Чому масло в двигуні пахне бензином. Причини запаху бензину від масла в моторі

Якщо масло пахне бензином , значить, в двигуні є несправності циліндропоршневої групи, проблеми з системою харчування або запалювання. Використання моторного масла, в складі якого є паливо шкідливо для всіх деталей двигуна. По-перше, знижується в'язкість мастила, а по-друге, масло втрачає свої захисні властивості. Тому коли з'явився запах бензину в маслі, то потрібно якомога раніше виконати діагностичні та відповідні ремонтні заходи.

зміст:

 • Ознаки бензину в маслі
 • Причини запаху бензину в маслі двигуна
 • Як діагностувати поломку
 • Наслідки змішування бензину і масла
 • Як усунути несправність

Симптоми бензину в моторному маслі

Крім безпосередньо появи запаху бензину в моторному маслі існує ще кілька ознак того, що в змазує рідини є деяка кількість палива. Зокрема:

 • Рівень масла піднявся і пахне бензином. При цьому зазвичай масло стає дуже рідким. Це можна відчути просто на дотик, якщо спробувати пальцями масло із щупа. Особливо це актуально для в'язких масел, наприклад, з в'язкістю 10W-40.
 • Збільшення витрати палива. Зазвичай показник збільшення невеликий, але в міському циклі їзди він помітний.
 • Зниження тиску масла. Це можна побачити за показаннями відповідного індикатора на приладовій панелі автомобіля. Тиск знижується в зв'язку зі зниженням в'язкості масла.
 • «Плаваючі» оберти двигуна на холостому ходу.
 • Зниження потужності і динамічних характеристик машини. Тобто, вона погано розганяється і «не тягне».
 • Можливе формування помилок в пам'яті ЕБУ, пов'язаних з датчиками двигуна.

Перше, що потрібно зробити, якщо пахне бензином з маслозаливной горловини або щупа - виконати перевірку блоку управління на наявність помилок за допомогою електронних сканерів. Причому бажано не просто дізнатися які є помилки в пам'яті, а подивитися на конкретно що видаються параметри.

Чому масло пахне бензином

Існує вісім основних причин, за якими масляний щуп пахне бензином. Зокрема:

 1. Неякісне паливо. У складі газоліну або подібних «самопальних» рідин часто є руйнують гумові ущільнення хімічні сполуки. В результаті використання такого руйнуються гумові ущільнення, і може з'явитися запах бензину в двигуні.
 2. Використання присадок для палива. Ситуація аналогічна. Багато з них руйнують герметизирующие прокладки, і відповідно, паливо потрапляє в моторне масло, що викликає зазначені вище несправності.
 1. Несправні форсунки. Зокрема, форсунки інжекторних двигунів з часом можуть пропускати деяку кількість палива в вимкненому стані в камеру згоряння. Особливо це актуально для машин, обладнаних двигунами з безпосереднім уприскуванням палива, однак і у звичайних інжекторних моторів також зустрічається.
 2. Поломка вакуумного регулятора палива. При його частковому виході з ладу невелика частина бензину повертається в камеру згоряння, звідки і потрапляє в картер двигуна.
 3. Багата топливовоздушная суміш. Освіта занадто багатою суміші може бути викликано різними причинами. Однак в будь-якому випадку бензин в такій суміші згоряє не повністю, його залишки конденсуються на стінках циліндрів, і звідти потрапляють в картер, змішуючись з маслом ДВС.
 4. Несправні елементи системи запалювання. Це може бути котушка, свічка або просто пошкодження високовольтних проводів. У будь-якому випадку при пошкодженні однієї або декількох згаданих деталей не буде іскри в певному циліндрі, відповідно, топливовоздушная суміш в ньому не буде згоряти. Як результат - бензин конденсується на стінках і стікає в картер.
 5. Знос кілець. Це найбільш поширена причина, чому машинне масло пахне бензином. Знос відбувається з природних причин.
 6. Слабка компресія. При зносі елементів циліндропоршневої групи відбувається зниження компресії, і як результат - потрапляння бензину в картер з машинним маслом.

Однак запах бензину в моторі часто зустрічається і у автомобілів, обладнаних карбюраторними двигунами. У них зазвичай причини криються в неправильному налаштуванні карбюратора (вузол видає збагачену топливовоздушную суміш), або пошкодження діафрагми або голчастого клапана. В цьому випадку бензин буде потрапляти в двигун, і змішуватися там з маслом ДВС.

Як перевірити наявність бензину в моторному маслі

Запах бензину від щупа або з горловини може бути не таким сильним, а розрідження і зниження в'язкості неявно вираженою, особливо коли воно і так маловязкое. Тому, бажано виконати додаткову діагностику, метою якої буде виявлення факту наявності палива в змащувальному матеріалі. Для цього користуються двома методами - крапельним тестом і нагріванням масла з подальшим підпалом випарів.

У першому випадку необхідно просто нанести невелику кількість масла на чистий аркуш паперу і почекати близько 12 годин. Далі по виду утворився плями можна судити про наявність бензину, і відповідно, запаху від масла.

Що стосується нагрівання, то випробувані масло поміщають в скляну колбу, її шийку герметично закривають, а саму пробірку нагрівають на відкритому вогні або на електричній плитці. Після цього кришку з пробірки прибирають і підпалюють виходять з пробірки гази. Якщо вони не горять - значить, бензину в маслі немає або його кількість мізерно мало. Якщо ж на горловині пробірки утворилося полум'я - значить, в маслі є бензин.

Наслідки використання масла з бензином

Експлуатувати автомобіль, в моторному маслі якого є істотна домішка бензину, можна, але недовго. Справа в тому, що паливо в маслі шкідливо з двох причин. Перша - воно знижує в'язкість. Відповідно, масло стає більш рідким і втрачає свої змащувальні властивості. Особливо це актуально для в'язких масел, використовуваних в південних (жарких) регіонах і / або на зношених моторах.

Другий шкідливий чинник є те, що бензин нівелює дію присадок, що входять до складу моторного масла. Зокрема, антикорозійних, змащувальних, відновлюють, що продовжують термін експлуатації деталей двигуна. Все це призводить до зниження загального ресурсу двигуна. Відповідно, при виявленні запаху бензину в маслі необхідно якомога раніше виконати діагностику і провести відповідні ремонтні заходи.

Що робити, якщо масло пахне бензином

Виконання ремонтних і профілактичних заходів залежить від того, з якої причини з'явився запах бензину в маслі. Перерахуємо їх у тому ж порядку, що і причини:

 1. Використовувати якісний бензин і відмовитися від використання присадок в паливо, оскільки шкоди від них насправді більше, ніж користі. Крім цього, необхідно перевірити гумові та шланги в паливній і масляній системі автомобіля. При виявленні пошкоджених елементів слід їх замінити на нові.
 2. Перевірити паливні форсунки. Перевірку можна виконати в гаражних і навіть домашніх умовах, попередньо демонтувавши їх з двигуна. У разі, якщо форсунка пропускає паливо, то проблема може бути з її обмоткою. У більшості випадків в такому випадку форсунку змінюють на нову.
 3. У разі, якщо вийшов з ладу регулятор палива, його також необхідно поміняти.
 4. Багата топливовоздушная суміш. В цьому випадку потрібно перевірити роботу датчиків двигуна, вважати наявні помилки з пам'яті ЕБУ (при їх наявності), в цілому, з'ясувати, з якої причини суміш занадто збагачена, і відповідно, усунути причину.
 5. Несправні елементи запалювання. Потрібно перевірити роботу свічок, котушок і цілісність проводів. Свічки можна почистити, а ось котушки й проведення зазвичай ремонту не підлягають, і при виході їх з ладу потрібно замінити їх на нові вузли.
 6. Знос кілець. Це відбувається з природних причин, тому також має бути заміна.
 7. Слабка компресія. Потрібно виконати перевірку компресії двигуна. У разі, якщо в одному або декількох циліндрах її значення не задовольняє технічним вимогам, необхідно виконати відповідні ремонтні заходи, найчастіше це капітальний ремонт двигуна.

Після усунення несправностей в двигуні автомобіля не забудьте замінити моторне масло і масляний фільтр на нові. Однак перед заміною бажано виконати мийку масляної системи двигуна з допомогою спеціальних засобів.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found