Огляд утеплювачів для автомобіля. Який краще вибрати (ТОП-5)

Утеплювач для автомобіля дозволяє зберегти тепло в двигуні, системі його охолодження і акумуляторної батареї. Завдяки утепленню автовласник може швидше прогріти двигун в мороз (заощадивши при цьому паливо), нагріти салон, позбутися від криги на капоті. Однак утеплювач для машини має і недоліки. Серед них - можливість виникнення перегріву, падіння потужності двигуна, ймовірність загоряння неякісного виробу. Низький термін експлуатації більшості таких «ковдр» (близько одного-двох років) при їх досить високу вартість ще більше засмучують автовласників.

Утеплювач для автомобіляДалі представлені переваги та недоліки використання утеплювачів для двигуна автомобіля, за якими можна прийняти відповідне рішення доцільності покупки, а також наведено рейтинг популярних утеплювачів. Якщо вам буде що додати до матеріалу - просимо висловлюватися в коментарях нижче.

зміст:

 • Переваги і недоліки
 • Рейтинг кращих
 • Утеплювач своїми руками

Переваги та недоліки автоодеяла

Досвід використання утеплювача для автомобіля йде корінням ще в старі часи, коли автомобілі були карбюраторними, і повсюдно використовувався 76-й бензин. Природно, що такі машини в мороз грілися дуже повільно, а остигає, відповідно, швидко. Однак ці часи давно пішли, машини стали інжекторними, а бензин більш високооктанових. Відповідно, час на їх прогрів витрачається менше.

В даний час існує три типи утеплювачів - двигуна, радіатора і акумуляторної батареї. Почнемо огляд з самого поширеного - «ковдри» для двигуна. Переваги його використання полягають у наступному:

Для чого потрібен утеплювач
 • Мотор при мінусовій температурі прогрівається швидше . Цей факт забезпечується ефектом теплового екрана, який не дає тепла від двигуна підніматися вгору і поширюватися по моторному відсіку і нагрівати капот.
 • Після зупинки силового агрегату останній довгий час залишається теплим . Це стає актуальним в разі нетривалих зупинок, потім простіше і легше завести машину.
 • Завдяки використанню утеплювача для капота автомобіля зменшується час на прогрів . Це випливає з першого пункту списку вище.
 • У разі, якщо машина обладнана автопрогревом по температурі, то кількість запусків двигуна за ніч скорочується в 1,5 ... 2 рази (наприклад, з 5 до 3).
 • На поверхні капота не утворюється полій . Це стає можливим завдяки тому, що тепло від мотора не нагріває його, і відповідно, волога з зовнішньої сторони не кристалізується.
 • Утеплювач трохи зменшує шумове навантаження як в салоні машини, так і зовні.

Перед тим як описати недоліки, необхідно уточнити декілька нюансів, від яких вони можуть залежати. Зокрема, утеплювач по-різному працює з турбованим і атмосферними двигунами, при різній температурі (наприклад, -30 ° і -5 ° С), при різних умовах їзди (в міському циклі і на трасі), при заборі повітря від решітки радіатора або з моторного відсіку. Сукупність цих та інших об'єктивних умов дає різний результат використання автоодеял для двигунів, АКБ і радіатора. Саме тому найчастіше такі ковдри можуть призводити до таких неприємностей:

 • перегріву двигуна, що само по собі погано, і може загрожувати виходом з ладу окремих його частин;
 • при відносно високій температурі (близько -5 ° С ... -3 ° С) можуть постраждати котушки запалювання і / або ізоляція високовольтних проводів;
 • в разі, якщо в систему потрапляє тепле повітря, то виникає ризик появи пізнього запалювання, через що може збільшитися витрата палива;
 • як правило, при використанні утеплювача для автомобіля потужність двигуна падає, природно, що про економію палива не може бути й мови;
 • при покупці неякісного ковдри для двигуна може відбутися його загоряння! ;
 • більшість сучасних утеплювачів для акумулятора автомобіля, його двигуна або радіатора мають нетривалий термін служби - близько одного-двох років.

Чи варто використовувати автоодеяло

Використання автоодеяла

Таким чином, рішення про те, чи варто купити утеплювач двигуна або робити цього не варто - залежить від багатьох факторів. Зокрема, якщо ви проживаєте в широтах, де взимку температура опускається до -25 ° С і нижче, і при цьому мотор на вашій машині прогрівається довго, то так, має сенс задуматися про покупку. Але якщо температура взимку у вашій місцевості рідко опускається нижче -10 ° С, і при цьому ви є власником сучасної іномарки з хорошою системою обігріву, то навряд чи варто турбуватися про автоодеяле.

Якщо ви вирішите купити автоодеяло, то купуйте виріб з негорючого матеріалу, і у перевірених продавців, в іншому випадку виникає ризик загоряння утеплювача!

Рейтинг кращих утеплювачів

В першу чергу ми обговоримо утеплювачі для двигуна, оскільки саме вони є більш популярними виробами, ніж їх аналоги для радіатора і акумуляторної батареї. Відповідно до відгуками автолюбителів в інтернеті в даний час найбільш поширеними торговими марками, під якими випускаються згадані вироби, є TORSO, STP HEATSHIELD, SKYWAY, «Авто-МАТ» і «Автотепло». Про них і піде мова далі.

Автоодеяло TORSO

Відмінною особливістю автоодеяла TORSO є низька ціна. Наприклад, виріб розміром 130 на 80 см за станом на початок 2018 року становить близько 500 рублів. Однак суттєвим недоліком цього виробу є відсутність офіційної сертифікації. У продажу є автоодеяла різних розмірів, тому їх можна використовувати як на невеликих легковиках, так і на кросовери і позашляховики. Гарантійний термін експлуатації цього автоодеяла - 3 роки. Маса виробу розміром 130 на 80 см становить 1 кг. Номер артикулу - 1228161.

Утеплювач STP Heat Shield

Утеплювач двигуна StP HeatShield

Автомобільне ковдру STP Heat Shield також випускається в різних розмірах, як для легкових машин, так і для позашляховиків. Наприклад, існують розміру 600 на 1350 мм, 800 на 1350 мм та інші. Відмінною особливістю цих виробів є наявність не тільки тепло-, але і шумоізоляції. У тому числі в літню пору захист можна використовувати між двигуном і салоном, що знижує шумове навантаження в салоні машини. Ковдра складається з наступних матеріалів:

 • нетканное полотно, стійке до маслу, паливу і іншим технологічним рідин;
 • шумо- і теплопоглинальних шар;
 • клейовий шар, стійкий до високих температурних перепадів, і службовець механічної основою утеплювача.

Виріб кріпиться за допомогою йдуть в комплекті 8 кліпс. З їх допомогою можна кріпити ковдру в літній період. Взимку ж його можна укладати прямо на корпус двигуна. Вартість обох зазначених моделей приблизно однакова і становить близько 1000 рублів.

Автоодеяло Skyway

Автоодеяло Skyway

Під цією торговою маркою випускається 11 моделей з різними габаритами. Особливість виробів полягає в відмінному співвідношенні ціни і якості. За відгуками багатьох автовласників, ковдру працює близько 2 ... 3 років без втрати експлуатаційних характеристик. До умовних недоліків варто віднести легкої можливості пошкодження поверхні виробу, через що встановлювати утеплювач необхідно обережно, щоб не пошкодити його. Незважаючи на відмінності в розмірах, ціна на утеплювачі приблизно однакові і складають 700 ... 800 рублів за станом на початок 2018 року.

«Авто-МАТ»

Під цією торговою маркою випускаються два типи автоодеял для двигуна - А-1 і А-2. Обидві моделі аналогічні описаним вище виробам. Вони негорючі, не проводять електричний струм, стійкі до кислот, пальному, олив і різними технологічними рiдин, які використовують в автомобілі. Відмінністю їх між собою є максимальна температура. Зокрема, модель А-1 витримує максимальну температуру до + 1000 ° С, а А-2 - + 1200 ° С. Також існує модель А-3, призначена для утеплення акумуляторної батареї. За своїми властивостями вона аналогічна першим двом. Відрізняється лише розміром і формою. Ціна автоодеяла для двигуна за станом на початок 2018 року становить близько 1000 рублів за штуку.

«Автотепло»

Автотепло

Це найбільш відоме і популярне серед вітчизняних автолюбителів ковдру. Його відмінною рисою є той факт, що виробник позиціонує його як обігрівач моторного відсіку, а не утеплювача капота. Виріб може бути використано при температурі до -60 ° С, при цьому воно запобігає обмерзання пускових механізмів двігателя.Утеплітель «Автотепло» є пожежобезпечним виробом, і здатний витримати температуру до + 1200 ° С. Автоодеяло не боїться вологи, масла, палива, кислот і лугів. Володіє значним терміном експлуатації, може бути використано як з легковими, так і вантажними автомобілями. За відгуками автолюбителів найкраще купувати відповідне автоодеяло, випущене компанією з Челябінська з тією ж назвою «Автотепло».Також при покупці перевіряйте наявність всіх дозвільних документів та паспорт на як безпосередньо на покупку, так і на виріб. Ціна на початок 2018 року становить близько 1500 ... 2000 рублів залежно від розміру. Артикул ковдри №14 - AVT0TEPL014.

Утеплювач автомобіля своїми руками

Щоб не витрачати гроші на покупку фабричного утеплювача, можна зробити автоодеяло своїми руками і прокласти утеплювач для машини під капот або на радіаторну решітку автомобіля. При цьому можна використовувати різні доступні матеріали (обов'язково негорючі). Утеплити можна такі зони автомобіля:

 • внутрішню частину капота;
 • моторний щит (перегородку між двигуном і салоном);
 • радіатор охолодження;
 • нижню частину підкапотного простору (з боку захисту);
 • утеплити акумулятор.

Однак найбільш важливими в даному випадку будуть утеплювачі акумулятора, капота і радіатора. Почнемо опис з останнього.

утеплення радіатора

Для утеплення радіатора можна використовувати різні матеріали - шматок щільного картону, повстяну тканину, шкірозамінник і так далі. Існує два нюанси, про які ви повинні обов'язково пам'ятати при утепленні. Перше - захист повинен бути швидкознімною . Особливо це стосується потужних бензинових двигунів. Це пов'язано з тим, що при потеплінні захист потрібно буде зняти, щоб не допустити перегріву. Друге - матеріал не повинен бути гігроскопічний (не повинен вбирати вологу). В іншому випадку він втратить свої властивості, та й просто буде некрасиво виглядати.

На жаль, багато сучасних машини сконструйовані таким чином, що за гратами радіатора складно, а часом і неможливо закріпити саморобний утеплювач. Тому, якщо для вашої машини в продажу є відповідний утеплювач, то краще скористатися ним.

Утеплювач для двигуна

Одним з найпопулярніших видів самостійного утеплення двигуна є установка відповідного матеріалу на внутрішню поверхню капота. Для цього використовують різні матеріали, зокрема:

 • Фольгоізолон . Він являє собою спінений пінополіетилен. Стійкий до впливу вологи, масла і палива. Матеріал є пожежобезпечним з робочим діапазоном температур від -60 ° С до + 105 ° С.
 • Пенофол . Матеріал, аналогічний попередньому, також представляє собою спінений пінополіетилен. Однак реалізується в трьох варіантах - «А» (з одного боку матеріал покритий фольгою), «В» (фольга з обох сторін), «С» (з одного боку фольга, а з іншого самоклеюча основа).
Зверніть увагу на те, що фольга проводить електричний струм, а це значить, що при монтажі матеріалу на внутрішню поверхню капота необхідно виключити контакти між клемами акумуляторної батареї і безпосередньо утеплювача!

Істотним недоліком утеплення внутрішньої поверхні капота в порівнянні з укладанням ковдри безпосередньо на двигун є те, що в такому разі між ними утворюється повітряний прошарок, яка знизить ефективність утеплювача. Тому все ж краще користуватися штатними автоодеяламі.

Чим товстіший матеріал ви купите, тим краще буде звукова і теплоізоляція. Рекомендується вирізати шматки матеріалу за формою внутрішньої поверхні капота з тим, щоб зробити утеплювач максимально ефективним. Що стосується методів кріплення, то вони можуть бути різними в залежності від використовуваного матеріалу і форми капота. Найчастіше для цього використовують клейкі матеріали (самоклеючий утеплювач), капронові стяжки, скоби і так далі.

утеплювач акумулятора

Утеплювач для акумулятора

утеплення акумулятора

Також існують штатні утеплювачі акумуляторних батарей, які працюють за аналогічним принципом. Вони виготовляються з тих же матеріалів, що і автоодеяла, тому є стійкими до дії електроліту, масла та інших технологічних рідин. Проте його використання пов'язане з деякими нюансами.

Так, утеплювач акумулятора має сенс встановлювати лише в дуже сильні морози, і в основному на ті батареї, які мають значні геометричні розміри. В іншому випадку (наприклад, якщо на вашій машині старенький і вже слабкий акумулятор), простіше просто його зняти на ніч і забрати з собою, щоб він переночував в теплі (а при необхідності і зарядити).

Основна проблема полягає в тому, що якщо мороз невеликий, і акумулятор в процесі їзди дуже нагріється, то існує ймовірність його вибуху. Природно, що ця аварійна ситуація не потрібна нікому. Тому, повторимося, що утеплювач має сенс використовувати лише при значних морозах.

Безпосередньо утеплювачі акумуляторів продаються вже в готовому вигляді під різні розміри батарей. Також їх можна виготовити самостійно, скориставшись негорючим матеріалом утеплювача, бажано без покриття фольги, щоб виключити виникнення короткого замикання в електромережі машини.

висновок

Отже, використовувати утеплювач двигуна має сенс лише при дуже сильних морозах і коли ваша машина довго набирає температуру. В іншому випадку автоодеяло навпаки може послужити погану службу. Якщо ж ви вирішили купити утеплювач, то робіть це в перевірених магазинах, і вибирайте ті моделі, які в першу чергу безпечні (зроблені з негорючих матеріалів). З огляду на чималу вартість автоодеяла і невисокий термін їх служби, можна виконати утеплення радіатора і двигуна своїми руками. Так ви значно заощадите, і можлива навіть більшого ефекту при виборі досить ефективного матеріалу і правильному його монтажі.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found