Як замінити ремені кондиціонера і генератора на Форд Фокус 2 1.6, 1.8 і 2.0 л. без пристосувань

Заміна привідних ременів генератора і кондиціонера Форд Фокус 2

За інструкцією ремінь генератора на Форд Фокус 2 не знімається ослабленням натяжителя або генератора, а зрізається, а щоб його встановити потрібно спеціальний комплект пристосувань які застосовуються в залежності від того на який шків (генератора, Гура або кондиціонера) одягається приводний ремінь. На моторах 1.4 і 1.6 л. ФФ2 натяжних роликів на ременях приводу навісних агрегатів немає, а ось на 1.8 і 2.0 хоча і є натяжна ролик на ремені генератора, але за технологією ремені все одно одноразові і їх просто зрізають, А нові встановлюються теж зі спецпріспособой. Оскільки у багатьох немає такого обладнання, а на його покупку шкода грошей придумують інші способи як можна поміняти ремінь кондиціонера або генератора FF2 без пристосувань. Про деякі з них ми і поговоримо, а також покажемо наочно на відео. Як тимчасовий захід, можна використовувати спеціальний засіб - кондиціонер для ременів, за допомогою якого можна усунути скрип приводного ременя і трохи підсилити зчіпну характеристику.

Згідно з рекомендаціями виробника заміна ременя генератора повинна здійснюватися кожні 60000 км пробігу, або ж 6 років експлуатації.

Офіціали самостійну заміну ременя генератора Фокуса на двигуні 1.6 літра не рекомендують, оскільки грубе і невміле поводження може призвести до пошкодження ременя при установці , а ось на двигунах 1.8, 2.0 можна впорається і самому, там буде простіше.

Для заміни приводного ременя Ford Focus 2 1.6 з кондиціонером потрібен комплект ременів - 1708273 , його склад:

 • ремінь генератора;
 • ремінь кондиціонера;
 • пристосування для установки (3 штуки).

Комплект заміни ременя Форд Фокус 2 1.6

Якщо брати не оригінал, то можна купити CONTITECH 6PK1059ELASTT2, буде коштувати доларів на 15 дешевше.

Схема обвода навісних ременів ФФ2 1.4 і 1.6

Комплект пристосувань: 1 - для приводу допоміжних агрегатів (генератора, Гура, помпи); 2 - ременя компресора кондиціонера

Заміна навісних ременів на Фокус 2 1.6

Щоб поміняти ремінь генератора пристосування з двох частин встановлюється на колесо помпи (встановлюємо пристосуватися до клацання, коли вона стане як потрібно). Шків помпи провертається за спеціальної болт (під ключ на «19») на пристосуванні. Заводити ремінь слід в такій послідовності: спочатку одягаємо на шків насоса Гура, при цьому ремінець заводиться під пристрій на помпі, потім накидаємо ремінь на генератор.

А для заміни ременя компресора кондиціонера беремо інше пристосування і ставимо його на шків коленвала, накинувши приводний ремінь на компресор і одягнувши його знизу на пристосуватися. Потім повертаємо за болт КВ ключем (на «18») провертає шків за годинниковою стрілкою, а ремінь притримуємо рукою щоб він не зіскочив.

Наочна відео інструкція як одягнути ремені на Фокус 2 пристосуватися

Заміна ременів генератора, кондиціонера, помпи ФФ2 1,6 л без приспособ

Заміна ременя генератора і кондиціонера на ФФ2 1.8 і 2.0

Тепер розглянемо самостійну заміну ременя кондиціонера і генератора на Фокус 2 з моторами 1,8 і 2,0 л., Де можна обійтися без приблуд , з зекономивши на покупці комплекту, а взявши ремені фірми Gates:

 • 6PK1305 - ремінь генератора ФФ2;
 • 5PK705SF - ремінь кондиціонера.

схема приводних ременів Фокус 2

Щоб підібратися до ременів, як і в попередньому випадку потрібно буде знімати декоративну кришку двигуна, переднє праве колесо, а за ним бризговики і підкрилок (ключ Т25), а далі можна діяти декількома способами:

Варіант №1 заміни ременя кондиціонера
 • відкрутимо п'ять болтів кріплення компресора кондиціонера;
 • зафіксуємо кондишен, щоб не порушити шланги;
 • знімаємо / ставимо приводний ремінь;
 • прикручуємо назад компресор, але тут є одне але. Коли ставиться назад старий ремінь, то компресор вийде прикрутити на місце без проблем, а якщо ж новий, який не розтягнутий, ремінець, то можливо може так гладко і не вийде.

Варіант №2 як поміняти ремінь приводу компресора
 • НЕ відкручуючи компресор, знімаємо його шків;
 • головкою на «10» відкрутимо і знімемо притискну пластину шківа;
 • знімемо стопорне кільце шківа, а потім шків разом з ременем;
 • одягнемо новий навісний ремінь на шківи КВ і компресора;
 • підберемо відповідну по діаметру трубу (щоб діаметр був більше вала компресора, але менше отвори в шківі);
 • пропускаємо трубку через шків і одягаємо на вал компресора приблизно на 5 мм і трохи натискаємо вниз, шків під дією опору ременя сам заскакує на вал;
 • збираємо все назад.

Як замінити навісні ремені на Фокус 2

Нагорі двигуна, щоб змінити ручейковий ремінь генератора, відкручуємо 2 болта натяжителя і залишаємо його на шпильці, відводимо в праву сторону машини, знімаємо ремінець!

Збірка в зворотній послідовності. Таким чином, на заміну навісних ременів FF2 без приблуд, піде близько години часу.

Заміна приводного ременя генератора Форд Фокус 2 1.8 TDCi

Заміна ременя генератора на Ford Focus 2 1,8 Flexifuel


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found