Який кузовний герметик для швів автомобіля вибрати. Правильна герметизація і засоби

Герметик для швів автомобіля використовується при ремонтних і монтажних роботах в якості захисту місць стиків різних деталей від впливу на них корозії та інших шкідливих чинників. Герметики діляться за складом, а також типу нанесення. Крім цього, вони поділяються на професійні і популярні. Перші зазвичай продаються в об'ємних упаковках і використовуються, переважно, в ремонтних майстернях. Другі ж реалізуються в невеликих зручних упаковках і призначені для одноразового використання в умовах гаражного ремонту своїми руками.

зміст:

 • Критерії вибору кузовних герметиків
 • типи засобів
 • Рейтинг популярних герметиків
 • особливості нанесення
 • Чим видалити герметик для кузова

Герметик для швів автомобіля

За складом автомобільні герметики для швів діляться на п'ять типів - силіконові, акрилові, поліуретанові, анаеробні і бітумні. За методом нанесення також діляться на чотири типи - розпорошуються, з кистьовим нанесенням, стрічки-герметики, а також герметики в тюбику. Кожен з перерахованих типів має свої особливості, і може використовуватися для реалізації конкретних цілей. В кінці даного матеріалу наведено повний опис популярних кузовних герметиків, зі списком яких ви можете ознайомитися в таблиці.

Назва герметика Коротка інформація і опис Обсяг упаковки, мл / мг Ціна однієї упаковки станом на літо 2019 року, російських рублів
Merbenit XS55 Однокомпонентний високоміцний клей-герметик. Відрізняється дуже високою міцністю, витримує удари, вібрацію. Захищає від вологи і ультрафіолету. Може бути пофарбований. Реалізується в білому, сірому і чорному кольорі. 290 800
Body 999 Однокомпонентний герметик на основі каучуку і синтетичних смол. Може бути пофарбований. Зверніть увагу, руйнується під дією ультрафіолету! Реалізується в картриджі і банку під кисть. 1 кг 470
ЗМ 08537 Герметик для нанесення пензлем. Стійкий до технологічних рідин і вологи. Після висихання може бути пофарбований. Реалізується в картриджі і банку. 1 кг 2000
Teroson Terostat 9320 Герметик з системою розпилення, наноситься з використанням пістолета. Має шумопоглинаючі властивості. Може наноситися на лаковані і чисті поверхні. Стійкий до ультрафіолету. 300 1000
Novol Gravit 630 Однокомпонентний поліуретановий герметик для закладення швів в металі. Стійкий до вологи, ультрафіолету, технологічним рідин. Нанесення лаку допускається через 2 години після закладення герметиком швів. 310 350
Reoflex Brush Sealant Шовний кистьовий герметик (наноситься пензлем). Володіє шумопоглинаючими властивостями. На повітрі при температурі + 20 ° С висихає за 6 годин. 0,8 кг 550
APP PU-50 Поліуретановий однокомпонентний герметик білого кольору. Може бути використаний з різними матеріалами - металом, пластмасою, склом. Може бути пофарбований емаллю. 310 260

Як вибирати шовний герметик

Перед тим як перейти до вибору герметика для кузова необхідно визначитися з відповіддю на питання про те, для чого він потрібен. Ще на стадії виробництва кузова в заводських умовах виробник обробляє його поверхню спеціальними складами, які призначені для захисту її від дрібних механічних пошкоджень і корозії. Особливо це стосується різних стиків, заглиблень, зварних швів і інших перехідних поверхонь.

Використання герметика для кузова в ремонтних майстернях (або в гаражних умовах) обумовлено тими ж цілями. Єдина відмінність - це виконання ремонту або заміни будь-якої кузовної деталі. Завдання герметика для автомобільних швів кузова - захист останніх від корозії (як рідинної, так і електролітичної), а також дрібних механічних пошкоджень.

На підставі цього можна сформулювати ті критерії, яким повинен відповідати обраний для покупки герметик. Так, до них належить:

 • Довговічність . Герметик повинен якомога довше (в ідеалі весь термін експлуатації машини) не втрачати свої експлуатаційні властивості.
 • Еластичність . Багато шви мають не пряму, а вигнуту форму. Відповідно, в застиглому стані герметик для зварних швів автомобіля повинен бути еластичним. Крім цього, кузов автомобіля під час його руху постійно піддається вібрації, відповідно, в таких умовах засіб також має нормально виконувати свої функції.
 • Висока адгезія . Це властивості герметика, що дозволяє йому зчіплюватися з поверхнею, на яку він нанесений (причому, це не завжди чистий метал).
 • Стійкість до зовнішніх чинників . Зокрема, до впливу вологи, ультрафіолету, технологічних автомобільних рідин (палива, масла, гальмівної, що омиває рідини та інших), перегріву і переохолодження.
 • Можливість фарбування . Всі шовні герметики діляться на такі, які можна фарбувати (наносити на них лак), і які фарбувати не можна.

Чим краще буде герметик для обробки зварних швів задовольняти перерахованим вимогам - тим краще буде захищений як самі шви, так і кузов автомобіля в цілому.

Які бувають герметики

Всі герметики для металевих швів на автомобільних кузовних деталях можна розділити за двома категоріями - за складом і за методом нанесення. Метод нанесення багато в чому визначає не тільки зручність роботи, але і приналежність засобу до професійного класу.

Розподіл герметиків за складом

Згадані кошти можна розділити на наступні п'ять груп - акрилові, анаеробні, силіконові, поліуретанові, бітумні. Опишемо їх в зазначеному порядку.

акрилові склади

В їх основі лежать полімерні композиції. Такі герметики мають гарну адгезію, однак еластичність їх можна охарактеризувати як середню. Відповідно, при сильних механічних навантаженнях і / або вібрації існує ризик того, що вони просто розшарується самі по собі і втратять свої властивості. Відповідно, їх краще всього використовувати на шорсткуватих поверхнях (більшість швів такими і бувають) і на стабільних механічних вузлах. Міцність у них досить хороша. Акрилові герметики можна як лакувати, так і фарбувати.

анаеробні герметики

Їх особливість полягає в тому, що в неполімерізованном (не застиг) вигляді вони являють собою рідину. Відповідно, їх можна заливати в найдрібніші тріщини і канавки. Їх полімеризація починається в момент припинення їх контакту з киснем (атмосферним повітрям). Як правило, анаеробні кошти використовують для герметизації зварних швів на невеликих ділянках або ж працюють поетапно. Переваги цих складів полягають у великій міцності отриманого захисного плями і його високих захисних властивостей. Однак еластичність його невелика. Крім цього, працювати з анаеробним герметиком не завжди зручно через те, що він розтікається по нерівній поверхні.

Силіконові герметики для кузова

Одні з найбільш дешевих і поширених засобів для гаражного кузовного ремонту. З ними легко працювати, просто наносити, вони швидко застигають і надійно захищають зварні шви від впливу вологи та інших шкідливих чинників. Крім того, силіконові герметики для стиків кузова автомобіля зазвичай мають широкий температурний робочий діапазон, через що однаково добре працюють як влітку, так і взимку. Єдиний недолік - через те, що вони мають густу консистенцію, ними не можна щільно заповнити дрібні канавки і тріщинки, а також глибокі канави на деталі.

поліуретанові кошти

Ці герметики знайшли найбільше поширення на ринку через своїх чудових експлуатаційних характеристик. Все це стало можливим завдяки тому, що вони легко наносяться, мають велику міцність, еластичність і довговічність. Вони витримують значні механічні навантаження і вібрації, що не розтікаються по вертикальних поверхнях, мають великий температурний діапазон, надійно захищають від вологи. Поліуретанові герметики для кузова автомобіля за формою нанесення бувають розпорошуються і для кистьового нанесення. Зверніть увагу, що всі поліуретанові герметики необхідно наносити на заздалегідь загрунтовану поверхню.

бітумні герметики

Вони зроблені на бітумної основі і являють собою густу пасту зазвичай чорного кольору. Перед їх нанесенням оброблювану поверхню потрібно ретельно підготувати. Бітумних герметиком обробляють не тільки зварні шви, а й значні поверхні, наприклад, днище автомобіля. Добре захищають від вологи, хімічних реагентів на дорогах, дрібних каменів і сміття. Наносяться або за допомогою розпилювача або ж за допомогою кисті.

Герметики для швів кузова за методом нанесення

Наступна класифікація герметиків - методу нанесення і зберігання. Згідно з цією класифікацією їх поділяють на чотири класи.

розпорошуються герметики

Ці герметики діляться ще два типи - однокомпонентні (відразу готові до використання) і двокомпонентні, тобто, такі, які потрібно попередньо приготувати для використання. Однак більш поширені саме однокомпонентні.

Наносяться такі кошти на оброблювану поверхню за допомогою пневматичного пістолета. Склад герметизується під впливом наявної в повітрі вологи і утворює надійний захист. Розпорошуються герметиками зручно працювати на великих площах, а також у важкодоступних місцях (наприклад, днище, колісні арки, віддалені шви і поверхні).

наносяться пензлем

Зазвичай такі герметики для зварювальних швів поставляються в банках або каністрах великих обсягів, відповідно, найчастіше застосовуються для обробки машини в умовах автосервісу. Наносяться на попередньо підготовлену поверхню за допомогою кисті. Ними можна обробляти не тільки зварні шви, але і використовувати в якості захисного засобу для днища машини, колісних арок і так далі.

Стрічка-герметик

Це спеціальна стрічка, на одну сторону якої нанесений клейовий склад, а на іншу - герметизирующий. Відповідно, її потрібно проклеїти уздовж шва, який передбачається захистити. Зручність полягає в тому, що її не потрібно ні розігрівати, ні, нічого додатково робити - вона застигає сама і досить швидко. Однак такий стрічкою навряд чи буде зручно герметизувати довгі зварні шви, тим більше, якщо вони мають повороти. Відповідно, за допомогою стрічки-герметика найкраще обробляти невеликі їх ділянки.

видавлювальні герметики

Вони діляться на два типи - ручні і «під пістолет», відповідно, реалізуються в тубах і картриджах. Ручні туби потрібно просто відкрити, нанести герметик на палець або підручний інструмент і нанести на оброблювану поверхню. Картридж зазвичай використовується з пневматичним або механічним пістолетом. Ручний герметик для швів авто краще використовувати, якщо площа обробки невелика. Пістолет - якщо потрібно обробити довгий шов.

Рейтинг популярних герметиків для кузова

Відповіддю на цікавлять багатьох автолюбителів питання, який герметик швів автомобіля купити, буде наступний приблизний відповідь - найбільш підходящий за параметрами. Список найбільш популярних герметиків для кузовних швів, складений на основі відгуків і тестів з інтернету. Якщо ви користувалися іншими засобами - напишіть про це в коментарях.

Merbenit XS55

Засіб Merbenit XS55 позиціонується як однокомпонентний високоміцний клей-герметик, призначений для склеювання деталей з різними тепловими коефіцієнтами теплового розширення. Робочий температурний діапазон - від -40 ° С до + 90 ° С, температура нанесення - від + 5 ° С до + 40 ° С. Середнє значення руйнівного навантаження - 909,1 Ньютон, середнє значення руйнівного напруження - 2,865 МПа.

Герметик Merbenit не має запаху, відмінно захищає поверхню від корозії і ультрафіолету, витримує удари і вібрацію, має відмінну адгезію, стійкий до технологічних рідин (мастил і палива). Герметик можна фарбувати порошковим методом, в тому числі ще в не застиг вигляді. У продажу зустрічається в трьох кольорах - білому, сірому, чорному.

Відгуки про герметике для кузова Merbenit XS55, в основному, позитивні. Реалізується в продажу картриджі об'ємом 290 мл. Станом на літо 2019 року ціна однієї такої упаковки складає близько 800 російських рублів.

1

Body 999

Кузовний герметик Body 999 - це однокомпонентний склад на основі каучуку і різних синтетичних смол. Може використовуватися для склеювання кузовних частин, заповнення пустот, герметизації зварних швів і просто металевих поверхонь. Відмінно поєднує високу міцність і еластичність, тому не втрачає своїх властивостей під дією вібрації. Має відмінну адгезію. Після висихання герметик «Боді» можна фарбувати будь-якими методами і фарбами. Час висихання при температурі + 20 ° С ... + 25 ° С - близько двох годин. З особливостей варто відзначити, що його не можна використовувати на відкритих поверхнях, на які потрапляє сонячне світло, оскільки даний герметик руйнується під дією ультрафіолету.

Продається в стандартному картриджі під механічний пістолет, а також у великій банці масою 1 кг. Ціна за станом на вказаний вище період становить близько 470 рублів.

2

ЗМ 08537

Герметик для швів ЗМ 08537 спеціально призначений для нанесення на поверхню за допомогою кисті. Їм обробляти шви на кузові машини в місці кріплення амортизаторів, стиків кузова в багажнику і підкапотному просторі, на підлозі, внутрішні частини дверей. Призначений для використання з швами, виконаними точковим зварюванням. Або ж на болтові з'єднання.

При нанесенні не розтікається. Наносити потрібно на заздалегідь очищену і загрунтовану поверхню. Стійкий до мастил і технологічним рідин. Після висихання не втрачає еластичності. Час висихання для забарвлення - 1 година для роботи з лакофарбовими засобами повітряної осушення і 3 години для роботи із засобами гарячої осушення. Температура нанесення - від + 5 ° С до + 35 ° С, а робочий температурний діапазон - від -25 ° С до + 70 ° С.

У продажу реалізується в банці місткістю 1 кг і картриджі під пістолет об'ємом 310 мл. Ціна великий упаковки складає близько 2000 рублів.

3

Teroson Terostat 9320

Засіб Teroson Terostat 9320 від компанії Henkel - це герметик з системою розпилення на основі MS-полімерів. Склад застигає на поверхні під дією вологи. Після застигання він схожий на рідку гуму.

Герметик є поліуретановим, не містить силіконів, елементів ПВХ і ізоціанатів. Застиглий герметик має шумопоглинаючі властивості. Його можна наносити на лаковані поверхні (ЛКП), чистий метал і заґрунтовані поверхні. Сумісний з лаками на спиртовій основі. Стійкий до ультрафіолетового випромінювання.

Реалізується в картриджах об'ємом 300 мл. Ціна однієї упаковки складає 1000 рублів.

4

Novol Gravit 630

Поліуретановий герметик Novol Gravit 630 - однокомпонентне засіб, призначений для ущільнення з'єднань, в тому числі зварних і спаяних швів на металі. Може наноситися на лаковану, загрунтовану і непідготовлену поверхню, яку однак треба перед нанесенням вимити, просушити і знежирити.

Проявляє високу стійкість до впливу вологи, ультрафіолету, хімічних сполук. Оптимальна температура для нанесення - від + 5 ° С до + 35 ° С. Остаточна полімеризація при товщині шару 3 ... 4 мм відбувається через 24 години. Нанесення лаку на поверхню допускається через 2 години після нанесення герметика. Випускається в трьох кольорах - білому, сірому і чорному. Наноситься за допомогою механічного пістолета.

Обсяг стандартного картриджа - 310 мл. Його середня ціна складає 350 рублів.

5

Reoflex Brush Sealant

Reoflex Brush Sealant - це шовний кистьовий герметик, призначений для закладення швів в металевих, бетонних, дерев'яних виробах, в тому числі зварних швів при кузовному ремонті автомобіля. Володіє шумопоглинаючими властивостями. Добре захищає від корозії. Стійкий до впливу палива, масла, неагресивних хімічних рідин. Температура нанесення - від + 15 ° С до + 30 ° С. На повітрі при температурі + 20 ° С висихає за 6 годин. Перед нанесенням поверхню почистити і знежирити.

Реалізується в металевій банці масою 0,8 кг. Ціна такої упаковки становить 550 рублів.

6

APP PU-50

APP PU-50 - поліуретановий білий однокомпонентний герметик, призначений для герметизації зварних швів, а також різних порожнин. Може бути використаний з різними матеріалами - металом, пластмасою, склом і навіть бетоном. Після полімеризації залишається еластичним. У готовому вигляді може бути пофарбований будь-якими видами емалевих фарб.

Реалізується в стандартному картриджі під пістолет об'ємом 310 мл. Його ціна становить близько 260 рублів.

7

Поради з нанесення герметика

Точна інструкція по використанню герметика для автомобільних швів кузова зазвичай знаходиться на упаковці, рідше - в додатковій документації. Саме там вказані всі нюанси нанесення. Однак в більшості випадків автолюбитель повинен перед і під час нанесення герметика дотримуватися кількох простих правил. Серед них:

 • Підготувати оброблювану поверхню . Якщо зварений шов свіжий - його бажано зачистити шліфувальним інструментом і / або наждачним папером з тим, щоб збити з нього окалину і шлам. У разі, якщо на поверхні є іржа або дрібне сміття - потрібно позбутися від них. На фінальному етапі бажано знежирити оброблювану поверхню за допомогою знежирювачів кузова.
 • Виконати зачистку поверхні для збільшення адгезії. Зазвичай для цього використовують спеціальні грунтові стрічки або так званий скотч-брайт - стрічку для зашкуріванія. Однак ця функцію потрібно виконувати не для всіх герметиків.
 • Виконати грунтування . Перед нанесенням деяких герметиків необхідно нанести на поверхню спеціальний грунт.
 • Під час нанесення герметика для зварних швів автомобіля уздовж їх довжини необхідно дотримуватися однакової швидкості нанесення на кожній дільниці. Це дасть можливість забезпечити однакову товщину шару по всій довжині, порівнянну із заводською.
 • Нагріти перед використанням . Щоб герметик легше видавлювався з упаковки його бажано розігріти приблизно до + 30 ° С ... + 50 ° С. Це можна зробити, наприклад, помістивши закриту упаковку в відро з теплою водою.
 • У щілину наносити герметик краще за структурою «змійка» і / або «ялинка» . Для цього носик тюбика обрізається під кутом в 45 градусів з діаметром отвору близько 7 ... 10 мм. Використовувати при цьому можна ручний пістолет.

Якщо герметик наноситься в те місце, де до нього вже був подібний склад, то попередній шар потрібно ретельно видалити. Але робити це потрібно акуратно, щоб не пошкодити поверхню.

Чим видалити герметик для кузова

Якщо ж з яких-небудь причин на ранніх стадіях герметик видалити не вдалося, то існує ряд засобів, за допомогою яких це можна зробити пізніше. Серед них:

 • Розігріти феном . Розм'якшений склад згодом можна без проблем видалити за допомогою підручних інструментів - ножа, викрутки і так далі.
 • Обезжирювачі кузова або очисники бітуму. Їх існує велика різноманітність, тому не можна точно сказати допоможе чи ні той чи інший засіб в конкретній ситуації.
 • Уайт-спірит, сольвент . За лакофарбового покриття ці склади використовувати небажано, однак по необробленому металу можна. Це досить потужні засоби, здатні розм'якшити застиглий герметик. Далі його можна видалити за допомогою дрантя або ножа.
 • «Розчинник 646», чистий ацетон . Це ще більш потужні засоби, вони здатні без праці впоратися з більшістю випускаються силіконів і герметиків.
У разі, якщо в процесі нанесення частина герметика потрапило на місце, де його бути не повинно - необхідно якомога швидше позбутися від нього просто за допомогою дрантя або серветки, поки склад не засох. Чим раніше це зробити - тим простіше його видалити!

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found