Як правильно вибрати зимову гуму. Види зимової гуми: шипована не шиповані.

З приходом холодів автолюбителям варто подумати про придбання нового взуття для свого автомобіля. Для того щоб купити зимову гуму високої якості потрібно ретельно ознайомитися з асортиментом пропонованої продукції у різних виробників. Адже заміна шин для машини - це така ж необхідність, як і зміна взуття для людини в різні пори року, ми ж з вами взимку в літніх шльопанцях не ходимо, також само і на автомобілі необхідно літні шини поміняти на зимові. Гума зимова має ряд властивостей і особливих якостей, про які далі в статті піде мова.

Розглянемо питання такого змісту:

 • пристрій шини
 • Шипована гума. Плюси і мінуси. різновиди
 • Нешипована гума. Плюси і мінуси. види
 • Які виробники краще
 • Як правильно вибрати зимову гуму
 • вартість шин

гума зимова

В першу чергу хотілося б сказати, що зимова шина м'якше, ніж річна, вона застосовується при середній добовій температурі +10 ° C. Якщо восени на вулиці спостерігається така температура, то це вже свідчить про те, що пора перевзувати свій автомобіль на зимові шини, абсолютно те ж саме і у весняний час, тільки з точністю до навпаки, зимову гуму необхідно міняти на літню. Необхідність заміни полягає в тому, що при цих температурах літня гума ставати жорсткою і втрачає свої властивості, тобто втрачається зчеплення з дорожнім покриттям і може статися аварія. Тому, щоб уникнути подібних несприятливих ситуацій далі більш детально будемо розбиратися з різновидами зимових шин, також дамо кілька корисних порад при виборі гуми.

пристрій шини

пристрій шини

Зимові покришки влаштовані досить складно. Найголовнішим елементом в них є протектор , який виготовляється із зносостійкого каучуку. База з'єднує протектор з внутрішніми шарами покришки і відповідає за зниження опору кочення і зниження поштовхів від нерівностей. Корд зі сталі при роботі збільшує стабільність форми покришки, також підвищує стійкість при їзді і збільшує кілометраж пробігу. Безпосередньо під сталевим кордом знаходиться прокладка , вона виконана з текстильного корду, при роботі вона чинить опір внутрішньому надлишковому тиску. борти шинизахищають каркас, виготовлений зі спеціальних смуг, які, в свою чергу, виробляються з каучуку. Плавність амортизації, а також стабільність керованості забезпечується за допомогою крильевой стрічки, яка упаюється в край покришки, ближче до колеса. Всі ці властивості притаманні зимовій гумі, але, щоб краще розбиратися в них, нам потрібно крім характеристик ознайомитися з видами зимових шин, щоб краще розуміти, як буде вести себе автомобіль в тих чи інших погодних умовах.

Види зимової гуми

Шин з ідеальними показниками не існує, дуже складно підібрати гуму, яка поєднувала б у собі всі найкращі показники. Кожен тип зроблений під певні дорожні умови, тому далі будемо розглядати види та характеристики різних типів гуми.

Шипована гума. Плюси і мінуси. різновиди

Всім давно відомо, що головна відмінність зимових покришок, від літніх - малюнок протектора, але насправді це другорядний аспект. Щоб правильно вибрати той чи інший тип гуми ви повинні розуміти принцип її роботи в зимових умовах. Якщо провести порівняння, то можна сказати, що гума схожа на ластик, а в умовах морозу він ламається і кришиться, якщо висловлюватися більш науковими термінами, то гума - це матеріал, який втрачає свої властивості, а саме еластичність, в умовах низьких температур. Саме тому сучасні виробники автомобільних покришок використовують весь свій досвід для того, щоб винаходити такі хімічні склади гуми, які були б «заточені» під той чи інший сезон, той чи інший температурний діапазон.

Більш докладно про різновиди шин, новинки, радах при покупці зимової гуми ви зможете дізнатися з представленого нижче відео.

Як вибрати зимову гуму? Яка краще з шипами або без? Новинки 2017 року

Гума має різні малюнки, а її шипи різні розміри :

 1. Круглі.
 2. Тригранні.

Тригранний шип, його ще називають «плаваючим шипом» або «ведмежим кігтем» відрізняється від круглого шипа не тільки формою, а й деякими відмітними характеристиками, про які ми поговоримо далі. Під кожним тригранним шипом знаходиться матеріал з більш м'якої гуми, коли температура на вулиці піднімається, шип просто вдавлюється всередину самої гуми і не вискакує назовні, при опусканні температури матеріал під самим шипом ставати твердим і тоді шип виступає з шини і вже безпосередньо починає працювати.

Шина з тригранними шипами

Шина з тригранними шипами

Перевага шиповану шини від нешипованной, полягає в тому, що :

 1. На ній набагато простіше піднятися вгору по крутому підйому без розгону, чого не скажеш про звичайну шині, на ній це зробити буде набагато важче.
 2. Шипи прекрасно працюють на засніжених і зледенілих дорогах.
 3. Гальмівний шлях на льоду у шиповану гуми набагато коротше, ніж у «гладкою».

Недолік шиповану шини :

 1. Якщо автомобіль не обладнаний системою ABS, то при екстреному гальмуванні ваша шина буде «плисти» на шипах, в свою чергу в протилежному випадку при наявності ABS, шина буде потихеньку прокручуватися і гальмування буде поліпшуватися.
 2. Комфортність їзди знижується за рахунок шумності шин, оснащених шипами.
 3. На мокрому і сухому асфальті шипи істотно подовжують гальмівний шлях і знижують заносоустойчівость. У пухкому снігу, а також на болотистій грунтовці шиповані шини можуть швидше посадити автомобіль на «пузо».
 4. Шипи руйнують асфальтоване дорожнє полотно.
 5. Швидко зношуються.

Шини з чотиригранними і шестигранними шипами є найбільш дорогими. Також чотирьох- і шестигранні шипи частіше за інших можуть випадати, так як їх утримує елемент більш схильний до зношування.

У будь-яких умовах при їзді в автомобілі з шипованими зимовими покришками настійно рекомендується їздити зі швидкістю, що не перевищує поріг в 120 км / ч.

Найдорожчими за ціною, а тому й найпоширенішими шипами на зимовій гумі вважаються круглі шипи, при цьому вони надають найбільш слабке зчеплення з покритою льодом дорогою.

Шина з круглими шипамиШина з круглими шипами

Переваги шин з круглими шипами :

 1. Забезпечують високу прохідність навіть в умовах заметів.
 2. Надійність - шипи на протекторі утворюють хороше зчеплення з засніженій чи обледенілій дорогою. Дані шини забезпечують легку керованість.

Недоліки шин з круглими шипами :

 1. Нестійкі до зносу. При русі по очищеної дорозі шини швидко стираються, тому вони для міських вулиць не підходять.
 2. Низька керованість на асфальті. На чистій дорозі шини збільшують гальмівний шлях автомобіля, знижують його керованість. Рух стає комфортним через шум.
Категорично заборонено використовувати літні шини в морозну погоду, тому що з настанням нульової температури літня гума стає «дубовою», а це, в свою чергу, може бути причиною заносу навіть на відносно сухій дорозі.

Шипована гума дуже швидко зношується при контакті з дорожнім покриттям. Незважаючи на це, близько 70% російських автовласників вибирає саме цей вид гуми. Тому для тих, хто вирішив купити шиповані шини, корисно буде знати, що таку гуму потрібно обкатувати перед серйозними навантаженнями, це дозволить зробити притирання шипів і закріпити їх у протекторі. Перші 500 або 1 тис. Кілометрів необхідно їхати зі швидкістю більше 80 км / год, також в такому випадку не рекомендується проводити екстрене гальмування.

У підсумку хотілося б відзначити, що найголовнішим показником якості шин є надійне зчеплення з дорожнім покриттям. Причому варто зауважити, що безпосередній контакт доводиться не на всю поверхню шини, а тільки на її протектор. Від малюнка і стану протектора в великій мірі залежить комфорт і безпеку поїздки, тому якщо ви правильно підберете протектор, то шини будуть довго і ефективно вам служити. Але це зовсім не означає, що потрібно придбати шини дорогої марки, тут головне не ціна, а якість.

Нешипована гума. Плюси і мінуси. Види.

Нешиповані шини ( «липучки») відрізняються від звичайних покришок з шипами особливим хімічним складом гумотехнічних сумішей. Якісні шини повинні забезпечити транспортному засобу хороше зчеплення на мокрій і сніжної поверхні доріг. Найголовнішою метою, яку ставлять перед собою виробники нешипованной гуми, полягає у виготовленні м'яких (для зчеплення з дорогою) і жорстких шин (для кращої керованості). Як результат під час зіткнення з поверхнею дороги основна частина навантаження йде на м'яку поверхню гумового шару, в той час як внутрішній шар протектора залишається холодним і жорстким.

Існує два типи «липучок» :

 1. Європейський вид.
 2. Скандинавський тип.

Зимова шина для європейської зими

Як правило, європейська зима - це не дуже сувора зима, найчастіше в зимову погоду спостерігається вода і каша, тому вона має спеціальний малюнок для цієї погоди. Малюнок на шині зроблений таким чином, що ламелі менш порізані (6-7 мм) і мають більш тверде покриття. Найвідоміші фірми виробники такої гуми це - Fulda і Sava. На малюнку яскраво виражені два прорізи, через які буде йти вода. Принцип роботи шини з таким малюнком, полягає в тому, що на ній розташовані два канали, які відводять воду, вона повинна добре контактувати. Вона схожа на літню шину, також у неї менше ламелей, ніж Ушин, яка призначена для більш суворих зимових умов.

шини для європейської зими

переваги :

 1. Шини розраховані на швидку і комфортну їзду по місту.
 2. Така шина показує чудову керованість і гальмівні якості на сухому асфальті взимку.
 3. Досить стійка до аквапланування.
 4. При низьких температурах спостерігається висока ефективність гальмування на снігу і льоду.

недоліки :

 1. Низькі показники керованості на засніженій дорозі, поведінка автомобіля на такойрезіне буде максимально наближене до літнього.
 2. Менша прохідність. При сильних снігопадах і заметах такі покришки НЕ оченьнадежни.

Найвідоміші виробники : Good Year Ultra Grip Ice +, Dunlop Winter Sport 400, Michelin Alpin A4, Continental Conti Cross Contact Winter, Pirelli Scorpion Ice & Snow Runflat, Hankook Winter I Cept Evo W310, Nokian WR G2 SUV, Nokian WR A3, Yokohama W .Drive V902.

скандинавський тип

Виробники шин витрачають величезні кошти на дослідження, тести, і розробки нових технологій. Така тенденція сприяє збільшенню на ринку конкуренції, тому ми спостерігаємо такий величезний вибір не тільки річної «взуття» для автомобілів, але і зимової. Не виключенням стали зимові покришки скандинавського типу. Основне завдання цих шин - це найкраще зчеплення із засніженою або заледенілою дорогою.

скандинавський тип шин

переваги :

 1. Гума добре пристосована для низьких температур.
 2. Підвищена м'якість.
 3. Відмінно пристосовані для їзди по снігу, також забезпечують хороший акустичний комфорт.

недоліки :

 1. На вологій і сухій асфальтованій трасі ведуть себе не дуже впевнено.
 2. Чи не дозволяють різко гальмувати і розганятися, призначені для більш спокійного іразмеренного типу водіння.

Виробники : Nokian Nordman RS, Nokian Hakkapeliitta R2 SUV, Bridgestone Blizzak VRX, Yokohama iceGuard iG50, Continental ContiVikingContact 5, Michelin X-Ice 3, Dunlop Graspic DS3, Toyo Tranpath S1, Toyo Garit G4.

Види гуми по малюнку протектора

Необхідність виготовлення різних малюнків протектора автошин виникла в зв'язку снеоднородностью дорожнього покриття (наприклад: асфальт, пісок, грунтові дороги, бруд і т.д.), також впливом погодних умов (дощ, сніг, лід). Розміри і конфігурація шашекпротектора, ширина і глибина канавок показують те, наскільки шина пристосована кразним дорожніх умов.

шини з універсальним малюнком протектора

Шини з універсальним малюнком протектора

Такий тип зимової гуми - це щось середнє між тими типами шин про які згадувалося вище. У шин з таким малюнком показують середні показники прохідності і керованості на всіх типах покриттів. Глибина ламелей 7-8 мм, розміри блоків не сильно великі, в асортименті є як поперечні, так і поздовжні ламелі.

Шини з підвищеною прохідністю

шини з підвищеною прохідністю

Відмінними рисами даного типу є : великі блоки протектора, широкі і глибокі ламелі (канавки), орієнтовані переважно поперек вектора лінійної швидкості обертового колеса. За допомогою такого малюнка колесо досить добре загрібає сніг і володіє підвищеними характеристиками прохідності в умовах бездоріжжя. Слабкою стороною такої гуми є керованість автомобіля, підвищена гучність і середні показники гальмування на сухому асфальті, тому можна зробити висновок, що ця гума не для високих швидкостей.

Шини з асиметричним малюнком протектора

шини з асиметричним малюнком

Покришка з асиметричним малюнком - це відмінна можливість поліпшити шини універсального типу. Вона включає в себе зону, яка відповідає за прохідність і зону, яка відповідає за керованість. Хоча якщо подивитися з іншого боку, то площа на той чи інший малюнок протектора досить мала, а це означає, що ефективність в цьому випадку буде набагато менше, ніж у шин з одним типом малюнка.

Шини з поздовжніми ламелями

Ефективність роботи покришок в зимових умовах безпосередньо залежить від типу ламелей на протекторі, всі вони виконують різні функції, такі як: забезпечення курсової стійкості, зачеплення за дорожнє покриття, відведення снігу, води і сльоти. Отже, можна зробити такий висновок, що зимова шина з поздовжніми ламелями може забезпечити найкращу стійкість на сухому асфальті, також відмінну стійкість до аквапланування.

шини з поздовжніми ламелями

Загалом, хотілося б сказати, що у виробників свої турботи, а наша головна задача какпокупателей полягає в пошуку найбільш підходящою гуми як для нашого автомобіля, так і для нашого гаманця. Адже ми знаємо, що стійкість і прогноз траєкторії двіженіяавтомобіля на дорозі, також його керованість залежить від типу використовуваних шин. Поетомуперед покупкою зимової гуми, потрібно чітко розуміти, в яких умовах буде проходітьексплуатація автомобіля. Зимові шини призначені для використання тільки вхолодную період, але це не означає, що влітку на них їздити небезпечно, просто в цьому случаеоні почнуть голосно шуміти, також швидше зносяться не тільки від дороги, а й від навколишньогосередовища (температури), а також можуть негативно вплинути на курсову устойчівостьавтомобіля.

Які виробники краще

В даний час на російському ринку ви зможете знайти шини більше 150 різних марок, з різною якістю і ціною. При покупці потрібно знати наступні нюанси:

 1. Лідируючі марки шин випускають такі компанії: Goodyear, Pirelli, Michelin, Bridgestone, Continental, Nokian, Yokohama, Dunlop . Ці представники випускають вироби високої якості. Саме ці компанії можуть запропонувати гуму високої якості, яка одночасно має короткий гальмівний шлях на сухій і на мокрій дорожній поверхні, надійну стабільність незалежно від типу дороги, високу довговічність, комфортність у використанні, також забезпечує економію пального.
 2. Марки середнього ряду: Avon, BFGoodrich, Falken, Fulda, Hankook, Kleber, Vredestein, Uniroyal . Вони пропонують вироби не менше високої якості, але все одно не можуть змагатися з лідируючими компаніями. Репутація цих компаній найчастіше будуватися на пропозиціях товарів для певного ринку, наприклад для: позашляховиків, спортивних автомобілів або фургонів. Тому якщо при покупці ви зверніть увагу на ці компанії будьте більш уважними.
 3. Інші марки: Ambassador, Dayton, General Tire, GT Radial, Kingstar, Kormoran, Maxxis, Riken, Sumitomo, Tigar, Viking . Ці марки знаходяться в нижчому сегменті за показниками якості шин, чого не скажеш про ціни, в цьому сегменті вони досить конкурентноздатні. Тому товари цих виробників слід вибирати не менше ретельніше, ніж інших.

Що стосується новинок, то компанія GoodYear в цьому році представила бренд Fulda Kristall Control HP 2. Новинка отримала зміни не тільки в дизайні, але і в розмірі шашок, вони стали більшими, також змінилися нарізи ламелі (вони порізані як поперек, так і по діагоналі, що сприяє гарному зчепленню з поверхнею).

Також компанією GoodYear було випущено шини нової модифікації Ultra Grip Performance Gen-1. Гума цієї новинки стала м'якшою, змінилася трохи нарізка ламелей, також зробили індикатор зносу у вигляді «сніжинки», коли шина повністю зношується, ця сніжинка пропадає і тоді стане зрозуміло, що прийшов час заміни покришки. Крім усього іншого, особливість зимових покришок Goodyear полягає ще і в тому, що водій може досить легко відчути той момент, коли колеса починають блокуватися, і застосувати переривчасте гальмування. Ці шини є кращим варіантом для тих водіїв, які володіють прийомом переривчастого гальмування на автомобілях без АБС.

Fulda Kristall Control HP 2

Good Year Ultra Grip Performance Gen-1

Sava Eskimo s3

Ну і ще однією новинкою цього року стали шини Sava, від представленої вище компаніі.Шіни цього бренду забезпечують впевнене зчеплення з зимовою дорогою, надійне гальмування на мокрій дорозі і опір акваплануванню.

З усього вищесказаного можна зробити висновок, що після перевзування з літніх шин на зимовий, власник автомобіля все одно повинен розуміти, що він їздить взимку в складних погодних умовах і сподіватися тільки на шину, яка б вона не була, шипована чи ні, не варто, адже на кону власне здоров'я і життя. Купуючи той чи інший вид гуми необхідно чітко розуміти, що важливу роль в забезпеченні безпеки грає строго дотримання рекомендацій автовиробника.

Як правильно вибрати зимову гуму

Для того, щоб вибрати собі зимову шину потрібно розуміти, в яких умовах ви будете її експлуатувати, за містом або навпаки тільки по місту, також звертати увагу на протектор і враховувати кліматичні та дорожні умови, вид транспортного засобу. Є шини які мають великий малюнок, через те що шашки великі, гума буде себе добре вести на снігу або ж на «каші», яка дуже часто утворюється в зимовий період після посипання доріг. За рахунок дрібних порізів ламелей гума буде себе добре вести на мерзлому асфальті і на льоду, тобто у неї буде відмінне зчеплення з поверхнею дороги. Є так звана «липучка» - це гума з більш м'якого матеріалу, яка має ще більш дрібні ламелі, тому, коли автомобіль виїжджає на мерзлий асфальт, ламелі відкриваються і захоплюють дорожнє покриття,тобто шина відмінно контактує з дорогою.

Якщо використовувати спеціальну зимову гуму при більш високій температурі повітря, то існує ризик не тільки зіпсувати шини - в таких випадках стійкість машини на дорозі значно зменшується.

7 порад щодо вибору гуми :

 1. Необхідно враховувати умови використання. Наприклад, скандинавська гума просто необхідна при крижаному покритті і сніжному покритті.
 2. Для любителів поганяти підійде гума з європейським типом.
 3. Також потрібно звернути увагу на виробника і специфікацію шин. Якщо ви хочете високу якість, то відразу можете відмовитися від вітчизняного виробника.
 4. Щоб переконатися, що на шині немає пошкоджень, проведіть по шині текстильної рукавичкою в напрямку малюнка протектора. Якщо на шляху вашої руки не було перешкод, значить продукт гарної якості. Що стосується малюнка, якщо ви плануєте їздити взимку по хорошому покриттю, то зупиніться на дрібних шашках, в протилежному випадку для заметів підійде більш агресивний малюнок.
 5. При покупці обов'язково перевіряйте термін придатності. Відповідно до Держстандарту нова гума для автомобіля не може зберігатися довше двох років.
 6. Дуже добре вивчайте маркування шини, запитуйте у продавця сертифікат відповідності європейським стандартам стандартизації країни, де ви проживаєте.
 7. Якщо ви плануєте за зимовий сезон багато поїздок, то не шкодуйте грошей на хорошіешіни, тому що шини з дешевого сегмента будуть зношуватися швидше.

вартість шин

Що стосується вибору, то новинки завжди коштують дорожче, ніж звичайні всім вже відомі розробки. Вартість шин може залежати також від конкретних характеристик, які притаманні тій чи іншій зимовій гумі, сюди можуть входити: різнотипні малюнки і гумова суміш, природно вони коштують дорожче. Якщо розглядати аспект цінової політики, то, наприклад, гума від компанії Good Year бренд Fulda трохи відрізняється, вона дешевше в порівнянні з Good Year Dunlop і іншими брендами компанії Good Year, але за якістю абсолютно не поступається. Бренд Sava - це більш економічний і дешевий варіант, якщо дивитися з точки комфортності в використанні, то цей варіант є не менш гідним, ніж інші. Також на ринку представлений такий бренд як Debica, за ціною він не поступається шинам від Sava.

Вартість шин вітчизняного виробника варіюється від 2-2,5 тис. Рублів, в своючергу імпортні шини будуть коштувати 3,5-4,5 тис. Рублів за штуку.

Ціновий рейтинг виробників шипованих зимових покришок :

 1. Nokian (мінімальна ціна 2,5 тис. Руб.): Чудові характеристики гальмування на вкритій льодом, а також відмінний контроль автомобіля в будь-яких умовах.
 2. Michelin (хв. Ціна 3,2 тис. Руб.): Продукти найвищої якості, компанія побудувала на території РФ завод, що дозволило істотно знизити ціни.
 3. Gislaved (хв. Ціна 2,8 тис. Руб.): Особливою популярністю користуються зимові шини серії «nord frost» цього шведського виробника.
 4. Pirelli (хв. Ціна 2,55 тис. Руб.): Величезний вибір типів і розмірів, низькі шумові і високі швидкісні характеристики.
 5. Goodyear (хв. Ціна 2,65 тис. Руб.): Різноманіття технічних характеристик і широкий асортимент, що дозволяє вибрати шини для будь-якого автомобіля.
 6. Dunlop (хв. Ціна 2,65 тис. Руб.): Британська компанія, яка на ринку виробництва шин вже досить довгий період. Шини від цієї компанії досить непоганої якості.
 7. Vredestein (хв. Ціна 1,5 тис. Руб.): Максимально надійне зчеплення з дорожнім полотном і комфорт під час руху.
 8. Cordiant (хв. Ціна 2,1 тис. Руб.): Чудові шини, розроблені спеціально для експлуатації в умовах російських доріг.
 9. Bridgestone (хв. Ціна 2,8 тис. Руб.): Міцні бічні пасивне дають можливість використовувати шини на неякісному дорожньому покритті, а сучасні технології є гарантією впевненого контролю над автомобілем.
 10. Hankook (хв. Ціна 1,4 тис. Руб.): Шини від корейського виробника забезпечують досить високу якість при порівняно низькій ціні.
 11. Kama (хв. Ціна 1,5 тис. Руб.): Максимально адаптовані до суворих умов російської зими і вітчизняних доріг.

Ціновий рейтинг брендів нешипованних шин :

 1. Goodyear (хв. Ціна 8,6 тис. Рублів).
 2. Continental (хв. Ціна 5,8 тис. Рублів). Автошини з хорошим бічним зчеплення з дорогою, відмінною керованістю і підвищеним комфортом, мають опір коченню.
 3. Michelin (хв. Ціна 3,5 тис. Рублів). Головна відмінна риса цих шин - система зиґзаґоподібного ламелірованія поверхні протекторних блоків, яка розроблена на основі фірмової інноваційної технології BDS.
 4. Bridgestone (хв. Ціна 2,6 тис. Рублів).
 5. Vredestein (хв. Ціна 2,5 тис. Рублів). Шини з низьким ступенем зносу, відмінне зчеплення з сухим і мокрим асфальтом.
 6. Nokian (хв. Ціна 2 тис. Рублів). Хороша керованість на засніженій дорозі.
 7. Kama (хв. Ціна від 1,5 тис. Рублів). При використанні спостерігається поява дрібних щілин в протекторі, вони забиваються і псують гуму. Також як і інші шини має хороше зчеплення з засніженою дорогою.

Сьогодні кожен автомобіліст може знайти багато інформації, яка стосується зимової гуми. В інтернеті можна ознайомитися з тестами різних фірм, прочитати відгуки, також можна вивчити ціну питання. Крім того, не варто нехтувати порадами друзів або колег по роботі, тільки зібравши достатню кількість матеріалу можна придбати кращу гуму для свого сталевого коня.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found