Розчинник іржі. Який краще вибрати (в-52, liqui moly, rostloser, wurth)

Розчинники іржі використовуються в автомобільній техніці для самих різних цілей - відновлення працездатності різьбових з'єднань, видалення патьоків іржі на різних поверхнях, підготовка заржавілих ділянок кузова для подальшої обробки та забарвлення.

зміст:

 • Типи розчинників іржі
 • Як вибирати засоби
 • Огляд кращих удалителей іржі
 • Підручні засоби

розчинники іржі

Автолюбителі користуються для видалення іржі як спеціально створеними для цього засобами, так і підручними засобами, які також непогано справляються з вказаною завданням. В кінці матеріалу наведено огляд кращих розчинників іржі, використовуваних в автомобільній техніці, а також інформація про те, за допомогою чого ще можна видалити іржу з металевих деталей машини в домашніх умовах.

Назва засоби Інформація та короткий опис Обсяг упаковки, мл / мг Ціна однієї упаковки станом на літо 2019 року, російських рублів
Знищує іржі В-52 Гель, який використовується і в побуті. Ефективність середня, можна використовувати два-три рази для поліпшення ефекту. Але коштує дешево. 500 180
Liqui Moly MoS2 Rostloser Розчинник іржі з дисульфідом молібдену. Дуже ефективний і зручний, але дорогий засіб. 300 400
3ton Перетворювач іржі з цинком. Ефективність роботи середня. Часто використовується в побуті для видалення легкої іржі. Найдешевше засіб для знищення іржі. 550 80
Wurth Rost Off Це лінійка розчинників іржі, в яку входять як рідкі засоби, так і розчинники. Дуже ефективні, недорогі і популярні засоби. 5 літрів; 500 мл. 3000; 300
521 Середній по ефективності розчинник. Користується низькою популярністю. Однак можна використовувати для середніх заіржавілий. 500 300

Види розчинників іржі

Існує кілька критеріїв, за якими можна розділити всі реалізовані розчинники іржі. Перший з них - поверхні. Кошти діляться на призначені для:

 • прихованих поверхонь;
 • зовнішніх поверхонь.

В даному випадку їх відмінність полягає лише в способі доставки кошти до вогнища корозії (можливість роботи з важкодоступними місцями), а також рівень агресивності до лакофарбового покриття автомобіля, гумових деталей, пластику. В іншому ж знищувачі за своїми властивостями однакові, і повинні відповідати наступним вимогам:

 • мати високу ступінь адгезії (прилипання до поверхні);
 • високу проникаючу здатність;
 • витісняти вологу і електроліти з оброблюваної поверхні, а також в подальшому захищати від їх дії;
 • вбиратися і проникати в тріщини на поверхні, навіть найдрібніші;
 • бути нейтральним до лакофарбового покриття автомобіля (взагалі, до фарб, лаків);
 • створювати після обробки міцну еластичну захисну плівку;

Наступний фактор, за яким діляться розчинники іржі - агрегатний стан. Їх всього три:

 • аерозоль;
 • гель;
 • рідина (спрей).

Кожен з них має свої переваги і недоліки, тому вибір агрегатного стану повинен грунтуватися на зручність використання і стоять перед автолюбителем завданнях.

Тип розчинника іржі на кузові

Розчинник іржі має в складі воду, реагенти, інгібіториа і присадки. Тому залежно від основної діючої речовини розділені на типи і відрізняються по ефективності. Засоби по боротьбі з іржею діляться на наступні типи:

 • Кислотосодержащие препарати . Це найагресивніші кошти з даного списку. Відповідно, вони можуть впоратися з самою застарілої і в'ївся іржею. Однак недоліком таких засобів є, по-перше, ймовірність пошкодження оброблюваної поверхні, а по-друге, шкода для шкіри і органів дихання людини. Тому працювати з ними потрібно в засобах індивідуального захисту - гумових рукавичках і респіраторі.
 • Антіржавіни з інгібіторами корозії . Це середні по ефективності кошти, що мають, в тому числі, і захисні властивості. Працюють на основі таніну і входять до їх складу присадок. Їх різноманітність дуже велика.
 • Перетворювачі іржі . Після їх нанесення на уражену поверхню вони перетворюють іржу в грунтове покриття (зазвичай за допомогою цинку). Далі на підготовлену поверхню можна наносити фарбу або лак.

Останнім часом все частіше в продажу можна зустріти розчинники іржі, до складу яких входить дисульфід молібдену (MoS2). Це з'єднання знижує тертя на оброблюваної поверхні.

параметри вибору

Кращий розчинник іржі - це склад, який за співвідношенням своїх характеристик оптимально задовольняє потреби споживача. Головним завданням для розчинника іржі є часткове розчинення заіржавілий, давши можливість відкрутити старе різьбове з'єднання.

Якщо потрібно видалити іржу з важкодоступного місця, то для цього має сенс скористатися аерозолем з йде в комплекті трубочкою-носиком, за допомогою якої можна точково донести розчинник до важкодоступного місця. Інший варіант - розприскати спреєм або ж за допомогою кисті або дрантя обробити іржавий вузол.

Коли необхідно очистити відносно невелику площу або добратися в важкодоступне місце - краще купити аерозоль розчинник іржі. Якщо ж площа більша і важкодоступних місць на ній немає - має сенс скористатися рідким знищувачем іржі.

А ось щоб зробити правильний вибір і купити дійсно кращий знищувач іржі з металу краще скористатися досвідом майстрів які протестували не одне засіб за роки роботи.

Рейтинг розчинників іржі

За статистикою, вітчизняні автолюбителі користуються рядом популярних перетворювачів іржі, які мають різну ефективність, обсяг упаковки і ціну. Саме вони потрапили до наведеного нижче списку з описом їх характеристик, описом особливостей використання, інформацією про обсяг упаковок, а також ціною. Якщо ви користувалися іншими засобами - напишіть про це в коментарях до матеріалу.

B 52

Знищує іржі В-52 реалізується у вигляді гелю, і часто використовується в побуті. Так, в інструкції вказується, що він за 15 хвилин знищує іржу і оксиди з поверхонь чорних і кольорових металів, фаянсов, кахлю, текстилю, дерева і пластика. Перед нанесенням гелю на уражену поверхню останню необхідно механічно почистити за допомогою щітки або дрантя. Далі потрібно нанести знищувач іржі В-52 і дати йому вбратися протягом 5 хвилин. Після цього поверхню потрібно помити і висушити. У деяких випадках відзначається, що засіб потрібно використовувати два-три рази.

Реальна ефективність розчинника іржі В-52 невелика. З його допомогою можна очистити вогнища іржавіння в побуті. З глибокими ж ушкодженнями він навряд чи впорається. Реалізується в продажу знищувач іржі в банці місткістю 500 мл, середня ціна якої становить близько 180 рублів.

1

Liqui Moly MoS2 Rostloser

Liqui Moly MoS2 Rostloser - це розчинник іржі, до складу якого входить дисульфід молібдену. Реалізується у вигляді балончика-спрея, він не тільки ефективно розчиняється і видаляє іржу, але і виконує захисні водовідштовхувальні властивості, тобто, витісняє вологу. Запобігає окисленню і корозію. Володіє прекрасною проникаючу здатність, тому його можна використовувати для важкодоступних місць (в тому числі різних дрібних отворів і щілин). Нейтральний до пластику і гумі, лакофарбовим поверхням. Знижує тертя завдяки згаданому MoS2.

Може бути використаний в широкому температурному діапазоні - від -40 ° C до + 140 ° C. Приблизний витрата засобу становить 140 ... 180 квадратних метрів на один літр кошти. Реалізується в продажу в аерозольних балончиках об'ємом 300 мл. Ціна одного такого балона складає 400 рублів.

2

3ton

Засіб 3ton є перетворювач іржі з цинком. Може бути використано в автомобільній техніці, будівельних металоконструкціях, трубах і інших металевих конструкціях. У тому числі може використовуватися для деталей, що працюють в складних умовах - вологи, кислотної або лужної середовищах, в реаліях критичних температур. «Тритон» не просто видаляє, а перетворює іржу в грунт, на який згодом можна наносити фарбу або лак. Активні іони, що входять до складу засобу, покликані захистити поверхню і продовжити термін їх експлуатації.

Тести і реальні відгуки показують, що ефективність перетворювача іржі «Тритон» можна охарактеризувати як середню. Якщо іржі трохи і вона в'їлася неглибоко, то його цілком можна використовувати. В іншому випадку велика ймовірність втратити гроші на дану покупку.

Перетворювач іржі 3ton реалізується в трьох різних станах - аерозольному балончику, ручному розпилювачі і в рідкому вигляді. Однак в побуті найбільш поширені саме аерозолі. Обсяг каністр становить 550 мл. Їх середня ціна - 80 рублів.

3

Wurth Rost Off

Wurth Rost Off - це ціла лінійка розчинників іржі від відомого німецького виробника автомобільної автохімії. Зокрема, в неї входять наступні продукти.

Розчинник іржі проникаюче масло Wurth Rost Off. Реалізується в великих п'ятилітрових каністрах і використовується в промислових масштабах на станціях техобслуговування, різних майстерень і так далі. Призначається для розблокування заржавілих і окислених різьбових з'єднань, рухливих частин і елементів у всіх видах техніки, пристроїв і механізмів. Робоча температура рідини составялет від -10 ° C до + 140 ° C. Наноситься за допомогою кисті, пульверизатора або іншим зручним для рідини методом. Не містить смол і кислот, нешкідливо для гумових виробів. У деяких випадках відзначається, що засобом заіржавілу поверхню можна обробити два-три рази. Ціна зазначеної великий каністри становить близько 3000 рублів.

Розчинник іржі на основі графіту Rost Off Black. Крім розчинника іржі може також використовуватися в якості мастила, засоби захисту від корозії, очищувача від забруднень. Використовується на всіх видах транспорту, а також на виробництві та в побуті. Реалізується у вигляді аерозольного балончика об'ємом 500 мл. Його ціна становить близько 300 рублів.

Rost Off Crafty - синтетична рідина для видалення іржі. Її особливість полягає в тому, що вона розкладається мікроорганізмами, тому може використовуватися на поверхнях, які контактують з їжею (але саме масло не повинно з нею контактувати). Тому його можна використовувати, наприклад, в трейлерах, будинках на колесах і так далі. Реалізується в аерозольному балончику. Ціна аналогічна.

Rost Off Ice - розчинник іржі з ефектом охолодження, який використовується для збільшення його ефективності. Так, після нанесення по інструкції можна починати демонтаж через одну-дві хвилини. Може використовуватися в дуже заіржавілий механізмах і / або різьбових з'єднаннях. Продається в балончиках.

Rost Off Plus - один з найбільш ефективних розчинників іржі в цій лінійці. Ефективність збільшена завдяки додаванню до складу присадки ОМС2. Реалізується як в рідкому вигляді, так і у вигляді аерозолю, зокрема, в п'ятилітрових каністрах і в балонах об'ємом 300 мл.

4

521

Засіб 521 позиціонується як високотехнологічний розчинник іржі на болтах і гайках. Відрізняється високою проникаючою здатністю, тому його можна використовувати в сильно заржавілих з'єднаннях, а також на туго закрученої різьбі. Розчинник знаходиться в аерозольному балоні під тиском. Мінімальна температура його використання (розпорошення) становить + 5 ° C, а максимальна - + 50 ° C. Не розпиляти поблизу відкритих джерел вогню і уникати попадання в очі! Засіб зроблено на основі мінеральних масел і інгібіторів корозії.

Реалізується в стандартному балоні об'ємом 500 мл. Його ціна становить близько 300 рублів.

5

Розчинник іржі своїми руками

Існує чимало так званих «народних» методів боротьби з корозією на металевих поверхнях. Відразу варто обмовитися, що перед використанням того чи іншого засобу бажано за допомогою щітки, ганчірки або інших підручних засобів механічно максимально позбавитися від корозійного нальоту. Це підвищить ефективність роботи хімічних сполук з видалення вогнищ іржавіння. Отже, розглянемо найбільш ефективні підручні засоби.

технологічні рідини

Для видалення іржі можна використовувати розчинники, керосин або так званий рідкий ключ. Так, для цього потрібно попередньо змочити рідиною вогнище іржавіння і дати йому откіснуть протягом декількох хвилин. Після цього за допомогою щітки або дрантя видалити іржу. Правда такі кошти не видаляють іржу, а лише можуть допомогти розкрутити з'єднання.

Рідина для зняття іржі з металу в домашніх умовах

Існує ряд рецептів, за якими можна вдома або в гаражі буквально «за копійки» виготовити цілком працюючий склад для видалення іржі з поверхні. Для приготування складу вам знадобиться:

 • один літр води;
 • 50 грам каустичної соди;
 • 50 грам вуглекислого амонію;
 • 250 грам формаліну (40% -го).

Одержаний розчин досить добре видаляє іржу. Тільки її потрібно попередньо зачистити щіткою. Якщо предмети дрібні - їх можна помістити прямо в резервуар з розчином. Якщо немає - за допомогою кисті або дрантя нанести його на оброблювану поверхню. Час дії розчину - 10 ... 30 хвилин в залежності від ступеня корозії. Після обробки поверхня потрібно промити і висушити.

Інший варіант - використання щавлевої кислоти. Так, необхідно п'ять чайних ложок кислоти розвести в склянці теплої води. Аналогічно, або дрібні предмети помістити всередину розчину, або нанести його на поверхню. Час роботи розчину - близько 20 хвилин. Потім предмети потрібно промити і осушити.

При приготуванні і нанесенні розчинів бажано користуватися засобами індивідуального захисту - гумовими рукавичками, і при можливості респіратором.

Використання кислот

Зазвичай для видалення іржі користуються соляної, фосфорної або хлористоводневою кислотою. Тільки не чистими, а їх 5% -розчину. Щоб знизити негативний ефект (можна і пошкодити виріб) в розчин можна додати уротропін з розрахунку 0,5 грама цієї речовини на літр води. Використання традиційне.

Домашні засоби які роз'їдають іржу

За допомогою деяких хімічних засобів, що використовуються в побуті, також можна позбутися від іржі. Правда, ефективність їх менше, але, якщо іржа в'їлася неглибоко, то подібні засоби цілком можуть впоратися з нею. Так, можна використовувати:

 • Білий або звичайний оцет. Його можна нанести дрантям або зробити щітку з фольги і змочити її цим розчином. Ефективність зазвичай невисока, та й чекати доведеться кілька годин, а то й цілу добу.
 • Лимон і сіль. Так, сіллю потрібно посипати вогнище іржавіння, а після цього накапати на нього сік лимона. Після цього почекати близько трьох годин, після чого можна механічно видалити іржу.
 • Сода. Її розбавляють водою до стану кашки, яку наносять на місце іржавіння. Далі за допомогою дрантя або зубної щітки потрібно намагатися відтерти іржу.
 • Картопля і господарське мило. Милом потрібно натерти розрізану частину бульби, і покласти його на вогнище іржавіння. Так він повинен полежати кілька годин. Потім видалити іржу механічно.
 • Coca-Cola. Одним зі складових цього популярного напою є ортофосфорна кислота, яка і є ворогом іржі. Відповідно, можна налити цей напій на місце іржавіння і почекати кілька годин. На подив, це засіб прекрасно справляється з неглибокими вогнищами поразки іржею.

висновок

Для видалення невеликих заржавілих ділянок цілком підійдуть і підручні засоби, описані в попередньому розділі. Якщо ж потрібні професійні засоби, то для використання в гаражних умовах найкраще купувати розчинник іржі у вигляді аерозолю, спрею або гелю від. З ними зручно працювати як по великих площах, так і щоб дістатися у важкодоступні місця. Для автосервісів або обробки значних площ має сенс скористатися рідкими перетворювачами іржа. Що стосується торгових марок, то всі представлені вище зразки добре зарекомендували себе, і рекомендовані до покупки.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found