Моторне масло Shell - його типи і особливості

Моторне масло Шелл Хеликс дуже поширене серед автомобілістів по всьому світу. Його відрізняє висока якість і довговічність використання. В даний час на ринку представлено кілька типів масел цієї торгової марки - HX7 в каністрі синього кольору, HX8 в каністрі світло-сірого кольору і Helix Ultra в каністрі темно-сірого кольору. Кожне з них має свої особливості і допуски автовиробників, а також виконані за різними технологіями. Крім того, компанія SHELL піклуватися про те, щоб мінімізувати кількість контрафакту на ринку, тому всі каністри мають оригінальні захисні елементи.

зміст

 • Типи масел SHELL Helix
 • Порівняння різних типів
 • Як відрізнити підробку

масло SHELL

Типи масел «Шелл Хеликс»

Для початку слід вказати, що лінійка Helix від компанії SHELL була розроблена спеціально для легкових автомобілів , і з часом вона мінялася з простих мінеральних до сучасних синтетичних масел, використовуваних в тому числі в спортивних машинах. Далі має сенс докладніше розглянути кожен випускається тип. У цій лінійці є такі марки масел:

 • HX3. Воно є мінеральним і фасується в червоній каністрі.
 • HX5. Також є мінеральним, проте вважається що воно більше підходить для дизельних двигунів.
 • HX6. Воно є напівсинтетичним і випускається в жовтій каністрі.

Однак перераховані масла на даний момент вважаються застарілими, і в продажу зустрічаються все рідше. Замість них ринок заповнюють більш досконалі HX7, HX8 і ULTRA. Саме про них і піде мова далі. Почнемо по порядку.

Маркування моторних масел

Детальна розшифровка всіх позначень маркування на каністрі з моторним маслом. Дізнайся що означає маркування моторних масел API, SAE, ACEA, ILSAC і ГОСТ щоб вибрати необхідний масло для двигуна авто

Детальніше

Шелл Хеликс НХ7

Shell Helix HX7

Реалізується в каністрі темно-синього кольору. Є напівсинтетичним маслом. Може використовуватися як для бензинових, так і для дизельних двигунів. Має наступні класифікації : API SN / CF, ACEA A3 / B3, A3 / B4, ASO SG +. При цьому має наступні офіційні допуски автовиробників : MB 229.3, VW 502 00/505 00, Renault RN0700, RN0710, Fiat 955 535-G2.

Купити масло SHELL Helix HX7 з в'язкістю 10w 40 в каністрі об'ємом 4 літри ви можете за наступним артикулу - 550040315. Ціна такої каністри станом на літо 2018 року становить близько 1100 рублів.

Шелл Хеликс НХ8

Фасується в каністри світло-сірого кольору. Є повністю синтетичним маслом. Також підходить як для дизельних, так і для бензинових двигунів. Має наступні специфікації : API SL / CF (відповідає вимогам стендових випробувань API SN), ACEA A3 / B3, A3 / B4. Також масло має офіційні допуски наступних автовиробників: MB 229.3, VW 502.00 / 505.00, Renault RN0700, RN0710.

Купити моторне масло SHELL Helix HX8 в каністрі об'ємом 4 літри з в'язкістю 5w-30 ви можете по артикулу - 550040542. Ціна такого обсягу становить 1500 рублів.

Shell Helix HX8

Зверніть увагу! У 2018 році компанія Шелл починає випуск нового масла НХ8 з новими допусками:

 • SHELL Helix HX8 A5 / B5 5W-30 для автомобілів Форд, Вольво, Мазда;
 • SHELL Helix HX8 ECT 5W-30 з малозольних пакетом (отдлічно підходить для дизельних двигунів з фільтром сажі і без нього) з допуском за європейським стандартом ACEA C3 і допуском для автовиробника VW 504.00 і допуском MB 229.31.

Це означає, що якщо раніше масла з малозольних пакетом (ЕСТ) було лише в маслах типу Ультра, то відтепер аналогічний склад з'явиться і в лінійці НХ8. При цьому воно буде коштувати дешевше, ніж позначене Ultra.

Шелл Хеликс Ультра

Shell Helix Ultra

Реалізується в каністрах темно-сірого кольору. Є також повністю синтетичним маслом. Може бути використано для бензинових і дизельних двигунів. Дане масло випускається за технологією PurePlus , відповідно до якої олії виробляються з природного газу, а не з нафти, як роблять інші виробники. Дане масло має низьку зольність і чад, що особливо добре для дизельних двигунів з фільтром сажі .

Масло Shell Helix Ultra ECT 5w30 має наступні класифікації : API SN / CF (і навіть перевершує показник SN на 60%), ACEA A3 / B3, A3 / B4. Допуски : BMW LL-01, MB-Approval 229.5, 226.5; VW 502.00 / 505.00; Porsche A40; RN0700, RN0710; PSA B71 2296; Ferrari; FIAT 9.55535-Z2; Chrysler MS-10725, MS-12991.

У 2018 році компанія SHELL також представляє на ринку нове масло типу Ультра, проте з полнозольним пакетом. Іншими словами до старого Shell Helix Ultra ECT 5w30 (малозольний пакет) додасться дешевший Shell Helix Ultra 5w30 з полнозольним пакетом. За іншим характеристикам і допускам масла аналогічні.

Shell Helix Ultra - це єдине масло, яке офіційно дозволяє використовувати відома компанія Ferrari для двигунів випущених нею автомобілів. Це одна з причин його дорожнечу.

Купити масло SHELL Helix Ultra з в'язкістю 5w 30 в каністрі об'ємом 4 літри ви можете наступного артикулу - LHEL078B12. Ціна масла становить близько 2000 рублів.

Цікаво, що більшість сучасних синтетичних масел (як і напівсинтетику) можна змішувати між собою, особливо, якщо вони випущені одним виробником. Зокрема, до маслу Shell Helix Ultra можна без проблем додати Shell Helix HX8. Навіть якщо вони мають різні в'язкості, наприклад, 5w30 і 5w40.

Порівняння масел Shell Helix

Чим відрізняються масла Shell Helix між собою і в чому подібність, а також для яких двигунів має сенс використовувати кожне з них? Що стосується масла Шелл Хеликс НХ7, то в даній трійці воно є найпростішим і доступним. Склад призначений для використання практично в будь-яких двигунах сучасних легкових автомобілів. Відповідно, якщо автовласника влаштовує ціна продукту, то масло є відмінним рішенням для будь-якої сучасної машини (крім мабуть, спеціальних спортивних, для яких використовуються масла класу преміум).

Далі будемо порівнювати два залишилися в описі масла - HX8 і ULTRA. Як зазначалося вище, вони обидва є синтетичними. Склад Шелл Ультра офіційно вважається преміальним. Масло HX8 на сьогоднішній день представлено двома типами в'язкості - 5W-30 і 5W-40. Вони випускаються за традиційною технологією, яка використовується для виготовлення синтетичних масел під назвою технологія глибокого гідрокрекінгу, яка є найбільш поширеною. Її основна перевага полягає в тому, що витрати на виробництво невисокі, а значить і кінцева ціна масла Шелл буде відносно невисокою. Причому компанія SHELL має свою запатентовану технологію гідрокрекінгу, яка називається по англійській абревіатурі XHVI, що в перекладі на російську мову означає надвисокий індекс в'язкості.

Відмінною особливістю масла SHELL Helix Ultra, як зазначалося вище, є те, що базове масло, покладене в його основу виконано за унікальною технологією PurePlus, яку запатентувала компанія SHELL. Тобто, з природного газу, а не з нафти і її складових. Базове масло, отримане за такою технологією, абсолютно прозоро, оскільки в ньому немає сторонніх домішок. Плинність такого базового масла дуже висока. А це дає можливість отримувати масла різної в'язкості. Переваги масел Хеликс Ультра:

 • Дуже низький витрата на чад. Тобто, доливати потрібно дуже рідко, а значить, і витрата буде мінімальним.
 • Хороші низькотемпературні властивості. Зокрема, з таким масла з в'язкістю 5W-40 можна запустити справний двигун при температурі мінус 40 градусів за Цельсієм, що перевершує інші аналогічні суміші.
 • Виняткова стійкість до старіння (окислення). Тобто, їх експлуатаційні властивості однаково хороші на всьому терміні служби. А це дає можливість збільшити інтервал по заміні масла.
 • Відмінно переносять всі несприятливі умови експлуатації автомобіля, наприклад, заправку неякісним паливом, при їзді по запилених дорогах, екстремальної їзди, неякісного технічного обслуговування і так далі.

Однак справедливості заради сказати, що таке масло коштує досить дорого, і використовувати його в машині середнього класу не має особливого сенсу, хіба що машина нова і автовласник хоче максимально зберегти двигун в хорошому стані якомога довше. Ну а власникам автомобілів преміум-класу або спортивних машин Шелл Хеликс - це саме те.

Як відрізнити підробку

Нові каністри SHELL Helix 2018 року

У зв'язку з популярністю торгової марки Шелл Хеликс і її постійним поширенням на ринку в даний час на прилавках магазинів реалізується величезна кількість контрафакту. Від цього страждають як покупці, так і виробники оригінального масла. Однак компанія постійно вдосконалює ступеня захисту своєї продукції, придумуючи і реалізуючи на каністрах різні хитрощі, за якими легко можна відрізнити підроблену упаковку від оригінальної. А ось недавно і зовсім змінила дизайн своїх каністр масла Шелл. Тому перший час їх навряд чи будуть підробляти, але старі каністри ще якийсь час будуть на полицях. Так що далі обговоримо особливості захисту від підробки і перевірки автентичності моторних масел Shell Helix, так як на обох варіантах каністр є головний захист - етикетка на кришці, з перевірочним кодом, QR-кодом і специфічної голограмою.

Традиційно почнемо огляд з каністри масла Shell Helix HX7. На оригінальній упаковці є такі індивідуальні відмінності:

 1. Пластик, з якого виготовлена ​​каністра, має м'яку структуру, його легко зігнути. Причому як безпосередньо каністру, так і рукоятку.
 2. Структура пластика має вкраплення дрібних металевих елементів (схоже на крихту). Зверніть увагу, що при цьому матеріал оригіналу гладкий, а матеріал підробки шорсткий.
 3. Всі шви на оригіналі гладкі, без напливів і нерівностей. А на шві, що знаходиться на дні каністри має місце спеціально ребро жорсткості.
 4. Колір каністри повинен бути приємного темно-синього відтінку (не голубий). При цьому каністра трохи просвічується, і видно рівень налитої в неї рідини.
 5. На оригінальній каністрі на днище є маленький значок, який інформує про те, що масло не можна приймати в їжу. На відміну від цього на підробленої каністрі аналогічна наклейка велика із зображеними на ній келихом і виделкою.
 6. Інформація про дату виготовлення на оригінальній каністрі наноситься точковим методом за допомогою лазера, завдяки чому вона не затирається. У підробки ж нерідкі випадки затирання аналогічної інформації, а точки там мають великий діаметр.
 7. Верхня пломба щільно прилягає до кришки (просвіт мінімальний).
 8. Зазор від каністри до верхнього краю кришки становить близько 5 мм. При цьому має вузький пасок по колу.
 9. Після того, як була розкрита каністра нижній пасок, що виконує роль пломби, залишається на місці. При цьому місце відриву в оригіналі має бути по рівній лінії.
 10. На каністрах, призначених для російського ринку на безпосередньо під кришкою є біла мембрана з фольги. Дане твердження не актуально для українського і європейського ринків.
 11. На корпусі каністри обов'язково є голографічна наклейка з наведеної інформації, що стосується оригінальності продукції (про це трохи пізніше).
 12. На оригінальних каністрах і наклейках друк має більш насичений "багатий" колір, а у підробок друк набагато блідіше. Також можливі помилки в якості друку окремих букв, а також бути присутнім орфографічні помилки.
 13. Оригінальна поліграфія має дрібну зернистість, на відміну від підробок, де зернистість велика. Особливо це помітно на зображенні поршня.
 14. Тон оригінального масла значно темніше за рахунок наявності в ньому великої кількості присадок. Підроблене масло набагато світліше.

Для оригінальної каністри моторного масла Шелл Хеликс НХ8 всі перераховані відмінності також справедливі. Однак у неї є кілька індивідуальних особливостей. Зокрема:

 1. Є якісне зображення поршня двигуна з написом Acnive Cleansing. Зокрема, мається на увазі, що не видно друковані пікселі. На підробках бувають огріхи.
 2. Пластик, з якого виконана каністра, сам по собі блищить.
 3. Наклейка має не матову поверхню, а перехід в колір має плавний характер, причому по всій поверхні наклейки.

Тепер мова піде про каністрі найкращого в цій лінійці масла Шелл Хеликс Ультра. Так, каністра має наступні зовнішні відмінності:

 1. Каністра з етикеткою старого зразка (до 2016 року, коли стався ребрендинг) має глянсовий вид, схоже навіть на дзеркальну. Підроблена етикетка таких властивостей не має. У продажу такі каністри зустрічаються все рідше.
 2. Зображення поршня на етикетці, а також лінія під даним малюнком зверху покрита срібною фарбою, завдяки чому з'являється ефект переливання.
 3. Безпосередньо назву масла Shell Helix Ultra має різну насиченість. Зокрема, ліва його частина темніша, а права набагато світліше.
 4. На етикетці є QR-код, за яким за допомогою смартфона можна перейти безпосередньо на офіційний сайт виробника зі сторінкою з продажу масла Хеликс Ультра. Якщо адресація йде на інший ресурс, значить, перед вами підробка.
 5. Задня етикетка в оригіналі відкривається як книжка. На ній є колірні переходи.
 6. Код партії з інформацією про виготовлення завдано хорошою якісною фарбою. Вона з часом не стирається.
 7. У пластиці, з якого виготовлена ​​каністра даного масла також є металеві вкраплення, як у НХ7.
 8. У оригіналу мірна шкала, розташована на боковині не доходить до верхнього краю на відміну від підробленої каністри.
 9. Кришка каністри, зокрема, її верхня частина, спеціально зроблена не ідеально, і на ній є невеликі вибоїни і канавки, нерівності лиття пластмаси.
 10. Оригінальна масло Shell Helix Ultra Ect має більш світлий відтінок, ніж оригінал.
Оригінальні масла Шелл мають приємний солодкуватий запах. Підробки ж часто мають різкий відштовхуючий запах.

Також на нових каністрах всіх типів згаданих масел є захисна етикетка-наклейка. Вона містить такі елементи:

 1. Чотиризначний код, який обов'язково повинен збігатися з останніми чотирма цифрами на штрих-коді каністри.
 2. В оригіналі код має має зелений фон. При попаданні на його поверхню вологи фон змінює колір на червоний, а після висихання знову стає зеленим.
 3. Зелена область на наклейці при зміні кута огляду змінюється на сіру. А якщо висвітлити наклейку ультрафіолетовими променями, то вона повинна ставати червоною.
 4. Наявна на етикетці голограма з чотирьох елементів повинна бути якість виконаної, при цьому якщо змінити кут огляду, то її колір також зміниться.
 5. Безпосередньо під наклейкою буде 16-значний код, при цьому останні чотири його останні цифри повинні збігатися з чотирма перевірочними, зазначеними трохи вище.
 6. Як зазначалося вище, за допомогою QR-коду і смартфона можна відкривати торгову сторінку на сайті виробника і тільки на неї. Якщо хтось вводив інформацію про чотиризначному коді до вас, то система повідомить про це на сторінці. Якщо таке трапилося, то це привід задуматися, оскільки існує ймовірність, що ця продукція є підробленою.

Як бачите, компанія SHELL піклується про своїх клієнтів, тому впровадила досить ефективні заходи щодо захисту власної продукції. Тому тепер купувати оригінальну продукцію споживачам значно легше.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found