4 способи як перевірити датчик Холла. Самостійна перевірка датчика холостого ходу на ВАЗ, Ауді або Фольксваген мультиметром

Датчик холу

Потреба перевірити датчик Холла виникає, коли з'являються проблеми з системою запалювання автомобіля, і тому необхідно переконатися в справності всіх її компонентів, зокрема, і датчика холостого ходу. Так що розберемо докладно принцип роботи, ознаки несправності і як перевірити датчик Холла своїми руками.

Принцип роботи датчика і його особливості

У своїй роботі датчик використовує фізичний ефект Холла, відкритий ще в XIX столітті. Однак використовувати його почали лише в 70-80 роках минулого століття, коли автовиробники стали переходити з контактних систем запалювання на електронні.

Принцип роботи датчика досить простий. При обертанні вала двигуна металеві лопаті проходять по прорізах в його корпусі. Він дає електричний імпульс на комутатор, внаслідок чого останній відмикає транзистор і подає напругу на котушку запалювання. Вона, в свою чергу, перетворює низьковольтний сигнал в високовольтний, і подає його на свічку запалювання.

Конструктивно датчик має три контакти:

 • для з'єднання з "масою" (корпусом автомобіля);
 • для під'єднання напруги зі знаком "+" і значенням близько 6 В;
 • для подачі з нього імпульсного сигналу на комутатор.

Перевагами використання датчика Холла в електронних системах запалювання є два основні чинники - відсутність контактної групи (яка постійно підгорає), а також більш висока напруга на свічці запалювання (30 кВ проти 15 кВ).

Оскільки датчики Холла також використовуються в гальмівній і антиблокувальною системах, роботі тахометра, то прилад виконує наступні додаткові функції для машини:

 • підвищує продуктивність мотора;
 • прискорює функціонування всіх систем машини.

Внаслідок цього підвищується зручність експлуатації автомобіля, а також його безпеку.

Датчик Холла для ВАЗ 2107

Датчик Холла для ВАЗ 2109

Датчик Холла для ВАЗ 2110

Ознаки несправності датчика Холла

Поломки датчика проявляються по-різному . Виявити їх навіть для досвідченого майстра часом буває непросто. Ось кілька найпоширеніших симптомів і проблем в роботі датчика Холла:

 • погано заводиться або взагалі не запускається двигун;
 • виникнення перебоїв в роботі мотора на холостому ходу;
 • "Смикання" машини при русі на високих оборотах;
 • двигун глухне під час руху автомобіля.

Якщо на вашій машині з'явився один або кілька подібних симптомів, обов'язково необхідно виконати перевірку датчика.

Як перевірити датчик Холла

Існує кілька методів перевірки . Коротенько вони виконуються так:

Перевірка справності датчика холу (схема)

 • Створення імітації наявності датчика Холла . Такий метод перевірки найшвидший і підійде якщо харчування на вузлах системи запалювання є, але іскри немає. Для цієї мети з трамблера знімають трьох контактним колодку. Далі необхідно включити запалювання автомобіля, і з'єднати (замкнути шматочком дроту) виходи 3 і 2 (мінусовій пін і контакт сигналу). Якщо в процесі на центральному проводі котушки запалювання з'явиться іскра - значить, датчик вийшов з ладу . Зауважте що, щоб виявити іскроутворення, потрібно тримати високовольтний провід у маси.
 • Перевірка датчика Холла мультиметром , найпоширеніший метод. При такій перевірці використовують мультиметр (тестер). Для цього лише достатньо виміряти напругу на виході датчика. Якщо він справний, то напруга повинна знаходитися в межах 0,4 ... 11 В .
 • Заміна несправного пристрою на свідомо робоче . Його можна взяти у знайомих, що мають машину з таким же датчиком. Якщо після заміни турбують вас проблеми зникнуть, доведеться купувати і міняти датчик Холла на новий.

Перевірка датчика Холла

Датчик Холла, перевірка за допомогою мультиметра.

Ще один поширений метод полягає в перевірці наявності опору на датчику . Для цього необхідно зробити нескладний прилад, що складається з резистора опором 1 кОм, світлодіоди і гнучких проводів. До ніжці світлодіода припаивается опір, а до нього два дроти такої довжини, яка зручна для роботи (не коротка).

Потім знімають кришку розподільника, від'єднують трамблер і штекерну коробку. Далі перевіряють справність електричного кола. Для цього електронний мультиметр (вольтметр) підключається до 1 і 3 клеми, після чого включається запалювання автомобіля. При нормальних умовах, отримане на екрані вимірювального приладу значення, повинно знаходитися в межах 10 ... 12 В .

Далі аналогічно приєднуємо на ті ж клеми сконструйований пристрій. Якщо ви вгадали з полярністю - світлодіод загоряється. В іншому випадку необхідно поміняти місцями проводи. Подальша процедура полягає в наступному:

 • провід, приєднаний до першої клеми, не чіпаємо;
 • кінець з третьої клеми перекидаємо на вільну другу;
 • провертає розподільний вал (вручну або за допомогою стартера).

Якщо в процесі повороту вала світлодіод моргає, значить, все в порядку, і датчик Холла не потребує заміни.

Варто зазначити, що процес перевірки датчика Холла на ВАЗ 2109, Ауді 80, Фольксваген Пассат Б3 і інших машинах проводиться за однаковою схемою. Різниця полягає лише в розташуванні окремих частин під капотом автомобіля.

Заміна датчика Холла

Заміна датчика Холла ВАЗ 2109

Розглянемо процес заміни датчика Холла на автомобілі ВАЗ 2109 . Ця процедура нескладна, і не викликає ускладнень навіть у початківців автолюбителів. Її алгоритм наступний:

 • Насамперед потрібно зняти трамблер з машини.
 • Після цього демонтується кришка трамблера. Далі необхідно поєднати мітки механізму газорозподілу і мітку клонували.
 • Потім проводиться демонтаж кріпильних елементів за допомогою гайкового ключа. При цьому не забуваємо помітити і запам'ятати розташування трамблера.
 • Якщо в корпусі є фіксатори або стопори, їх також потрібно демонтувати.
 • На наступному етапі дістають вал з трамблера.
 • Далі від'єднують клеми датчика Холла, а також відкручують монтажні болти.
 • Через щілину датчик виймають.
 • Монтаж нового датчика Холла виконується в зворотному порядку.

висновок

Варто відзначити, що ремонтувати датчик Холла не має сенсу, так як він стоїть зовсім недорого (близько 3 ... 5 $). Якщо ви переконалися в тому, що несправності в роботі автомобіля пов'язані саме зі згаданим датчиком, рекомендуємо вам відправитися в найближчий автомагазин і купити новий прилад. У разі виникнення труднощів при перевірці або заміні датчика Холла зверніться за допомогою до майстрів, які працюють на СТО.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found