Раскоксовка двигуна і поршневих кілець (10 кращих засобів)

Раскоксовка поршня двигуна

Раскоксовка двигуна і поршневих кілець - процедура, спрямована на видалення нагару з деталей поршневої групи. А саме очищення від продуктів згоряння неякісного палива і масла з поршнів, кілець і клапанів. Раскоксовка, як своїми руками, так і на СТО проводиться із застосуванням спеціальних засобів - хімічних складів, розчинників і сольвентів. Видалити кокс можна 4-ма способами, три з яких здійснюються без розтину мотора, і є виключно профілактичним заходом. Позбутися від нагару можна не тільки спеціально призначеної рідиною, а й засобами, приготованими самостійно. Причому як ті, так і інші, будуть мати хорошу ефективність. Якість раскоксовкі залежить від порядку дій, точності виконання і доцільності в конкретній ситуації.

Будь-яка раскоксовка - хороша як профілактика! Як гігієна порожнини рота у людини. Її найкраще робити періодично, не доводячи стан двигуна до критичного, коли «реанімувати» зможе тільки перебирання. Дуже актуальна для німецьких моторів (VAG і BMW) схильних до витрати масла.

Щоб впоратися з таким завданням доведеться вивчити список популярних засобів, що дозволяють зробити раскоксовку, їх характеристики, властивості, відгуки реального застосування, а також інструкцію, по якій проводиться процедура.

Навіщо потрібна раскоксовка

Перший логічне запитання, який виникає у початківців автовласників, - навіщо взагалі робити раскоксовку двигуна? Другий - чим власне можна очистити ЦПГ і КШМ? Закоксовка кілець знижує їх рухливість, відкладення на поршні зменшують обсяг камери згоряння, а нагар на клапанах не дозволяє їм працювати належним чином, що і спричиняє за собою витрата масла, задираки на стінках циліндра, зменшення потужності двигуна, вигоряння клапанів, і як результат - капітальний ремонт. Тому головне завдання раскоксовкі - видалити нагар зверху на поршні, розворушити кільця і ​​почистити маслоотводящіе канали.

Результат до раскоксовкі Ефект після раскоксовкі поршня двигуна в камері згоряння

Така регулярна процедура дозволить усунути несправності, що виникли в результаті появи відкладень. Зокрема, пропаде детонація і вирівняється незначний розкид компресії по циліндрах. Але щоб позбутися від сизого, типового масляного диму, доведеться ще усунути і причину попадання паливно-мастильних матеріалу в камеру згоряння.

Справитися з продуктами відкладення допоможе одне з хімічних засобів, що відноситься до так званих "м'якої" або "жорсткої" групам раскокосвок. Варто зазначити, що кожна з них має як свої плюси, так і мінуси.

10 кращих засобів для раскоксовкі

Прийнявши до уваги виключно результати реального застосування і вартість, а не рекламну агітацію, складемо список 10 засобів з різних цінових категорій, варіантів застосування і методів боротьби з нагаром. Відзначимо, що всі вони підходять як для раскоксовкі бензинового, так і дизельного двигуна, оскільки принципової різниці немає. Може бути лише шар нагару, більше або менше.

Отже, яку ж раскоксовку краще вибрати з усіх представлених на ринку? Тестові випробування показали хороший результат і кількість позитивних відгуків дали можливість вибудувати популярні засоби в такому порядку:

засіб Ціна спосіб раскоксовкі метод варіант застосування Галузь застосування додаткові процедури
Mitsubishi SHUMMA 1500р. груба хімічний без розтину поршнева група потрібна заміна масла і фільтра, а в циліндри краплю олії
GZox 500р. м'яка хімічний без розтину поршнева група потрібна заміна масла і фільтра
Kangaroo ICC300 400р. м'яка хімічний без розтину верхня частина поршня і кільця потрібна заміна масла і фільтра
ХАДО Verylube 800р. груба хімічний без розтину> верхня частина поршня і кільця потрібна заміна масла і фільтра, а в циліндри краплю олії
Грінол REANIMATOR 900р. жорстка хімічний без розтину і / або конкретні деталі верхня частина поршня і кільця потрібна заміна масла і фільтра, а також очищення піддону
Лавр МЛ-202 400р. груба хімічний без розтину і / або конкретні деталі верхня частина поршня і кільця потрібна заміна масла і фільтра
Едіал 300р. динамічна хімічний без розтину поршнева група без заміни масла, але з заміною свічок
Ацетон і гас 160р. жорстка хімічний / механічний без розтину і з розкриттям поршень і кільця краще ефект якщо змішати 1: 1 + моторне масло. І витримати 12 год.
димексид 150р. жорстка хімічний без розтину верхня частина поршня і кільця працює тільки при 50-80 ℃
Засіб для чищення плит 300р. жорстка хімічний / механічний з розкриттям поршень і кільця тримати не більше 5 хвилин

* Сольвенту, які додаються як присадка в паливо для чищення форсунок, ми в список не включали (виняток становить Edial, адже це дійсно раскоксовка), оскільки їх вплив на нагар мінімальне, дія в основному спрямоване на чистку форсунок, а не деталі поршневої групи. Також є ще й 204-сурма-НМ, він заливається до палива, і в циліндри, але про нього дуже мало даних, щоб зробити об'єктивні висновки.

** Також хочемо окремо відзначити, що в рейтинг ми не включили ті раскоксовкі, які вливаються як присадка до маслу (BG-109, LIQUI MOLY Ol-Schlamm-Spulung або Ормекс), оскільки їх дія ефективна лише в комплексі, і відмивати ними засмаглі поршні безрезультатно.

Гідроперит з водою, який деякі експериментатори намагаються застосувати для видалення нагару з поршнів, застосовувати не рекомендується. Мало того, що з цим завданням він справиться не в повній мірі, так ще й мороки багато (потрібно підключати крапельницю на впускний колектор). Перекис водню можна використовувати як підручний засіб для чищення дросельної заслінки. Така ситуація і з професійними сольвенту, потрібні навички, інакше можна отримати гідроудар.

Чистка поршня від нагару

Так що як бачите, не всі розрекламовані засоби для раскоксовкі є універсальними і варті уваги. Лише перші три засоби, які заливаються в циліндри, допоможуть впоратися з закоксовавшіеся кільцями і поліпшать ситуацію з витратою масла. Інші ж не дадуть такого радісного ефекту, особливо коли ситуація запущена. А якщо говорити про господарських засобах , то їх і зовсім краще застосовувати виключно лише безпосередньо для чищення клапанів, поршнів або блоку двигуна при капремонті, але ніяк не для раскоксовкі двигуна, коли має місце витрата масла і зниження компресії. Тому що вони дуже агресивні і можуть роз'їдати фарбу, алюмінієві поршні або блок ДВС.

Щоб розібратися чому, і дізнатися про кожного засобі більш детально, ознайомтеся з характеристиками, особливостями застосування і відгуками автовласників, які зазнали одного разу ту чи іншу рідину, розраховану на видалення нагару відкладень масла.

Характеристики, особливості та відгуки - рейтинг кращих раскоксовок

раскоксовка Шуммі

Найкращий результат при замочуванні клапанів і поршнів. Там де нагар НЕ з'їв, він стане м'який і легко видаляється механічним шляхом.

Mitsubishi Shumma Engine Conditioner японське засіб для раскоксовкі двигуна №1 на думку більшості як професійних автомайстрів, так і бувалих водіїв. Раскоксовка Шуму від Мітсубісі є розчинником на нафтовій основі, на 20% з етилен глюколов і моно-етил ефіру, пахне нашатирем, є представником жорсткої раскоксовкі. Цей очищувач - активна піна, розроблявся для чищення GDI двигунів (з безпосереднім уприскуванням), але насправді видаляє нагар в будь-якому двигуні. Вводиться в циліндри через трубочку. Витримується 30 хв, але відповідно до рекомендації найбільш ефективна при витримці від 3-х до 5-ти годин. До маслос'емниє ковпачки не є агресивною.

Одного балона вистачає лише для раскоксовкі двигуна об'ємом 1,5 л. Раскоксовивающее засіб справляється з нагаром на порушених, кільцях, клапанах і камери згоряння. Може застосовуватися не тільки без розбирання двигуна, в ньому також можна замочувати деталі поршневої групи для видалення шламу. Ціна на Shumma більш ніж величезна, в середньому близько 1500 рублів за стандартний 220 мл. балон. У багатьох регіонах Росії буває досить важко купити. Але такий ажіотаж цілком виправданий. І якщо його застосування не дало результатів, то можна з упевненістю сказати, що вже зможе допомогти тільки ремонт. Номер за каталогом - MZ100139EX.

Відгуки
 • Був значний витрата масла, але після 2-х годинного перебування кошти в поршневий ситуація значно покращилася. До речі пишуть що не потрібно міняти масло, раджу все ж поміняти оскільки більше половини рідини в результаті раскоксовкі пішло в картер
 • Дізнався про раскоксовку Шуммі з відео, де проводилися тести на прикладі видалення нагару з клапана. Вирішив випробувати і на своїй машині, залягли кільця. А заодно і ЄДР вирішив почистити. Із завданням засіб впоралося на ура, напевно там було не так все й погано.
 • На своїй Міцубісі Лансер доводилося підливати раз в тиждень масла. За рекомендацією вирішив скористатися оригінальним очищувачем двигуна. Після чистки хвилин п'ять намагався запустити двигун. Було багато диму і шламу. В результаті машина поїхала трохи бадьоріше, а за 500 км по щупі пішло тільки 2 мм.
 • Була велика детонація, знаючі люди припустили що клапана в нагаре. Придбав Шуму, зняв впуск і попшікал на впускні клапани, ну і в циліндри. Через 30 хвилин при огляді побачив що вони дійсно стали чистими. Після процедури движок перестало трясти, пішло плавання оборотів. Хочу попередити що пару крапель потрапило на фару і кузов тепер залишилися сліди, думаю тільки полірування впорається.
читати все 1
 • плюси:
 • Швидка і якісна раскоксовка як кілець так і клапанів;
 • Можна чистити нагар на поршнях, дросельних заслінки і EGR;
 • Використовується як без розтину мотора, так можна замочувати і розібрані деталі.
 • мінуси:
 • Дуже дороге;
 • Фарбу в піддоні хоча і не їсть, але при попаданні на пластикову фару або кузов залишає мутний слід.
раскоксовка Gzox

Ефект від чистки майже аналогічний усіма полюбилася Шумі, тільки в 3 рази дешевше. Так що можна назвати що це краще народний засіб для раскоксовкі моторів.

GZox Injection & carb cleaner хімічний засіб розроблений японською фірмою Soft99. Вже з назви зрозуміло що призначене для чищення форсунок і карбюраторів, але добре себе зарекомендувало і при раскоксовку двигуна. В інструкції немає даних як видаляти нагар на поршнях, але нехай це не лякає застосовуйте як і інші рідини для очищення заливаються в камеру згоряння.

До складу входить нафтової розчинник і етил гліколь. Створює маслянисту плівку на поверхні, тому незважаючи на те, що схожий на кошти з розділу жорстких раскоксовок, дія набагато м'якше. Рекомендується застосовувати в якості профілактики кожні 10 тис км.

Балона 300 мл вистачає для більшості автомобілів з двигуном 1,5 - 1,8 літра, а також досить для V-образного 6-ти циліндрового двигуна. За результатами тестів показало що Гзокс чудово чистить від нагару поршень і здатний розворушити колечка. Але ось відкрити Зацементовані коксом отвори поршнів все ж не зміг. Склад хоча і майже аналогічний лідируючого, але все ж трохи програє в результативності. У продажу доступніший ніж Шуммі. Середня вартість в межах 500-700 рублів. Номер за каталогом Гзокса - 1110103110.

Відгуки
 • Вдалося домогтися результату по зниженню витрати масла з 1 літра на тисячу до розумних 100-200 мл. Але так як раскоксовка Гзоксом є не пряме призначення кошти, головне дотримуватися послідовність: подавати в кожен циліндр по 5 сек .; перші годину ворушити вал кожні 15 залити; через 1 годину додайте ще залишки; витримати склад 4-5 годин.
 • У вільному доступі важко вдалося знайти, але зусилля того варті. Поршня практично ідеально очистив. Витрата масла скоротився в 4 рази. Через 15 тис. Км хочу повторити ще.
 • Є досвід використання раскоксовкі Гзокс на декількох видах моторів (ВАГ в тому числі) = результат позитивний у всіх випадках використання (вирівнювання компресії, зменшення масложор, поліпшення параметрів тяги і витрати).
 • Чудово видаляє вуглецеві відкладення, смоли та інші забруднення. Але врахуйте що в ГЗоксе - нашатир, який «жере» Алюміній. Чавун / сталь - роз'їдати.
читати все 2
 • плюси:
 • Застосовується для чищення карбюратора, дросельної заслінки, інжекторів і раскоксовивает кільця;
 • М'яке вплив на поршневу;
 • Досить для раскоксовкі шестицилиндрового двигуна.
 • мінуси:
 • Чи не раскоксовивает масляні канали;
 • З причини оборотів популярності і рівня ефекту ціна в деяких магазинах іноді захмарна.
раскоксовка ICC300

Краще доступний засіб. Аналог Гзоксу, коштує дешевше, але і в результативності незначно програє.

Kangaroo ICC300 очищувач EFI і карбюратора зроблений в Кореї. Як і попередній зразок GZox не є засобом саме для раскоксовкі, але тим не менш чудово справляється з таким завданням. А ось відкрити масляні канали даної рідиною не вийде. Відмінний варіант щоб усунути закоксовку після тривалої стоянки авто коли залягають кільця.

Є думки що у Кангару схожий склад з топовими засобами оскільки теж пахне нашатирем, але це не так. ICC300 cleaner на водній основі і має хорошу емульгування (розчинність з маслом), в його складі: оксид лаурілдемітіламіна, 2-бутоксіетанол, 3-метил-3-метоксібутанол. Заливається виключно на прогрітому до 70 ℃, для результату потрібно близько 12 годин.

Слабо випаровується і добре розм'якшує шлам. В результаті проникнення в масло і недовгою роботі двигуна після раскоксовкі сприятливо впливає на промивку масляної системи. За боротьбі з відкладеннями скам'янілого лаку на порушених трохи гірше Гзокса але і ціна нижча, в середньому його можна купити за 400 рублів. Артикул для замовлення 300 мл. балона - 355043.

Відгуки
 • Купив Кенгуру ICC 300 і вирішив відразу ж його перевірити в дії. Влаштував маленьке випробування - бризнув на нагар на маслозаливной горловині. Утворилася піна і все потекло. Зараз блищить як нова, дуже здивований що дія таке швидке.
 • Бризкав kangaroo icc300 прямо в знятий впуск. З метою відмити форсунки і клапана. Дав рідині покіснуть хвилин 10, з потім починаю потихеньку крутити КВ щоб кенгуру проникла в камеру згоряння і виждав ще 20 хв. Слідами на тканини побачив що коксу вимилось багато, але якихось змін в роботі двигуна не побачив.
 • З'явилася невелика детонація, після того як запшікал очищувачем Kangaroo все стабілізувалося.
 • За 200 км пробігу після раскоксовкі засобом Kangaroo ICC300 двигун став помітно тихіше працювати, трохи жвавіше на розгін і якось легше йде. А ось з витратою масла ситуація після 2000 км погіршилася.
читати все 3
 • плюси:
 • Дешевше ніж інші хороші раскоксовивающіе кошти;
 • Одним балоном можна почистити дросельну заслінку і нагар на поршнях;
 • Добре очищає масляну систему тією кількістю що просочується під кільця.
 • мінуси:
 • слабкий ефект при кімнатній температурі.
Раскоксовка Хадо верілюб

Раскоксовка VeryLube (ХАДО) Антикокс відноситься до хімічного способу видалення нагоревшіх відкладень масла. Цей аерозоль покликаний швидко очищати циліндри, поршні і камери згоряння від усіх видів забруднень (нагару, коксу, лаків, смол), а також повертати рухливість кільцям бензинових і дизельних двигунів. Але насправді ледь справляється з очищенням поршнів, не кажучи вже про масляних каналах. Хадовскій Антикокс значно гірше ніж попередні, але якщо застосовувати на не сильно закоксовавшіеся моторі, то цілком гідний уваги. Принаймні в 7 з 10 випадків коли є невелике розходження показників компресії по циліндрах допомагає. Перший запуск після раскоксовкі буде дуже важким.

Цікавою особливістю кошти VERYLUBE Антикокс є те, що воно може використовуватися для промивання маслосистеми двигуна. Тому виробник переконує що після застосування не вимагає заміни моторного масла. Наслідки після такої процедури не вивчені. Так що з огляду на розрідження масла, його все ж краще поміняти як і в інших випадках застосування жорсткого методу.

У складі Миючий-диспергуючі компоненти, вуглеводні аліфатичного ряду. Хоча і безпечний для гумових виробів, виробник все ж рекомендує уникати потрапляння на лакофарбове покриття.

Одного балончика об'ємом 250 мл. вистачає для чищення 4-х циліндрового двигуна артикул такого засобу - XВ30033, середня ціна по Москві складе 300 р. Як показали реальні тести ця новинка погано себе проявляє. Але в продажі також є і інші упаковки, з кращим дією, які, до речі, позиціонується не як раскоксовкі двигуна, а поршневих кілець. Рідина Антикокс 320 мл. в розрахунку на 20 циліндрів, але насправді максимум на 8-10. Номер за каталогом - XB40011 за 600 руб. і блістер 10 мл. (Дозування на один циліндр) - XB40151 вартістю в 130 рублів.

Відгуки
 • Мотор дуже багато "їв" масла що говорить про явний залягання кілець. АЛЕ застосування раскоксователя Вері Люб від Xado позитивного ефекту не дав.
 • Зробив раскоксовку поршневих кілець спреєм Verylube Антикокс за інструкцією. В результаті, при першому запуску диму було на весь двір, з незрозумілими пластівцями з вихлопної при великих оборотах. Двигун став працювати стабільніше (пропали невеликі провали і захлинання).
 • Робив раскоксовку для профілактики. Двигун 3.5L V6, витрата масла був 300-500гр на 5000км. Про пінних засобах як Шуму або Гзокс знав, але коштують вони дорожче і купити не так просто, тому скористався VeryLube Антикокс, засіб хоч і не найефективніший, але робоче і дешеве. Процедуру раскоксовкі потрібно повторювати кілька разів. Я робив 2 рази, засіб заливав на 30 хвилин, вистачило 1 балона. Результатом задоволений, компресія майже вирівнялася.
читати все 4
 • плюси:
 • Є вибір за необхідним обсягом;
 • Використовується для чищення поршнів при розтині мотора;
 • Можна відразу промити і масляну систему двигуна.
 • мінуси:
 • Слабоеффектівное при сильній закоксованность;
 • Процедуру потрібно повторити кілька разів поспіль.

Раскоксовка Greenol Reanimator

Раскоксовка Greenol Reanimator professional швидко але не безпечно видаляє нагар, відмиває поршень, відновлює рухливість кілець і здатне розм'якшити відкладення в маслоотводящіх каналах. Це російський продукт для видалення нагару і лакових відкладень не відповідає міжнародним нормам екологічної безпеки.

Раскоксовка Грінол діюча але агресивна. У складі хімії потужні розчинники, а саме: селективні органічні, очищені нафтові дистиляти, функціональні добавки. Власником автомобілів з фарбованим всередині піддоном варто утриматися від його застосування. Також згубно впливає на маслос'емниє ковпачки (гумки просто розбухають в 2 рази, але щастя за ніч можуть відновитися).

Грінола буде досить щоб промити більшість двигунів, в тому числі і V6 оскільки обсяг його флакона становить 450 мл, що набагато більше ніж у більшості раскоксовок на ринку. Із середньою закоксованность справляється на 5 з мінусом. Щоб досягти максимального ефекту, мало того що потрібно раскоксовивать на прогрітому моторі, так ще й заливати відразу по 50-80 мл (або скільки увійде), а в процесі випаровування і просочування доливати.

Відгуки
 • До промивання троил двигун і закидало одну свічку маслом. Витратив на процедуру години півтори. Тепер рівно працює.
 • Тиждень стояв запах горілого в салоні від хімії. Мабуть горіла, але це дрібниця.
 • Машина перестала диміти. Набагато менше перестала їсти мало. Компресія піднялася і вирівнялася, працює рівніше поки мінусів не виявив. Думаю ще раз раскоксовать.
 • Після пробігу першої статті 1 тис. Км застосування раскоксовкі Грінол рівень масла і раніше на максимумі. А до цього витрата був по 300 грам.
 • Дуже потужна був гіркий досвід відшарування фарби і засмічення її сіточки маслоприемника :( Потрібно акуратно поводитися!
читати все 5
 • плюси:
 • Великий обсяг вистачить для раскоксовкі 3,5 літрового двигуна;
 • Хороший при використанні окремих деталей (клапанів, циліндрів).
 • мінуси:
 • Роз'їдає фарбу;
 • Агресивний до гумових деталей.
Раскоксовка ЛАВР МЛ-202

Раскоксовка ЛАВР МЛ-202 найбільш розкручена вітчизняна рідина для видалення нагару з поршнів, його канавок і кілець не розбираючи двигуна. Але як показують реальні результати, його дія на рівні ацетону з гасом, - дуже посередньо. Хоча створює куди більш агресивне середовище.

Продукт Lavr МL202 Anti Coks Fast відноситься до жорсткого способу раскоксовкі. Являє собою комплекс поверхнево-активних речовин і спрямованих розчинників різної хімічної природи. Створено впливати на смолисто-коксові і нагаровие відкладення. В ході неодноразових випробувань практика показала, що після Лавра нагар все ж залишається. І повністю очистити поршень можна хіба що механічним шляхом. Так що всіма заявленими виробником властивостями на жаль не володіє.

Раскоксовка Лаври в обов'язковому порядку вимагає заміни масла, тому рекомендують застосовувати її перед плановим ТО. Додається інструкція, Lavr передбачає заливати в циліндри по 45 мл. і буквально на 30-60 хвилин, але такий короткий проміжок витримується виключно для експрес очищення при регулярному застосуванні. А ось коли випадок запущений, з'явилися вагомі симптоми закоксованность поршнів і кілець, то потрібно як мінімум 12 год. Максимальний термін перебування рідини в циліндрі не більше 24 годин. Без розбору добре відмиває нагар в камері і на робочих поверхнях поршнів. Хоча це не головне завдання застосування. Найголовніше раскоксовать маслос'емниє кільця. Кількість рідини розраховано для раскоксовкі мотора з об'ємом трохи вище 2.0 літрів. Артикул для замовлення 185 мл - LN2502.

Відгуки
 • Після рад про ефективності раскоксовкі Лавр МЛ-202 на форумі вирішив і собі випробувати на Шкоді з мотором TSI. Масложер був мало не літр на тисячу. Двигун став працювати тихіше, а от зниження витрати масла було короткочасним.
 • Машина пробігла 150 тис. Зловили в циліндри і залишав всю цю рідину на 10 годин, в результаті ефекту майже не було. Відкочений шприцом залишки покорічневелі незначно, на покладеної, при прокручуванні ганчірці, теж мало шламу було. Авто дуже не хотіло заводиться і компресія з 15 тільки до 14 впала (при положеннях 12 кгс / см2). Ендоскопом звичайно не дивився ситуацію зсередини, але при просвічуванні ліхтариком побачив що поршні особливо не відмилися.
 • Раскоксовивал лавром перед капіталки, впринципі розтин показав, що засіб діє.
 • Спробував ЛАВР на Хонді. Застосовував по інструкції, откісать залишив на ніч. Після раскоксовкі перші спроби пуску двигуна були безуспішні. Після запуску повалив білий дим з вихлопної труби. Плюс характерна сморід. Після заміни масла, поганяв 20 хвилин зі швидкістю 120. Як результат тяга покращилася, запуск мотора став легше.
читати все 6
 • плюси:
 • Не потрібно шукати інструкцію із застосування, вона йде в комплекті разом зі шприцом і трубочкою.
 • мінуси:
 • Виключно профілактика, тому не ефективно при заляганні кілець і витраті масла.

раскоксовка Едіал

Раскоксовка ЕДІАЛ є присадкою до палива через що відноситься до "м'якому" способу очищення. Тому заміну масла можна не робити, але ось свічки все ж рекомендується поміняти. Засіб призначений для видалення нагару з деталей камери згоряння.

У складі раскоксовивающего кошти Edial не містяться луги, кислоти або розчинників. На відміну від рідин заливаються в прямо в циліндри здатне не тільки прибрати кокс з поршнів і кілець, а й очистити від відкладень клапана їх сідла, а також свічки. Препарат містить активні реагенти і поверхнево-активні речовини (пави), що володіють величезною проникаючою здатністю. Але на жаль це все одно йому не допомагає очищати від лакових відкладень кільця і ​​масляні канали.

Один флакон 50 мл в розрахунку 40-60 літрів палива. Причому це може бути як бензин так і дизель. Раскоксовка Edial однаково ефективна для двох цих видів двигунів. За заявленим виробником характеристикам створює активний захист у вигляді тонкої плівки на поверхні деталей поршневої групи, яка перешкоджає появі нагару. Активізація миючих присадок відбувається в русі понад 60 км / год. Купити можна у одного з офіційних представників продуктів ЕДІАЛ.

Відгуки
 • Вирішив повірити ЕДІАЛ. Залив в бак підлогу флакона на 20 л і поїхав. "Чудеса" стали відбуватися через 100-150 км по місту. Машина стала динамічніше.
 • Залив і поїхав за місто. За загальним спостереженнями диму стало мало, а раніше димів як паровоз. Витрата палива теж впав. Пробіг 140 тис км.
 • Багато реклами та шуму про це "ідеальному" засобі для раскоксовкі. Це звичайна присадка, яких багато і від інших фірм: STP, LIQWI MOLLY і т.д. У реальності може лише видалити нагар на клапанах і то якщо регулярно застосовувати, а коли там уже шар, то пізно ...
читати всі 7
 • плюси:
 • Немає необхідності замінювати масла після застосування;
 • Очищення відбувається в русі;
 • Не потрібно дотримуватися спеціальної інструкції.
 • мінуси:
 • Виключно профілактика не дозволяє розворушити кільця якщо залягли;
 • Потрібно як мінімум пів бака палива щоб пропорційно влити засіб і викачати його.

Раскоксовка ацетоном з гасом

Раскоксовка ацетоном з гасом це старий "дідівський" робочий метод який досить добре працював на ВАЗівських моторах при радянському якості палива і масла. Але прогрес не стоїть на місці. Суміш гасу і ацетону часто вдосконалять маслом або іншими хімічними речовинами. Як і раскоксовка лавр має «жорсткої» характер очищення від коксу і лакових утворень. Для приготування рідини, слід виходити з того, що її буде потрібно близько 150 мл на один циліндр. У камеру згоряння також як і інші засоби такої групи заливати в гарячий мотор причому невелику кількість масла поліпшить ефект, воно не дозволить швидко випаруються. Дозволяє зменшити витрату масла, поліпшити динаміку позбудеться від детонації викликану неповним згорянням паливної суміші.

Масло міняти обов'язково, так як Гас і ацетон агресивні до маслу, тому після процедури в обов'язковому порядку міняти мастило. При першому запуску і прогазовках, на період поки будуть спалюватися залишки суміші і нагару, краще поставити старі свічки, щоб не зіпсувати новіші.

Раскоксовой гас + ацетон "лікують" залягання поршневих кілець внаслідок нагару або після довгого простою обездвиженного автомобіля. А також в такої рідини ставлять откісать деталі поршневої групи при чищенні відкладень коли мотор розбирають для капітального ремонту. Так як потрібно багато миючого засобу, а ціна раскоксовкі не маленька. Тому приготувати рідину з раскоксовивающімі властивостями один з кращих варіантів заощадити бюджет.

Щоб зробити раскоксовку з ацетону і гасу потрібно по 250 мл. кожного розчинника, а потім додати моторне масло. Пропорція змішування 50:50:25. В сумі така суміш обійдеться в 160 рублів.

Відгуки
 • Купив авто з великою витратою масла, хотів капиталить починати, але вирішив спочатку зробити дідівську раскоксовку: ацетон і гас 50/50. Грам по 50 влив в кожен циліндр (під свічки) на 2-3 хвилини, потім ще 50 грам і покрутив двигун за шків (можна колесо) на 5-й передачі, потім ще залив на ніч. Завів, відкрив воздушнік, там не те що кіптяви як була раніше з вилітають великими краплями масла, навіть пара з сапуна немає. Якщо хто захоче спробувати цей спосіб, то нагадаю що потрібно масло міняти, так як гас з ацетоном в нього підуть частково і воно може незабаром згорнутися!
 • Після раскоксовкі ацетоном з гасом перші 5 км мотор іноді чхав і сіпається, але виїхавши на трасу, знайшов «другу молодість». Почав працювати рівно, на педаль акселератора відгукується бадьоренько і помітно додав мощності.Хочу помітити що варто обов'язково додавати масло до цієї суміші. Воно дозволяє краще утримувати це "мікс" від протікання в картер, і зменшує випаровування ацетону.
 • На Ауді А4 2.0 ALT 225 тис.км пробігу був жахливий масложор - 2 літри на 1 тис. Км. Після такої чистки проїхав вже 350 км і масла ні грама не пішло, все по рівню. Машинка не димить, і запах гару пропав. Поки задоволений.
 • Робив старим дідівським способом - гас з ацетоном і масло в рівних пропорціях. Як результат компресія на порядок краще стала, а так же витрата масла відразу зменшився.
 • З пробігом більше 300 000 км. Результат перевершив очікування - витрата масла впав до 100 гр на 1000 км. Ліл 50% масла, 25% гасу, 25% ацетону.
читати все 8
 • плюси:
 • Бюджетна підручна суміш, яка є в кожному гаражі;
 • Можна застосовувати для механічного чищення не піклуючись про витрату.
 • мінуси:
 • Обмежені властивості.
раскоксовка димексиду

Раскоксовка димексидом повинно здійснюватися з особливою обережністю, так як це ядучий синтетичний лікарський препарат. Диметилсульфоксид (Dimexidum) SO (СН 3) 2 - є серосодержащим органічною сполукою. Дуже гігроскопічна рідина зі слабким специфічним запахом. Перетворюється в лід, коли температура на вулиці опустилася під 10 градусів тепла.

Працює це препарат тільки коли він теплий або гарячий. Тому якщо їм очищають при відмочуванням окремих деталей ємність ставлять в теплому місці, якщо ж заливають цю кислоту в циліндри, то виключно в гарячий двигун, а коли він охолоне відкачують. Але раскоксовивать димексидом не всі двигуни. Цей препарат здатний роз'їдати фарбу, в пофарбованому зсередини, піддоні картера, а ось до алюмінію інертний. Після процедури в обов'язковому порядку потрібно не тільки міняти масло але і промити двигун промивної мастилом.

З ризиком можна заливати диметилсульфоксид і безпосередньо в масло як присадку BG. Виключно на гарячу і масло не нижче в'язкості 5w40 в пропорції 5-10% від загального обсягу масляної системи. А потім дати попрацювати двигуну півгодини на холостих обертах або не більше 2000 об / хв. З моторним маслом не змішується на відміну від етанолу, ацетону або касторової олії. Так що є небезпека розрідження і масляного голодування.

Через те що раскоксовка димексидом досить небезпечна, як для двигуна і викликає роздратування людської шкіри, то намагаються працювати в гумових рукавичках, використовуючи його для замочування вже знятого поршня. Для боротьби з нагаром і відкладеннями потрібно близько 5-ти 100 мл. пляшечок диметилсульфоксида. Купити можна в будь-якій аптеці, вартість однієї становить близько 50 рублів.

Відгуки
 • Спостерігалося невелике масложер. Зловили камери повністю мало не по вінця. Після півгодинної раскоксовкі на гарячому двигуні (сумішшю димексида, нефрасу і ацетону) все пройшло гладко. Движок масло їсти перестав.
 • Заливати димексидом демонтування поршень при кімнатній температурі - безрезультатно. А ось якщо залити і поставити біля обігрівача, закутавши щоб не випарувався - буде ефективніше, але не настільки щоб відмовлятися від спецхімії, адже для досягнення бажаного прийдеться демонтувати поршні, хоча багато заливають його і прямо в циліндри. Але я не став, тому що він дуже агресивний!
 • Про димексид і його здатність розчиняти кокс дізнався випадково на якомусь сайті. Вирішив перевірити, що за звір, тому що в миючих здібностях всіляких промивок відразу розчарувався, але коли підігрів, то весь кокс роз'їло.
 • Димексид з вихлопу буде смердіти довго, у мене вже більше 500 км після раскоксовкі запах дохлих кішок, але робочий, движок масло їсти перестав.
читати все 9
 • плюси:
 • Ціна питання 70 руб за 100 мл;
 • Роз'їдає абсолютно весь кокс на порушених;
 • Можна використовувати і для промивання масляної системи.
 • мінуси:
 • Починає кристалізуватися (замерзати) при плюсовій температурі;
 • Після застосування безпосередньо в камері згоряння вихлопні гази будуть довго мати жахливий запах;
 • Препарат агресивний до фарби.

Раскоксовка Засобом для чищення плит

Раскоксовка засобом для чищення плит , як відкрили для себе багато автовласників, теж дуже добре справляється не тільки з побутовим нагаром, а й з відкладеннями на деталях поршневої групи і ГБЦ. Але при його застосуванні дуже багато нюансів.

Першим - це буде не стільки раскоксовка, стільки саме очищення, бо його не заливають в циліндри, а обробляють безпосередньо самі поршні або інші поверхні двигуна мають сильний нагар. Другий - всі засоби для очищення плит і духовок в складі містять луг (їдкий натр або гідроксид натрію), яка може пошкодити захисну оксидну плівку. У цьому випадку алюміній стане вразливим до окислення при взаємодії з водою. На порушених такий вплив відображається тим, що вони темніють. Тому витримувати такий склад довше 5-ти хвилин категорично не рекомендується! Третій - агресивний не тільки до алюмінію і коксу на поршні, а й шкірі людини, тому обов'язково потрібно обробляти в гумових рукавичках.

Тестові випробування раскоксовок показали що найбільш ефективними і кращими засобами для такої процедури є: американський Amway Oven Cleaner і ізраїльський Шуманом. У складі цих коштів є: пави, розчинники, гідроксид натрію.

Витрата на видалення нагару з кожного поршня дуже маленький, і часто засіб розтирають жорсткою щіткою. На жаль проникнути в канавки дуже важко тому під кільцями все ж може залишатися невелике ко-во коксу. Такі кошти є на кухні кожної господині, так що ціна раскоксовкі засобом для чищення плит буде копійчаною. Ну а якщо немає, то можна купити в будь-якому господарському магазині. Засіб для чищення плит Bagi Шуманом 270 мл, код замовлення - BG-K-395170-0, в середньому буде коштувати 280 руб, а гель для духових шаф Amway Oven Cleaner 500 мл. арт. 0014, буде по дорожче - 500 рублів.

Відгуки
 • Змивав нагар на поршнях (знятих з двигла) засобом для миття плит «Шуманом». Результат вражаючий ... відмило все до блиску. правда потрібно бути акуратним розчин більше 10 секунд не бажано залишати на алюмінії, і на руки не повинен потрапити - дуже сильну суміш. Ніякими щітками не користувався ... Просто бризкав засіб, 5-6 секунд давав вбиратися і потім ганчірочкою протирав. на кожен поршень йшло хвилин по 15-20 часу.
 • Раскоксовивал кільця спочатку "Титаном" ефекту нуль, а потім взяв на кухні очищувач плит, духовок і СВЧ "Flat" - і офігів. Рідина відразу ж потемніла. У ній стали плавати дрібні шматочки нагару. Взяв зубочистку і поговорив трохи колечко. Майже всі що на ньому було відвалилося. Витягнув, стер залишки Flat-a і нагару ганчіркою - кільце чисте і блискуче. На все пішло близько 3-х хвилин.
 • Чистив поршня цією штукою для плит ... "Сана" називається, Нагар весь пішов, але поршня швидко потемніли і як би трохи шорсткі стали.
 • Народ зіткнувся з проблемою нагару на поршневий, в загальному дуже добре допомагає засіб очищення нагару з решіток барбекю коштує приблизно 100 р. на 4 поршня вистачає цілком.
 • Знайшов якусь хрень від нагару газ.пліт ... налив на поршень і залив гарячою водою ... Пішов до кімнати одягатися, збиратися на роботу ... повернувся пішов наливати чай і що то задивився на банці з поршнем ... Рідина всередині стала УЖАСНО ЧОРНА ... Витягнув поршень і Про БОЖЕ Він ЧИСТИЙ ... Я був просто в шоці. Ось тільки погано відійшло в деяких місцях: в канавках поршневих кілець і олійних канавках ...
читати всі 10
 • плюси:
 • Варто дешевше будь-якого засобу для раскоксовкі;
 • Можна застосовувати не тільки для очищення поршнів а й головки блоку.
 • мінуси:
 • Виключно на розібраному двигуні;
 • Всі засоби для чищення плит, духовок і барбекю агресивні до алюмінію;
 • Погано отчищает в канавках поршневих кілець і масляних канавках.

Всі ті кошти для раскоксовкі, будь то бензинового або дизельного двигуна, про які виробник заявляє, що вони не впливають на масло і після їх застосування не потрібно його змінювати, є виключно маркетинговим слоганом.

Після такої процедури рекомендується завжди міняти і масло і свічки, навіть більш того, краще промити двигун соляркою, а потім промивання маслом.

Варто відзначити, що у всіх тих засобів, які розраховані для заливки безпосередньо в камеру згоряння, принцип раскоксовкі один і той же. І відрізнятися може виключно лише витримкою всередині. Деякі виробники раскоксовок рекомендують тримати засіб не більше 2-3 годин, оскільки воно працює виключно на гарячу. А ще періодично робити невеликий рух коленвала (± 15 °), це буде сприяти кращому проникненню рідини під кільця поршня і їх отляганію. В іншому ж, все склади заливаються в прогрітий, але не сильно гарячий мотор, і після якогось часу відкачуються залишки, продуваються циліндри або прокручується КВ (п'ятисекундними запусками стартера).

Для кращого ефекту професіонали рекомендують раскоксовивать двигун автомобіля в два етапи: спочатку використовувати промивання масляної системи BG 109 (дати попрацювати 20 хвилин на робочих оборотах і 40 на холостому ходу) - вона добре приводить в рух кільця і ​​чистить масляні канали, а потім безпосередньо сам засіб для видалення. Використовувати раскоксовивающую рідина тільки для масляної системи або паливної без застосування, тієї, яка вливається в камеру згоряння, не має сенсу. У тих випадках де спостерігався великий витрата масла, крім двох цих етапів варто зробити ще й третій - усунути причину «масложор» (найчастіше замінити ковпачки).

У підведенні підсумку ...

Проводити раскоксовку потрібно кожні 20 тис.км. Основним показником є ​​розкид компресії по циліндрах. Те-є щоб залягли кільця не стали приводом грандіозного ремонту, потрібно робити профілактику і стежити за внутрішньою порожниною двигуна, так само як ви стежите за здоров'ям своїх зубів. Оскільки якщо залити хімію в циліндри, коли там зовсім вже все погано, то ви можете лише нашкодити. Існує ймовірність, що після раскоксовкі машина зовсім не заведеться. Таке часто трапляється коли залягли сильно зношені і з великою кількістю нагару кільця.

Автор: Іван Матієшин


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found