Позначення на приладовій панелі

З кожним роком виробники встановлюють на автомобілі новітні системи, а також і функціями, які мають свої індикатори і покажчики, розібратися в них досить складно. До того ж, на автомобілях різних виробників одна і та ж функція або система може мати індикатор, який зовсім не схожий на індикатор в автомобілі іншої марки.

У цьому тексті наведено список індикаторів, які використовуються з метою оповіщення водія. Не складно здогадатися, що індикатори зеленого кольору, повідомляють про роботу тієї чи іншої системи. Жовті або червоні, як правило, попереджають про несправності.

І так розглянемо всі позначення значків (лампочок) на приладовій панелі:

попереджувальні індикатори

Задіяний гальмо стоянки, може бути низький рівень гальмівної рідини, також не виключена ймовірність несправності гальмівної системи.

Червоний колір підвищена температура системи охолодження, синій - знижена температура. Миготливий покажчик - несправність в електриці системи охолодження.

Впало тиск в системі мастила (Oil Pressure) двигуна. Ще може позначати низький рівень масла.

Датчик рівня масла в двигуні (Engine Oil Sensor). Рівень масла (Oil Level) опустився нижче допустимого значення.

Падіння напруги в мережі автомобіля, відсутність заряду акумулятора, а так само можуть бути інші несправності в системі електропостачання напис MAIN характерна для автомобілів з гібридним двигуном.

STOP - сигнальна лампа екстреної зупинки. Якщо горить значок STOP на панелі приладів - насамперед перевірте рівень масла і гальмівної рідини, оскільки на багатьох авто зокрема ВАЗ даний сигнальний індикатор може оповіщати саме про ці дві проблеми. Так само на деяких моделях Стоп горить при піднятому ручнику або високій температурі охолоджуючої рідини. Як правило загоряється в парі з іншим значком вказує на проблему більш конкретно (якщо це так, тоді подальший рух з цією несправністю небажано, до з'ясування точної причини). На стареньких авто досить часто може загорятися через вихід з ладу датчика якийсь технічної рідини (рівня, тиску температури) або короткого замикання в контактах панелі. На тих автомобілях,де горить значок двигуна з написом «стоп» всередині (може супроводжуватися звуковим сигналом), то в цілях безпеки необхідно припинити рух, адже це говорить про серйозні проблеми.

Індикатори, інформують про несправності і відносяться до систем безпеки

Попереджувальний сигнал для водія, в разі виникнення нештатної ситуації (різке падіння тиску масла або незакриті двері і т.д.), зазвичай супроводжується пояснювальним текстовим повідомленням на дисплеї приладової панелі.

Розшифровка значення червоного трикутника зі знаком оклику всередині, по суті, аналогічна попередньому червоному трикутнику, різниця лише в тому, що на деяких автомобіля може сигналізувати про інших несправності в число яких може входити: SRS, ABS, система зарядки, тиск масла, рівень ТЖ або порушення регулювання розподілу гальмівного зусилля між осями і ще деяких інших неполадках не мають власної індикації. У деяких випадках горить якщо поганий контакт роз'єму приладовій панелі або при перегорання якийсь із лампочок. Коли він з'явився потрібно звертати на можливі написи на панелі і інші з'явилися індикатори. Лампочка такого значка загоряється при включенні запалювання, але повинна гаснути після запуску двигуна.

Збій в електронній системі стабілізації.

Несправності подушки системи пасивної безпеки (Supplemental Restraint System - SRS).

Індикатор сповіщає про відключення подушки безпеки попереду сидячого пасажира (Side Airbag Off). Індикатор, що відповідає за подушку безпеки пасажира (Passenger Air Bag), даний індикатор відключиться автоматично якщо на сидінні сяде доросла людина, а індикатор AIRBAG OFF повідомляє про несправності в системі.

Чи не працює система бічних подушок безпеки (Roll Sensing Curtain Airbags - RSCA), які спрацьовують при перекиданні машини. Всі схильні до перекидання автомобілі обладнані такою системою. Приводом для відключення системи може стати їзда по бездоріжжю, великий крен кузова можуть спровокувати спрацьовування датчиків системи.

Вийшла з ладу система передаварійній безпеки (Pre Collision or Crash System - PCS).

Індикатор активації іммобілайзера або протиугінної системи. Коли горить жовта лампочка «машинка з ключем», - це говорить що активована система блокування двигуна і вона повинна гаснути коли встановлений правильний ключ, а якщо цього не відбувається, то або несправність системи ІММО, або ключ втратив зв'язок (не • розпізнано системою). Таким чином, ряд значків з машинкою замком або ключем попереджає про несправності протиугінною системи або про збої в її роботі.

Даний значок червоного м'яча на центральному дисплеї панелі приладів (найчастіше на Тойота або Дайхатсу, а також інших авто), так само як і попередній варіант індикаторів, позначає, що активізувалася функція іммобілайзера і сталася протиугінна блокування двигуна. Лампочка індикатора «ІММО» починає моргати відразу ж після того, як був вийнятий ключ із замка запалювання. При спробі включення, лампочка горить 3 секунди, а потім повинна гаснути якщо код ключа був вдало розпізнано. Коли код не пройшов верифікацію, то лампочка буде продовжувати моргати. Постійного горіння може говорити про несправності системи

Червона лампочка шестерінки зі знаком оклику всередині - сигналізатор несправності силового агрегату або АКПП (при несправної електронній системі контролю передач). А значок жовтого коліщатка з зубцями, говорить конкретно про вихід з ладу деталей коробки передач або перегрів, свідчить, що АКПП працює в аварійному режимі.

Опис значення червоного гайкового ключа (симетричний, з ріжками по кінцях) потрібно дивитися в керівництві по експлуатації авто додатково.

Значок говорить про проблему зі зчепленням. Найчастіше зустрічається на спортивних автомобілях і сигналізує про те, що є присутнім несправність в одному з вузлів трансмісії, так само, причиною появи даного індикатора на панелі, може стати перегрів зчеплення. Є небезпека, що автомобіль стане некерованим.

Температура в АКПП перевищила допустиму температуру (Automatic Transmission - A / T). Продовжувати рух вкрай не рекомендується до тих пір, поки АКПП не охолоне.

Електрична несправність в АКПП (Automatic Transmission - AT). Продовжувати руху не рекомендується.

Індикатор режиму блокування АКПП (A / T Park - P) при позиції «P» «паркінг» часто встановлюється на автомобілі, оснащені повним приводом і мають понижуючий ряд в роздавальної коробці. АКПП блокується тоді, коли перемикач режимів повного приводу розташований в позиції (N).

Значок на панелі у вигляді намальованої АКПП і написи "auto" може спалахувати в декількох випадках - низький рівень масла в АКПП, слабкий тиск масла, висока температура, виникла несправність датчиків, несправність ел. проводки. Найчастіше правило, в таких випадках, коробка йде в аварійний режим (вкл. 3-тя передача).

Індикатор shift up - лампочка сигналізує необхідність перемикання на підвищену передачу для максимальної економії палива.

Несправність в електро- або гідропідсилювачі керма.

Активований ручне гальмо.

Рівень гальмівної рідини опустився нижче допустимого.

Несправність в системі ABS (Antilock Braking System) або дана система відключена навмисно.

Знос гальмівних колодок досяг граничного рівня.

Система розподілу гальмівних зусиль несправна.

Поломка системи електричного стоянкового гальма.

При включеному запалюванні інформує про необхідність натискання педалі гальма, для того, щоб розблокувати перемикач передач АКПП. На деяких машинах з автоматичною коробкою, сигналізування про необхідність натиснути педаль гальма перед запуском двигуна або перед перемиканням важеля, також може здійснюватися зображенням черевика на педалі (без помаранчевої окружності) або таким же значком тільки зеленого кольору.

Схожий на попередній жовтий індикатор із зображенням ноги, тільки без додаткових закруглених ліній з боків, має вже інше значення - натисніть на педаль зчеплення .

Попереджає про падіння тиску повітря більш ніж на 25% від номінального значення, в одному або декількох класах.

При запущеному двигуні попереджає про необхідність діагностики мотора і його систем. Може супроводжуватися відключенням деяких систем автомобіля до тих пір, поки не будуть усунуті несправності. Система EPC контролю потужності (Electronic Power Control -) при виявленні несправності в моторі примусово знизить подачу палива.

Зелений індикатор системи Start-Stop говорить про те, що двигун заглушений, а жовтий про несправності в системі.

Зниження потужності двигуна з яких-небудь причин. Зупинка двигуна і перезапуск приблизно через 10 секунд іноді може вирішити проблему.

Неполадки в електроніки трансмісії або роботі двигуна. Може інформувати про несправності системи упорскування або іммобілайзера.

Забруднений або вийшов з ладу кисневий датчик (лямбда-зонд). Продовжувати рух не бажано, так як цей датчик має прямий вплив на роботу системи упорскування.

Перегрів або несправність каталітичного нейтралізатора. Зазвичай супроводжується падінням потужності двигуна.

Необхідно перевірити кришку паливного бака.

Інформує водія про включення іншого індикатора або про появу нового повідомлення на дисплеї панелі приладів. Сигналізує про потребу виконати якісь сервісні функції.

Повідомляє, що водій повинен звернутися до інструкції з експлуатації авто, щоб розшифрувати повідомлення, що з'явилося на дисплеї приладової панелі.

В системі охолодження двигуна рівень охолоджувальної рідини нижче допустимого.

Вийшла з ладу електронний дросель (ETC).

Відключена або несправна система стеження (Blind Spot - BSM) за невидимими зонами.

Підійшов час для проведення планового техобслуговування автомобіля, (OIL CHANGE) зміни масла і т.д. У деяких автомобілях перший індикатор вказує на наявність більш серйозних проблем.

Повітряний фільтр системи впуску двигуна забруднений, необхідна його заміна.

В системі нічного бачення виникла несправність (Night View) / перегоріли інфрачервоні датчики.

Виключена підвищує передача «овердрайв» (Overdrive - O / D) в АКПП.

Системи допомоги в критичних ситуаціях і стабілізації

Індикатори антипробуксовочною системи (Traction and Active Traction Control, Dynamic Traction Control (DTC), Traction Control System (TCS)): зелений інформує, про те, що система працює в даний момент; жовтий - система відключена або в її роботі стався збій. Так як вона пов'язана з гальмівною системою і системою подачі палива, то несправності в даних системах можуть викликати її відключення.

Системи допомоги при екстреному гальмуванні (Electronic Stability Program - ESP) і стабілізації (Brake Assist System - BAS) взаємопов'язані. Цей індикатор інформує про неполадки в одній з них.

Поломка в системі кінетичної стабілізації підвіски (Kinetic Dynamic Suspension System - KDSS).

Індикатор гірського гальма сигналізує про активацію допоміжної системи гальмування. Вимикач функції додаткового гальма при спуску з гори або ожеледі знаходиться на ручці подрулевого перемикача. Найчастіше така функція присутня на автомобілях Хюндай HD і Тойота Дюна. Допоміжний гірське гальмо рекомендується використовувати в зимовий час або при крутому спуску на швидкості не менше 80 км / год.

Індикатори системи спуску / підйому з гори, системи підтримування постійної швидкості і системи допомоги при рушанні з місця.

Система стабілізації (Stability Control) відключена. Також вона автоматично деактивується світиться індикатор "Check Engine". Кожен виробник систему стабілізації називає по різному: Automatic Stability Control (ASC), AdvanceTrac, Dynamic Stability and Traction Control (DSTC), Dynamic Stability Control (DSC), Interactive Vehicle Dynamics (IVD), Electronic Stability Control (ESC), StabiliTrak, Vehicle Dynamic Control (VDC), Precision Control System (PCS), Vehicle Stability Assist (VSA), Vehicle Dynamics Control Systems (VDCS), Vehicle Stability Control (VSC) і т.д. При обнаруживания ковзання коліс, за допомогою системи гальм, управління підвіскою і подачі палива, система стабілізації вирівнює автомобіль на дорозі.

Індикатор системи стабілізації Electronic Stability Program (ESP) або Dynamic Stability Control (DSC). На автомобілях деяких виробників, цей індикатор позначає диференціал з електронним блокуванням Electronic Differential Lock (EDL) і антипробуксовочную систему Anti-Slip Regulation (ASR).

Системі необхідна діагностика або задіяний повний привід.

Збій в системі допомоги при екстреному гальмуванні Brake Assist System (BAS). Даний збій тягне за собою деактивацію системи Electronic Anti-Slip Regulation (ASR).

Деактивовано система інтелектуальної допомоги при екстреному гальмуванні (Intelligent Brake Assist - IBA), дана система здатна до зіткнення самостійно задіяти гальмівну систему при виникненні перешкоди в небезпечній близькості від автомобіля. Якщо система включена, а індикатор світиться, значить забруднилися або вийшли з ладу лазерні датчики системи.

Індикатор, що інформує водія про те, що зафіксовано ковзання машини і система стабілізації розпочала роботу.

Система стабілізації не функціонує або несправна. Автомобіль управляється нормально, але допомога електроніки відсутня.

Індикатори додаткових і спеціальних систем

Відсутня / присутній електронний ключ в машині.

Перший значок - електронний ключ відсутній в автомобілі. Другий - ключ знайдений, але батареї ключа необхідна заміна.

Активований режим «Сніг» (Snow Mode), даний режим підтримує підвищені передачі при рушанні з місця і рух.

Індикатор, що пропонує водієві відпочити від водіння. На деяких автомобілях супроводжується текстовим повідомленням на дисплеї або звуковим сигналом.

Інформує про небезпечне скорочення відстані до йде попереду автомобіля або про те, що на шляху проходження з'явилося перешкоди. На деяких автомобілях може бути частиною системи «Круїз-контроль».

Індикатор легкого доступу в машину, обладнаний системою регулювання висоти положення кузова над дорогою.

Активований адаптивний круїз-контроль (Adaptive Cruise Control - ACC) або круїз-контроль (Cruise Control), система підтримує необхідну швидкість, для того, щоб зберегти безпечну дистанцію до йде попереду автомобіля. Якщо індикатор інформує про виникнення несправностей системи.

Лампа-індикатор включення обігріву заднього скла. Лампа горить коли включено запалювання, вказує на те що обігрівається заднє скло. Чи включається відповідною кнопкою.

Гальмівна система активована (Brake Hold). Розгальмовування відбудеться після того, як буде натиснута педаль газу.

Комфортний режим і спортивний режим роботи амортизаторів (Sport Suspension Setting / Comfort Suspension Setting).

На автомобілях обладнаних пневматичною підвіскою, даний індикатор вказує висоту положення кузова над дорогою. Вища положення в даному випадку (HEIGHT HIGH).

Такий значок сигналізує про несправності динамічної підвіски автомобіля. Якщо індикатор Пневмоамортизатор зі стрілками горить - значить що несправність визначена, але рухатися можна, правда тільки в одному положенні підвіски. Найчастіше проблема може критися в несправності компресора пневмоподвески через: перегріву, замикання на обмотці електродвигуна, електро-пневмоклапана, датчика висоти підвіски або осушувача пневмосістеми.А якщо такий значок підсвічується червоним, то несправність динамічної підвіски, серйозна. Таким авто керуйте обережно і відвідайте сервіс, щоб отримати кваліфіковану допомогу. Оскільки проблема може бути в наступному: витік гідравлічної рідини, вихід з ладу соленоїдів гидроблока системи активної стабілізації або несправності акселерометра.

Check Suspension - CK SUSP. Повідомляє про ймовірні несправності в ходовій частині, попереджає про необхідність її перевірки.

Несправна або відключена система попередження зіткнень (Collision Mitigation Brake System - CMBS), причиною може стати забруднення датчиків-радарів.

Активований режим руху з причепом (Tow Mode).

Система допомоги при паркуванні (Park Assist). Зелений колір - система активна. Жовтий - стався збій в роботі або забруднилися датчики системи.

Індикатор системи відстеження смуги руху (Lane Departure Warning Indicator - LDW, Lane Keeping Assist - LKA, або Lane Departure Prevention - LDP). Жовтий миготливий колір індикатора попереджає про те, що автомобіль зміщується зі своєї смуги вліво або вправо. Іноді супроводжується звуковим сигналом. Жовтий немиготливий вказує на несправність. Зелений система включена.

Поломка в системі «Start / Stop», яка здатна в цілях економії палива глушити мотор, при зупинці на червоний сигнал світлофора, і запускати двигун знову натисканні на педаль газу.

Активований режим економії палива.

Автомобіль переведений в режим економічного руху (ECO MODE).

Підказує водієві, коли краще переключитися на підвищену передачу, в цілях економії палива, присутній на автомобілях, на яких встановлена ​​механічна КПП.

Трансмісія перейшла в режим заднього приводу.

Трансмісія в режимі заднього приводу, але в разі необхідності, електронікою автоматично включається повний привід.

Індикатор двох жовтих шестерень можна побачити на приладовій дошці Камаза, коли вони горять, це свідчить що активований вищий діапазон демультиплікатора (знижуючий редуктор).

Режим повного приводу задіяний.

Активований режим повного приводу із знижуючим рядом в роздавальної коробці.

Центральний диференціал заблокований, автомобіль в режимі «жорсткого» повного приводу.

Задній міжколісний диференціал заблокований.

Повний привід деактивовано - перший індикатор. У повному приводі виявлена ​​несправність - другий.

При запущеному двигуні може інформувати про неполадки системи повного приводу (4 Wheel Drive - 4WD, All Wheel Drive - AWD), може повідомляти про розбіжності діаметра коліс задньої і передньої осі.

Несправність системи повного приводу (Super Handling - SH, All Wheel Drive - AWD). Ймовірно перегрівся диференціал.

Температура масла в задньому диференціалі перевищила допустиму (Rear Differential Temperature). Бажано зупинитися і почекати, коли диференціал охолоне.

При запущеному двигуні інформує про те, що виникла несправність в системі активного підрулення (4 Wheel Active Steer - 4WAS).

Несправність, пов'язана з системою активного підрулення задніх коліс (Rear Active Steer - RAS) або система деактивовано. Несправність в системі двигуна, підвіски або гальм можуть викликати відключення RAS.

Функція зрушення з місця з підвищеною передачі активована. Часто використовується на автомобілях з автоматичною КПП, при їзді по слизькому дорожньому покриттю.

Даний індикатор загоряється на кілька секунд, після того, як було включено запалювання, встановлений на автомобілях, які обладнані варіатором (Continuously Variable Transmission - CVT).

Поломка рульового управління, із змінним передавальним числом (Variable Gear Ratio Steering - VGRS).

Індикатори системи перемикання режимів руху «SPORT», «POWER», «COMFORT», «SNOW» (Electronic Throttle Control System - ETCS, Electronically Controlled Transmission - ECT, Elektronische Motorleistungsregelung, Electronic Throttle Control). Може змінювати налаштування підвіски, АКПП і двигуна.

Режим «POWER» (PWR) активований, на автоматичній КПП, при цьому режимі перемикання «нагору» відбуваються пізніше, що дозволяє максимально збільшити обороти двигуна до більш високих, відповідно, це дозволить Вам отримати велику вихідну потужність. Може змінювати налаштування подачі палива і підвіски.

Індикатори, якими обладнані електромобілі / гібриди

Несправність головною батареї або в контурі високої напруги.

Повідомляє про несправності системи електроприводу автомобіля. Сенс такої ж, що і у «Check Engine».

Індикатор, що інформує про низький рівень заряду високовольтної батареї.

Потрібно підзарядка батарей.

Інформує про значне зниження потужності.

Батареї в процесі зарядки.

Гібрид в режимі руху на електротязі. EV (electric vehicle) MODE.

Індикатор повідомляє про те, що автомобіль готовий до руху (Hybrid Ready).

Несправна система зовнішнього звукового попередження пішоходів про наближення автомобіля.

Індикатор повідомляє, що виявлена ​​критична (червоний колір) і не критична (жовтий колір) несправність. Зустрічається в електромобілях. Іноді має можливість знизити потужність, або зупинити двигун. Якщо індикатор світиться червоним, рух продовжувати категорично не рекомендується.

Індикатори, якими обладнані дизельні автомобілі

Активовані свічки розжарювання. Індикатор повинен гаснути після прогріву, відключення свічок.

Індикатори фільтра макрочасток (фільтр сажі) Diesel Particulate Filter (DPF).

Брак рідини (Diesel Exhaust Fluid - DEF) в системі вихлопу, дана рідина необхідна для каталітичної реакції очищення відпрацьованих газів.

Несправність в системі очищення вихлопних газів, причиною загоряння індикатора може стати занадто високий рівень емісії.

Індикатор повідомляє, що в паливі присутня вода (Water in Fuel), також може повідомляти про необхідність обслуговування системи очищення палива (Diesel Fuel Conditioning Module - DFCM).

Лампочка ЕDC на панелі приладів - сигналізує про несправність в системі електронного управління уприскування палива (Electronic Diesel Control). Автомобіль може глухнути і не заводиться, а може і працювати, але зі значно меншою потужністю, в залежності від того яка саме трапилася несправність по якій помилка EDC загорілася. Найчастіше така проблема виникає через забитого фільтра палива, несправного клапана на паливному насосі, несправність форсунки, завоздушіванію ТС і ряду інших проблем які можуть бути і не в паливній системі.

Індикатор несправності в електронних систем авто або наявність води в дизпаливі.

Індикатор необхідності заміни ременя ГРМ. Горить при включенні запалювання, інформуючи про справності, а при запуску двигуна гасне. Інформує коли наближається рубіж 100 000 км, і сигналізує що пора міняти ременя ГРМ. Якщо лампа горить при роботі мотора, а на спідометрі і близько немає 100 000 км, значить ваш спідометр скручений.

Індикатори зовнішніх світлових приладів

Індикатор активації зовнішнього освітлення.

Чи не працює одна або більше ламп зовнішнього освітлення, причиною може стати несправність в ланцюзі.

Дальнє світло включений.

Інформує про те, що система автоматичного перемикання між дальнім і ближнім світлом активована.

Несправність системи авторегулювання кута нахилу світла фар головного світла.

Система адаптивних фар (Adaptive Front-lighting System - AFS) відключена, якщо індикатор блимає, значить виявлена ​​несправність.

Активна система автовключення фар ближнього світла в денний час (Daytime Running Lamps - DRL).

Несправність одного або більше ламп стоп-сигналу / заднього ліхтаря.

Габаритні вогні включені.

Протитуманні фари включені.

Задні протитуманні фари включені.

Активований сигнал повороту або аварійна сигналізація.

додаткові індикатори

Нагадує про те, що ремінь безпеки не пристебнутий.

Не закрите багажник / капот / двері.

Відкрито капот автомобіля.

Несправність приводу складного даху кабріолета.

Паливо закінчується.

Показує що закінчується газ (для авто обладнаних з заводу системою ГБО).

Під кінець рідина в омивачі вітрового скла.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found