Який герметик для фар вибрати. Кращі герметики для стекол фар автомобіля (огляд)

Герметик для фар автомобіля використовують збірці після ремонту блок-фари. Він виступає в ролі клею і ущільнювача, який забезпечує захист від вологи, пилу і корозії металевих її частин.

Герметики для стекол фар діляться на чотири основні типи - силіконові, поліуретанові, анаеробні і термостійкі. Кожен з них має свої особливості, а також специфіку застосування.

зміст:

 • критерії вибору
 • типи герметиків
 • Рейтинг популярних засобів
 • Чим видалити герметик

Герметик для фар

Серед вітчизняних автолюбителів виділився ряд найбільш популярних засобів для ремонту та / або герметизації стекол фар, які можна купити в більшості автомагазинів. Представлений рейтинг кращих герметиків для автомобільних фар допоможе вам визначитися з вибором хорошого кошти, а головне, правильно його застосувати.

Герметик для склеювання фари коротка характеристика Обсяг упаковки, мл / мг Ціна за станом на літо 2020 року, російських рублів
Abro WS-904R Стрічка-герметик, дуже зручна в роботі, добре полимеризуется, не має запаху і не забруднює руки. Швидко застигає. Є бутіловим герметиком для фар. 4,5 метра 700
Orgavyl Бітумна стрічка-герметик в чорному кольорі. Має велику фортецею і хорошою полімеризацією. 4,5 метра 900
Dow Corning 7091 Універсальний силіконовий герметик. Реалізується в білому, сірому і чорному кольорі. Зручна упаковка і високий ступінь герметизації фари. Добре розтягується. 310 1000
Done Deal DD6870 Універсальний прозорий клей-герметик силіконового типу, який можна використовувати для різних матеріалів. Добре склеює і герметизує фару. 82 450
Permatex Flowable Silicone Силіконовий герметик для фар з робочою температурою від -62ºС до + 232ºС. Відрізняється хорошою ефективністю і зручністю нанесення. Стійкий до шкідливих зовнішніх факторів. 42 280
3M PU 590 Поліуретановий герметик для вклейки скла. Може використовуватися з різними матеріалами. Стійкий до агресивних середовищ. 310; 600. 750; 1000.
Емфімастіка РВ Однокомпонентний поліуретановий клей-герметик високої еластичності. Може використовуватися для клеєння лобових стекол і стекол фар. Низький температурний діапазон. 310 380
KOITO Hot Melt professional (gray) Професійний термостійкий герметик для монтажу і ремонту фар. Застосовують такі автовиробники як Toyota, Lexus, Mitsubishi. Може використовуватися повторно після нагрівання. брекет 500 грам 1100

Якщо посадити скло фари на поганий герметик або порушити технологію використання то вас чекає ряд неприємних моментів, від запотівання до появи вогнищ корозії на відбивачі контактів ламп або погіршення пропускної здатності світлового променя.

Який герметик вибрати?

Герметики для автомобільних фар вибираються на підставі таких вимог до них:

 • Надійне скріплення скляних і пластикових зовнішніх елементів фари. Від надійності склеювання залежить забезпечення рівня герметичності. Хоча тут ще багато в чому важливим є правильний процес використання коштів і «прямі руки».
 • Протидія вібрації . Фари машини при її русі завжди схильні до трясці. Тому герметик не повинен лопнути при відповідних механічних впливах.
 • Протидія високих температур . Особливо це актуально для фар, де встановлені галогенні лампи. Герметик для автомобільних фар повинен бути в тому числі і високотемпературним.
 • Обсяг упаковки . Стандартної упаковки герметика досить для ремонту однієї або двох-трьох фар.
 • Легкість видалення з поверхні . Найчастіше при роботі з-під шва або просто на поверхні (або на руках) залишаються частинки герметика. Зручно, якщо його можна видалити без особливих проблем, і при цьому він є досить якісним.
 • Прозорість після нанесення . Ця вимога актуально в разі, якщо герметизується НЕ периметр фари / скла, а виконується ремонт тріщини на склі або інший дефект. В іншому випадку застиглий герметик залишить на склі нехай і маленьке, але пляма, яке знизить ефективність світіння фари.
 • Співвідношення ціни та якості . Найкраще вибирати засоби з середньої або вищої цінової категорії, оскільки дешеві склади часто не справляються з покладеною на них завданням.

Види герметиків для автомобільних фар і їх використання

Герметики для фар автомобіля діляться на 4 основні групи - силіконові, поліуретанові, анаеробні і термостійкі. Розглянемо їх по порядку.

силіконові герметики

Більшість силіконових герметиків в неполімерізованном вигляді є напіврідкими засобами з гарною плинністю. Їх виготовляють на основі природних або штучних каучуків. Після полімеризації (застигання) вони перетворюються на якусь подобу гуми, яка надійно склеює оброблені поверхні, захищає їх від вологи і ультрафіолету.

Однак недолік їх в тому, що більшість з них руйнуються під впливом технологічних рідин , таких як паливо, масло, спирт. Останній пункт особливо важливий в ситуації, коли машина забезпечена омиванням фар рідиною для омивання лобового скла. Найчастіше ці рідини зроблені саме на спиртовій основі. Однак існують і маслостойкие герметики , тому можна пошукати і їх.

Силіконові герметики для фар автомобіля є одними з найбільш популярних в силу їх дешевизну і високої ефективності. Силіконові склади не відрізняються плинністю, так що як правило їх використовують для герметизації скла або фари по периметру . Всі вони здатні витримувати значні температури - звичайні склади приблизно до + 100 ° С, а термостійкі - до + 300 ° С і навіть вище.

поліуретанові герметики

Такий вид герметика потрібен при ремонті фар , наприклад, коли потрібно склеїти окремі скляні шматки або закрити тріщину на скляній поверхні. Це обумовлено тим, що поліуретанові герметики мають прекрасну адгезію (здатність прилипати до поверхні), а також відмінними склеюючими властивостями. Крім цього, засохлий склад не пропускає вологу. Ще кілька переваг поліуретанових складів:

 • Нанесення клею можливо в широкому температурному діапазоні. Аналогічно склади мають і широку кордон робочих температур, приблизно від -60ºС до + 80ºС, залежить від конкретного складу.
 • Тривалість дії складу, обчислюється роками.
 • Стійкість до впливу неагресивних технологічних рідин, таких як паливо, масла, омиває рідина на основі спирту, дорожні реагенти.
 • Висока плинність в неполімерізованном стані, що дозволяє склеювати деталі різної, навіть складної, форми.
 • Відмінне протистояння вібрації під час руху автомобіля.

Однак є у поліуретанових герметиків і недоліки . Серед них:

 • У неполімерізованном (рідкому) стані їх склади шкідливі для людського організму. Тому працювати з ними потрібно, дотримуватися правил техніки безпеки. Про них прямо вказується в інструкції. Зазвичай це зводиться до використання окулярів і рукавичок. Рідше - респіратора.
 • Не можна використовувати відповідні кошти з фарами, які значно розігріваються (наприклад, до + 120ºС і вище). Що важливо якщо використовуються галогенні лампи.

анаеробні герметики

За допомогою анаеробних герметиків з'єднують деталі, між якими практично немає повітряного прошарку . Зокрема, в якості матеріалу прокладки шару, герметика для швів, герметичних стиків і так далі. Повністю полімеризований шар відрізняється дуже високою міцністю і термостійкістю . Зокрема, він може витримувати температуру до + 150 ° С ... + 200 ° С.

Здебільшого в неполімерізованном стані ці кошти знаходяться в рідкому вигляді, тому їх використання при ремонті фар складної форми може бути трохи незручно. При роботі не потрібні додаткові інструменти або засоби захисту. Склад в полимеризованной вигляді безпечний для людського організму, головне, не допускати попадання складу в очі і ротову порожнину.

термостійкі герметики

Ці склади можуть зберігати свої властивості при значних температурах, аж до + 300 ° С ... + 400 ° С. Тобто такий високотемпературний герметик потрібно застосовувати в фарах, де встановлені галогенні лампи . При цьому вони досить міцні і довговічні, стійкі до механічних навантажень і вібрації. Зазвичай вони реалізуються в твердому і пасти, тобто, в двокомпонентному стані. Єдиним недоліком термостійких герметиків є той факт, що вони довго застигають. Цей час може становити 8 ... 12 годин.

Який герметик для фар краще

Щоб вибрати хороший герметик і правильно його використовувати, був складений рейтинг кращих герметиків для автомобільних фар, складений виключно на відгуках і тестах автолюбителів, знайдених в мережі інтернет. Будь-який з них рекомендований до покупки, проте перед цим уважно прочитайте інструкцію, зокрема, умови, при яких можна використовувати конкретний засіб - температуру, вплив технологічних рідин і чи підійде він вам для конкретного завдання (склейки скла або посадити фару).

ABRO

Бутиловий герметик Abro WS-904R є одним з найкращих варіантів для склеювання пластикових або скляних фар, а також герметизації їх корпусів до кузова автомобіля є. Являє собою скручену стрічку довжиною 4,5 метра.

Герметик для автомобільних фар «АБРО» має ряд переваг, серед яких повна відсутність запаху, швидке застигання (близько 15 хвилин), засіб не прилипає до рук, зручність і швидкість використання. Герметик фар Abro 904 володіє відмінними склеюючими властивостями, не забруднює руки і прилеглі поверхні.

Щоб приклеїти скло потрібно відрізати від стрічки в упаковці шматок необхідної довжини і посадити в щілину між склеюваних матеріалами, а потім притиснути пальцями. При використанні температура повітря не повинна бути менше + 20 ° С. У разі необхідності стрічку можна розігріти феном або іншим нагрівальним приладом.

Єдиний недолік герметика - висока ціна. Так, за станом на літо 2020 року одну упаковка коштує близько 700 російських рублів.

1

Orgavyl

Бутилова стрічка-герметик Orgavyl є повним аналогом герметика АБРО. Він має відмінну адгезію (прилипає до матеріалу), добре герметизирует від попадання вологи і зовнішнього повітря, в ньому відсутні летючі компоненти, він нешкідливий для людського організму, еластичний, міцний, стійкий до ультрафіолету.

Температурний робочий діапазон бутилового герметика Orgavyl - від -55 ° С до + 100 ° С. З ним зручно і швидко працювати. З недоліків можна відзначити лише те, що він випускається тільки в чорному кольорі, тому в деяких випадках для роботи з фарами може не підійти.

Герметик «Оргавіл» має хорошу репутацію як серед автолюбителів, так і серед будівельників, що займаються, зокрема, встановленням пластикових вікон. Встановлювати його потрібно при плюсовій температурі навколишнього повітря. Реалізується в упаковках з різною довжиною стрічки. Найбільша - 4,5 метра, і коштує вона приблизно 900 рублів.

2

Dow Corning

Dow Corning 7091 позиціонується виробником як універсальний нейтральний герметик. Володіє прекрасною адгезією, і може використовуватися для склеювання і герметизації скляних і пластикових деталей. В якості клею він здатний працювати зі швом шириною 5 мм, а в якості герметика - до 25 мм. Може використовуватися для ізоляції електричного обладнання.

Відрізняється широким робочим діапазон температур - від -55 ° С до + 180 ° С. На ринку реалізується в трьох кольорах - білому, сірому і чорному.

Відгуки про герметике «Доу Корнінг» говорять про те, що з ним працювати досить просто, а ефективності цілком достатньо для того, щоб склеювати тріщини і герметизувати автомобільні фари. Найпоширеніша і зручна упаковка - картридж об'ємом 310 мл. Ціна становить близько 1000 рублів.

3

Done Deal

Під торговою маркою Done Deal проводиться багато різних герметиків, з яких мінімум два можна використовувати для герметизації і ремонту скляних і пластикових фар.

Герметик автоклей Done Deal DD6870 . Це універсальний, в'язкий, прозорий клей-герметик, який може використовуватися для самих різних матеріалів в автомобільній техніці. Наприклад, для скла, пластику, гуми, шкіри, тканини.

Температурний робочий діапазон становить від -45 ° С до + 105 ° С. Час схоплювання - близько 15 хвилин, час затвердіння - 1 година, час повної полімеризації - 24 години.

Реалізується в стандартному тюбику об'ємом 82 грами за середньою ціною 450 рублів.

Done Deal DD6703 є прозорим водонепроникним силіконовим клей широкого діапазону використання. Такий герметик продається в упаковці зеленого кольору. Стійкий до впливу технологічних рідин, агресивних середовищ і стійкий до сильної вібрації або ударних навантажень.

Відрізняється широким робочим температурним діапазоном - від -70 ° С до + 260 ° С. Може використовуватися для склеювання наступних матеріалів: скло, пластик, метал, гума, дерево, кераміка в будь-якому їх відношенні.

Продається в тюбику обсягом 43,5 грама, ціна якого становить 200 рублів, що дуже зручно для разового використання.

4

Permatex Flowable Silicone

Permatex Flowable Silicone - проникаючий силіконовий прозорий герметик для фар. Є герметиком холодного затвердіння, що не містить в своєму складі розчинників. У початковому стані текучий, тому легко затікає навіть у невеликі щілини. Після застигання перетворюється в щільний водонепроникний шар, який крім цього стійкий до впливу зовнішніх факторів, ультрафіолету, дорожніх хімічних реагентів і інших шкідливих чинників.

Робоча температура герметика для фар "Перматекс" становить від -62ºС до + 232ºС. Може бути використаний для монтажних і ремонтних робіт з наступними елементами: фари, вітрове скло, люки, вікна, прилади освітлення салону автомобіля, ілюмінатори, відкидні кришки і вікна.

За відгуками герметик досить хороший, з огляду на зручність його використання, а також довговічність і ефективність. Реалізується засіб в стандартному тюбику об'ємом 42 мг. Його ціна на вказаний вище період становить близько 280 рублів.

5

3M PU 590

Поліуретановий герметик 3M PU 590 позиціонується як клей для вклейки скла. Максимально допустима робоча температура - + 100 ° С. Однак клей-герметик є універсальним, тому його можна використовувати для роботи з різними матеріалами - пластиком, гумою, металом. Стійкий до впливу неагресивних технологічних рідин і ультрафіолету. Може використовуватися в будівництві. Колір герметика - чорний.

Реалізується в балонах двох обсягів - 310 мл і 600 мл. Їх ціни відповідно складають 750 рублів і 1000 рублів. Тому для застосування потрібен спеціальний пістолет.

6

Emfimastic PB

«Емфімастіка РВ» - це однокомпонентний поліуретановий клей-герметик високої еластичності. Вулканізується під впливом вологості. Може використовуватися для вклеювання і ремонту лобового скла і фар автомобільного та водного транспорту.

Відрізняється дуже високими характеристиками міцності. Наноситься на попередньо очищену поверхню за допомогою ручного або пневматичного пістолета. Робоча температура - від -40 ° С до + 80 ° С. Температура нанесення - від + 5 ° С до + 40 ° С.

Найпоширеніша упаковка - картридж об'ємом 310 мл. Його ціна становить близько 380 рублів.

7

KOITO

KOITO Hot Melt professional (gray) це професійний герметик для фар. Має сірий колір. Термічний автомобільний герметик використовується ремонту або переустановки фар, установці лінз, герметизації автомобільного скла.

Герметик для фар Koito є субстанцію, схожу на суміш гуми з пластиліном. При кімнатній температурі його можна легко розрізати ножем. Під час нагрівання феном або іншим нагрівальним елементом перетворюється в рідину і легко затікає в потрібні щілини, де і полімеризується. При повторному нагріванні він знову перетворюється в рідину, що дозволяє легко розібрати фару або інший предмет.

Герметик «Коїті» можна використовувати зі склом, металом, пластиком. Даним засобом користуються такі відомі автовиробники як Toyota, Lexus, Mitsubishi.

Реалізується в брикетах масою 500 грамів. Ціна одного брикета складає близько 1100 рублів.

8

Якщо ви користувалися іншими герметиками - напишіть про це в коментарях, багатьом подібна інформація буде корисна.

Як видалити герметик для фар автомобіля

Багатьох автолюбителів, самостійно проводили ремонт фар, цікавить питання про те, як і за допомогою чого можна видалити залишки засохлого герметика. Відразу варто обмовитися, що в рідкому або пасти (тобто, початковому) стані герметик зазвичай можна видалити без проблем просто за допомогою дрантя, серветки, мікрофібри. Тому як тільки ви помітили, що на поверхні лакофарбового покриття, бампері або ще де-небудь з'явилася небажана крапля, то видалити її за допомогою зазначених коштів потрібно якомога швидше!

Якщо ж відразу прибрати не вдалося або ви просто розбираєте фару після попереднього склеювання, то герметик можна зняти і за допомогою інших засобів. Зокрема:

 • Обезжирювачі кузова . Їх існує величезна кількість, в тому числі серед них є так звані антисилікону, спеціально призначені для відповідних цілей.
 • Уайт-спірит, нефрас, сольвент . Це досить агресивні хімічні рідини, тому використовувати їх потрібно акуратно, довго не залишаючи кошти на ЛКП, оскільки вони можуть пошкодити його. Аналогічно і з пластмасовими деталями. Можна, однак небажано, скористатися ще й «Розчинником 646» або чистим ацетоном. Ці склади ще більш агресивні, тому використовувати їх можна тільки в крайньому випадку.
 • Спирти . Це може бути металевий, етиловий, мурашиний спирт. Ці склади самі по собі є обезжиривателем, тому можуть видалити НЕ в'ївся в кузов герметик. Хоча вони більше підходять саме для силіконових герметиків.

У самому крайньому випадку можна спробувати механічно видалити пляму герметика за допомогою канцелярського ножа. Бажано перед цим нагріти застиглий герметик за допомогою фена. Так він розм'якшиться, і працювати з ним буде зручніше. Головне, не перестаратися і не перегріти ЛКП кузова, а лише якщо ви видаляєте старий герметик з блок-фари.

висновок

Вибір герметика для автомобільних фар залежить від завдань, які стоять перед автовласником. Найпоширенішими з них є силіконові і поліуретанові. Однак якщо в фарі встановлена ​​галогенні лампи, то краще використовуватитермостійке герметики. Що стосується конкретних марок, то перелічені вище зразки широко представлені в автомагазинах, і про них можна знайти багато позитивних відгуків в інтернеті.

На літо 2020 (в порівнянні з 2019 роком) найбільше подорожчали герметики Orgavyl, Dow Corning і 3M PU 590 - середньому на 200 руб. Abro, Done Deal, Permatex і Emfimastic змінилися в ціні в середньому на 50 - 100 руб, а ось KOITO став дешевше на 400 руб.

Найбільш популярним і кращим в 2020 році на думку покупців залишається все також залишається Abro. Згідно відгуками, він легко клеїться, що не просідає під сонячними променями, і досить довговічний.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found