Емульсія в маслі двигуна. Причини, наслідки, як промити

Емульсія в двигуні , а також на кришці маслозаливной горловини може з'явитися з двох причин. Цілком невинна, біла емульсія може виникати при непрогрітому двигуні, коли волога з нього, випаровуючись при прогріванні, осідає на внутрішній поверхні олійною кришки. А ось друга причина емульсії в маслі двигуна, куди серйозніше - це значить антифриз потрапляє в масло. Чому так сталося, чим це загрожує і як позбутися від емульсії читайте нижче.

зміст:

 • Чому утворюється емульсія
 • Наслідки емульсії в двигуні
 • Що робити при появі емульсії
 • Чим промити емульсію

Емульсія в двигуні

Емульсія в масляній системі про яку не варто турбуватися виникає тільки на кришці і горловині, рідко на верхній частині щупа, в міжсезоння і прохолодну погоду при коротких поїздках. Якщо на вулиці жарко або "майонез" утворився на клапанної кришці і помітний всередині ДВС або контрольний щуп повністю в такий емульсії варто зайнятися пошуком причин.

Помітити такий стан масла не важко, - досить часто перевіряти рівень масла, а не тільки коли загоряється лампочка маслянки! Інші ознаки емульсії в двигуні, на подобі підвищеної температури, будуть не потрібні.

Причини емульсії в двигуні

Основна причина, чому утворюється емульсія в двигуні і на внутрішній поверхні кришки маслозаливной горловини - потрапляння в масло вологи. Чим її більше тим важче наслідки. Потрапити він може туди з двох причин:

 • у вигляді випаровується конденсату з внутрішніх стінок двигуна;
 • через розгерметизацію масляної системи або системи охолодження.

Таблиця причин появи емульсії і методів її усунення.

Чому утворюється емульсія причини поломки Методи перевірки і усунення
Випаровування конденсату на гарячому двигуні Недостатній прогрів мотора до робочої температури Після запуску, особливо взимку перед виїздом прогріти двигун до температури + 90 ° С
Зупинка ще слабо прогрітого мотора при утворенні емульсії Проїхати на машині з прогрітим двигуном від 10 ... 15 кілометрів і більше
Попадання антифризу в масло Пробиття прокладки ГБЦ Заміна прокладки, закручування болтів в правильній послідовності і з потрібним моментом
Порушення геометрії ГБЦ Опресовування, фрезерування, шліфування ГБЦ
Прогар прокладки теплообмінника Заміна прокладки маслоохладителя
Пошкодження блоку циліндрів Ремонт або заміна блоку
корозія гільз Розточування гільз або заміна їх на нові
Некоректне підключення системи охолодження Ревізія системи, підключення за схемою

Конденсат з повітря

Коли це всього лише конденсат в двигуні, то емульсія зазвичай утворюється тільки на кришці і краях заливної горловини двигуна. У самому маслі пінної маси бежевого кольору бути не повинно. Утворюється така емульсія через перепад температури, коли волога, випаровуючись, осідає на кришці горловини, а при інтенсивній роботі двигуна змішується з крапельками масла. Якщо поїздка коротка (до 10 хв.), То вона не встигне зникнути. З конденсатом в двигуні можна їздити не боячись. Такий конденсат випаровується через 15 хвилин після прогріву до робочої температури двигуна. Якщо машина постійно використовується для коротких поїздок, то емульсія на кришці буде знаходитися практично постійно.

Пішов антифриз в масло

Коли емульсія жовтого або коричневого кольору не просто на масляній кришці або краях горловини, а видно всередині двигуна, то значить варто розбирати мотор і шукати причину, так бути не повинно. Їздити на такій масляної суміші можна недовго!

Причини утворення емульсії в двигуні

Сліди емульсії на поверхні кришки маслозаливной горловини

 • прогорание прокладки головки блоку циліндрів;
 • порушення геометрії корпусу ГБЦ;
 • поломка теплообмінника, пробиття його прокладки;
 • пошкодження блоку циліндрів двигуна (зазвичай якась мікротріщина);
 • корозія гільз в двигуні, або їх механічне пошкодження (знос);
 • некоректне підключення системи охолодження до дросельної заслінки.

У автомобілів ВАЗ «класичних» моделей крім усього іншого проблема може виникнути через розсипалися заглушок, розташованих на голівці блоку циліндрів. Наприклад, на двигуні машини ВАЗ-2101 цих заглушок три - дві на зовнішній поверхні головки, а одна зовні.

Наслідки емульсії в двигуні

Освіта пінної емульсії в маслі може призвести до таких наслідків:

 • змінюються характеристики масла;
 • погано змащуються деталі двигуна (зокрема, корінні і шатунні вкладиші, клапана, стінки циліндрів, поршнева група), що призводить до зниження їх ресурсу та ресурсу всього мотора;
 • знижується потужність двигуна.

Якщо емульсія в двигуні утворюється не в масляній системі, а в системі охолодження, то це може призвести до таких наслідків:

 • частий перегрів мотора, закипання охолоджуючої рідини;
 • емульсія забиває патрубки і шланги аж до критичного рівня, коли циркуляція антифризу неможлива;
 • зниження ресурсу двигуна і окремих його частин.

Тому при утворенні емульсії в окремих частинах двигуна на це не потрібно «закривати очі». Замість цього потрібно якомога швидше з'ясувати, чому вона утворюється і виконати ремонтні заходи.

Що робити якщо емульсія в двигуні

При появі емульсії на кришці двигуна або на контрольному щупі перше що потрібно зробити - виконати ряд простих перевірок, що дозволять з'ясувати серйозність причини. Зробити це просто. Після запуску необхідно прогріти двигун до робочої температури близько + 80 ° С ... + 90 ° С і проїхати на автомобілі в нормальному режимі (можна трохи «дати гару») не менше 10 ... 15 кілометрів, а краще трохи більше. І потім подивитися на маслозаливную кришку і контрольний щуп знову.

Зверніть увагу, що сама кришка і масло в двигуні буде дуже гарячим, тому відкручувати кришку потрібно акуратно! А краще почекати кілька хвилин, щоб температура трохи впала.

Пінна емульсія всередині двигуна, яку потрібно видалити

Якщо в результаті перевірки з'ясується, що емульсія зникла, значить не варто переживати, і на машині можна і далі їздити. Для того, щоб взимку або в міжсезоння емульсія на утворювалася іноді використовують спеціальні протівоемульсіонние присадки (деемульгатори). Вони працюють за принципом освіти хімічної реакції, результатом якої є позбавлення від піни. Інший хороший профілактичний варіант - використовувати утеплювач для двигуна.

Коли ж емульсія на кришці двигуна не зникла, а може навіть і додалася, то це означає, що потрібно перевіряти масляну і охолоджуючу системи двигуна на предмет розгерметизації. Заодно рекомендується перевірити рівень антифризу в розширювальному бачку системи охолодження. Якщо він регулярно знижується, то це прямо вказує, що він «йде» в масло. В цьому випадку машиною користуватися не рекомендується до виконання всіх діагностичних і ремонтних заходів!

Чим промити емульсію в двигуні

Промивання двигуна від емульсії необхідно тільки в разі, якщо вона утворюється в результаті попадання антифризу в масло. Якщо ж вона з'являється в результаті нагрівання, то мити емульсію не треба, достатньо просто гарненько прогріти мотор.

Для того, щоб промити ДВС від емульсії та іншого сміття (особливо, якщо масло вже старе) потрібно скористатися спеціальними промивальним маслами. Або можна скористатися «дідівським» методом. Полягає він у тому, щоб змішати солярку і мінеральне масло (можна навіть відпрацювання) в об'ємних пропорціях один до трьох. І далі виконати два-три цикли промивки мотора на холостих обертах. Якщо використовується спеціальне промивне масло, то зазвичай вистачає одного циклу промивання тривалістю 15 ... 20 хвилин. Після чого заливайте свіже моторне масло і міняйте масляний фільтр.

висновок

Зазвичай емульсія на кришці маслозаливной горловини утворюється взимку або в міжсезоння. Емульсія в двигуні в теплу літню погоду повинна насторожувати. Перше, що потрібно зробити, - перевірити рівень антифризу в розширювальному бачку, наявність білого диму з вихлопної труби, а також згадати, в яких режимах зазвичай використовується автомобіль. Після цього гарненько прогріти його і проїхати 10 ... 15 кілометрів, після чого перевірити кришку. Найчастіше причиною появи емульсії є саме скупчення конденсату на гарячому двигуні, але може і виникати через несправність двигуна, тоді доведеться перевіряти масляну і охолоджуючу системи.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found