P0420 код помилки низьку продуктивність каталізатора bank 1 або P0430 Catalyst System Efficiency Below Threshold bank 2 - причини і усунення

P0420 - код помилки «низька ефективність каталізатора»

Код помилки P0420 розшифровується як: «ефективність системи каталітичного нейтралізатора нижче порогового рівня». Це говорить про дуже слабкою пропускної здатності каталізатора. Якщо автомобіль обладнаний відразу двома нейтралізаторами, то дана помилка може також мати код P0430. В англійському варіанті опис несправності буде звучати як Catalyst System Efficiency Below Threshold (Bank 1) або (Bank 2). Неважко здогадатися, що проблема, швидше за все, буде свідчити про завершення терміну служби каталізатора, хоча є надія, що це погане паливо або вийшла з ладу друга лямбда.

Умови формування DTC P0420

ECM, в процесі контролю, порівнює сигнали 1-го і 2-го датчиків протягом заданого тимчасового інтервалу, обчислюючи тривалість сигналу напруги, і якщо вона виходить за межі заданого порогу, «мозок» автомобіля, інтерпретує це, як порушення роботи нейтралізатора. Граничне значення різниці між амплітудами переднього S1 (береться за еталон) і заднього S2 кисневих датчиків складає більше в 0,7 рази за одну хвилину. Але лампочка чека, що сигналізує про фіксацію помилки в пам'яті блоку ECM, загоряється не моментально, а лише коли зниження показників ефективності каталітичного нейтралізатора відбувається протягом 100 секунд, причому навантаження на двигун повинна становити від 21 до 63% при обертанні коленвала 1 720 - 2 800 об / хв, а температура каталізатора перевищувати 500 градусів.

Сигнал від кисневого датчика

У міру зношування каталізатора (пропускної його здатності) показання заднього датчика наближаються до показань переднього датчика кисню.

При нормальному функціонуванні каталітичного нейтралізатора сигнал підігрівається кисневого датчика, що знаходиться на виході, перемикається повільно між значеннями збагаченого і збідненого станами. Часте переключення лямбда-зонда між даними станами і вказує на зниження ефективності нейтралізатора. В результаті чого його здатність акумулювати кисень знижується.

Завдання каталізатора полягає в окисленні чадного газу і нейтралізації викидів вуглеводнів СО2, щоб зменшити концентрацію шкідливих речовин. За цим процесом, починаючи зі стандарту Євро-3, стежать два кисневих датчика. Відбувається постійне порівняння сигналів першої і другої лямбда з метою реєстрації зближення їх показань. Тому код помилки P0420, свого часу, потурбує всіх власників автомобілів, в тому числі таких як: ВАЗ, Nissan, Toyota, Chevrolet, Ford, Honda або інших випустили після 1996 року і мають в випускний системі 2 лямбда-зонда.

Код несправності Р0420 з'являється тоді, коли в вихлопних газах виявляється кисень і залишки незгорілого палива.

Як поводиться автомобіль (ознаки помилки р0420)

Залежно від того, який з двох варіантів несправності каталізатора настає (забився або почалося руйнування), то і машина буде проявляти їх властивими ознаками. Крім того, що на панелі приладів загориться чек Енджін, а в деяких авто і лампочка перегріву каталізатора, вихлопні гази вже не будуть відповідати нормам ЄВРО 3-5. В цілому, ознаками, при яких вискочить помилка P0420 (P0430), можуть бути:

Розташування каталізатора і датчиків кисню

 • підвищена витрата палива;
 • зниження динаміки двигуна;
 • зміни запаху вихлопних газів (став дуже неприємним);
 • брязкіт з боку каталітичного нейтралізатора (якщо розсипається);
 • іноді нестабільний холостий хід;
 • можуть виникнути проблеми з запуском двигуна. Так що, якщо Ви одночасно спостерігаєте більше двох з цих ознак, швидше за все, у автомобіля проблеми з каталізатором, і без діагностики, щоб точно дізнатися код несправності, не обійтися!

Основні причини виникнення коду P0420

При правильній експлуатації ресурс роботи каталізатора становить не менше 200-250 тис. Км, але якщо регулярно заправлятися паливом, в складі якого будуть домішки з великою концентрацією свинцю, його руйнування буде прискореним. Також, внаслідок поганого пального або несправної роботи запалювання і газорозподілу, порушується компресія, і з'являються пропуски запалювання, що безпосередньо сприяє як зменшенню терміну служби каталітичного нейтралізатора, так і, власне, появи помилки з кодом Р0420 або Р0430.

Неякісний бензин - основна небезпека для каталізатора! Якщо постійно заправлятися поганим паливом, то і на 80 тис. Км нейтралізатор вже може бути зіпсований.

Отже, основні можливі причини:

 1. Використовується етилований бензин.
 2. Пошкоджений або вийшов з ладу кисневий датчик S2.
 3. Замикання в ланцюзі «нижнього» датчика кисню.
 4. Пошкодження каталізатора.
 5. Пошкодження в системі випуску (випускний колектор, глушник, трубки, прокладки і т.п.).
 6. Тривала робота автомобіля з пропусками запалювання в циліндрах.
 7. Підвищений тиск палива в системі.

Як видно, може бути не менш 7 причин , чому вискакує помилка Р0420 , хоча найчастіше все набагато простіше, і водії стикаються з потребою вирізати, міняти каталізатор, поставивши обманку лямбда. А самим везучим, коли дана несправність проявляється на не настільки великому пробігу, досить заправитися хорошим бензином або перевірити контакти лямбда датчика.

3 основні причини чому вискакує помилка Р0420 і як її усунути.

Для правильного визначення несправності, що викликала виникнення даного коду, необхідно провести ретельну діагностику всіх можливих причин.

Методи перевірки і рішення неполадки

У деяких випадках необхідно перевірити справність кисневого датчика або вихлопну систему і колектор на наявність витоків. Витоку і підсосі можуть вплинути на роботу датчиків О2 і послужити причиною появи коду помилки P0420, але все ж, частіше ця проблема безпосередньо пов'язана лише з станом каталізатора.

Кілька порад по плану усунення проблеми

Перш ніж почати діагностику, щоб заощадити час на з'ясування причини і усунення проблеми, радимо зробити кілька простих перевірок, а потім приступати до подальшого, складного рішенням неполадки. Отже:

 1. Насамперед, згадайте, на якій заправці ви заправлялися і чи паливо залили, що і завжди. А також переконайтеся, що симптоми потрапляння ОЖ в двигун, також, як і витрата масла - відсутні.
 2. Перевірити момент випередження запалювання . Зменшення кута випередження запалювання нижче необхідного може збільшити температуру вихлопних газів і, з часом, знизити ефективність роботи каталізатора.
 3. Перевірте роз'єм 2-го ( «заднього») датчика кіслорода.Убедівшісь, що все це було без змін, доведеться-таки підключати комп'ютер для зняття даних з електронного блоку управління.

Перевірка роботи каталітичного нейтралізатора і його параметри

Для оцінки ефективності роботи каталізатора необхідно порівняння графіків вихідної напруги між «верхнім» і «нижнім» кисневими датчиками, а також дивитися на дані коригування подачі палива.

Показання датчика кисню на осцилографі

Вихідна напруга кисневого датчика, прочитуване комп'ютером автомобіля, буде зменшуватися при збідненості суміші і збільшуватися при її збагаченні. Нормальне читання для кисневого датчика буде коливатися між 900 мілівольт (збагачене стан) і 100 мілівольт (збіднений стан).

Короткострокова коригування, в ідеалі, повинна прагнути до «0», але на двигуні з пробігом відхилення від норми до 10% є прийнятним. А коли коригування подачі палива перевищує 25%, то виникає ще й довгострокова коригування, так що, якщо присутні обидва значення - це свідчить про проблему приготування паливно-повітряної суміші. Тому зверніть увагу на наявність додаткових кодів несправностей.

Як можна усунути несправність, пов'язану з помилкою P0420

Деякі автовласники, через незнання походження помилки P0420, можуть починати усунення проблеми з чистки заслінки або заміни датчиків, що впливають на витрату повітря і палива. У той час як, якщо і потрібно пробувати щось замінити, так це:

По-перше - поміняти місцями лямбда-зонди , верхній і нижній, оскільки вони однакові і можуть заміщати один одного. Отже, якщо проблема саме в неробочому другому кисневому датчику, то код помилки зміниться (як варіант, може з'явиться помилка P0134).

По-друге - заправиться іншим бензином , більш якісним, і трохи поїздити (якщо це через палива, то пара днів змінить ситуацію).

Третім кроком на шляху до усунення несправності може бути перевірка каталізатора , а точніше, його пропускної здатності (є кілька методів). Внутрішнє руйнування каталізатора зазвичай відбувається через поганої роботи систем двигуна до каталізатора. Підвищена температура роботи нейтралізатора зазвичай є причиною, як появи даного коду, так і виходу його з ладу. Наприклад, пропуски запалювання можуть привести до підвищеної робочої температури каталізатора.

Як вирішити проблему малої ефективності роботи каталізатора

Оскільки найчастіше помилка P0420 вискакує при відслужив своє каталізаторі, швидше за все, проблему малої ефективності роботи системи каталітичного нейтралізатора нижче порогового рівня, доведеться вирішувати шляхом заміни на рабою або перепрошивки ECM на іншу норму токсичності (під EURO2).

Варіанти усунення помилки P0420

Найдорожчим (близько 40 000 р.) Методом ремонту буде заміна каталізатора на новий оригінальний .

В рази дешевше (5-6 тис. Руб) - замінити на універсальний каталізатор . Його ефективність роботи дещо гірше (оригінал керамічний, а такий часто з заліза), ресурс всього лише близько 30-50 тис. Км, і не всі автомобілі до такої зміни позитивно поставляться. Зате вам не доведеться робити якихось програмних змін. Приблизно в стільки ж обійдеться покупка б / у оригіналу на розбиранні.

Коли норми токсичності вам не важливі, то відносно недорогим варіантом стане установка пламегасителя . Таке рішення передбачає вирізання банки каталізатора і установки обманки другий лямбда.

Бюджетний варіант, що включає перепрошивку і установку обманки (механічної або електронної), - переклад автомобіля на знижену норму токсичності . Таке рішення проблем, що з'явилися з кодом р0420, не тільки усуне несправність, але і дозволити «дихати двигуну на повні груди», адже всі ці норми здорово урізують потужності можливості заради відповідності екологічним стандартам. Даний метод передбачає видалення каталізатора з вихлопної системи, а установка двоканального емулятора дасть можливість точно налаштовувати параметри часу відгуку, швидкість сигналу і його зміщення.

А якщо пропускна здатність каталітичного нейтралізатора ще в межах норми (0,21 кг / см² при 2000 об / хв), оскільки сигнал про потребу заміни каталізатора може з'являтися навіть при 70% працездатності, то можна тимчасово поставити проставки під лямбда-зонд . Таке рішення найдешевше, але не панацея і підходить далеко не всім.

Сподіваюся, вам допоможуть всі вищеописані методи вирішення несправності, пов'язаної з кодом P0420, і у вас більше не виникне питань типу: «чому з'явилася помилка р0420 і як її усунути», а отриманими знаннями ви поділіться в соціальних мережах з друзями. Нам же напишіть відгук, чи вийшло усунути проблему, скільки це коштувало, і який саме метод допоміг розібратися з причиною слабкої ефективності каталізатора.

Автор: Іван Матієшин

Додаткові матеріали по темі:

 • Як перевірити каталізатор?
 • Ремонт каталізатора своїми силами

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found