Бітумні плями - методи і засоби за допомогою яких можна їх прибрати з кузова автомобіля

Бітумні плями на машині (як безпосередньо бітум, так і жовті сліди, що залишилися після нього) можна очистити різними хімічними засобами. Однак при їх виборі необхідно потурбуватися декількома фактами. По-перше, засіб не повинно бути шкідливим для лакофарбового покриття кузова. По-друге, воно повинно бути не шкідливі для людей. По-третє, його склад повинен бути ефективним, і виконувати видалення бітумних плям з автомобіля максимально швидко і ефективно. Крім цього, автовласник повинен знати технологію використання певного засобу. Про все це та багато іншого ми поговоримо з вами далі.

зміст

 • визначення
 • Чим прибрати свіжий бітум
 • Чим видалити засохлий бітум
 • народні методи
 • кращий засіб
 • Кілька порад в дорогу

бітумні плями

визначення

Перш ніж ми перейдемо до огляду конкретних засобів, необхідно визначитися, з якими саме забрудненнями ми будемо боротися. Їх існує два види. Перший - безпосередньо свіжі бітумні плями . Це свіжі шматки бітуму, які залишаються на поверхні кузова після поїздки по розплавленому асфальту. Їх очищення простіша, адже в даному випадку ми маємо справу зі свіжою сумішшю. Для них використовується широке розмаїття складів, оскільки більша їх кількість справляється з таким завданням.

Другий тип - засохлий бітум , через якого утворюються жовті плями, що залишаються на кузові. Вони виникають через те, що бітумний склад довгий час знаходився на поверхні, і просто в'ївся в лакофарбове покриття. З цим явищем боротися набагато складніше, і не всяке засіб здатний на це. Почнемо наш огляд з першого варіанту.

Чим прибрати бітумні плями

Всі кошти для видалення бітумних плям діляться на два типи - промислові і кустарні. В автомагазинах в даний час можна зустріти велику кількість складів, заснованих на дії ПАР - поверхнево-активних речовин. Також в їх склад входить невелика кількість спиртів (розчинників). Як видалити бітумні плями з автомобіля ви зможете почитати в інструкції до конкретного засобу, яка є на етикетці. Як правило, спосіб використання у них ідентичний. Потрібно просто нанести засіб на забруднену поверхню і за допомогою дрантя позбутися плями.

Як дрантя найкраще використовувати серветку з мікрофібри. Вона не залишає подряпин на кузові.

У деяких випадках потрібно почекати трохи часу з тим, щоб дати складу розчинити сухий бітум. Рідкі чистять склади краще наносити на холодну поверхню кузова. Це пов'язано з тим, що якщо кузов буде гарячий, то ПАР і спирти, що входять до складу рідини, швидко випаруються і не встигнуть виконати своє завдання.

Також крім дрантя можна скористатися дерев'яним або пластиковим шпателем. З їх допомогою зручно відтирати розм'якшений бітум. Однак діяти потрібно акуратно, щоб не пошкодити ЛКП.

Прикладів таких складів існує багато. І в різних регіонах країни асортимент може відрізнятися в залежності від місцевих постачальників. Перелічимо найбільш популярні і універсальні з них:

 • LIQUI MOLY Teer Entferner;
 • Expert;
 • «ВЕЛВ»;
 • Cleaner with fresh citrus scent №7535;
 • TurtleWaks;
 • «Агат»;
 • інші.

Пам'ятайте, що нанесення на боковини кузова і пороги твердого воску, захисної плівки або рідкого скла значно полегшує видалення бітуму і захищає ЛКП кузова.

Перед використанням будь-якого із засобів для видалення бітумних плям обов'язково вимийте кузов автомобіля з тим, щоб наявні на ньому сміття і бруд не пошкодили оброблювану поверхню.

Чим видалити засохлі бітумні плями з кузова автомобіля

Що ж робити автовласникам, які не відразу помітили появу бітуму на корпусі? Чим очистити бітумні плями на машині в такому випадку? Для цього існують спеціальні хімічні засоби на основі ізопропілового спирту. Прикладами таких рідин є:

 • Cleaner with fresh citrus scent №7230, що випускається під торговою маркою Dinitrol (Швеція).
 • Teer Entferner від компанії Henkel Teroson (Німеччина).

Ці засоби наносяться на охолоджену поверхню, щоб спирт не випарувався занадто швидко. Особливість використання полягає в тому, що необхідно дати деякий час, щоб бітум під впливом складу розчинився. В особливо складних випадках процедуру змочування і відтирання необхідно буде провести кілька разів.

Працювати з такими засобами необхідно дуже акуратно і намагатися не вдихати їх випаровування, так як ізопропіловий спирт шкідливий для людського організму. Працювати бажано в гумових рукавичках і малярном респіраторі, звичайний військовий не підійде.

Також відтерти старі бітумні плями на машині можна за допомогою відомих і поширених рідин:

 • гасу;
 • сольвенту;
 • уайт-спіриту;
 • бензину (в тому числі, «калоші»);
 • дизельного палива;
 • гальмівної рідини;
 • WD-40.

Що стосується гасу, то бажано використовувати чистий авіаційний гас . Сольвент і «калоша» дуже ефективні для розчинення бітуму, але часто потрібно дати деякий час для процесу. Однак якщо ЛКП вашої машини пошкоджено, то краще бензин і сольвент не використовувати, оскільки вони можуть просочитися через лак до фарби і порушити її. Добре себе зарекомендував в плані очищення уайт-спірит . Він нейтральний до ЛКП, і відмінно відмиває навіть засохлий бітум.

Використання WD-40 для видалення бітумних плям

Зупинимося трохи докладніше на WD-40 і гальмівної рідини . Основний компонент складу WD-40 - це уайт-спірит (близько 50%). Відповідно, деякі автомобілісти використовують його для видалення бітумних плям. Однак варто обмовитися, що він ефективний лише для свіжого забруднення. Якщо ви упустили момент, і бітум засох, то за допомогою WD-40 ви його вже не відмиєте, потрібно користуватися більш сильними засобами.

Що стосується гальмівної рідини, то тут потрібно знати її склад. Адже сучасні засоби створюються на основі полигликолей і їх ефірів. Тому вони більш нейтральні до ЛКП, і слід використовувати рідини, що відносяться до стандартів DOT-4 і вище. А до складу старіших рідин входить бутиловий спирт, який дуже агресивний до фарб і лаків.

Ще до повного висихання всіх перерахованих вище складів на поверхні кузова, її потрібно ретельно вимити водою з автошампунем.

Працювати з перерахованих в цьому розділі необхідно дуже акуратно. І мова в даному випадку йде не тільки про заходи особистої безпеки (їх само собою потрібно дотримуватися), але і про їхній вплив на лакофарбове покриття кузова. Адже агресивні речовини, що входять до їх складу, здатні порушити ЛКП кузова, особливо якщо на ньому є навіть дрібні ушкодження. Крім цього, мийка поверхні дозволить уникнути появи на ній розлучень і жирних плям. А після миття шампунем на місце, де проводилися роботи, рекомендується нанести поліроль. Він додасть поверхні колишній блиск.

Пам'ятайте, що більшість перерахованих вище засобів є легкозаймистими. Тому дотримуйтесь правил пожежної безпеки під час роботи.

У разі, якщо з появою жовтими плямами і засохлі бітумом не може впоратися жоден з перерахованих складів, то єдиним рішенням в даному випадку залишається професійна поліровка . Врахуйте, що вона краще підходить для звичайних, а не металізованих фарб.

Не використовуйте в якості очищувача оцет. Він шкодить лаку і може викликати потемніння або матові плями на поверхні кузова.

Народні методи як видалити бітум з кузова

Якщо ви з яких-небудь причин не можете або не хочете використовувати промислові засоби для видалення плям, то існує кілька «народних» коштів. Серед них:

 • Маргарин . Наносити його краще не розігріту поверхню кузова з тим, щоб він розтікся по ній. Сам процес очищення аналогічний описаному вище. Потрібно просто за допомогою дрантя прибрати бітумні плями з авто.
 • Вологі серветки . В даному випадку мова йде лише про антисептичних вологі серветки (для очищення не підійдуть їхні дитячі, освіжаючі, дезодоруючі аналоги, а також серветки для зняття макіяжу). До складу рідини, якою змочують антисептичні серветки, входить невелика кількість спирту та ПАР. Вони діють аналогічно промисловим засобів, за допомогою яких можна прибрати бітумні плями на машині.
 • Рослинна олія . Його можна використовувати аналогічно маргарину. Однак з його допомогою можна видалити лише дуже свіжі і невеликі плями.
 • Глина . Її склад в суміші з водою здатний відтерти навіть засохлий бітум з кузова машини. Перед очищенням необхідно взяти і гарненько розім'яти глину. А в процесі роботи поливати її водою.

Однак в даному випадку потрібно розуміти, що перераховані кошти здатні впоратися лише зі свіжим бітумом і в невеликій кількості. Для засохлих складів і великої площі забруднення вони не підійдуть. До слова багато деякі з перерахованих коштів можуть бути використані і для видалення тополі з кузова автомобіля.

Кращий засіб від бітуму

Коштів для очищення авто від бітуму на сьогоднішній день існує величезна кількість. Тому однозначної відповіді на питання про те, який засіб краще, немає і бути не може. Його вибір необхідно проводити на основі наступних чинників:

Видалення бітумних плям

Видалення бітумних плям

 • Ступінь забрудненості кузова . Якщо на вашу машину потрапила незначна кількість бітуму (наприклад, кілька точок) і ви вчасно їх помітили, то напевно ви обійдетеся «малою кров'ю». У цьому випадку можете використовувати «народні» або кустарні засоби (гас, бензин, дизпаливо, уайт-спірит або серветки). В іншому випадку без промислових засобів не обійтися.
 • Вартість кошти . Якщо ви не хочете переплачувати великі гроші, то скористайтеся описаними «народними» методами (маргарин, рослинна олія, вологі серветки). У разі незначних забруднень вони повинні допомогти йому пережити вам.
 • Доступність в магазинах . Незважаючи на те, що в даний час діфіціта не існує, все ж асортимент товарів в магазинах формують оптові постачальники. Тому часто можна бачити ситуацію, коли в різних регіонах країни представлені різні засоби. Відповідно, автовласники змушені користуватися тими з них, які є на прилавках.
 • Склад і вплив на ЛКП . Спеціальні промислові засоби для видалення бітуму з кузова машини апріорі нейтральні до її лакофарбового покриття. А ось кустарні склади можуть бути небезпечні для нього. Особливо це стосується різних розчинників. Тому при виборі того чи іншого засобу враховуйте інформацію, наведену в нашій статті. А також не забувайте після використання кустарних засобів мити поверхню машини шампунем ще до того, як засіб висохло. Також бажано після цього використовувати полірування.

Видалення бітумних плям за допомогою уайт-спіриту

Але як показує практика, краще вибирати склади на основі гасу і уайт-спіриту . Ці дві основи прекрасно справляються з очищенням будь-яких бітумних плям. Можна також використовувати їх в чистому вигляді, оскільки стоять вони недорого, а працюють ефективно.

Кілька порад в дорогу

Видалення бітумних плям з кузова автомобіля під силу будь-якому водієві. В даний час існує цілий ряд професійних і самодіяльних засобів для цього. Однак як відомо, профілактика - це кращий ремонт. Дорога з розплавленим бітумом в літню пору видно неозброєним оком. Тому при русі по ній дотримуйтеся наступних нехитрих правил:

 • не перевищуйте швидкість вище 50 км / год;
 • виконуйте мінімальну кількість маневрів, оскільки при повороті коліс шматочки бітуму розлітаються під великим градусом;
 • намагайтеся їхати за кордоном битій колії, оскільки на ній асфальт плавиться швидше, а значить, ймовірність вильоту бітуму вище;
 • дотримуйтеся великій дистанції від їдуть попереду вантажівок, особливо якщо у них немає бризковиків.

Але навіть якщо на кузов машини і потрапить бітум, то тепер ви знаєте чому відмити бітумні плями з авто. Тільки намагайтеся виконувати процедуру очищення якомога раніше після появи забруднення. Це дозволить вам значно полегшити процес мийки, а також зросте ймовірність того, що ЛКП кузова не отримає значних пошкоджень у вигляді жовтих плям.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found