Білий дим з вихлопної труби - як дізнатися причини чому йде білий дим з глушника автомобіля

Білий дим з вихлопної труби в зимовий час часте явище, тому, як правило, на нього мало хто звертає увагу, а ось влітку, коли тепло, що валить густий білий вихлоп насторожує, причому як власників дизельного авто, так і машин з бензиновим двигуном. Давайте розберемося з тим, чому з'являється білий дим з вихлопної, небезпечні причини , і як дізнатися його походження .

Білий дим з вихлопної труби

Зі статті ви дізнаєтесь:

 • Основні причини білого диму з вихлопної
 • Чому йде білий дим з вихлопної дизельного двигуна
 • Причини білого диму з вихлопної труби бензинового двигуна

Нешкідливий дим, а вірніше пар, білого кольору, не повинен мати особливого запаху, оскільки утворюється за рахунок випаровування скупчився конденсату в трубах вихлопної системи і в самому двигуні при температурі повітря нижче + 10 ° C. Тому не варто плутати його з димом, який покаже наявність проблем в системі охолодження або самому моторі.

Білий дим - ознака підвищеної вологості у вихлопній системі . Після прогріву двигуна пар і конденсат пропадають, але якщо дим все одно виходить з вихлопної, то це ознака несправності двигуна. Дим, що виходить із глушника, повинен бути безбарвним .

Білий дим з вихлопної причини

Більшість неполадок, які викликає білий дим з вихлопної труби, виникають внаслідок перегріву двигуна або порушеною подачі палива. Звернувши увагу на відтінок смогу, його запах і загальна поведінка автомобіля, можна точно визначити причину походження диму. Найбільш поширені це:

 1. Наявність вологи.
 2. Присутність води в паливі.
 3. Неправильна робота системи упорскування.
 4. Неповне згоряння палива.
 5. Попадання охолоджуючої рідини в циліндри.

Варто відзначити, що деякі причини, за якими з'являється небезпечний білий дим з вихлопної труби дизельного двигуна і вихлопної бензинового двигуна, можуть мати різне походження, так що розберемося з усім по порядку, і окремо.

Причини білого диму з вихлопної

Білий дим з вихлопної труби дизельного двигуна

Білий вихлоп в режимі прогріву справного дизеля - цілком нормальне явище. А ось після того як двигун вийшов на робочу температуру, таке димлення може вказувати на:

 1. Конденсат в солярці.
 2. Неповне згоряння дизпалива.
 3. Перелив палива в слідстві порушення роботи форсунок.
 4. Витік охолоджуючої рідини в колектор.
 5. Низька компресія.
Варто відзначити також, що в автомобілях з фільтром сажі FAP / DPF білий дим з глушника може з'являтися під час спалювання частинок сажі.

Щоб діагностувати конкретну причину, потрібно провести кілька простих дій:

 • По-перше, уточнити колір диму , він чисто білий або має якийсь відтінок (синюватий димок вкаже на угар масла).
 • По-друге, перевірити рівень ОЖ на наявність вихлопних газів і присутність масла в системі охолодження.

Білувато-сірий вихлоп при прогріванні може вказувати на несвоєчасне займання суміші . Такий колір диму каже, що гази, які повинні були штовхати поршень в циліндрі, виявилися у вихлопній трубі. Такий дим, так само як і при випаровуванні вологи, проходить після прогрівання, якщо з запалюванням автомобіля все в порядку.

Симптоми прогара прокладки ГБЦ

Наявність густого білого диму і після прогрівання , вказує на потрапляння охолоджувальної рідини в циліндр двигуна . Місцем проникнення рідини може бути як прогоріла прокладка , так і тріщина . Перевірити теорію попадання ОЖ з системи охолодження можна таким чином:

 • відкривши кришку розширювального бачка або радіатора, ви побачите масляну плівку;
 • з бачка може відчуватися запах вихлопних газів;
 • бульбашки в розширювальному бачку;
 • підвищиться рівень рідини після запуску двигуна і знизиться після його зупинки;
 • в системі охолодження зростає тиск (можна перевірити, намагаючись стиснути верхній шланг радіатора при запуску двигуна).

Якщо ви помітили ознаки попадання ОЖ в циліндри, то подальша експлуатація несправного двигуна не рекомендується , оскільки ситуація може швидко погіршитися через зниження змащувальних властивостей масла, яке поступово змішується з охолоджувальною рідиною.

Антифриз в циліндрах двигуна

Білий дим з вихлопної труби бензинового двигуна

Як уже обмовлялося раніше, вихід білої пари з вихлопної в холодну і вологу погоду - цілком закономірне явище, до прогріву навіть можна спостерігати як капає з глушника, але якщо двигун має оптимальну температуру, а пар продовжує виходити, то можете бути впевнені, що в двигуні є неполадки.

Основними причинами, чому з вихлопної труби бензинового двигуна йде білий дим, є:

 1. Витік в циліндр охолоджуючої рідини.
 2. Несправність інжектора.
 3. Неякісний бензин зі сторонніми домішками.
 4. Вигорання масла через залягання кілець (дим з відтінком).

Причини по яким може з'являтися білий дим з вихлопної бензинового авто лише частково можуть відрізнятися від тих, що стосуються дизеля, тому приділимо більше уваги тому, як перевірити через що саме почав валити дим.

Як перевірити чому з'явився білий дим?

Перевірка чому білий дим з глушника

Перше, що варто перевірити при постійно йде білому димі - витягти масляний щуп і переконається що ні рівень масла, ні його стан не змінилися (молочний колір, емульсія), адже наслідки потрапляння води в масло найгірше для двигуна. Також з вихлопної буде йти не чисто білий димок, а з сизим відтінком. Такий характерний масляний дим з вихлопної труби довго тримається позаду автомобіля у вигляді туману. А відкривши кришку розширювального бачка, можна буде помітити плівку масла на поверхні охолоджувальної рідини і понюхати запах вихлопних газів. За кольором нагару на свічці запалювання або його відсутності теж можна дізнатися деякі проблеми. Так, якщо вона виглядає як нова або повністю мокра, то це свідчить про попадання води в циліндр.

Принцип перевірки вихлопних газів білим аркушем паперу

Переконатися в походженні диму допоможе ще і біла серветка . На працюючому моторі потрібно піднести її до вихлопної і пару хвилин потримати. Якщо дим через звичайну вологи, то вона буде чистою, якщо в циліндри потрапляє масло, то залишаться характерні жирні плями, а якщо ж просочується антифриз, то плями будуть з блакитними або жовтим відтінком, причому з кислим запахом. Коли непрямі ознаки вказали на причину появи білого диму з вихлопної, тоді потрібно буде розкривати двигун і шукати явний дефект.

Потрапляти рідина в циліндри може або через пошкоджену прокладку або ж тріщину в блоці і голівці. Варто зазначити що при пробитою прокладці крім диму також з'явиться троение двигуна.

При пошуку тріщин особливу увагу звертайте на всю поверхню ГБЦ і самого блоку, а також на внутрішність циліндра і область впускних і випускних клапанов.С мікротріщини знайти місце протікання буде непросто, знадобиться спеціальний тест тиском. Але якщо тріщина значна, то продовження експлуатації такого автомобіля може привести до гідроударів, оскільки рідина може накопичуватися в просторі над поршнем.

Емульсія на кришці

Може трапитися так, що ви не відчуваєте запаху вихлопів в радіаторі, в ньому різко не підвищується тиск, але при цьому в наявності наявність білого диму, емульсії, замість масла, а рівень рідини стрімко падає. Це свідчить про попадання рідини в циліндри через вхідну систему. Для визначення причин потрапляння води в циліндри досить оглянути впускний колектор, не знімаючи головку блоку циліндрів.

Врахуйте, що всі дефекти, які призводять до утворення білого диму, потребують не просто в усуненні прямих причин. Ці неполадки викликані перегрівом двигуна, і тому потрібно обов'язково перевірити і полагодити поломку в системі охолодження.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found