Горить Check Engine (Чек Енджін) - ТОП 10 Причин Появи

Переклад вираження «check engine» російською мовою дослівно звучить як «перевірте двигун». Значок «чек» є на приладовій панелі більшості сучасних автомобілів, але його значення для багатьох залишається незрозумілим. Тому, якщо ця ікона - жовтий або помаранчевий значок двигуна - з'являється і не зникає (або попросту моргає), у недосвідченого водія виникає закономірне питання: «що це означає?». Далі спробуємо з'ясувати причини, чому засвітився check engine на приладовій панелі вашого авто, а також як від нього позбутися.

зміст

 • Причини активізації індикатора
 • Як прибрати Check Engine
 • Що мені робити далі

Різні іконки чек Енджін

Спочатку ця лампочка давала знати про неполадки з карбюратором, але тепер, коли автомобілі обладнані повноцінними бортовими комп'ютерами, повідомлення може свідчити про різні несправності. Наприклад, помилка «чек Енджін» може повідомляти про проблеми з якістю паливо-повітряної суміші або несправності запалювання, а також про багато іншого. Повідомлення можуть бути викликані як несерйозними поломками, так і критичними.

Таким чином, коли горить «чек Енджін», зрозуміло лише те, що ЕБУ зафіксував несправність в одній з систем автомобіля. Повну ж картину може дати тільки діагностика. Далі розберемо основні причини, за якими світяться «чек Енджін», і що з цим потрібно робити.

ТОП-10 причин чому загорівся check engine

 1. Кришку паливного бака . Перевірте, чи щільно вона закрита.
 2. Поганий бензин . Система може реагувати на якість палива. Виходом буде злити бензин і залити якісніший.
 3. Рівень масла . В першу чергу перевірте щупом його рівень. Також подивіться, чи немає тріщин в блоці і патьоків масла.
 4. Проблеми з бензонасосом або сіточкою в баку. Перевірте, чи рівно працює насос, і не видає він сторонніх звуків.
 5. Забруднені форсунки . Усувається очищенням форсунок.
 6. Несправність високовольтних проводів або котушок.
 7. Проблема зі свічками запалювання . Значок загоряється і при проблемах зі свічками. Варто перевірити працездатність свічок і в разі необхідності замінити їх.
 8. Відсутність іскри в одному з циліндрів.
 9. Несправний лямбда-зонд . Проблема усувається тільки заміною цього вузла, зрідка допомагає чистка.
 10. Поломка каталізатора . Також вирішується заміною каталізатора.

Тут перераховані тільки основні причини та способи їх вирішення. Насправді їх набагато більше. Діагностика бортового комп'ютера, який контролює всі системи автомобіля, може дати більш повну картину ситуації, що відбувається.

Чек Енджін на панелі Мазда СХ 5

Чек Енджін не приховується на приладовій панелі мадзу СХ-5

Чек Енджін на панелі Пежо Партнер

Check engine на панелі Пежо Партнер ховається в лівому кутку

Як прибрати чек Енджін

Зупинимося докладніше на тих кроках, які необхідно зробити в першу чергу для того, щоб позбутися від засвітився індівікатора Check Engine. Алгоритм першочергових дій буде наступним:

 1. Перевірити , чи закрита кришка бензобака . Ситуація особливо актуальна якщо ви тільки виїхали з заправної станції, і незабаром після цього загорівся значок чек Енджін. Це означає, що або порушилася герметичність паливної системи через недостатньо щільно закрученою кришки бака, або якість палива залишає бажати кращого.
 2. Перевірте стан свічок . Для цього викрутити їх і візуально оціните їх стан. Дуже часто саме свічки є причиною активізації індикатора Check Engine. Зокрема, причина може полягати в тому, що вони починають пропускати струм через відкладення нагару на електродах. Такий наліт утворюється в результаті великого вмісту металів або інших струмопровідних речовин, що знаходяться в паливі. Також помилка може виникнути в разі, якщо зазор між електродами на свічці перевищив відстань в 1,3 мм. Більш докладно про діагностику свічок і як виконати її за їхнім кольором розглядаємо окремо. Також вам буде корисна інформація про їх заміну.
 3. Рівень масла. Якщо значок check engine загоряється тільки при нагріванні двигуна, зупиніться і прислухайтеся, можливо, почуєте сторонні звуки в роботі мотора. Перевірте шупом рівень масла в двигуні, при необхідності долийте його. Також подивіться чи немає патьоків масла.
 4. Якщо ваша машина забезпечена датчиками чистоти технологічних рідин (моторного масла, палива і так далі), то індикатор може засвітитися в разі, якщо відповідні показники перевищують допустиму норму . Виходом є заміна відповідних фільтрів або повністю рідин в разі, якщо вони не відповідають нормам.
 5. Скидання мінусовій клеми з акумуляторної батареї ( 15 ... 20 секунд ). Після цього лампа Check Engine повинна згаснути, а годинник на комп'ютері обнулитися. Цей спосіб може бути актуальним в двох випадках. Перший - це банальний "глюк" ЕБУ. Другий - якщо в пам'яті електронного блоку накопичилася велика кількість дрібних помилок, які були не скинуті. (зазвичай вони викликані використанням неякісного бензину, наявністю шкідливих домішок в паливо-повітряної суміші, попаданням вологи на електричні контакти та іншого).

Якщо після виконання перерахованих дій індикатор Check Engine не згас, або погас, але незабаром засвітився знову, то це означає, що помилка криється глибше, і для її усунення потрібно проводити додаткову детальну діагностику за допомогою більш серйозних засобів.

Горить check engine - що мені робити далі?

Причину можна спробувати дізнатися самостійно, вважаючи кількість спалахів "чека", і звіритися з технічною документацією на предмет позначення такого коду помилки. Для різних авто існують різні інтервали між спалахами і різні коди, за якими їх інтерпретують.

Більшість помилок, про які вам повідомляє індикатор, не є критичними . Виконати діагностику можна двома шляхами - самостійно і заїхавши на СТО. Справа в тому, що для отримання інформації в даному випадку необхідно спеціальне обладнання або хоча програмне забезпечення для смартфона.

Але перш за все потрібно дізнатися як змінилася поведінка автомобіля після появи помилки. Це робиться для того, щоб визначити, чи можна їхати з чек Енджін, що світиться на панелі, або краще не варто цього робити, щоб не посилювати проблему.

поведінка авто

Значок горить безперервно

моргає чек

Зміни в поведінці авто немає

Рух можна продовжувати

Продовжувати рух НЕ МОЖНА

Машина різко змінила свою поведінку:

 • Плавають обороти;
 • З'явилася вібрація двигуна;
 • Чути запах горілого;
 • Інші зміни.

НЕ МОЖНА продовжувати рух

НЕ МОЖНА продовжувати рух

Потужність двигуна і реакція на педаль газу залишилися колишніми

Можна продовжувати рух

Можна продовжувати рух

Мотор став менш прийомистим, обороти не піднімаються вище певного значення (робота двигуна в аварійному режимі)

Продовжувати рух можна

Рух продовжувати МОЖНА

На панелі приладів не загорілося ніяких додаткових сигнальних лампочок.

можна їхати

їхати можна

Разом із позначкою чек Енджін загорівся інший індикатор:

 • Лампочка охолоджуючої рідини;
 • Перегрів двигуна;
 • Лампочка маслянки;
 • Значок каталізатора.

Рух МОЖНА продовжувати

Рух МОЖНА продовжувати

Коли горить чек Енджін?

З'ясовуємо причину чому горить check

Код помилки можна вважати за допомогою ноутбука зі спеціальним програмним забезпеченням. Комп'ютер за допомогою кабелю підключають до ЕБУ машини і проводять діагностику. Також за допомогою ноутбука в блок управління можна внести додаткові зовнішні команди або виправити (скинути) з'явилися помилки.

Простіший метод - завантажити на свій смартфон на базі ОС Android програму для зв'язку і аналітики ЕБУ (наприклад, TORQUE, у неї є безкоштовні і платні версії). А до електронного блоку приєднується Bluetooth адаптер, який дозволяє зчитувати інформацію з пристрою. Якщо у вас немає ноутбука або ви просто не хочете морочити голову установкою додаткового ПЗ, то можете делегувати описані процедури працівникам СТО. У них є все необхідне обладнання і програми.

Потрібно пам'ятати, що кожна машина (а часом і кожне ЕБУ на однакових автомобілях, але різних років випуску) має різний список розшифровки помилок . Тому після отримання інформації вам обов'язково необхідно мати стандартний набір діагностичних кодів помилок (Diagnostic Trouble Code - DTC). Його ви можете знайти в додатковій літературі з виконання діагностики або в інтернеті (наприклад, на тематичних форумах, присвячених моделі вашої машини).

Іншою поширеною причиною для інжекторних двигунів є проблеми в роботі форсунок. Зокрема, поява значної кількості осаду на них. Рішення такої проблеми полягає в очищенні форсунок. При появі проблем зі свічками, форсунками, а також активізувати індикаторі чек енжін можуть бути такі симптоми:

 • слабка тяга двигуна;
 • висока витрата пального;
 • ривки при досягненні швидкості або нестабільна робота мотора;
 • «Плаваючі» оберти двигуна на холостому ходу.

Наступним кроком буде перевірка тиску в паливній системі. Для цього потрібно скористатися манометром. Стандартне тиск для більшості нетюнінгованних машин становить 3 атмосфери (кгс / см2). Однак цю інформацію уточніть в техпаспорті вашого автомобіля. Якщо тиск значно нижче, значить, проблема може критися в несправному бензонасосі або забруднених форсунках. Якщо тиск низький постійно - перевірте бензонасос. Якщо ж спочатку воно нормальне, але падає незабаром після запуску двигуна - перевірте форсунки. Також зверніть увагу на сіточку в бензобаку.

Також варто перевірити ізоляцію високовольтних проводів . Краще робити це не візуально, а за допомогою тестера, включеного в режим омметра. Мінімальне значення ізоляції проводу повинно бути не менше 0,5 МОм . В іншому випадку провід необхідно замінити.

Якщо лампочка Check Engine світиться після повороту ключа, а через кілька секунд гасне, то це означає, що система проводить самодіагностику, і причин для занепокоєння немає.

Як доїхати до СТО при світиться Check Engine

При русі на СТО намагайтеся дотримуватися щадний режим руху. Зокрема:

 • не перевищувати швидкості понад 60 км / год;
 • НЕ перевищувати обороти двигуна більше 2500 об / хв;
 • вимкніть кондиціонер (грубку), мультимедійну систему та інше непотрібне в даний момент обладнання, що створює додаткове навантаження на двигун;
 • уникайте різких стартів і гальмувань, їдьте плавно.

До нормального режиму їзди можна повертатися лише після діагностики і усунення виявлених помилок.

замість висновку

Пам'ятайте, що при появі світиться індикатора Check Engine не варто панікувати. У більшості випадків причини його активізації не є критичними. Однак необхідно виконати першочергову діагностику, що складається з 5 перерахованих вище кроків. Також перевірте, чи не змінилася поведінка машини на дорозі і не загорілися додатково інші індикатори. При виявленні незначних недоліків потрібно їх виправити. Якщо ж Check Engine після цього не згас, то проведіть додаткову діагностику за допомогою електронного приладу. Він видасть вам код помилки, який вказує на причину поломки.

10 причин появи Check Engine + способи вирішення (Інфографіка)


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found