Стук на холодну. Можливі причини та їх усунення

стукіт двигуна на холодну

Досить часто водії стикаються з проблемою стуку на холодному двигуні , причому як в теплий період часу так і з настанням холодів. Стукотів може бути багато, як і двигунів, на яких виникає дана проблема. Але всі випадки зводяться до того, що коли заводиш на холодну, то прослуховується шум в двигуні, а через короткий проміжок часу він зникає.

Безсумнівно власників авто цікавить що це за стукіт на холодну , і як полагодити? Ми розглянемо 5 основних найбільш часто зустрічаються випадків чому відбувається стукіт двигуна на холодну . Але яка б причина не була, все вони вказують на знос двигуна в більшій чи меншій мірі.

причини стукотів

  1. В першу чергу перевірити теплові зазори , оскільки у більшості не сильно зношених двигунів проблема полягає в них. Потрібно відрегулювати клапана.
  2. Наступною причиною, як за масштабністю і серйозності, так і регулярності - це зношені гидрокомпенсатори . Крім заміни гідровиків можливо, також має сенс замінити масло з фільтром.
  3. Третьою причиною, і так сказати припущенням, можуть бути корінні вкладиші , вони вже можуть мати зазор більше допустимого. І при роботі на холодну звук чується, а з появою тиску масла пропадає. А якщо ж тиск масла зовсім скаче, то тут на обличчя проблема з маслонасосом.
  4. Так само стукіт може виходити і від механізму ГРМ , коли зазори в постелях распредвала збільшуються, а в міру прогріву вони стихають. Особливо помітно в холодну пору року.
  5. І нарешті найстрашніша проблема - це дефект, знос поршня (спочатку бовтаються, стукають спідницею, а потім і зовсім може закінчитися обривом спідниці) або кільця зносилися.

Але як би там не було, нехтувати стуком виходить від двигуна або ходової можна, можуть трапитися неприємні ситуації в самий невідповідний момент. Тому при найменших підозрах потрібно ставити автомобіль на ремонт для визначення і усунення причини несправності!

Автор: Іван Матієшин


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found