Чому на холостих обертах пічка дує холодним повітрям. 5 причин

Холодна грубка на холостих

Холодна грубка на холостих обертах може бути з таких причин - низький рівень охолоджувальної рідини в розширювальному бачку, освіту повітряної пробки в системі охолодження двигуна і / або грубки, несправний водяний насос, забитий радіатор і деякі інші. У більшості випадків автовласник може самостійно позбавитися від проблеми, коли на холостих пічка дує холодним. Для цього знадобиться перевірити систему охолодження, а точніше роботу деяких її елементів.

зміст:

 • Можливі причини проблеми обігріву
 • Як усунути несправність

Чому на холостих пічка дує холодним

Суть причини, чому холодна грубка на холостому ходу в більшості випадків зводиться до проблем з системою охолодження двигуна. Так, виділяють П'ЯТЬ основних причин такої ситуації і ще кілька менш поширених:

 • Недостатній рівень охолоджувальної рідини в системі . Це найпоширеніший і найпростіший для усунення варіант. У такій ситуації навіть значно нагріта охолоджуюча рідина не в змозі досить прогрівати піч салону.

  Зверніть увагу, що низький рівень антифризу в системі охолодження двигуна не тільки є причиною того, що пічка дує холодним повітрям на неодружених, але і шкодить самому мотору, так як відбувається перегрів, що веде до зниження його загального ресурсу. Дана проблема є показником виходу з ладу окремих його частин, або зміна їх геометрії.

 • Освіта повітряних пробок . Повітря в системі охолодження може з'явитися через розгерметизацію окремих патрубків або місць їх приєднання, неправильної заміни охолоджуючої рідини, несправності повітряного клапана, проблем в роботі помпи або при пробої прокладки головки блоку циліндрів (ГБЦ). Повітряні пробки ускладнюють циркуляцію антифризу в системі, в результаті пічка гріє тільки при русі, а на холостих дме холодне повітря з дефлекторів.
 • Несправна водяна помпа . Цей агрегат відповідає за циркуляцію рідини по системі і коли крильчатка не в змозі створювати достатній потік, то пічка дує холодним повітрям на холостих обертах, а при русі автомобіля може бути трохи тепліше.
 • Забруднене радіатор грубки . Радіатора опалювача властиво з часом засмічуватися. Як результат через його стільники починає погано проходити розігріта рідина. А це, в свую чергу, і приведе до того, що вентилятор печі жене ледь теплий, а то і зовсім холодне повітря.
 • Перекрита подача охолоджувальної рідини . Якщо на грубці є кран подачі рідини в радіатор опалення, то може бути так, що автовласник просто забув відкрити його, перекривши ще в літню пору, або його заклинило в напіввідкритому або повністю закритому стані. Особливо це актуально для вітчизняних автомобілів, особливо досить старих (наприклад, ВАЗ "класика", Москвичі та інші машини ще радянської розробки). Зазвичай крани просто іржавіють, особливо в разі, коли замість фабричного антифризу автовласник використовує в якості охолоджуючої рідини звичайну воду, особливо "жорстку", тобто, в складі якої є значна кількість солей різних металів.
 • Вихід з ладу термостата . Коли клинить шток термостата у відкритому стані то це, як раз, і буде причина, чому на холостих пічка дує холодним. Якщо в холодному двигуні охолоджуюча рідина буде спочатку циркулювати по великому колу, то вона зможе прогрітися лише через тривалий час руху автомобіля або на прогрів потрібно буде витратити багато часу при роботі двигуна на холостих обертах.
 • Проблеми з роботою системи клімат контролю . У сучасних автомобілів, обладнаних зазначеної системою, іноді зустрічаються збої в роботі програмного забезпечення, що призводить до ситуації, що на холостих грубка не гріє. Проблеми можуть бути пов'язані як з неправильно вибрано параметр тієї чи іншої системи, або в програмному або апаратному збої клімат контролю.

Методи усунення поломки

Методи усунення проблеми, чому грубка на холостих обертах дме холодним повітрям будуть залежати від самих причин, які по порядку були перевірені ще раз. Так, в першу чергу необхідно перевірити рівень охолоджувальної рідини в розширювальному бачку. Зверніть увагу, що робити це потрібно на холодному двигуні (!!!) , щоб і охолоджуюча рідина також була відносно холодної і автовласник не отримав опік.

Якщо він нижчий середини, то долийте охолоджуючу рідину. При цьому необхідно обов'язково враховувати сумісність антифризів. Бажано заливати тієї ж марки і класу, який є в системі охолодження. Якщо ж антифриз не змінювався давно і / або знаходиться в поганому стані, то краще замінити його на новий.

У разі утворення в системі охолодження повітряних пробок від них необхідно позбутися. Існує три основні методи по видаленню повітря з магістралі охолодження. Всі вони зводяться до того, щоб дати попрацювати мотору з розгерметизованою системою з тим, щоб повітря в процесі циркуляції антифризу самостійно вийшов з системи. Виконати процедуру з видалення повітря з системи охолодження можна самостійно в гаражі і навіть в польових умовах.

Коли перевірка показала несправність помпи, то відповідно доведеться її міняти. Але щоб виявити проблему доведеться демонтувати водяний насос. Найчастіше причина поломки криється в зносі крильчатки, підшипника, розгерметизації ущільнень. Що стосується підшипника і гумових ущільнень, то в деяких випадках їх змінюють на нові елементи.

Якщо ж причина криється в ускладненості проходу рідини по радіатора грубки, то його можна спробувати промити. Заодно можна буде подивитися, чи не дав він тріщину на корпусі, і відповідно, не тече через нього антифриз і не підсмоктується чи повітря. Зазвичай промивка позитивно позначається на ефективності роботи грубки, в тому числі на холостих обертах двигуна, а також при русі автомобіля по трасі або в міському циклі їзди на підвищених обертах.

Якщо автомобільна пічка має кран подачі рідини в радіатор, то не забувайте перевірити його функціонування. Так, наприклад, на ВАЗах (причому як нових, так і старих), це одне зі слабких місць системи опалення салону.

Коли ж грубка погано гріє тільки при запуску на холодному моторі і при цьому сам двигун довго не набирає робочу температуру, то перш за все варто перевірити роботу термостата. Так, перші кілька хвилин, поки охолоджуюча рідина не досягла робочої температури близько + 80 ° С ... + 90 ° С патрубок, що підходить до верху основного радіатора буде холодним і відносно м'яким. Клапан термостата повинен спрацьовувати тільки коли антифриз досить прогріється. Якщо у вас по іншому термостат підлягає заміні. У рідкісних випадках його можна спробувати відремонтувати, проте краще поставити новий.

Система клімат-контролю автомобіля працює на підставі своїх окремих програмних і апаратних засобів. Тому перевірка її роботи залежить від конкретної марки автомобіля і типу самої системи. Алгоритм перевірки зазвичай описується в мануалі автомобіля. Якщо така інформація є - можна виконати перевірку самостійно. В іншому випадку краще звернутися за допомогою в автосервіс, бажано, що спеціалізується на роботі з конкретною маркою перевіряється автомобіля.

висновок

У разі, якщо пічка гріє тільки при русі в першу чергу потрібно перевірити рівень антифризу в системі охолодження, а також його стан. Далі потрібно перевірити помпу, термостат, радіатор, кран грубки, наявність в системі повітряних пробок.

Якщо при прогріванні двигуна на холостому ходу пічка дує холодним занадто довго, то має сенс утеплити радіаторну решітку підручними або спеціальними засобами. У будь-якому випадку пам'ятайте, що погано працює пічка в будь-якому випадку вказує на проблеми в системі охолодження двигуна, а експлуатація машини з подібними проблемами чревата дорогими ремонтами в майбутньому, тому ремонтні роботи потрібно проводити якомога швидше.

Поширені запитання:

 • На холостих погано гріє пічка Калини
 • На холостих не дме пічка Шкода Октавія
 • Піч Ауді А6 дме холодним на холостих обертах

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found