Ефективні методи боротьби з корозією кузова авто. Як прибрати корозію своїми руками

Боротьба з корозією авто найчастіше доставляє масу проблем його власнику. Для цього використовують три основні методи - пасивний, активний і електрохімічний, але кожен з них має свої переваги і недоліки. Найчастіше корозію видаляють за допомогою спеціальних засобів. А з метою профілактики на днище, пороги корпусу і інші приховані місця наклеюють захисну плівку або обробляють мастикою. Також існують інші профілактичні засоби, про які ми поговоримо з вами далі.

зміст:

 • Причини виникнення корозії
 • Види боротьби з корозією
 • Як прибрати корозію
 • Популярні засоби
 • Оцинкування кузова

Боротьба з корозією

Причини виникнення корозії

Для початку розберемося, чому ж виникають корозійні процеси. Справа в тому, що корозія металевих поверхонь буває чотирьох типів - електрохімічна, хімічна, воднева і киснева. В контексті іржавіння автомобільного корпусу мають місце лише перші два типи.

Електрохімічна корозія виникає через те, що два матеріали з різними відновними властивостями взаємодіють через електроліт (будь-яка недистильованих вода є таким). Оскільки залізо має низькі відновні властивості, то воно значно схильне іржавіння. Хімічна корозія відбувається через взаємодію поверхні металу і корозійно-активного середовища. В ролі останньої може виступати кисень при високих температурах. Розуміння суті виникають процесів дає нам грунт для пошуку методів боротьби з корозією.

Види боротьби з корозією

Існує два основних способи захисту кузова машини від корозії. Перший - це бар'єрна захист. Вона не допускає фізичне взаємодія поверхні вразливих металів з зовнішнім середовищем. Це виражається у використанні лакофарбового покриття та різних механічних засобів і захистів. Другий - протекторна захист. Її прикладом служить оцинковка, адже цинк має більш негативний потенціал, ніж залізо. Відповідно, якщо з'єднати їх, то в такій парі залізо буде відновлюватися, а цинк корродировать. Однак оскільки на поверхні цинку є оксидна плівка, то цей процес відбувається дуже повільно.

Як згадувалося раніше, існує три основних типи боротьби з корозією на автомобілі:

Щітки для видалення корозії

Щітки для видалення корозії

 1. Пасивний.
 2. Активний.
 3. Електрохімічний.

Пасивний метод боротьби передбачає використання лакофарбового покриття корпусу. Завдання автовласника в даному випадку полягає в підтримці цілісності ЛКП. Не можна допускати появи дрібних відколів або подряпин на його поверхні. До цього методу варто віднести і періодичну мийку машини, а також використання додаткових захисних засобів - воску, рідкого скла і так далі.

Під активним методом боротьби з корозією авто мають на увазі використання спеціальних антикорозійних матеріалів, мастик і антикором. Вони відрізняються в залежності від того, для яких ділянок кузова застосовуються. Наприклад, днище автомобіля часто обробляється антигравійне покриття. Як правило, ці склади створені на основі дрібнодисперсного порошку алюмінію. Існують також спеціальні антикорозійні засоби для арок колес.Чаще всього для цього використовується так званий рідкий локер (міцний еластичний матеріал). Окремим класом є антикорозійні матеріали для прихованих порожнин. Вони призначені для обробки порогів, стійок, лонжеронів, підсилювачів статі і інших поверхонь.

Електрохімічний метод боротьби з корозією металу на кузові автомобіля полягає в використанні спеціального електронного приладу, який має в своєму складі електрод, призначений для того, щоб взяти корозію на себе. Простіше кажучи, іржавіти буде не корпус машини, а згаданий електрод. Цей метод дуже ефективний, проте його істотним недоліком є висока ціна.

Як прибрати корозію з авто

Тепер перейдемо безпосередньо до методів і засобів по боротьбі з корозією на автомобілі своїми руками. В першу чергу необхідно механічно видалити іржу з поверхні. Причому робити це дуже ретельно! Для цих цілей використовують наждачний папір, різні абразивні круги на дриль або болгарку, а також пескоструй. Саме останній інструмент найбільш ефективно очищає уражену поверхню.

При роботі з пескоструем користуйтеся засобами індивідуального захисту - респіратором, окулярами, головним убором, рукавичками. А роботи краще робити або в окремому приміщенні з примусовою вентиляцією, або на вулиці в видаленні від поверхонь з ЛКП і стекол. піскоструй

Робота пескоструя

Також для видалення корозії використовують спеціальні склади. Найпростішим в даному випадку є використання слабкого розчину соляної кислоти з наступним її видаленням.

Однак найбільш надійний метод боротьби з корозією полягає в використанні перетворювачів або модифікаторів іржі. Вони перетворять оксид заліза в танат заліза. Як правило, в їх склад входять полімери, які виступають в ролі грунтовки.

Перетворювачі іржі для автомобіля перетворюють корозію в шар фосфатів і хроматів заліза і цинку. Також їх іноді використовують для обробки не піддалося корозії металу перед нанесенням грунту для запобігання корозії в майбутньому, і поліпшення ступеня зчеплення ЛКП з поверхнею металу.

Кращим профілактичним засобом для боротьби з корозією автомобіля є його антикорозійна обробка на СТО. Її потрібно періодично оновлювати через кожні 2-3 роки.

Самостійна боротьба з корозією автомобіля має таку послідовність:

 • Знежирення поверхні. Для цього можна скористатися різними засобами, наприклад, спиртом або уайт-спиритом.видалення іржі

  Видалення іржі з корпусу

 • Видалення іржі з уражених ділянок на кузові машини. Якщо її поки небагато, то для цих цілей достатньо скористатися наждачним папером. В іншому випадку використовуйте щітку з металевими зубами або дриль з циліндричної насадкою з наждачним поверхнею. Якщо механічно видалити іржу важко, то скористайтеся спеціальними удалителей або розчином ортофосфорної або соляної кислоти. Вони розм'якшують іржу і її легше буде відтерти. Залишки перетворювача іржі необхідно усунути, інакше виникне ризик нового її появи. Видалити їх можна або водою або слабким розчином харчової соди (одна столова ложка на літр води). Він нейтралізує кислоту. Одним з доступних і ефективних засобів для розм'якшення і видалення іржі є Coca-Cola, оскільки до її складу входить ортофосфорна кислота.
 • На фінальному етапі позбавлення від корозії необхідно виконати ґрунтовку поверхні. Причому краще наносити спочатку епоксидний грунт, а зверху на нього - акриловий грунт.

Пам'ятайте, що всі роботи необхідно проводити ретельно, так як навіть невелика пляма іржі здатне з часом значно розростися.

іржавий шов

Видно іржавий шов

Завжди перевіряйте стан зварних швів на корпусі машини. Пам'ятайте, що вони є найбільш вразливими для впливу корозії. Зокрема, її межкристаллитного виду, який особливо небезпечний. Наслідком її появи стає непомітна втрата пластичності і міцності металу. Так, кордони зварних зерен руйнуються хаотично, а області структурних перетворень перетворюються в анод, який посилено розчиняється. Причому таке явище можна спостерігати не тільки на залізних корпусах машин, але і на нержавійки, алюмінієвих, хромонікелевих і хромистих сплавах. Корозія в даному випадку загрожує Викришування окремих зерен металу, через що шов і корпус в цілому поступово втрачають свої механічні властивості.

Найбільш схильними до іржавіння ділянками корпусу автомобіля є нижні частини дверних панелей, пороги, передні крила, коробчаті перетину нижньої частини кузова, внутрішня поверхня колісних арок. Через те, що доступ до перерахованих місцях утруднений, завжди існує ризик не помітити появу вогнищ іржавіння. Перевіряйте їх стан на оглядовій ямі або на підйомнику!

Популярні засоби для видалення іржі

В даний час в автомагазинах є десятки різних перетворювачів іржі, причому їх асортимент може бути різним у різних регіонах країни. Тому давати рекомендації з приводу покупки того чи іншого засобу не має сенсу. Але ми все ж наведемо як приклад кілька назв популярних складів, які поширені серед автовласників. Отже:

Цинкар

Популярний засіб «Цинкар»

 • «Цинкар»;
 • «Мовіль»;
 • лінійка перетворювачів іржі Hi-Gear;
 • «Кольчуга»;
 • Sonax;
 • «СФ-1»;
 • Runway;
 • Permatex;
 • Bitumast;
 • «Фосфомет».

Необхідно пам'ятати, що за допомогою будь-якого перетворювача можна боротися з іржею, шар якої не перевищує 0,1 мм. Крім цього, активні компоненти борються лише з в'ївся іржею. Її пухку складову краще видалити механічно (за допомогою наждачного паперу, ножа, металевої щітки, пескоструя і так далі).

При роботі з перетворювачами дотримуйтесь правил техніки безпеки. Бажано працювати в гумових рукавичках і не допускати попадання рідини на відкриті ділянки шкіри.

Вибір того чи іншого засобу повинен грунтуватися на асортименті, його складі, ціною. Благо, коштують вони недорого, тому в разі, якщо куплене засіб виявиться малоефективним, ви завжди зможете придбати інше.

Оцинкування кузова

Використання «Цінкор-Авто»

Оцинкування в домашніх умовах

Відмінним варіантом пасивного захисту кузова від шкідливого впливу корозії є його оцинковка в домашніх умовах. Для цього ви можете купити засіб «Цінкор-Авто» або аналогічне йому. В даний час багато виробників випускають такі продукти.

Остерігайтеся підробок! У зв'язку з успішним використанням цього засобу багато недобросовісних виробників стали випускати фальсифікат. Купуйте продукт тільки в сертифікованих і перевірених магазинах.

«Цінкор-Авто» - це засіб покриття шаром цинку невеликих за площею ушкоджень ЛКП, що призвели до появи іржі на корпусі. Принцип дії заснований на гальванічному ефекті, завдяки якому частинки цинку покривають уражену область металевого корпусу. До складу комплекту входять робочі електроди, з'єднувальні дроти, а також дві пляшки з різними складами - перетворювачем іржі і безпосередньо розчином цинку. Алгоритм використання приладу наступний:

Цінкор-Авто

Засіб для оцинковки «Цінкор-Авто»

 1. За допомогою канцелярського ножа або інших підручних засобів необхідно ретельно видалити іржу з поверхні. Причому не тільки в місцях, де її видно, але і під фарбою, так як в подальшому вона може поширитися далі по площі.
 2. Поставити машину на ручне гальмо і запустити двигун. Далі з'єднувальний провід, що входить в комплект приладу, треба приєднати до плюсової клеми акумулятора. Допускається проведення операції та на незапущених двигуні, але все ж краще робити це з заведеним мотором, оскільки в цьому режимі значення струму буде вище.
 3. Другий кінець дроту потрібно підключити до червоного електроду. Перевірте, щоб корпус машини був заземлений . Від цього безпосередньо залежить наявність гальванічного ефекту.
 4. На кінці електрода є вбирає вологу губка, яку потрібно занурити в пляшечку №1 (розчин для видалення іржі), а потім ретельно розтерти склад по ураженої іржею поверхні. Проводити процедуру до тих пір, поки іржа не буде видалений повністю.
 5. Після видалення іржі за допомогою води змити залишки розчину з поверхні.
 6. Далі потрібно від'єднати червоний електрод і під'єднати сірий.
 7. Взяти пляшку №2 (розчин цинку), занурити в неї губку другого електрода і повторити процедуру нанесення розчину.
 8. Проводити цей процес до тих пір, поки ви не побачите достатній шар цинку на поверхні металу.

Як показує практика, нанесений шар тримається на поверхні корпусу роками, не даючи з'явитися і поширитися іржі. Тому використання засобу «Цінкор-Авто» і йому подібних є ефективним методом усунення з'явилася іржі на відколах і інших пошкодженнях ЛКП.

резюме

Головне, що повинен пам'ятати кожен автовласник, коли мова йде про іржавіння кузова машини, так це, що ризик появи корозії існує завжди . Відповідно, необхідно періодично перевіряти стан поверхні корпусу, а також виконувати профілактичні заходи щодо запобігання появи корозії. Кращим рішенням в цьому ключі буде проведення антикорозійної обробки кузова на СТО.

У разі, якщо ви виявили вогнище корозії і хочете його позбутися, то скористайтеся для цього спеціальними перетворювачами, які можна купити в будь-якому автомагазині у відділі автокосметики. Головне, в разі виявлення не затягуйте виконання процедури, а зробіть її якомога швидше . Робити її потрібно ретельно, щоб не залишити на місці ураження ні найменшого ділянки з іржею.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found