Як перевірити подушки двигуна і коли це робити (5 симптомів)

З урахуванням того, що опори (вони ж подушки) двигуна в середньому служать по 80-100 тисяч кілометрів, не дивно, що багатьом автовласникам не знайома несправність цих деталей. Але якщо машина вже не нова, і в підкапотному просторі з'явилися посилилися вібрації, то варто подумати про те, як перевірити подушки двигуна.

зміст:

 • Коли слід перевірити опору ДВС
 • Як перевіряються подушки кріплення
 • Можливі наслідки і що продовжить їх термін служби

Перевірка подушки двигуна

Розберемо тут всі основні моменти щодо діагностики несправності і способів перевірки. У кратце інформація по тому яким чином перевіряються подушки, зібрана в таблиці, а нижче розглянемо в деталях кожен їх методів. Якщо ж вас спочатку цікавить "як виглядає", "де знаходиться" і "навіщо потрібна", то ознайомтеся зі статтею про опори двигуна.

Як можна перевірити Гумово-металеві подушки Гідравлічні опори з механічним управлінням Гідравлічні опори з електронно-вакуумним керуванням
Зовнішній огляд підкапотного простору
Зовнішній огляд знизу автомобіля
Метод перевірки вібрації машини з АКПП
Метод перевірки вакуумних шлангів

Коли потрібна перевірка подушок двигуна

Як взагалі зрозуміти, що вам потрібна діагностика подушок двигуна? Ознаки несправності цієї деталі наступні:

Розірвана опора двигуна

Подушка мотора з ушкодженнями

 • вібрація, можливо сильна, яку ви відчуваєте на кермі або кузові автомобіля;
 • стуки з підкапотного простору, які можна почути навіть на холостому ходу;
 • поштовхи трансмісії під час їзди (особливо на автоматах);
 • удари під капотом при їзді по нерівностях;
 • посилюються вібрації, поштовхи, стук при рушанні з місця і гальмуванні.

Тому якщо ваша машина "штовхає", "тремтить", "стукає", особливо під час зміни режимів двигуна, перемикання коробки передач, рушанні з місця і гальмуванні до зупинки, то ймовірно проблема саме в подушці двигуна.

Не завжди саме подушка буде причиною проблем, описаних вище. До вібрацій, поштовхів і стукам можуть привести проблеми з форсунками, коробкою передач і елементарні порушення кріплень захисту картера або деталей вихлопної системи. Але в будь-якому випадку перевірка подушок двигуна - це найпростіша операція, яку можна виконати. Ви або виявите причину проблем при візуальному огляді, або зрозумієте, що потрібно переходити до перевірки інших варіантів.

Як перевірити опору двигуна

Є кілька основних методів перевірки подушок двигуна. Два універсальні і використовуються як для діагностики традиційних гумово опор ДВС, так і для гідравлічних опор. Якщо у вас Тойота, Форд або інша іномарка, на якій встановлені гідравлічні опори, то перевірка працездатності подушок двигуна можуть бути виконані і іншими методами, в тому числі навіть використовуючи смартфон. Розглянемо їх все докладно.

Перевірка гумово подушок двигуна

Перший спосіб , який допоможе визначити несправність - найпростіший, але найменш інформативний. Відкриваєте капот, просите помічника завести двигун, а потім повільно рушати, проїжджаючи буквально 10 сантиметрів, потім включати задню швидкість і рухатися назад. Якщо двигун змінює своє положення в результаті зміни режимів руху авто, або він занадто сильно вібрує - швидше за все, проблема саме в подушках. Найкраще такий метод підходить для перевірки правою, вона ж верхня, опори двигуна - її добре видно під капотом. Втім, вийти з ладу може відразу кілька подушок або проблема з нижньою опорою, тому варто перейти до наступного варіанта.

Переконатися в порушенні цілісності і перевірити стан всіх подушок допоможе другий метод . Для нього знадобиться яма або естакада, домкрат, опора або підпора, монтування або міцний важіль. Далі дійте за алгоритмом.

 1. Підніміть передню частину автомобіля домкратом (якщо у вас мотор ззаду, то задню).
 2. Зафіксуйте піднятий автомобіль підпорами або опорою / колодою.
 3. Використовуйте звільнився домкрат, щоб вивісити двигун і зняти його вага з опор.
 4. Вивчіть опори двигуна на предмет пошкоджень.
Процес перевірки гідроопори

Перевірка гідравлічної подушки на заведеному моторі

Візуальна перевірка подушки двигуна

Візуальний огляд гумометалеві опори

Що Ви можете побачити при їх огляді? Сліди руйнувань або пошкоджень конструкції, розриви, тріщини, розшарування гумового шару, відшарування гуми від металевої частини. Під час огляду особливу увагу слід приділяти місцям з'єднання гуми з металом.

Будь-які помітні ушкодження подушки означають її вихід з ладу. Ця деталь не ремонтується і не відновлюється. Якщо вона несправна, її потрібно тільки міняти.

Якщо візуальний огляд не дав результатів, то потрібно провести ще одну процедуру. Попросіть помічника взяти монтировку або важіль і трохи посувати двигун в районі кожної з подушок. У разі присутності помітного люфту в місці кріплення, вам просто потрібно закрутити міцніше кріплення опор. Або ж такими діями вам вдасться виявити відрив гумової опори від її металевої частини.

Спосіб визначення джерела вібрації

Якщо огляд не допоміг, і вібрації тривають, можна використовувати метод, описаний в цьому відео. Для того щоб точно визначити походження вібрації, адже вона може надходити не тільки від двигуна, але і КПП, вихлопної труби, або торкання захисту до картера, фахівці СТО застосовують домкрат з гумовою накладкою. Пристосування замінить опору, взявши всю навантаження на себе. Поперемінно вивішуючи мотор в точках, близьких до рідних опор, визначають, де при таких маніпуляціях пропадає вібрація.

Як перевірити подушки двигуна на ВАЗ

Якщо говорити про найбільш популярних автомобілях ВАЗ, наприклад моделі 2170 (Пріора), то в ній все подушки звичайні, резинометаллические. Навіть на сучасних Lada Vesta не використовуються гідроопори. Тому для "ВАЗів" актуальний тільки зовнішній огляд подушок безпеки, описаний вище, правда лише в разі установки штатних опор, а не модернізованих, так як є альтернативні варіанти від сторонніх виробників, або подушки, які підходять від інших машин. Наприклад, на "Весту" як заміну оригінальної правої подушці (артикул 8450030109) використовують гідроопори від BMW 3 в кузові E46 (артикул 2495601).

Характерними ознаками "померлих" подушок двигуна ВАЗа є:

 • занадто сильні і різкі ривки мотора;
 • смикається кермо на високих оборотах;
 • під час руху вибиває передачі.

Як перевірити праву, задню, передню, ліву подушки двигуна

Залежно від конструкції автомобіля подушки в ньому можуть бути встановлені в різних місцях. Наприклад, в автомобілях ВАЗ 2110-2112 використовуються верхня опора (відома, як "гітара"), бічна права і бічна ліва, а також задня подушки. У більшості автомобілів Мазда стоять права, ліва і задня опори. Багато інші автомобілі (наприклад, Рено) мають - праву, передню і задню.

Найчастіше саме права подушка встановлена ​​у верхній частині автомобіля, через що її ще можуть називати верхньої. Тому перший метод перевірки, без ями, найкраще підходить саме для правої (верхньої) опори. Другий метод - для передньої і задньої подушок, які кріплять двигун внизу.

Зауважте окремо і ту особливість, що в різних моделях автомобілів не всі подушки можуть бути однакового типу. Часто буває так, що опори у верхній частині гідравлічні, а в нижній частині - резино-металеві. У дорогих автомобілів все опори гідравлічні (вони ж можуть називатися гелів). Перевіряти їх можна методами які будуть описані нижче.

Як перевірити подушки двигуна відео

Перевірка і заміна правої подушки двигуна Логан

Перевірка і заміна опор ДВС на ВАЗ 2113, 2114, 2115

Перевірка гідравлічної подушки двигуна

Метод з розгойдуванням і вібрацією двигуна при запуску актуальний також для перевірки гідравлічних (гелевих) подушок, однак варто ще оглядати їх корпус на наявність патьоків гідравлічної рідини. Дивитися потрібно як у верхній частині опори, де є технологічні отвори, так і в нижній, де вона може зноситися. Це стосується будь-яких гідравлічних подушок - як з механічним управлінням, так і з електронно-вакуумним.

Що вийшли з ладу гідравлічні подушки визначити набагато простіше ніж звичайні. Не помітити тряску двигуна, стуки, вібрацію по кузову при запуску, їзді по купинах і проїзді лежачого поліцейського або віддачу на ручку перемикання швидкостей не вийде. Також простіше і виявити люфт в вертикальному і горизонтальному напрямку при розхитуванні поддомкраченного двигуна монтуванням.

Найпростіший метод , яким можна перевірити справність верхній правій Гідроподушки - встановивши авто на ручник, сильно погазовать. Відхилення двигуна і хід штока в опорі зможе помітити будь-який водій.

Перевірка гідравлічних опор двигуна

Наступний спосіб підходить для автомобілів з гідравлічними опорами ДВС на машинах з АКПП. Для нього знадобиться смартфон з встановленою програмою по вимірюванню вібрацій (наприклад, Accelerometer Analyzer або Mvibe). Спочатку включаєте режим драйв. Потім дивіться на екрані чи виріс рівень вібрацій. Потім робите те ж саме на задній передачі. Визначаєте в якому режимі двигун вібрує сильніше звичайного. Потім просите помічника сісти за кермо, а самі дивіться на двигун. Нехай включає той режим, в якому вібрації посилилися. Зверніть увагу, на яку сторону в цей момент просідає мотор - саме ця подушка і пошкоджена.

Ще один метод перевірки підходить для автомобілів виключно з гідравлічними опорами, які використовують електронно-вакуумний управління подушками. Для цього потрібно завести двигун, причому краще відкрити кришку маслозаливной горловини, так стуки двигуна чути чіткіше. Потім потрібно знайти вакуумні шланги, які йдуть до кожної з подушок. До правої зазвичай є доступ зверху, просто відкривши капот (як в цьому відео). Знімаємо шланг подушки, затискаємо його пальцем - якщо стукіт пропадає, значить в подушці є розрив і присутній розгерметизація, тому вона стукає.

Що може статися якщо не міняти несправні опори

Що буде, якщо не звертати увагу на можливі несправності подушок двигуна? Спочатку, коли вібрація і стукіт непомітні, нічого критичного не станеться. Але з руйнуванням подушок двигуна, силовий агрегат почне передавати вібрації на деталі шасі і вони почнуть виходити з ладу набагато швидше це могло б бути при тих же умовах експлуатації. Також мотор може битися об елементи підкапотного простору і призводити до пошкодження різних патрубків, шлангів, проводів та інших деталей. Та й стан самого двигуна може постраждати через постійні ударів, які нічим не гасяться.

Як продовжити життя подушкам двигуна

Подушки двигуна найбільше працюють в моменти найсильніших вібрацій мотора. Це в першу чергу зрушення з місця, розгін і гальмування. Відповідно, режим водіння з м'яким стартом і меншою кількістю різких прискорень і зупинок продовжує життя подушкам двигуна.

Звичайно, довше ці деталі ходять на хороших дорогах, але на цей фактор нам дуже складно вплинути. Як і на запуски в мінусову температуру, коли гума дубєєт і гірше переносить вібрації. Але в цілому можна сказати, що акуратна і спокійна їзда здатна продовжити життя багатьом деталям, в тому числі і подушкам двигуна.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found