Електрокоректор фар на ВАЗ. Як переробити і встановити електрокоректор фар на Класики (ВАЗ 2104, 05,07)

У цій статті хочу розповісти про те, як замінити гидрокорректор фар ВАЗ 2105 (2104, 2107) на електрокоректор.

Отже, я намагався переробити фари (зараз стоїть лінза G5, у неї слабенький дальнє світло), я запхав у них рефлектор і лінзу від Ланоса (це для дальнього світла), після переробок у мене залишилися коректори від Ланоса, які я планував прилаштувати в тюнінгові фари. Досить прикольна річ, підключив змінний резистор на 1 кОм, а до кожного висновку транзистора по резистору і все, настільки проста схема готова.

Але, на жаль, переробка фар зайшла в глухий кут, тоді мені сильно захотілося коректори від Ланоса встановити в рідні фари, в одному гідро потекла рідина. За кріпленням там все просто, корпус фари потрібно підпиляти, хід штока таких коректорів не перевищує 5 мм., А на наших автомобілях гідро хід майже 10 мм.

Підбір електрокоректора

Довелося досить довго покопатися в інтернеті, тоді звернув увагу на електрокоректора від ВАЗ 2109 і 2110, але у першого хід штока 6 мм, а у другого 3,6 мм. Мені не сподобалося, хоч я і вичитав в інтернеті, що в дільнику блоку управління є можливість підібрати резистори, і тим самим, є можливість підігнати крайні положення штока в необхідний діапазон.

Пізніше знайшов інформацію про встановлення електрокоректора від ГАЗелі і Волги. Виліт і хід штока у них то що треба, але комплектом ніде не купити. Мотори продаються окремо, каталожний номер - ЕПК02, ціна - 825 рублів, блоки управління теж окремо - БУК02-01, ціна - 950 рублів. Ось кабелі окремо знайти не вийде, так як в Волзі вони закладені в штатну проводку. Пошукав ще й знайшов готовий інсталяційний комплект з кабелями, але підходить він тільки для ВАЗ 2109 і 2110 - 110308141101031, ціна - 10 000 рублів.

Електрокоректор фар на ВАЗ 2110

А тепер порахуємо: мотори і блок від Волги, в сумі склали приблизно +1775 рублів. Вам там нічого переробляти не доведеться, але потрібно буде докупити колодки і провід, а це додаткові витрати. Готовий комплект для 2109-2110 коштує 2000 рублів, але є ризик, що налаштувати не вийде. Я подумав і замовив комплект для 2109, замовив його тільки через ходу штока (6 мм), правда, виліт на 4 мм менше, ніж нам потрібно. Як отримав посилку, розчарувався, а тому, що надіслали мені комплект для 2110. Засмутився звичайно ж, але руки не опустив.

Електромеханічний коректор фар ВАЗ 2110,2111,2112

У характеристиках вказується виліт і хід штока.

Установка електрокоректор фар на ВАЗ

Блок керування.

Блок управління ЕФМК 11

Мотор (моторедуктор).

моторедуктор електрокоректор фар Електрокоректор фар в зборі

Установка електрокоректора фар

І так, в першу чергу, перевірив на працездатність. Після, видалив завальцювання на блоці управління за допомогою свердла на «6». Зняв кришечку з регулятором, підібрався до плати за резисторами.

Замінні резистори в дільнику.

Резистори блоку управління електрокоректора фар

Це дільник напруги. Його можна назвати змінним резистором, але з фіксованими положеннями. Спочатку мене засмучувало кількість положень, їх всього 12. Але коли мною був розкритий корпус, я виявив обмежувальне кільце, це кільце можна крутити скільки хочеш.

Методом підбору замінив крайні резистори на резистори потрібного номіналу, максимальний виліт штока, я підігнав до 38 мм (залишив 2 мм в запасі, так що шестерні редуктора постраждати не повинні), а так же хід штока в межах 10 мм. На фото видно, що резистор на 3,92 кОм був замінений на 1 кОм (максимальний виліт), а резистор на 2,45 кОм замінений на 800 Ом (мінімальний виліт). SMD резисторів необхідної потужності не знайшов, тому пустив в хід пішли радянські.

Резистори блоку управління електромеханічного коректора фар

Але не дивлячись ні на що, характеристики електрокоректора повністю відповідають характеристикам гідро.

Максимальний виліт штока близько 38 мм.

Максимальний виліт штока моторедуктора

Мінімальний виліт штока близько 28 мм

Мінімальний виліт штока моторедуктора

Після регулятор поставив на місце, потрібне положення кільця обмежувача підібрав таким чином, що, кількість положень збільшилася до 15. Працюючи свердлом на «2», просвердлив отвори в корпусі блоку управління і затиснув кришку шурупами.

Блок управління ЕФМК

Коректор встановився як рідний, єдине, довелося перекручувати його роз'ємом до водійських дверей. Зробив це для того, що б приладова панель вмістилася. Кабелі я пустив через гумову заглушку, в якій раніше знаходилися шланги гидрокорректора. Кабелів цілком вистачило, ще навіть зайвого трохи залишилося. Ручку встановив від рідного гідро, так як та, що йшла в комплекті, виступила над корпусом, що трохи псувало вид.

Установка електромеханічного коректора в фару ВАЗ 2105-2107

Все працює. Єдиний мінус - це швидкість, з якою мотори переміщують відбивачі. Вона занадто мала і це незвично після гідро. Після установки необхідно відрегулювати фари. Я сподіваюся на те, що ця інструкція буде корисною і стане в нагоді кому-то. Додам, що в голові була присутня думка використовувати електрокоректора Hella, які схожі на вигляд на Ланосовскіе. Але точної інформації я не знайшов, тому ризикувати не став.

Ці коректори хороші тим, що, як і у Ланоса, керуюча схема розташовується в самому коректорі. Витратиться, доведеться тільки на провід і резітори. У тому випадку, якщо з ладу вийде коректор, його досить просто замінити. Ну а в тому випадку, якщо у Вас стоять коректори від ВАЗ 2110 доведеться шукати б / у мотор або змінити на волговские, при заміні доведеться перепаять блок управління.

схема підключення електрокоректора фар


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found