Періодичність заміни ТЖ. Наскільки потрібно часто міняти гальмівну рідину

Справна гальмівна система - запорука безпечного руху, саме тому так важливо стежити за гальмами і вчасно міняти ТЖ. Ті водії, які не нехтують своїм і чужим життям, нерідко цікавляться, як часто міняти гальмівну рідину, щоб дотримуватися одну з найважливіших периодичностей заміни витратних матеріалів.

Заміна гальмівної рідини за регламентом

Забігаючи наперед і не змушуючи читати всю статтю, відповім одразу - міняти гальмівну рідину потрібно не рідше одного разу після двох років експлуатації, а якщо це спорткар , то у два-три рази частіше .

Навіщо міняти гальмівну рідину?

Цифри періодичності заміни гальмівної рідини виробники не придумують, а регламентують покладаючись на склад рідини і її властивості.

_Для довідки: _ температура кипіння гальмівної рідини становить близько 200 - 260 ° С , але гігроскопічність (поглинання вологи) сучасний знижують цей поріг, в той час як рідина при русі по місту може нагріватися до 150 - 180 ° С. І коли досягається ця точка кипіння, утворюються повітряні бульбашки, що призводить до викиду гальмівної рідини в резервний бачок, а як результат - низький рівень не дозволить створити необхідного тиску при різкому гальмуванні, провал педалі гальма неминучий!

Коли вміст вологи в гальмівній рідині перевищує більше 3% температура кипіння - знижується від 30 до 50 ° С.

Не менш значущим приводом до заміни рідини є хімічні властивості різних присадок, які сучасний, починають розкладатися, сприяючи втрати своїх властивостей.

Коли міняти гальмівну рідину?

Найчастіше регламент заміни пропонований виробником становить близько 30 - 60 тис. Км. пробігу, що становить десь раз на два роки , при чому наявність такої додаткової системи як АБС ні в якій мірі не впливає на періодичність. А якщо питання стосується спортивних авто типу Lamborghini або Ferrari, то заміну гальмівної рідини потрібно проводити вже після 15 тис. Км. тому швидкісні режими на таких авто значно вище. Але такі дані тільки орієнтовні, тому як якщо змінився колір рідини (з'явилося помутніння або осад), то іноді доводиться міняти гальмівну рідину і раніше, ніж обмовлялося.

Експлуатація автомобіля з помутнінням рідини або осадом в ній, може привести до несправностей у гальмівній системі.

Тому крім показників пробігу хорошим індикатором потреби міняти гальмівну рідину є її колір. Хоча візуальний контроль не єдиний спосіб стежити за станом. Наприклад, на СТО для перевірки рідини використовують спеціальні тестери, що визначають процентне співвідношення вологи і на табло виводять дані про потреби заміни.

Товарна кольорове маркування автомобільних DOT.

Тестер для перевірки кількості вологи в ТЖ.

Осад і помутніння гальмівної рідини.

Гальмівну рідину на гліколевої основі в ідеальному співвідношенні рекомендується міняти кожні 40 000 км. А якщо у вас залита силіконова ТЖ, то тут можуть бути зовсім інші дані по частотності заміни, які можуть доходити до 5 років.

Додатковим приводом до позапланової зміні тормозухі може стати розгерметизація гальмівної системи, оскільки крім того що може витекти частина рідини, так ще й та що залишилася досить швидко насичується киснем і знижується поріг кипіння ТЖ.

Змінюючи гальмівну рідину, слід пам'ятати і враховувати особливості різних марок рідин і якщо вони різного класу , то ні в якому разі не заважати !

Водій завжди повинен пам'ятати про відповідальність питання як часто міняти гальмівну рідину, адже у гальм немає права на відмову.

Автор: Іван Матієшин


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found