Огляд знімачів для масляного фільтра. Знімач масляного фільтра в 7-ми типах.

Напевно кожен автовласник, який хоча б раз намагався самостійно поміняти масло, стикався з проблемою, коли неможливо відкрутити масляний фільтр. Професійні автослюсарі використовують для цього знімачі масляних фільтрів . В даний час знімачів фільтрів існує кілька різновидів з них, 7 основних типів, які найбільш застосовувані.

Процедура відкручування масляного фільтра знімачем

Процедура відкручування фільтру

Зробимо огляд таких знімачів:

зміст:

  • Знімач масляного фільтра чашка
  • Знімач масляного фільтра краб
  • Знімач масляного фільтра ланцюгової
  • Знімач масляного фільтра пасової
  • Знімач масляного фільтра стрічковий
  • Знімачі клещеобразний і серповидні

Знімач чашковий (торцевої)

Знімач масляного фільтра "чашка" відноситься до вузькоспеціалізованим інструментам . Цей факт викликаний тим, що кожен такий інструмент призначений для відкручування фільтру якогось одного діаметра . Відповідно, такий знімач неможливо використовувати в різних ситуаціях, він призначений для роботи лише з фільтром одного діаметра і конструкції.

Знімачі "чашка" представляють собою конструкцію, що має кілька (8, 12, 14, 15, 30) граней. Зі зворотного боку ковпачка є квадратний поглиблення для універсального посадкового ключа. Деякі виробники випускають "чашки" з шестигранним денцем. Це дозволяє використовувати в роботі також накидний ключ, який в цьому випадку йде в комплекті.

При покупці торцевого знімача звертайте увагу не тільки на діаметр ковпачка і кількість граней, але і розмір поглиблення для посадкового ключа (⅜, ½ і так далі). Знімач масляного фільтра типу Чашка

Знімач масляного фільтра «чашка» (торцевої)

Як правило, знімачі масляного фільтра типу "чашка" продаються цілими наборами, в спеціальних валізах, де за номерами розкладені ключі різних діаметрів. Такий набір зйомників масляних фільтрів ідеально підходять для використання в автомайстерень . Найчастіше в набори входять не тільки торцеві знімачі, а й інші їх види - кліщі, стрічкові та інші. Купівля набору дозволить вам значно заощадити гроші, якщо ви користуєтеся інструментом постійно. Наприклад, купити хороший набір з 15-30 "чашками" і відповідними ключами ви можете приблизно за 3-7 тис. Рублів. У той час, як окремий знімач ви зможете купити за 300-800 рублів.

Основна перевага знімача масляного фільтра чашка полягає в зручності його експлуатації. Правильно підібраний інструмент ніколи не прослизає, що часом може трапитися з іншими видами знімачів. Крім цього, "чашка" дозволяє експлуатувати її в важкодоступних місцях завдяки своїй компактності.

Знімач масляного фільтра "краб"

Ці знімачі відносяться до універсального типу , оскільки з їх допомогою можна знімати фільтри різних діаметрів. Конструктивно знімач складається з двох пластин, які є його корпусом, між якими змонтовані три захоплення ( "лапи"). На них нанесені насічки, що перешкоджають прослизання по поверхні фільтра.

Знімач фільтра типу Краб

Знімач фільтра «краб»

Управління "лапами" виконується за допомогою затискного механізму, елементи якого розташовані посередині корпусу, а також між поворотними кріпленнями. Для цього використовується торцевій або накидний ключ, який взаємодіє з робочим наконечником, які виходять за межі корпусу.

Робота зі знімачем масляного фільтра типу "краб" повністю ідентична роботі з "чашкою". Однак "краб" більш універсальний, оскільки дозволяє працювати з фільтрами, що мають різний діаметр . Як правило, значення діаметрів знаходиться в діапазоні 60 ... 125 мм . "Краб" прекрасно підходить для роботи в обмеженому просторі . Ціна такого знімача знаходиться в межах 400-900 рублів.

Ланцюговий знімач масляного фільтра

Робота такого знімача заснована використанні металевого ланцюга, довжина якої регулюється. З його допомогою можна знімати і встановлювати масляні фільтри, діаметри яких знаходяться в діапазоні 60 ... 140 мм . Конструктивно він являє собою рукоятку, на якій одним кінцем закріплена ланцюг. Вона може бути однорядною (в більшості випадків) або дворядною. В процесі роботи ланцюгом охоплюють фільтр, другий її кінець фіксується в рукоятці, в спеціальному пазу з фіксатором. Частину, що залишилася довжину ланцюга при необхідності кріплять до наявного на корпусі рукоятки гаку. До речі, зробити такий ланцюгової знімач масляного фільтра своїми руками не складе труднощів.

Знімач масляного фільтра ланцюгового типу

Знімач масляного фільтра типу ланцюгової

Також існують знімачі у виконанні, коли ланцюгова петля вже існує, і вона просто накидається на фільтр для подальшої роботи. Безсумнівна перевага ланцюгових знімачів масляного фільтра - його надійність, довговічність і можливість відкручувати навіть сильно закручені фільтри .

На жаль, ланцюгові знімачі не можна використовувати в обмеженому просторі, як попередні типи. Адже для відкручування фільтру необхідно повертати рукоятку знімача, а це не завжди можливо. Виняток становлять ланцюгові знімачі на основі металевої головки. Відкручування тут відбувається за допомогою торцевого ключа. Вартість ланцюгового знімача становить 300-700 рублів.

Знімач фільтра ремінного типу

Ремінний знімач фільтра

ремінний знімач

Ремінний знімач масляного фільтра в роботі аналогічний ланцюговому, проте володіє великим діапазоном робочих діаметрів. Так, з його допомогою можна працювати з фільтрами, що мають діаметр 25 ... 160 мм . Робочий орган в даному випадку - ремінь, закріплений в квадратному сталевому пруті. Надалі на нього накидають ключ, яким і відкручують маслофільтр. Перевага ремінних знімачів масляного фільтра - широкий робочий діапазон , а також можливість працювати з сильно закрученими фільтрами. Купити пасової знімач ви зможете за 600-1000 рублів залежно від якості, виробника і місця покупки.

Знімач масляного фільтра стрічкового типу

Знімач стрічковий

Стрічковий знімач фільтра

Це одна з найбільш простих моделей. Її робочий механізм - металева або пластикова стрічка, яка обома кінцями входить в рукоятку. Один з них закріплений жорстко, а другий дозволяє регулювати довжину стрічки. При цьому стрічкові знімачі масляного фільтра мають найменшим робочим діапазоном (близько 30 мм) , тому їх використання обмежене. Крім цього, при роботі використовується лише м'язове зусилля людини, тому за допомогою стрічкового знімача часом неможливо відкрутити сильно затягнуті фільтри . Купити стрічкові знімачі ви можете за 200-600 рублів.

Знімач типу Кліщі

Знімач клещеобразний типу

Клещеобразний і серповидні знімачі масляного фільтра

Клещеобразний знімачі нагадують стандартні плоскогубці і за своїм виглядом і за методом роботи з ними. Вони являють собою конструкцію з двох робочих губок, що мають відповідні насічки, а також двох рукояток. Серповидні мають одну рукоятку і дві робочі губки, одна з які регулюється. Відповідно, з їх допомогою можна легко захопити і відкрутити фільтр. До переваг цих конструкцій відноситься простота конструкції. До недоліків - неможливість відкрутити сильно закручені фільтра , а також роботи в важкодоступних місцях. Вартість клещеобразний знімачів знаходиться в межах 500-900 рублів, а серповидних - 200-600 рублів.

Топ 5 найпопулярніших знімачів масляного фільтра

Далі в таблиці представлені 5 найбільш часто купуються знімачів масляного фільтра.

Модель Тип знімача Особливості Ціна, руб.
Intertool HT-7201 краб Ширина захоплення від 70 до 130 мм 285
Toptul JDAH7614 чашка Зроблений з якісної тонкої листової сталі. Сідати на стандартний масло фільтр щільно. Розмір - 76/14 мм 210
Miol 57-630 ланцюгової Універсальний. Завдяки висуненню ланцюга на різну довжину можна використовувати для різних фільтрів. 85
Intertool HT-7205 клещеобразний Може застосовуватися на фільтрах різних розмірів 140
Intertool HT-7031 пасової Має діаметр захоплення від 50 до 100 мм 130

Який знімач масляного фільтра краще?

Як показує практика, зручніше за все користуватися "чашками" і "крабами" . Вони дозволяють працювати в обмеженому просторі. Тому саме такі типи знімачів фільтра вважаються кращими. На другому місці стоять ланцюгові, ремінні та стрічкові знімачі. Вони є універсальними, однак з їх допомогою неможливо працювати в місцях, де немає вільного об'єму. Крім цього, з їх допомогою можна відкрутити сильно закручені фільтри. І нарешті, найпростішими є клещеобразний і серповидні знімачі. Вони недорого коштують, проте володіють великою кількістю недоліком. Зокрема, вони обмежені в діаметрі, а також з їх допомогою неможливо відкрутити сильно закручені фільтри.

висновок

Вибір знімача масляного фільтра повинен грунтуватися на умовах його експлуатації. Як згадувалося вище, якщо ви є власником одного або декількох автомобілів, то вам має сенс придбати для них відповідні знімачі. Якщо ж ви працюєте в автомайстерні або надаєте ремонтні послуги на постійній основі, то ідеальний варіант для вас - придбати набір знімачів.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found