Утеплення автомобіля. Поради та рекомендації по утепленню автомобіля. Утеплення салону, капота, двигуна, акумулятора і радіатора автомобіля своїми руками

Теплий салон і швидкий старт автомобіля - це дві найприємніші речі, що дозволяють без проблем їздити в зимовий період. Позитивні емоції від їзди не зможуть зіпсувати навіть пробки на дорогах. Щоб взимку не виникало зайвих турбот про своє здоров'я і про стан машини, варто заздалегідь утеплити авто .

утеплення автомобіля

Це дозволить домогтися максимального комфорту при пересуванні по місту і трасах, забезпечуючи гарний настрій і водієві, і пасажирам. Для цього слід утеплювати не тільки салон, але і «серце» авто - двигун. Завжди теплий двигун забезпечить безпроблемний старт з ранку і безпечний рух на дорогах, так як всі системи машини будуть справно функціонувати, а утеплення салону дозволить подорожувати з максимальною зручністю.

Утеплення салону автомобіля

Найпоширенішою проблемою при утепленні салону є протяги, які з'являються після деформування гумових ущільнювачів дверей. Якщо їх замінити на цілі, то в салоні буде постійна плюсова температура, за умови, що після заміни зазори між усіма деталями кузова авто будуть рівномірними і не дуже великими.

утеплення автомобіля утеплення автомобіля

Обклейка кузова шумоїзоляционнимі і тепло-матеріалами (шумо- і теплоізоляція салону) дозволить зробити салон ще більш теплим. Як встановити шумоізоляцію салону на прикладі ВАЗ 2112, дивіться тут.

Варто відзначити, що перед початком цієї досить трудомісткою процедурою потрібно правильно підібрати ізоляційний матеріал. Практично всі ці кошти відмінно вбирають вологу, постійно виникає в авто під час дощу, мийки або у вигляді випарів. Однак є і недолік: через деякий час дана «теплоізоляція» почне пріти через що в автомобілі виникає неприємний запах. Тому слід купувати такий засіб, яке забезпечить не тільки тепло салону, але і не буде вбирати воду.

Утеплення двигуна і капота авто

Укриття двигуна повстяної попоною може обернутися загорянням, тому, якщо у вашому регіоні не дуже суворі зими, то можна обійтися звичайною теплозахистом капота. А для тих автовласників, які проживають в місцях із зимовою температурою понад -25 С °, ми пропонуємо кілька найбільш безпечних варіантів утеплення машини .

По-перше, слід уточнити чому неодмінно слід утеплювати двигун авто.

 • через тривале прогрівання двигуна в зимовий період виникає істотний перевитрата палива, а також більш швидкий знос деталей двигуна;
 • шар льоду, що виникає на капоті може пошкодити лакофарбове покриття.

Багато водіїв знають, що запуск сильно охололого двигуна призводить до негативного впливу на моторесурс цієї найважливішої деталі авто. Це відбувається через зміни при низьких температурах деяких властивостей моторного масла і бензину / дизельного палива. При підвищенні в'язкості масла, наприклад, воно не може відразу проникнути в потрібні віддалені системи двигуна: заводячи мотор з таким маслом, певний час він буде відчувати брак масляного змащення в своїх деталях, що при постійному терті викличе якнайшвидший знос.

Також на запуск двигуна взимку впливає той фактор, що бензин починає гірше випаровуватися - це призводить до погіршення приготування всередині машини паливно-повітряної суміші. А акумулятор при температурі нижче нуля не віддає повну ємність свого заряду.

Для уникнення всіх перерахованих вище проблем передові технології пропонують скористатися кількома винаходами, які спрощують процес заводу і експлуатації авто в зимовий період:

 • передпусковий підігрів двигуна : пристрій, який прогріває мотор перед його запуском. Воно дозволяє заощадити не тільки час, ваші нерви і сили, але і паливо, а також запобігає передчасному зносу деталей двигуна і перевантаження акумулятора.
 • утеплення акумуляторної батареї є просто необхідним заходом при сильних холодах, так як замерзлої сумішшю дистильованої води і електроліту ні в якому разі не можна користуватися до повного її відтавання, тому що при запуску стартера ця захололі рідина виділить вибухонебезпечний газ.

Визначивши основні причини, чому слід утеплювати не тільки салон, але і внутрішні деталі мотора, слід вибрати оптимальний варіант, який підходить як по зручності, так і по матеріальним можливостям.

Природно, ідеальних способів не існує, всі вони мають і переваги, і недоліки.

Утеплюючи двигун машини повстю, ви ризикуєте отримати спонтанний спалах. І цей матеріал досить важко придбати, тому більш сучасним методом утеплення мотора є фольгований пенополіпропілен.

Для утеплення вам буде потрібно лист даного матеріалу потрібного розміру і кліпси, для закріплення утеплювача на капоті. Влітку його бажано знімати.

Другий варіант утеплення двигуна - це авто ковдру . Даний вид утеплення можна виготовити самостійно, маючи необхідні матеріали, або купити вже готовий варіант. Для самостійного виготовлення вам знадобляться: склотканина і внутрішній наповнювач, або муллитокремнеземистая вата. Ці матеріали застосовуються для утеплення нафто, - газопроводів, а також в вогнетривких щитах. Їх низька теплопровідність і повністю негорючий склад дозволяє витримати температуру до 12000 градусів, а також щоб не потрапили хімічних впливів різних технічних рідин.

утеплення автомобіля утеплення автомобіля

З найбільш сучасних, технічних «гаджетів» для авто в плані утеплення двигуна можна виділити два типи підігрівачів для двигуна:

 • електричний обігрівач;
 • Автономний передпусковий підігрівач.

Електропідігрів мотора машини дуже зручний засіб для підтримки оптимальної температури і попередження замерзання деталей двигуна, але має, скоріше не недолік, а особливість - йому необхідна наявність джерела живлення в двісті двадцять вольт поблизу від місця зберігання автомобіля. Час, потрібний для підігріву від даного приладу коливається від двадцяти до сорока хвилин і вимагає включення в ручному режимі.

утеплення автомобіля утеплення автомобіля

електричні підігрівачі

Електричні підігрівачі ідеально підходять тільки в тих випадках, коли авто вночі знаходиться в гаражі, де можна підключитися до мережі 220 V. Все що потрібно - це просто встановити такий підігрівач в двигун, підключивши його в малому колі охолодження. Є елементарні і складніше:

 • "Старт" Турбо (ПП 3.0 Універсал №3) - 3820 р;
 • Северс-М1, виробник "Лідер", Тюмень (1,5 кВт) - 1980 р;
 • LF Bros Лунфей, виробництво Китай (3,0 кВт) - 2100 р.

Якщо звертатися за допомогою в СТО, то опалювачі електричного типу разом з установкою обійдуться приблизно в 5500 рублів.

автономні підігрівачі

Автономні системи підігріву в основному або вже встановлені, або монтуються додатково на машину і працюють виключно від бортової мережі. Можна запрограмувати таймер, щоб підігрів включався щоранку в певний час, а можна запустити і з пульта.

Серед автономних систем передпускового підігріву найбільшого поширення набули такі:

 • Webasto Thermo Top, Німеччина - до 30 000 р (з установкою от 39 750 р);
 • Eberspracher Hydronic, Німеччина - в середньому 35 880 р (з установкою близько 48 000 р);
 • Бинар 5S - 24 900 крб (з установкою до 32 000 р).

Вибір підігрівача дуже відповідальний момент, оскільки, наприклад, автономний підігрівач має більше переваг, ніж електричний обігрівач. Одним з головних, наприклад, можна відзначити наявність опції «включення / вимикання» цього підігрівача кілька разів вночі або вдень, а також автономність даного пристрою, який не вимагає постійно включеного харчування.

На даний момент ці способи найбільш актуальні й сучасні. Звичайно, найбільш кращим і надійним варіантом буде комбінування всіх перерахованих вище методів. Питання: " Як краще утеплити автомобіль в зимовий період " відпаде сам собою. Однак, встановлюючи будь-яку теплоізоляцію слід знати кілька нюансів:

 • Щоб не допустити поломки мотора через потрапляння деталей утеплювача на шківи помпи, генератора, приводу вентилятора або під ремені, слід якомога надійніше закріплювати всі частини утеплювального матеріалу.
 • Природно, що взимку практично завжди стоїть низька температура повітря, але бувають дні, коли вона стає зі знаком +. При плюсових температурах, слід частково відкривати теплоізоляцію для більшого припливу холодного повітря, щоб не допустити перегріву двигуна. Для цього, зробіть спеціальні клапана на теплоізоляційний матеріал, встановленому на радіаторі, які будуть закриватися і відкриватися без повного зняття теплоізоляції, а також мати надійну фіксацію і в відкритому, і в закритому вигляді.
Також пам'ятайте, що мотор будь-якого автомобіля працює на займистих паливі і до нього приєднані електричні дроти, тому, вибираючи утеплювальні матеріали, переконайтеся, що вони не є легкозаймистими і не зможуть накопичувати статичну електрику від автомобільного електрообладнання.
 • При кріпленні теплоізоляції слід уникати її потрапляння на випускний колектор і елементи системи випуску відпрацьованих газів.
 • Щоб не пошкодити лакофарбову поверхню кузова своєї «улюблениці», теплоізоляцію слід кріпити з подальшою можливістю її демонтажу.

Автор: Іван Матієшин


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found