Полірування фар в домашніх умовах своїми руками. Покрокова процедура в фотографіях

Полірування фар зачіпає тільки сучасні авто, оскільки нові технології і вимоги до випускається автомобілів, змусили виробників автомобілів вдатися до застосування пластикових стекол на фари замість скляних як було раніше. У цьому є як технічні плюси, так і мінуси, викликані згодом експлуатації.

Зовнішній шар таких стекол дряпається, тьмяніє, покривається шаром в'ївся дорожнього бруду, під дією періодичного нагріву від ламп освітлення, так і дорожні умови сприяють - постійні атаки дрібного гравію не залишаються безслідними на поверхні блок-фар. Пропускна здатність таких стекол помітно знижується, та й зовнішній вигляд залишає бажати кращого.

тьмяна фара

Однак не варто засмучуватися і бігти в магазин за новими фарами. Полікарбонатні скла на фарах легко піддаються відновленню колишнього вигляду, і ні скільки не поступаються новим після процесу полірування.

Технологія відновлення прозорості фар включає в себе мокру шліфування абразивним кругом градацією від P600 до P3000, щоб досягти рівної і гладкої поверхні, якщо є подряпини, і власне саму полірування , щоб досягти повної прозорості оптики. А якщо поверхня покрити ще і захисним лаком, як це робиться з заводу, то і зовсім будуть як нові, процедуру не доведеться через рік повторювати знову.

Інструменти і матеріали для полірування

Отже, щоб відполірувати фару своїми руками нам потрібно:

  1. Наждачний папір під Замивання з градацією Р600-1200, 1500, 2000 і Р2500, краще, якщо це буде папір марки SIA або 3М - кращого абразиву і стійкості паперу просто не знайти.наждачний папір для полірування
  2. Поліроль . Акцент потрібно зробити на високий абразив, і максимальну якість - відполірувати пластмасу не так вже й просто як здається. Тому доцільно буде віддати вибір поліролі 3М перший номер. Артикул 09374 - у неї найбільший абразив в своїй лінійці. Вона насправді полірує, а не намазує жиром. А ось на «фініші» можна взяти і полірувальну пасту 09376, для створення глянцю, і полірувальником з хвилястою поверхнею.поліроль 3М
  3. Ну і природно полірувальна машинка , з поролоновим кругом, так як руками процес полірування виконати неможливо.Матеріали для полірування фар
  4. А так же дріб'язкові витратні матеріали, такі як, безворсовие серветки , рушник і обезжириватель .

Перш ніж приступати до полірування, обов'язково гарненько вимийте фару і насухо витріть. Так, ви зможете точно оцінити ступінь пошкодження і визначиться з початкової градацією наждачного круга. Коли вона не тільки каламутна, але має глибокі подряпини, доведеться починати шліфування з більшого зерна для зняття пошкодженого шару пластика до 0,1 мм.

У тих випадках, коли фара НЕ демонтується, а полірування буде проводиться на автомобілі - якісно обклеюють малярським скотчем всі прилеглі до неї ділянки кузова, щоб не пошкодити при абразивній обробці.

Як правильно полірувати

Спочатку скло необхідно замити - змити з наждачкою верхній шар з в'ївся брудом, дрібними відколами і подряпинами. Тут необхідна папір погрубее, з градацією 600. замивалося необхідно з водою, тільки зовнішню площину скла, постійно змочуючи наждачний в свіжій воді. Хоча є варіант і сухий шліфування, поверхня лише протирається вологою серветкою після кожної стадії, але все ж краще, якщо робити це на мокру. Також слід уважно стежити за відсутністю піску під наждачкою - існує можливість ще більше подряпати скло. Поверхня повинна вийти однорідне-матовою, без плям і інших каламутність, які знаходяться на зовнішній стороні.

полірування фари

Потім слід вже більш чистове обробка з градацією 1200-1500. Цим номером необхідно «збити ризику» від попереднього, більш грубого, номера наждачного паперу.

Даний етап слід виконувати до тих пір, поки мікроподряпини від попереднього номера не будуть повністю усунені. Для визначення ступеня замитої кожним наступним номером, можна виконувати руху в різних напрямках.

Так, це дозволить переглянути при хорошому освітленні, перекриті чи мікроподряпини від попереднього номера.

Номер 2000 - майже фінішна обробка, тому що для поліролі він важкуватий, і вона не впорається з располіровкі її слідів, а ось зробити «ризику» набагато менше, вона здатна як нікуди краще. На фінішному етапі, при обробці поверхні папером Р2500, варто віддати більше терпіння і докласти більше зусиль. Це останній номер, після обробки яким, не повинно залишитися слідів від попередніх номерів, а поверхня буде практично глянцева, і через скло, хоч і мутнувате від Замивання, можна більш чітко переглянути відбивач фари.

шліфування фар

Не забувайте ретельно очищати (мікрофіброю або змивати водою) поверхню автомобільної фари від залишків абразивного матеріалу і стертих частинок пластика перед кожним переходом на більш дрібну ступінь зернистості.

Після всіх цих водних процедур, слід сам процес полірування. Коли зі шліфуванням (Замивання) покінчено, вдаємося до очищення поверхні струменем води, ганчіркою неможна , оскільки завдасте подряпини залишком абразиву. Для самостійної полірування Необхідно нанести невелику кількість поліролі на скло фари, а не на коло, розтерти по площі, і полірувати машинкою до тих пір, поки поверхня не стане ідеально прозорою. Для полірування краще взяти не одну, а відразу кілька разнозерністих паста.

Полірувальної пасти повинно бути не дуже багато, а коло зволожений тільки злегка, а також для запобігання швидке пересихання, пересихання поліролі та гарне зіткнення з поверхнею фари.

Починати процедуру полірування потрібно з крупнозернистою пасти і кругом підвищеної жорсткості. Обороти машинки тримати не більше 1500-1800 об / хв.

Але на цьому етапі теж є пару моментів:

  • Краще буде, якщо фара буде знята, і її хто-небудь буде твердо тримати в руках.
  • Не можна довго тримати машинку на одному місці - перегрів скла може привести до його розтріскування, або потемніння на внутрішніх шарах, так званий «перепав». Тому краще не дуже сильно притискаючи коло, водити в невеликому обраному діапазоні (приблизно третина від площі скла), в різних напрямках.

Далі, після видалення абразивних залишків пасти, продовжити, але з використанням вже середнього ступеня зернистості разом з таким же, менш жорстким кругом. А обороти тримати на рівні 2000-2500.

полірування фари відполірована фара відновлення фари як відполірувати фару Завершаться, процес полірування фар, може дрібної і фінішної пастами в поєднанні з м'яким кругом, традиційно видаливши залишки від попередньої, а її кількість зовсім невеликим.

Ось в принципі і все, але для закріплення ефекту, можна зробити ще один «завершальний штрих» - нанести захисне покриття, аналогічне заводському, - спеціальний лак. Але, приміщення, в якому ви обробляєте фару, як і повітря в ньому, повинні бути чистими, інакше пил осяде на поверхню і робота нанівець. Такий лак наноситься не довше 5-10 хвилин безворсовой серветкою, рухами зверху вниз від верхнього кута фари, таким чином, щоб поверхня оброблялася з перекриттям вже пройденої частини.

Полірування фар всередині

Зворотний бік скла фари не піддається механічним і хімічним впливу, лише нагрівається і припадає пилом. Так що подібна полірування не проводиться - виключно косметична. Тому в тому випадку коли оптика автомобіля потьмяніла не тільки зовні, але і всередині, то доведеться вдатися до додаткових процедур. Причому спочатку почистити, а потім обробити полировальной рідиною.

Очистити і відполірувати внутрішню сторону фари можна двома способами (не розбираючи), використовуючи один із засобів для косметичного відновлення прозорості.

перший спосіб

Спочатку демонтуйте фару і вийміть всі лампочки. Потім залийте рідину для полірування і заклейте отвори малярським скотчем. І потрусіть блок-фару кілька хвилин. В результаті ви побачите як зміниться колір засоби, що буде свідчити про те, що процес очищення йде, як треба. Повторювати дії кілька разів, поки очищення не стане видимим: колір рідини мінятися не буде, фара стане більш прозорою. Завершальним етапом буде ополіскування водою і просушування теплим повітрям.

Чистка фари всередині

другий спосіб

Використовується коли помутніла не вся внутрішня поверхня, а лише з'явилася пляма. Усунути його допоможуть два магніти, м'яка тканина і полірувальна рідина. Змочіть один шматочок і загорніть в нього магніт. Щоб ввести його в середину прив'яжіть нитку. Другий магніт також оберніть, щоб не зіпсувати раніше виконану роботу полірування зовні. Рухами за місцем плями можна буде позбутися від помутніння.

Після такої довгої виконаної роботи, можна сміливо пишається собою і досягнутим результатом. Адже, як бачите, правильно виконати полірування своїми руками не так вже й просто. Зате ваша машина стане не тільки більш привабливою, але і порадує кращим освітленням.

Автор: Іван Матієшин


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found