Набір інструментів для ремонту авто. Рейтинг 2019 - 2020 роки від якої фірми краще (ТОП 7)

Набір інструментів для авто необхідний щоб виконати самостійного його ремонт в гаражних умовах. При виборі тих чи інших наборів необхідно враховувати кілька факторів - кількість і різноманітність інструментів, потреба, зручність їх використання, а головне якість матеріалу, з якого виготовлені інструменти (особливо це стосується металу).

зміст:

 • Які бувають набори
 • На що звертати увагу
 • ТОП наборів інструментів

Кращий набір інструментів для авто

У продажу є десятки різних наборів інструментів для ремонту автомобіля від самих різних виробників. Вони відрізняються як кількістю представлених в них інструментів, так і ціною. В кінці даного матеріалу представлений символічний список згаданих наборів, складений виключно на основі відгуків і оглядів, проведених майстрами і продавцями спеціалізованих магазинів.

типи наборів

Щоб вибрати для себе найкращий набір інструментів для авто, має сенс розібратися з питанням про те, на які взагалі типи вони діляться. А вони можуть бути:

 • електричні;
 • автомобільні (слюсарні);
 • універсальні.

До складу наборів для електриків входять відповідні інструменти для роботи з електропроводкою і для виконання електромонтажних робіт. Відповідно, в контексті ремонту автомобіля їх ми розглядати не будемо.

А ось власне автомобільні та універсальні відмінно підійдуть в якості набору інструментів для ремонту авто. Універсальні набори також можна використовувати для виконання ремонтних робіт в побуті, наприклад, в квартирі, приватному будинку, на дачі або в гаражі. Тому якщо автолюбитель займається виконанням ремонтних робіт не тільки в автомобілі, то для нього має сенс звернути увагу саме на подібні набори.

Також валізки з інструментів діляться на професійні та побутові. Як зрозуміло з назви, в побутових наборах зазвичай набагато меншу кількість речей. Тобто, в них поміщені найбільш необхідні та універсальні засоби виконання ремонту. Однак це зовсім не означає, що якість інструментів з побутового набору буде гірше. Це питання потрібно розбирати окремо.

Відповідно, професійні набори мають в своєму складі набагато більше різних інструментів, і з їх допомогою можна виконувати ремонтні роботи на різних системах і автомобілях. Єдиний недолік професійних наборів полягає в дуже високій ціні. Тому для рядового автовласника не має сенсу купувати такі дорогі набори, оскільки частина речей ви можете жодного разу і не випробувати в справі. У підсумку виходить даремно викинуті гроші на непотрібні речі. Так що при виборі потрібно правильно підібрати інструменти під свої потреби.

як вибирати

Вибираючи набір інструментів хорошої якості необхідно звертати увагу на такі фактори:

 • Кількість предметів . Теоретично чим їх більше - тим краще. Однак тут є пара обмежень. По-перше, всі інструменти повинні підходити для використання при ремонті автомобіля. Тобто, бути спеціалізованими. А по-друге, надмірна кількість непотрібних інструментів значно ускладнює упаковку, а також значно підвищує ціну. Відповідно, при виборі необхідно шукати якусь «золоту середину».
 • Якість стали . «На око», на жаль, цей фактор перевірити практично неможливо. Однак можна візуально оцінити форму окремих інструментів, товщину їх корпусу, наявність напливів, почернений, дефектів на їх поверхні. Хороший інструмент буде виглядати солідно, і не мати на поверхні різних пошкоджень.
 • Ергономічність . В першу чергу це стосується упаковки. Хороший набір з великою кількістю інструментів повинен бути упакований в чемоданчик відносно невеликих розмірів, з максимальним використанням внутрішнього простору.
 • Термін експлуатації . Зазвичай виробники якісних наборів інструментів для ремонту автомобіля дають певний термін гарантії на його використання. І чим ця гарантія довше - тим краще. В ідеалі краще всього купити набір інструментів з довічною гарантією, однак коштують вони досить дорого.
 • Зручність використання . Одним з основних правил при виборі інструменту має вимога про те, щоб з ним було комфортно працювати. Так, на Трещеточний ключах повинні бути зручні рукоятки, інструмент не повинен натискати руки, в комплекті повинні бути подовжувачі для відвернення щільно закручених гайок і так далі.
 • Відгуки автолюбителів . Корисною інформацією при пошуку відповіді на питання, який краще набір інструменту для ремонту авто, будуть відгуки користувачів в мережі інтернет. Відгуки, звичайно ж, бувають досить суперечливими, проте перед покупкою має сенс ознайомитися з ними.
 • Ціна . Її значення залежить від багатьох факторів - кількості одиниць інструментів в наборі, їх якості, торгової марки, цінової політики виробника, цінової політики конкретної торгової точки.

Таким чином, відповіддю на питання, як вибрати побутової або професійний набір інструментів буде компромісне поєднання перерахованих вище факторів.

Рейтинг наборів інструментів для автомобіля

В даному розділі наведено ТОП кращих наборів інструменту 2020 року, створений на основі аналізу відгуків і тестів автомайстрів, які реально користувалися тим чи іншим набором. Рейтинг не носить комерційного характеру і не рекламує жоден з наведених в ньому брендів. У нього входять як професійні набори, які підходять виключно для автомайстрів (враховуючи їх повноту і високу ціну), так і побутові, які прослужать довгий час для пересічних автовласників при виконанні самостійного ремонту автомобіля в гаражних умовах.

Jonnesway S04H624101S

Набір слюсарно-монтажних інструментів Jonnesway S04H624101S підійде як для професійних майстрів, які працюють на автосервісі, так і для звичайних автовласників, які займаються гаражним ремонтом. Кількість предметів в наборі - 101 штука. У комплект набору інструментів «Джонсвей» входять:

Jonnesway S04H624101S
 • Викрутки. Плоскі, хрестові, набір викруток 4 штуки, викрутки спеціальні.
 • Біти. Набір біт 20 штук, біти зірочка (Torx) і шестигранник (Hex), викрутки рукоятка для біт. Біти - 1/4 ": H3, H4, H5, H6, H7, H8, H10, H12, T15, T20, T25, T27, T30, T40, T45, T50, M6, M8, M10, M12.
 • Пасатижі.
 • Гайкові ключі. Чотирнадцять штук розміром від 8 до 24 мм.
 • Розвідний ключ.
 • Торцеві головки в кількості 42 штук, розміром від 4 до 32 мм, в тому числі на чверть і половину дюйма.
 • Додатково. Ключ-тріскачка, комірець для головок, подовжувач для головок, гнучкий подовжувач для головок, карданний шарнір.

Настільки великий набір інструментів підійде для ремонту або обслуговування більшості сучасних автомобілів. Відгуки про це тайванському наборі виключно позитивні. Відзначається хороша робота Трещеточний механізмів, а також наявність зручних обрезиненних рукояток на воротка. Переваги - великий вибір накидних ключів, відмінну якість стали, зручність у використанні. Недоліків всього два - висока ціна і відсутність кусачок.

Ціна набору інструментів Jonnesway S04H624101S станом на літо 2020 року становить близько 15500 рублів. Купити його Ви можете в будь-якому інтернет-магазині з показаного артикулу - S04H624101S.

Berger BG141-1214

Американський набір інструментів Berger BG141-1214 - відмінний вибір не тільки для автовласників, а й для домашніх майстрів. Він відрізняється широким вибором потрібних в ремонті інструментів - в його склад входить аж 141 предмет, зокрема, в наявності є динамометричний ключ, який часто потрібен при виконанні ремонту автомобіля, наприклад, при заміні прокладки ГБЦ.

Так, до складу комплекту входять:

Berger BG141-1214
 • Набір плоских і хрестових викруток в кількості 6 штук - SL5.5 × 75, SL6.5 × 38, SL6.5 × 100, PH1 × 75, PH2 × 38, PH2 × 100.
 • Набір біт в кількості 40 штук під розмір 1/4 "і 5/16". Біти наступних типів - зірочка (Torx), шестигранник (Hex), хрестові, плоскі, хрестові (Pozidriv).
 • Викрутки рукоятка для біт.
 • Пасатижі 7 ", бокорізи 7".
 • Набір гайкових ключів в кількості 14 штук, розміром від 7 до 24 мм.
 • Ключі шестигранні.
 • Ключ розвідний.
 • Набір торцевих головок в кількості 47 штук розміром від 5 до 32 мм. Розраховані на 1/4 "і 1/2".
 • У набір торцевих головок входять: Е-тип, шестигранні, подовжені, свічкові на 16 і 21, ключ-тріскачка для головок, комірець для головок, подовжувач для головок, гнучкий подовжувач для головок, карданний шарнір для головок.
 • Додаткове обладнання - динамометричний ключ 1/2 "(розрахований на зусилля 40 ... 210 Н · м), адаптер для біт 5/16", магнітна телескопічна ручка, автомобільний електричний тестер для роботи з напругою 6; 12; 24 Вольта.

Набір інструментів Berger BG141-1214 є одним з найкращих подібних комплектів, яким користуються не тільки рядові автовласники при виконанні гаражних авторемонту, а й професійні майстри в автосервісах. Адже в ньому є як раз все те, що знадобиться в гаражі автовласника.

Відгуки про даному наборі тільки позитивні. Якість металу на висоті, зручність використання - теж. Як показує практика, за допомогою даного набору можна повністю розібрати двигун сучасного автомобіля. А наявність електричного пробника дозволяє також діагностувати проблеми в роботі проводки машини.

Ціна набору на вказаний вище період становить близько 18 тисяч рублів. Купити набір інструментів «Бергер» можна по артикулу - BG1411214.

FORCE 41421R

Набір інструментів FORCE 41421R є універсальним, проте по комплектації цілком може вважатися «автомобільним». Виробляється в Тайвані. Він має одну з найбільших комплектацій, так, в нього входить 142 предмета! Відповідно, він прекрасно підійде не тільки для виконання гаражного ремонту автомобіля, але і для використання його в побутових ремонтах. У комплект набору інструментів «Форс» входять:

FORCE 41421R
 • Набір плоских і хрестоподібних викруток в кількості 6 штук. Їх розміри - PH1, PH2, PH3, SL5.5 × 25, SL6.5 × 150, SL6.5 × 150.
 • Біти - 26 штук, розміром 1/4 ". Зокрема, зірочка (Torx), шестигранник (Hex), хрестові, плоскі, хрестові (Pozidriv).
 • Викрутки рукоятка для біт.
 • Розміри біт - 1/4 ": PZ0, PZ1, PZ2, PZ3, PH0, PH1, PH2, PH3, SL4, SL5.5, SL7, H2, H3, H4, H5, H6, H7, H8, H10, T10H, T15H, T20H, T25H, T27H, T30H, T40H.
 • Плоскогубці розміром 175 мм.
 • Набір гайкових ключів в кількості 22 штуки, розміром від 6 до 24 мм.
 • Шестигранні ключі.
 • Гайкові ключі.
 • Торцеві головки в кількості 55 штук розміром 1/4 ", 3/8", 1/2 ", Е-тип, шестигранні.
 • Свічкові головки на 16 і 21.
 • Ключ-тріскачка.
 • Вороток.
 • Подовжувач для головок.
 • Гнучкий подовжувач.
 • Карданний шарнір.
 • Молоток.
 • Перехідники 3/8 "(F) × 1/4" (M); 3/8 "(F) × 1/2" (M).
 • Струбцина 250 мм.

Набір інструментів «Форс» 41421R позиціонується як «силовий». Тобто, такий, за допомогою якого можна зривати прікіпевшіх до одного з'єднання і поверхні. Однак, як показує практика і численні відгуки, він насправді таким не є. Зокрема, у споживачів часто виникають питання до якості металу, з якого зроблені інструменти, що входять в набір. Так, в деяких випадках відзначається розтріскування головок, розтягнення ключів та інші порушення експлуатованих інструментів. Відповідно, за допомогою набору можна ремонтувати лише відносно нові, які не в'їдаються, деталі.

Рукоятки на тріскачках обгумовані, однак, цю поверхню необхідно берегти від попадання на її поверхню масла. В іншому випадку, гума з часом буде відшаровуватися і задиратися. Кейс також не найкращий. Зокрема, при транспортуванні його від сильної вібрації, головки, розташовані на його дні, найчастіше випадають з їх місць для зберігання, і розсипаються по всьому внутрішньому об'єму.

З переваг варто відзначити дуже великий асортимент інструментів, а також наявність в комплекті тріскачки із змінним кутом рукоятки, за допомогою якої зручно працювати в важкодоступних місцях.

Ціна набору інструментів FORCE 41421R станом на літо 2020 року становить близько 18 тисяч рублів. Купити його можна по артикулу RF41421R5 в будь-якому інтернет-магазині.

STELS 14105

Набір інструментів STELS 14105 вітчизняного виробництва є універсальним, проте його цілком можна використовувати для виконання ремонтних робіт в автомобілі. У його склад входить 84 предмета, зокрема:

STELS 14105
 • Дев'ять комбінованих гайкових комбінованих ключів розміром від 8 до 22 міліметрів.
 • Комплект біт. Зверніть увагу, що розмір їх кріплення нестандартний, і становить 5/16. Відповідно, біти можна використовувати лише з власником з даного набору .
 • Біти HEX, TORX, SL, Phillips (PH), Pozi (PZ).
 • Торцеві головки під квадрат 1/2 "розміром 14 мм, 15 мм, 16 мм, 17 мм, 18 мм, 19 мм, 20 мм, 22 мм, 24 мм, 27 мм, 30 мм, 32 мм.
 • Торцеві головки під квадрат 1/4 "розміром 4.5 мм, 4 мм, 5.5 мм, 5 мм, 6 мм, 7 мм, 8 мм, 9 мм, 10 мм, 11 мм, 12 мм, 13 мм, 14 мм.
 • Свічкові головки розміром 16 і 21 мм.
 • Додатковий інструмент - адаптер для біт, комірець Т-подібний, Кардан шарнірний, тріскачка.

Відзначається, що якість виготовлення і матеріалу інструментів досить якісне. Покриття металу - матове. Форма інструментів зручна і ергономічна. Додатковою перевагою варто відзначити невисоку ціну набору при його досить непоганій комплектації. Саме тому він знайшов повсюдне поширення. Однак набір інструментів «Стелс» не можна назвати професійним. Він підійде лише для використання в особистому гаражі.

Ціна набору інструментів STELS 14105 станом на вказаний період становить близько 5800 рублів. Артикул товару, за яким його можна купити - 14105.

Арсенал C1412L68

Арсенал C1412L68

Набір інструментів «Арсенал C1412L68» позиціонується як комплект для використання в гаражних умовах. Кількість предметів в ньому - 68 штук. У нього входять лише біти і головки. Комплектація набору:

 • Кількість біт у комплекті - 16 штук, під головку 1/4 ". Їх розміри - T10, T15, T20, T25, T30, T40, SL3, SL4, SL5.5, H3, H4, H5, H6, PH1, PH2, PH3.
 • Біти різних типів, в тому числі, Torx, Hex, хрестові, плоскі.
 • Викрутки рукоятка для біт.
 • Торцеві головки - 40 штук, їх розмір - від 4 до 32 мм.
 • Головки торцеві під на 1/4 "і 1/2".
 • Головки торцеві шестигранні.
 • Головки торцеві подовжені.
 • Свічкові головки на 16 і 21.
 • Ключ-тріскачка.
 • Вороток.
 • Подовжувач.
 • Гнучкий подовжувач.
 • Карданний шарнір.

Перевагою набору «Арсенал C1412L68» є його упаковка. Зокрема, її кришка щільно прикриває головки і біти, не даючи їм випасти з місця зберігання. Це дозволяє без проблем возити набір в багажнику навіть при значній трясці - все елементи набору гарантовано залишаться на своїх місцях.

У наборі представлені найбільш ходові біти. Зокрема, під хрестовий і плоский шліц, «Торкс» розміром від 10 до 40, шестигранники від 3 до 6. Хрестові біти розраховані під стандартний шліц Philips. Для Pozidrive біт немає, правда, в автомобілях вони зустрічаються досить рідко. Відгуки використовували набір автомайстрів дозволяють стверджувати, що фортеця наявних головок на висоті. З їх допомогою можна зірвати навіть прікіпевшіх поверхні (хоча бажано розмочити їх попередньо спеціальними рідинами на зразок WD-40 або його аналога).

З недоліків можна відзначити малу кількість біт і властивість матеріалів, з яких виготовлений кейс і рукоятки інструменту, що полягає в тому, що до них дуже легко прилипає різна грязь. Тому вони швидко брудняться. Перевага - демократична ціна. Відповідно, набір інструментів «Арсенал C1412L68» підійде, скоріше, для виконання ремонту в гаражі, ніж для використання в професійних автомайстерень.

Ціна зазначеного набору становить близько 7400 рублів.

JTC H096B

Набір інструментів JTC H096B позиціонується тайванським виробником як спеціальний автомобільний. У його склад входить 96 предметів. З його допомогою можна розбирати і збирати більшість систем сучасних машин. Так, до складу комплекту входить:

JTC H096B
 • Набір біт в кількості 16 штук. Вони розраховані на розмір 5/16 ", тому їх можна використовувати тільки в рамках даного набору. Розмір біт - SL8, SL10, SL12, T40, T45, T50, T55, PH3, PH4, PZ3, PZ4, H7, H8, H10, H12, H14. Типи біт - зірочка (Torx), шестигранник (Hex), хрестові, плоскі, хрестові (Pozidriv).
 • Викрутки рукоятка для біт.
 • Шестигранні ключі розміром 1,5; 2; 2,5 мм.
 • Набір торцевих головок в кількості 61 штуки. Розмір - від 4 до 32 мм. Розраховані на посадочні розміри квадрата 1/4 "і 1/2". Типи торцевих головок - шестигранні, подовжені, головки з битами, свічкові розміром на 16 і 21.
 • Додаткові інструменти для головок - ключ-тріскачка, комірець, подовжувач, гнучкий подовжувач, карданний шарнір для головок.
 • Перехідник 3/8 "(F) × 1/2" (M).

Набір зроблений за принципом «нічого зайвого», і в той же час є більшість необхідних головок і воротком для зборки / розбирання основних систем автомобіля. Відзначається, що незважаючи на наявність полдюймовой квадрата для головок, з його допомогою навряд вийде відкрутити сильно закислі з'єднання. Тому для зривання різьблення даними набором краще не користуватися. Або попередньо змочивши з'єднання відповідним складом.

З недоліків також зазначається, що на свічкових голівках є трохи магніт, за допомогою якого можна отримувати свічки, а гумка. Вона щільно охоплює ізолятор свічки. Однак з часом щільність охоплення падає, так як гума зсихається. Але, незважаючи на наявні дрібні недоліки, набір інструментів «ДжейТіСі» добре збалансований, і варто цілком прийнятних грошей. Тому він цілком рекомендований для використання при виконанні гаражних ремонтів.

Ціна набору інструментів JTC H096B становить близько 8 тисяч рублів. Артикул, за яким можна придбати даний товар - JTCH096B.

OMBRA ОМТ94S

Набір інструменту OMBRA ОМТ94S складається з 94 інструментів виробництва Тайвань. Комплект позиціонується як спеціальний ремонтний для роботи з автомобілями. У нього входить стандартний набір - біти, головки на тріскачки, шестигранники, подовжувачі і так далі. Зверніть увагу, що біти розраховані під квадрат упору розміром 5/16, а не поширений формат ¼ дюйма. У комплект входить подовжувач з квадратом розміру ½, який використовується в якості «зривного».

У комплект набору «омбр» входить:

OMBRA ОМТ94S
 • Біти. У наборі їх 16 штук. Розміри - H7, H8, H10, H12, H14, T40, T45, T50, T55, SL8, SL10, SL12, PH3, PH4, PZ3, PZ4.
 • Біти зірочка (Torx), біти шестигранник (Hex), біти хрестові, біти плоскі, біти хрестові (Pozidriv).
 • Викрутки рукоятка для біт.
 • Шестигранні ключі на 1,5; 2 і 2,5 мм.
 • Торцеві головки - 62 штуки. Їх розмір - 4 до 32 мм.
 • Головки торцеві подовжені.
 • Головки з битами.
 • Головки свічкові на 16 і 21.
 • Ключ-тріскачка для головок.
 • Подовжувач.
 • Карданний шарнір для головок.

Істотним недоліком набору OMBRA ОМТ94S є відсутність звичайних комбінованих або накидних ключів. Замість них пропонується використовувати лише головки, що не завжди зручно. Інший недолік - посередня якість металу, з якого виготовлені біти. Зокрема, зазначається, що при прикладанні до них значних зусиль вони можуть просто тріснути. Відповідно, розібрати малонавантажених (або не закисший) вузол з їх допомогою можна, однак для професійного використання вони явно не підійдуть. Тобто, набір підійде лише для гаражного ремонту.

Однак компенсацією перерахованих недоліків є невисока ціна набору, яка на вказаний вище період становить близько 5800 рублів. Купити набір інструментів «омбр» можна в будь-якому інтернет-магазині по артикулу - MT94S12.

Ось такий от рейтинг наборів для ремонту автомобіля вийшов. Насправді ТОП наборів інструментів значно більше. Адже впливає і логістика та вихід нових пропозицій. Так наприклад досить непоганий німецький набір інструментів для автомобіля від фірми MANNESMANN (серед автолюбителів популярна модель 215-TLG), правда останнім часом багато скарг на нього. Так що на даний момент найнадійніші саме ці. А яким інструментом користуєтеся ви? Напишіть про це в коментарях.

висновок

Набір інструментів - незамінна річ в арсеналі майстрів, що займаються ремонтом автомобілів на приватній або комерційній основі. Якісні і відповідні інструменти дозволяють не тільки полегшити роботу майстра, але і значно прискорити і зробити її приємною. При виборі того чи іншого набору необхідно враховувати кількість інструментів, якість, ціну та інші параметри. Не варто купувати відверто дешеві інструменти. Дуже велика ймовірність, що вони дуже швидко вийдуть з ладу, а працювати з ними буде некомфортно.

За порівняно з початком 2019 го, в 2020-му році найбільше подорожчав набір інструментів FORCE 41421R - на 3 тис. Руб. На Jonnesway, Berger та Арсенал ціна в середньому піднялася на 1 - 1.5 тис. Руб, STELS і OMBRA - на 500 руб, а ось JTC H096B за цей проміжок часу практично не змінився в ціні. Найбільшим попитом з даного рейтингу користуються набори від Force і Ombra.

Крім запропонованих в рейтингу варто звернути увагу на FORCE RF-4941-5 . Середня ціна - 5700 руб. Даний набір відноситься до непрофесійних, і на відміну від FORCE 41421R, представленого в статті, має меншу кількість інструментів (94 замість 142), і в 2.5 рази дешевше. Для середньостатистичного автомобіліста такої кількості інструментів цілком достатньо.

Також непоганий варіант - Licota ALK-8009F . Виробник - США, кількість предметів - 143. Середня ціна - 22 тис. Руб. Відноситься до універсальних наборам інструментів. Має дуже високий відсоток позитивних відгуків від реальних покупців.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found