Як промити систему охолодження двигуна? 4 способи очищення радіатор двигуна

Звичайно автолюбителі задаються проблемою промивання радіатора охолодження двигуна в літній час. Саме в спеку найчастіше трапляються перегріви двигуна через недостатнє охолодження, з огляду на забруднення радіатора охолодження. Будова системи такий, що засмічення і недостатній відвід тепла відбувається не тільки через зовнішні чинники таких, як бруд, сміття і все інше, з чим стикається автомобіль на наших дорогах, а й з-за внутрішніх - продукти розкладання антифризу, іржа, накипу всередині системи.

система охолодження двигуна

Для того щоб промити систему охолодження двигуна можливе застосування декількох способів. Який з них вибирати, залежить від ступеня забруднення. Головне - не допускати банальних помилок промивання системи.

Очищення дистильованою водою

Цей спосіб підходить для нових автомобілів, у яких немає явних візуальних ознак забруднення. Для такого промивання потрібна дистильована вода , яка виключить появу накипу в радіаторі. Очевидно, що водопровідна вода, з великою кількістю солей і домішок, не підійде (згадайте свій чайник після використання водопровідної води). Чиста вода заливається в радіатор і автомобіль запускається на холостий хід. Після 20 хвилин роботи в такому режимі, вода зливається і заливається нова.

Повторювати процедуру потрібно поки вода в не стане прозорою.

Очищення підкисленою водою

В системі охолодження двигуна може з'явиться накип, яка з часом просто заб'є систему і зробить її працездатність утрудненою або зовсім неможливою. Звичайна промивка водою тут, на жаль, не допоможе. Для промивки в цьому випадку готують спеціальний слабокислий розчин в який додають оцет, каустичну соду або молочну кислоту.

Розчин не повинен бути сильно кислим, інакше ви приведете в непридатність гумові трубки і прокладки в системі.

Промивання таким розчином схожа з промиванням дистильованою водою з тією лише різницею, що після роботи машини на холостому ходу рідина не зливається, а залишається на 2-3 години в системі. Після максимум трьох подібних процедур вся накип буде видалена. Потім потрібно один раз промити систему дистильованою водою, як вказано вище.

При чищенні лимонною кислотою вам на 5 літрів води знадобиться 100-120 м , а якщо зібралися промивати оцтовим розчином , то пропорцію потрібно брати з розрахунком на 10 л. води 500 мл. 9% оцту .

Промивання системи охолодження на Рено

Промивання системи охолодження на Ауді 100

Деякі автовласники при промиванні застосовують навіть каустик, але тут потрібно бути дуже і дуже акуратним, оскільки каустичну соду можна використовувати лише для промивання мідних радіаторів! Розчин для такого промивання готується з розрахунку на 1 л дистильованої води, 50-60 р соди. Алюмінієві радіатори та блоки циліндрів дана речовина роз'їдає!

очищення спецзасобами

Серед усіх можливих варіантів засобів для очищення системи охолодження, в продажу існують особливі рідини. У своєму складі вони мають різні хімічні розчини, які здатні видалити найсерйозніші накипу і відкладення всередині системи. При цьому кошти щадне відносяться до елементів автомобіля і не пошкоджують їх. Такі кошти можна придбати в автомагазинах, а як користуватися ними зазначено на упаковках. Втім, сенс такої ж, як і з водою - засіб заливається в радіатор і машина працює на холостому ходу. Після промивання потрібно вимити засіб дистильованою водою.

Очищення зовнішніх елементів радіатора

Система охолодження вимагає догляду не тільки зсередини, але і зовні. Бруд, пил, пісок, пух забиваються між ребрами радіатора і погіршують теплообмін з повітряним середовищем. Щоб очистити радіатор використовують продування або промивання струменем води.

Будьте гранично обережні з напором води і загрозою фізичної розправи, ви можете погнути ребра радіатора, що ще більше посилить несправність системи охолодження.

Автор: Іван Матієшин


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found