброблюваної поверхні технологічні рідини - гальмівну рідину, трансмісійні та моторні масла, мастило, бітум та інше. Оброблена поверхня є знежиреною. Чи не залишає на поверхні слідів і розлучень після висихання. Не викликає корозію металу.

Перед використанням необхідно гарненько струснути балон, а наносити засіб потрібно з відстань близько 20 ... 25 см. У деяких випадках відзначається, що одного застосування очищувача гальм «Джі Пауер» недостатньо. В цьому випадку нанесення потрібно повторити. Тести автолюбителів показали, що незважаючи на заявлені 650 мл, насправді в балоні може бути кошти трохи менше (наповненість близько 60 ... 70%). Відзначається, що балон має потужний струмінь, що б'є аж на 3 метри! Швидко випаровується після нанесення, час висихання - 12 секунд.

Очищувач гальм G-Power реалізується в продажу в аерозольному балоні об'ємом 650 мл. Купити його можна в інтернет-магазині по артикулу GP505. Середня ціна однієї упаковки на вказаний вище період становить близько 180 рублів.

2
 • переваги:
 • висока очисна здатність;
 • не різкий, легко переносимо запах;
 • потужна і об'ємна струмінь довжиною до 3 метрів;
 • малий час висихання - 12 секунд;
 • широка доступність у продажу;
 • не містить ацетону;
 • відносно низька ціна.
 • недоліки:
 • може пошкодити гумові та пластикові деталі;
 • низька наповненість балона;
 • на упаковці немає попереджувальних значків;
 • упаковка не комплектується носиком-трубочкою.

Wurth

Очищувач гальм Wurth позиціонується виробником як універсальний. Він призначений для швидкого і легкого видалення мастила, бруду, сажі, кіптяви, гальмівного пилу на колодках, черевиках, накладках, корпусах механізмів і інших деталей. Ефективно знежирює оброблювані поверхні. Не містить ацетон, силікон, хлор. Нешкідливий для пластикових і гумових деталей, лакофарбового покриття автомобільного кузова. Великою перевагою упаковки є наявність спеціального клапана, що дозволяє наносити засіб з будь-якого положення балона.

Після нанесення очищувача гальм «Вюрт» необхідно почекати деякий час, після чого протерти оброблювану поверхню сухою серветкою або мікрофіброю. Довжина виділяється з балона струменя становить близько 3 метрів. При цьому струмінь має комбіновану форму, з високою потужністю. Засіб швидко висихає, тести показали, відповідне час в 12 секунд і досить хорошу ефективність використання. У рідкісних випадках засіб потрібно наносити повторно для видалення застарілих плям.

Очищувач гальм «Вюрт» продається в аерозольних балонах двох обсягів - 500 мл і 150 мл. Артикул більшої упаковки - 0890108730, меншою - 0890108785. Ціна більш поширеного балона об'ємом 500 мл становить близько 300 рублів.

3
 • переваги:
 • хороші чистячі властивості;
 • очищувач безпечний для гуми, пластика, ЛКП кузова;
 • велика дальність і потужність струменя - 3 метри;
 • швидкий час висихання - 12 секунд;
 • на упаковці є інструкція як користуватися очищувачем гальм на російській мові;
 • легко переносимо запах;
 • можливість наносити засіб з балона, розташованого під будь-яким кутом.
 • недоліки:
 • ціна щодо обсягу завищена;
 • мало інформації про склад на упакува.

Berner

Універсальний очищувач гальм Berner може використовуватися для чищення не тільки гальмівної системи, а й зчеплення, двигуна, коробки передач, різних металевих деталей і механізмів. До складу очищувача не входить ацетон, свинець, хлор, кадмій, різні токсичні речовини. Зверніть увагу, що засіб небезпечно для гумових та пластикових виробів, а також для лакофарбового покриття. Ефективно видаляє масла, технологічні рідини, бруд, в тому числі, застарілу. Швидко вивітрюється, не сприяє утворенню корозії на металевих поверхнях.

Наносити очисник гальм необхідно з відстані близько 20 см. Після цього потрібно дати засобу стекти і висохнути. Після цього оброблювану поверхню необхідно протерти сухою серветкою або мікрофіброю. У деяких випадках тести показали, що однією обробки часом буває недостатньо, тому для застарілих і / або значно засохлих забруднень необхідно виконати повторну чистку.

На упаковці є інструкція із застосування в тому числі російською мовою. Довжина розбризкується струменя - 1,5 метра, час випаровування - 14 секунд. Балон дозволяє розпорошувати склад з будь-якого становища. Тести показали середню ефективність засобу.

Очищувач гальм «Бернер» реалізується в упаковках різних обсягів. Найпоширеніша - аерозольний балончик об'ємом 500 мл. Також його можна купити у великих каністрах об'ємом 5 літрів, 30 літрів і 60 літрів. Артикул упаковки-балончика - 147961. Його ціна становить близько 300 рублів.

4
 • переваги:
 • об'ємна потужний струмінь;
 • короткий час висихання - 14 секунд;
 • можливість наносити засіб з будь-якого положення балона.
 • недоліки:
 • мале відстань дії струменя - всього 1,5 метра;
 • відносно висока ціна при середній ефективності очищення.

Forch

Очищувач гальм від зазначеної торгової марки має повну назву Forch Bremsenreiniger R511 ECO. Призначений для чищення барабанних і дискових гальм, а також елементів системи зчеплення автомобільної та іншої техніки. У складі очищувача немає ацетону. Замість цього за базу взято особливий тип очищеного бензину. Добре справляється з сильно замасленими поверхнями. Запобігає утворенню завихрення гальмівного пилу.

Має високу швидкість випаровування - 14 секунд. Дальність розповсюдження струменя з сопла - до одного метра. Має легко переносимо запах. Упаковка має кульовий кран, що дозволяє наносити засіб з будь-якого положення балона. Є незнімна трубочка, через яку наноситься засіб на поверхню.

Наноситься очищувач з відстані близько 20 см. Після висихання і випаровування оброблювану поверхню необхідно додатково протерти сухим рушником або серветкою. Тести показали середню ефективність очищувача. Якщо поверхня значно забруднена, то найчастіше доводиться наносити засіб два, а то і три рази. Відповідно, це призводить до зайвої витрати очищувача. Однак із середніми забрудненнями він справляється цілком непогано.

Реалізується очищувач гальм «Форч» в аерозольному балончику об'ємом 500 мл. Купити упаковку можна по артикулу 61100912. Ціна одного балона становить близько 250 рублів.

5
 • переваги:
 • хороші очищаючі властивості;
 • висока наповненість балона;
 • швидкий час висихання - близько 14 секунд;
 • сильна і об'ємна струмінь розпилювання;
 • легко переносимо запах;
 • оптимальне співвідношення ціни і якості роботи.
 • недоліки:
 • мале відстань розпилення струменя - близько одного метра;
 • слабо представлений в продажу, проблеми з покупкою.

ABRO

Очищувач гальм ABRO BC-750 Brake & Parts Cleaner призначений для очищення і знежирення гальмівних дисків, колодок, барабанів та інших елементів системи гальм автомобіля. Не містить хлор. Також може використовуватися для чищення елементів інших систем автомобіля. Добре розчиняє масло, технологічні рідини, бруд. Після висихання не залишає розлучень і слідів.

До складу очищувача входять ацетон, карбинол, гептан, діоксид вуглецю, толуол. Відповідно, склад має досить неприємний запах. Крім цього, він небезпечний для людського організму. Тому працювати з ним потрібно в добре провітрюваному приміщенні або на вулиці або бажано використовувати засоби індивідуального захисту - респіратор і окуляри. Після використання обов'язково потрібно вимити руки водою!

Очищувач гальм «АБРО» також небезпечний для гумових і пластикових деталей, а також лакофарбового покриття. Тому при попаданні складу на зазначені деталі його потрібно швидко змити за допомогою звичайної води. Наносити засіб на оброблювану поверхню потрібно з відстані 40 ... 60 см.

У даного засобу одна з найбільш потужних струменів поширення - до 3 метрів. Однак час висихання одне з найгірших - 41 секунда. Що стосується миючих засобів, то їх можна охарактеризувати як середні. Масло і технологічні рідини він видаляє непогано.

Продаж в стандартному аерозольному балончику об'ємом 397 мл. Артикул, за яким його можна купити - BC-750. Ціна одного балона становить близько 450 рублів.

6
 • переваги:
 • хороші миючі властивості;
 • широке поширення в продажу;
 • велика дальність поширення струменя.
 • недоліки:
 • неприємний запах;
 • склад небезпечний для людського організму;
 • очищувач може пошкодити гуму, пластик і ЛКП;
 • досить висока ціна при середній ефективності;
 • тривалий час висихання.

Hi Gear

Універсальний очищувач гальм Hi Gear HG5385R може використовуватися для чищення гальмівних дисків, барабанів, колодок, елементів системи зчеплення, а також електрообладнання. Швидко і ефективно видаляє гальмівний пил, масло, сліди гальмівної рідини. Володіє знежирюючим ефектом. Може використовуватися з гальмівними системами будь-яких типів.

Використання традиційне - потрібно нанести засіб на поверхню і дати йому висохнути, після чого протерти серветкою. Час висихання - близько 12 секунд. Довжина поширюваної струменя - 2,4 метра. Зверніть увагу, що очищувач гальм «Хай Гір» небезпечний для пластикових і гумових поверхонь. Також не можна його використовувати для чищення елементів автомобільної електромережі під напругою.

Тести показали середню очищувальну функцію засобу. Найчастіше його потрібно наносити два, а то і три рази. Відповідно, це призводить до перевитрати очищувача. Однак наповнюваність балона досить висока. Відзначається, що у балончика дуже тугий клапан.

Всі інструкції на упаковці розписані на російській мові, оскільки засіб виробляється на території Російської Федерації за американською технологією. До складу входять містять хлор компоненти, тому очищувач має неприємний, але терпимий запах. Бажано працювати з ним в добре провітрюваному приміщенні або на вулиці.

Купити очищувач гальм «Хай Гір» можна в аерозольному балончику об'ємом 410 мл. Його артикул - HG5385R. Ціна однієї упаковки складає приблизно 270 рублів.

7
 • переваги:
 • велика дальність поширення струменя - 2,4 метра;
 • швидка випаровуваність - 12 секунд;
 • широка область застосування очищувача;
 • непогане співвідношення обсягу, ефективності і ціни;
 • широка поширеність в продажу.
 • недоліки:
 • іноді потрібно наносити засіб по два і більше разів;
 • може пошкодити гумові, пластикові деталі і ЛКП кузова.

Axiom

Очищувач гальм і деталей зчеплення Axiom - призначений для чищення вузлів зазначених систем без їх демонтажу. Досить ефективно видаляє масло, нагар, смоли, жир і інші забруднення з металевих поверхонь. Відзначається, що він може бути агресивний по відношенню до деяких гумовим і пластиковим деталям, тому при роботі з ним треба виконати попередній тест на малопомітних ділянках деталей із зазначених матеріалів. Не містить ацетону і хлорованих вуглеводнів. Тому має цілком терпимий запах. Однак не можна допускати його потрапляння в ротову порожнину, очі, просто на шкіру. При попаданні швидко промити великою кількістю води.

Тести показують середню ефективність очищувача гальм «Аксиом». З простими забрудненнями він справляє непогано, однак із застарілими і дуже замасленими забрудненнями - не дуже. Часом потрібно наносити очищувач на поверхню по кілька разів. Що стосується струменя - то вона також середня, близько 1,5 метрів. За експлуатаційними показниками очищувач гальм і зчеплення Axiom - твердий середнячок.

Очищувач гальм «Аксиом» реалізується в аерозольних балонах двох обсягів - 800 мл і 650 мл. Артикул більшої упаковки - A9801, а меншою -A9601. Їх ціни відповідно, 700 рублів і 550 рублів.

8
 • переваги:
 • великий обсяг упаковки, якої вистачить надовго;
 • працювати можна з перевернутим догори балоном;
 • швидко випаровується, не залишає після себе слідів.
 • недоліки:
 • середня ефективність роботи;
 • шкідливий для пластикових і гумових поверхонь;
 • небезпечний для людського організму;
 • мала дальність розпилюється струменя.

TRW

Очищувач гальмівної системи TRW - ще один «середнячок» рейтингу. Він володіє середніми експлуатаційними характеристиками з видалення забруднень з елементів гальмівної системи і інших автомобільних деталей.

У його складі немає хлорних вуглеводнів, трихлоретан. Очищувач гальм «ТРВ» безпечний для гумових деталей. Перевагою упаковки є те, що балон можна перевертати догори дном в процесі роботи для зручності користувача. Не ушкоджує шкіру рук, однак не можна допускати його потрапляння в очі і ротову порожнину!

Реальні тести показали середню ефективність використання очищувача гальм TRW. Балон має середню за потужністю струменем, проте її досить для використання в більшості випадків, навіть у важкодоступних місцях.

Реалізується очищувач гальм «ТРВ» в аерозольному балоні об'ємом 500 мл. Артикул для покупки в інтернет-магазині - PFC105. Ціна упаковки - одна з найнижчих в рейтингу, і становить близько 200 рублів.

9
 • переваги:
 • низька ціна;
 • широка поширеність в продажу;
 • не пошкоджує шкіру рук;
 • можливість перевертати балон догори дном;
 • безпечний для гумових виробів;
 • має легко переносимо запах.
 • недоліки:
 • низька ефективність роботи.

Venwell

Очищувач гальм Venwell також можна використовувати в якості очищувача елементів системи зчеплення і інших деталей. Має стандартні для даних засобів властивості - розчиняє жири, видаляє сліди технологічних рідин, знежирює поверхні. У складі очищувача немає ацетону та інших неприємно пахнуть коштів. Тому очищувач має легко переносимо запах. Потужність струменя середня, а випаровується з поверхні очищувач досить швидко.

Що стосується реально тестируемой ефективності очищувача гальм «Венвел», то її можна охарактеризувати як низьку. Тобто, найчастіше зі старими і складними забрудненнями засіб може не впоратися, або лише з другого чи третього разу. Однак низька ефективність компенсується низькою ж ціною. Тому даний очищувач цілком можна рекомендувати до покупки для видалення забруднень середньої та низької складності.

Очищувач гальм «Венвелл» реалізується в продажу в аерозольному балончику об'ємом 500 мл. Артикул для покупки - BFW02. Ціна одного балона становить близько 150 рублів.

10
 • переваги:
 • низька ціна;
 • легко переносимо запах;
 • потужний струмінь розпилювання;
 • короткий час висихання.
 • недоліки:
 • низька ефективність роботи.

підсумки

Всі перераховані вище очисники гальм повсюдно використовуються вітчизняними автолюбителями, а деякі придатні для автосервісу. Ефективність їх використання залежить не тільки від їх хімічного складу, але і характеру забруднень. Відповідно, якщо забруднення старе і погано видаляється, то має сенс купити дорожче і ефективний засіб.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found