Яка Напилювана шумоізоляція для авто краще. Рідка шумка (ТОП 5)

Рідка шумоізоляція наноситься на днище автомобіля і на зовнішню поверхню колісних арок з тим, щоб знизити шум, що проникає в салон автомобіля від згаданих елементів кузова в процесі їзди, особливо по поганій дорозі. У деяких випадках рідку шумоізоляцію поєднують разом з класичною бітумної звукоізоляцією. Це підсилює відповідний ефект. Також рідка шумоізоляція для авто додатково захищає зовнішню поверхню кузова машини від негативних факторів (води, грязі, дрібних абразивних частинок, хімічних сполук, якими в зимовий час посипають дороги), запобігає виникненню корозії, скорочує термін між проведеннями обробки днища автомобіля і поверхні його колісних арок .

зміст

 • Переваги та недоліки шумки
 • Типи рідкої шумоізоляції і її нанесення
 • Рейтинг популярних рідких шумок

Рідка шумоізоляція (інша назва - рідкий локер) продається у вигляді мастики в балончиках або банках / відрах, і нанести її досить просто. З цим може впоратися навіть початківець автолюбитель. Однак перед безпосереднім нанесенням необхідно уважно прочитати наявну на упаковці інструкцію і точно дотримуватися наведених там рекомендацій. Зокрема, в більшості випадків оброблювану поверхню необхідно ретельно очистити від бруду та іржі. Крім цього, потрібно точно дотримуватися дозування засобу. В даний час в автомагазинах реалізується багато так званих «рідких шумок». Далі в матеріалі наведено характеристики найпопулярніших і ефективних з них. Сподіваємося, що рейтинг допоможе вам визначитися з вибором.

Назва засоби Опис і особливості обсяг упаковки Ціна однієї упаковки станом на осінь 2018 року
DINITROL 479 Undercoat Засіб призначений для захисту автомобіля від впливу шуму, корозії і ударів гравію (механічного захисту). Має інший назва - «рідкі підкрилки». Час висихання одного нанесеного шару становить близько двох годин. Наносити потрібно два-три шари. Час гарантованої роботи застиглої плівки - мінімум 3 ... 5 років. 1 літр; 5 літрів; 190 літрів. 700 рублів; 3000 рублів; 120 000 рублів.
Noxudol 3100 Комплексна шумовіброізоляціонная паста. Також захищає кузов від корозії і ударів гравію. Дуже популярна паста у автолюбителів, що обумовлено її високою ефективністю. Знижує рівень шуму на 45 ... 50%. Утворений захисний шар має товщину близько 2 мм. 1 літр; 5 літрів. 1200 рублів; 6000 рублів.
Primatech Extra Це Напилювана універсальна шумоізоляція, яка одночасно виконує також функції віброізоляції і захист обробленої області корпусу автомобіля від корозії, в тому числі, електролітичної. Безпечна для ЛКП, нею обробляють колісні арки і / або днище автомобіля. Перед нанесенням поверхню потрібно почистити, однак знежирювати не обов'язково. 1 літр; 5 літрів; 20 літрів; 100 літрів. 1 літр коштує близько 500 рублів
Defender Noise Засіб для захисту кузова автомобіля від шуму і вібрацій. У тому числі захищає корпус автомобіля від корозії і впливу на нього піску і гравію. Безпечно для ЛКП, гумових та пластикових деталей. Час висихання одного шару - 24 години. Температурний робочий діапазон - від -60 ° С до + 120 ° С. Перед нанесенням поверхню потрібно почистити, а знежирювати не потрібно. 1 літр 500 рублів
«Аеролюкс» Вітчизняна розробка, яка виконує захист кузова автомобіля від вібрації і шуму, а також корозії, впливу піску, гравію і дрібних ударів в нижню його частину. За своїми характеристиками схожий з наведеними вище складами. При нанесенні на поверхню її потрібно лише почистити, без знежирення. 1 літр 600 рублів

Переваги та недоліки рідкої шумоізоляції

В першу чергу необхідно розібратися з питанням про те, що дає використання рідкої шумоізоляції для підкрилки і днища, а також які переваги і недоліки мають подібні склади. Як було зазначено вище, за допомогою цих складів можна, по-перше, знизити рівень звукового шуму, а по-друге, захистити нижню частину корпусу автомобіля від впливу корозії і дрібних пошкоджень. Склад рідкої шумоізоляції заснований на використанні гумового компонента з додаванням різних присадок. Саме гума і надає надійний захист корпусу машини.

До переваг шумоізоляції рідкої гумою відноситься:

 • Простота застосування. Для нанесення подібного складу не завжди потрібно купувати додаткове дороге устаткування. Всі роботи можна виконати в гаражних умовах. Єдиною вимогою в даному випадку буде наявність оглядової ями або підйомника, оскільки працювати доведеться з нижньою частиною корпусу автомобіля.
 • Напилювана рідка шумоізоляція реалізується у вигляді мастиці (в баночках або маленьких відрах). У цьому випадку її потрібно наносити за допомогою пензлика. Можна також скористатися пульверизатором і тогдасостав можна буде розпилювати. Це, по-перше, надає зручність використання даних коштів, а по-друге, дозволяє без проблем обробити навіть важкодоступні місця.
 • Маса застиглої шумоізоляції не перевищує 10 ... 20 кілограмів, що ніяк не позначається на динамічних характеристиках автомобіля, а також на споживанні їм палива.
 • Рідка шумоізоляція салону має більш високі експлуатаційні характеристики в порівнянні з аналогічною листової шумоізоляцією. Ця перевага забезпечується тим, що рідина більш рівномірно наноситься на вигнуту поверхню окремих елементів кузова, виключаючи появи в застиглому шарі тонких місць.
 • Рідка шумоізоляція надійно захищає оброблену поверхню від корозії, а крім цього, вона стійка до впливу вологи, несильним механічних пошкоджень, впливу неагресивних хімічних сполук (слабких розчинів кислот і лугів), а також перепадів температур, в тому числі різких.
 • Тривалий термін служби, який становить кілька років (залежить від конкретного засобу і умов експлуатації машини).
 • Рідкий локер може фарбуватися під колір машини. Це можна робити додатково, або ж, коли відбувається повна забарвлення кузова, то і оброблені ділянки можна сміливо фарбувати в підібраний колір.

Однак як і у будь-якого іншого речовини, у рідкої шумоізоляції є і недоліки. Так, до них належить:

 • Тривалий процес застигання складу. Це залежить від конкретної марки кошти, однак деякі з них можуть застигати до двох діб. Але справедливості заради треба відзначити, що в даний час на ринку з'являються шумоізоляції, що застигають за лічені години. Однак і коштують такі склади значно дорожче. Напевно з часом ця ситуація зміниться, оскільки рідкі шумоізоляції - кошти відносно нові, і вони знаходяться ще в процесі розвитку.
 • Висока ціна. Крім цього, більшість подібних складів витрачаються неекономно внаслідок їх особливостей. Відповідно, для якісної (щільною) обробки поверхні кузова необхідно багато матеріалу, що значно позначиться на загальній вартості даної процедури. Однак, як вказувалося в попередньому пункті, у міру розвитку різних подібних засобів і конкуренції між їх виробниками, з часом ціна рідкої шумоізоляції буде лише знижуватися.

Але, як показує практика, якщо не враховувати високу вартість подібних шумоізоляції, то все ж переваги їх використання перевершують недоліки. Відповідно, якщо у автовласника є матеріальна можливість купити рідку шумоізоляцію і скористатися нею для захисту своєї машини - то краще зробити це. Такий підхід зробить не тільки поїздки більш комфортними, але і захистить корпус автомобіля.

Типи рідких шумоізоляція і їх нанесення

Існують два основні класи, до яких належать усі рідкі шумоізоляції. Так, склади першого класу є менш технологічними, що виражається в більш тривалій підготовці оброблюваної поверхні перед безпосереднім нанесенням складу. Крім цього, за допомогою таких шумоізоляція можна обробляти виключно колісні арки і днище автомобіля. Як правило, для обробки поверхні необхідно виконати наступні кроки:

 • Виконати механічну чистку поверхні. Тобто, за допомогою води, щіток, миючих засобів необхідно позбутися від бруду. Далі необхідно ретельно видалити іржу. Для цього можна скористатися спеціальними перетворювачами іржі. Після всього цього потрібно оброблювану поверхню знежирити. Однак повну інструкцію читайте на упаковці шумоізоляції, оскільки бувають винятки або доповнення!
 • Грунтування поверхні. Це робиться спеціальними складами, які необхідно купити додатково разом з рідкою шумоізоляцією. Її суть полягає в тому, щоб склад надійно тримався на поверхні і захищав корпус машини.
 • Безпосереднє нанесення рідкої шумоізоляції (рідкої гуми). Робиться це за допомогою пензлика або пульверизатора (у другому випадку працювати набагато зручніше, а витрата кошти буде нижче). Надлишки, що потрапили на видимі ділянки лакофарбового покриття автомобіля, краще відразу ж видалити, поки склад не застиг. Зазвичай рідка гума повністю застигає один-два дня. Точний час, коли машиною можна буде користуватися після обробки, зазначено в інструкції на корпусі упаковки.

Рідка шумоізоляція другого класу більш технологічна, її застосування вимагає менше часу, проте ціна її буде вище. Зокрема, алгоритм її застосування аналогічний наведеному вище, відмінність полягає лише в тому, що не потрібно виконувати попереднє ґрунтування оброблюваної поверхні. Тобто, наносити засіб можна відразу після її очищення і знежирення.

Питома маса засохлої шумоізоляції становить приблизно 4 кілограми на один квадратний метр. Що стосується рівня шумопоглинання, то з її використанням вказаний показник знижується приблизно на 40 ... 50%.

Щоб позбавити себе від необхідності видалення з видимої поверхні ЛКП випадково потрапив туди складу «шумки» (як її називають на автомобільному жаргоні), краї цих поверхонь можна обклеїти будівельним скотчем . Він захистить ЛКП і сам не завдасть йому ушкоджень при його подальшому відклеюванні. Замість скотча можна використовувати целофан. Для захисту канцелярський скотч краще не використовувати, оскільки він може пошкодити ЛКП при його знятті.

Найчастіше шумоізоляція наноситься в два шари (а іноді навіть в три). Це потрібно уточнити додатково в інструкції по застосуванню конкретного засобу. Після нанесення першого шару необхідно дати йому повністю застигнути. Для цього буде потрібно кілька годин (рідше до двох діб). Після цього на нього зверху наноситься другий шар. Йому також потрібно дати повністю висохнути.

Кілька додаткових порад з нанесення шумки на поверхню кузова:

 • Обробку колісних арок краще виконувати, попередньо демонтувавши колеса. При цьому елементи гальмівної системи і підвіски бажано покрити будівельним скотчем або поліетиленом з тим, щоб на них не потрапило вказане засіб.
 • Не варто проводити нанесення рідкої ізоляції при температурі навколишнього повітря нижче + 10 ° С. Аналогічно і залишати її для висихання. При низьких температурах застигання кошти буде дуже довгим і може становити до 7 ... 12 діб, особливо якщо було завдано один товстий шар шумоізоляції.
 • Не можна змішувати рідкі мастики різних типів і брендів. Краще докупити точно такий же склад в магазині.
 • Не варто наносити засіб дуже товстим шаром, в іншому випадку він буде довго висихати і мати пухку структуру. Замість цього краще нанести два або три тонких шару на оброблювану поверхню.
 • Приблизна товщина першого шару становить близько 3 мм, а другого - близько 2 мм. Товщину нанесеного кошти можна контролювати за допомогою звичайної сірники шляхом її занурення в ще рідкий шар і діставши її звідти. А потім за допомогою звичайної лінійки проконтролювати довжину забарвленої частини на сірнику.
Рідка шумоізоляція і рідка віброізоляція - це два різних склади, що виконують різні функції. Хоча деякі виробники випускають універсальні засоби, які виконують обидві згадані функції. Тому вибір того чи іншого засобу необхідно виконувати відповідно до опису їх виробника.

Рейтинг популярних рідких шумоізоляція

Авторинок надає досить широкий асортимент рідкої шумоизолирующей гуми. Найчастіше це кошти, призначені для забезпечення як безпосередньо шумо-, так і віброізоляції. Нашою редакцією був складений рейтинг кращих рідких шумоізоляція, що користуються найбільшою популярністю не тільки у пересічних автовласників, а й у професійних працівників автосервісів, що займаються ремонтом і обслуговуванням автомобілів на постійній основі. Рейтинг не носить комерційного характеру і не рекламує жодна з представлених засобів. Його мета полягає в наданні максимально повної та об'єктивної інформації з тим, щоб автовласникам було простіше вибирати оптимальне для себе засіб з представлених на прилавках магазинів.

DINITROL 479 Undercoat «Рідкі підкрилки»

Засіб DINITROL 479 Undercoat позиціонується виробником як універсальний склад, призначений для захисту автомобіля від шуму, корозії і дії гравію. Його рекомендується наносити на зовнішню поверхню колісних арок, хоча допускається з його допомогою обробляти і днище. Інша назва складу - «рідкі підкрилки» або «антикорозійний склад для обробки днища». Являє собою бітумно-воскову мастику з гумовим наповнювачем чорного кольору. Час висихання становить близько двох годин. Матеріал в тарі продається повністю готовим до застосування.

Що стосується його нанесення, то для цього можна використовувати кисть, гумовий шпатель або пульверизатор (пістолет, що приєднується до компресора, який видає тиск близько 2 ... 6 атмосфер). Перед нанесенням обов'язково потрібно демонтувати колеса, ретельно, з допомогою «Керхера» або його аналога промити оброблювану поверхню від бруду. Зверніть увагу, що в гаражних умовах, просто за допомогою відра і ганчірки добре вимити кузов не вийде, тому краще звернутися за допомогою (саме за мийкою, хоча можна і повністю за нанесенням складу) в спеціалізований сервіс, де є відповідне обладнання. Також при наявності на кузові іржі від неї потрібно позбутися за допомогою шліфувального круга (переважно) або щітки.

Реальні тести показують, що при нанесенні двох-трьох шарів за технологією, що відповідає інструкції, засіб буде працювати кілька років (не менше 3 ... 5 років), захищаючи тим самим корпус машини і роблячи їзду пасажирів і водія більш комфортною. Тому DINITROL 479 однозначно рекомендований до покупки.

Реалізується в різних тарах - пляшці об'ємом 1 літр, відрі об'ємом 5 літрів і бочці об'ємом 190 літрів. Їх артикули відповідно - 11173, 11172 і 11167. Ціни станом на осінь 2018 року становлять близько 700 рублів, 3000 рублів і 120 тисяч рублів відповідно.

1

Noxudol 3100

Noxudol 3100 - це комплексна шумовіброізоляціонная паста. Відповідно, її можна застосовувати як для зниження вібрації на різних елементах у верхній області кузова, так і для обробки колісних арок і днища для зниження рівня шуму під час їзди і захисту його поверхні від корозії і ударів дрібного гравію. Вона є дуже поширеною і повсюдно застосовується різними автолюбителями по всій країні. Є мікродісперсний, еластичною пастою на водній основі темно коричневого кольору. За запевненням виробника, знижує рівень шуму на 45 ... 50%. Володіє низьким коефіцієнтом теплопровідності - 0,156, тобто, підтримує постійну температуру в салоні автомобіля. Саме тому їй було виділено почесне друге місце.

Після обробки на корпусі утворюється щільний шар близько товщиною близько 2 мм, який можна надалі фарбувати. Покриття має високу адгезію і водостійкість, тому захищає кузов від корозії. Наноситься традиційно, за допомогою кисті, гумового шпателя або пульверизатора. Цікаво, що дане покриття можна використовувати не тільки в автомобільній, але і в промисловій техніці, що працює, однак при невисоких температурах, приблизно до + 120 ° С.

Реалізується в двох типах тари - банку об'ємом один літр і відро об'ємом 5 літрів. Їх артикули відповідно - 39110511 і 39110405. Відповідно ціни на зазначений вище період - 1200 рублів і 6000 рублів.

2

Primatech Extra

Primatech Extra - це Напилювана універсальна шумоізоляція, яка одночасно виконує також функції віброізоляції і захист обробленої області корпусу автомобіля від корозії, в тому числі, електролітичної. До складу засобу входять високомарочних бітуми, воскові з'єднання, функціональні добавки. Основу становить розчин органічних сполук. Засобом можна обробляти колісні арки і днище. Засохла плівка має чорний колір. Абсолютно безпечно для лакофарбового покриття автомобіля, а також його гумових і пластикових елементів.

Нанесення традиційне, оброблювану поверхню потрібно гарненько почистити, а якщо на ній є осередки корозії - то позбутися від них шляхом механічної зачистки (або з використанням перетворювачів іржі). Знежирювати необов'язково. У документації зазначено, що висихання до ступеня 3 настає за 24 години. Температурний інтервал експлуатації засобу становить від -60 ° С до + 120 ° С. Стан 5% соляного туману при температурі + 35 ° С становить близько 1600 годин. Нанесення рекомендується виконувати з пульверизатора (пневмопістолету) під тиском 2 ... 6 атмосфери. Товщина одного шару повинна складати близько 3 мм.

Реалізується в тарах чотирьох типів - 1 літр, 5 літрів, 20 літрів і 100 літрів. Ціна однолітрової упаковки становить близько 500 рублів.

3

Defender Noise

Defender Noise позиціонується виробником як засіб для захисту кузова автомобіля від шуму і вібрацій. Являє собою набір функціональних добавок і композитів в розчині органічних сполук, не має запаху. Абсолютно безпечно для лакофарбового покриття автомобіля, а також для гумотехнічних і пластикових деталей. Призначений для нанесення на днище автомобіля і / або його колісні арки з зовнішнього боку. Крім цього, засіб ефективно захищає поверхню кузова від корозії, в тому числі, електролітичної і ударів гравію при поїздці за відповідною дорозі. Час висихання до ступеня 3 - 24 години. Температурний робочий діапазон становить від -60 ° С до + 120 ° С.

Виробник пише в інструкції, що перед нанесенням кошти на поверхню остання повинна бути ретельно вимита, висушена і врятована від облупленою фарби і / або вогнищ іржі. Знежирювати поверхню не потрібно! Шумка реалізується вже готової до нанесення. Для цього можна використовувати пензлик, гумовий шпатель або пневмопистолет. Останній варіант кращий за все, при цьому тиск в ньому має перебувати в межах від 2 до 6 атмосфер. Реальні тести показують хорошу ефективність даної шумового захисту, тому її можна цілком рекомендувати як рядовим автовласникам, так і працівникам автосервісів для реалізації її своїм клієнтам.

У продаж надходить у тарі об'ємом 1000 мл. Артикул - DF140001. Ціна упаковки становить близько 500 рублів.

4

Рідка шумоізоляція «Аеролюкс»

Рідка шумоізоляція «Аеролюкс» проводиться на території Російської Федерації компанією Rubber Paint. Позиціонується виробником як захист корпусу машини від шуму і вібрації під час їзди по поганій дорозі. Також вказується, що засіб, забезпечує ефективний протекторний аерохіміческую захист корпусу автомобіля від корозії, впливу піску, гравію, дрібних потертостей в нижній, обробленої, частини кузова. В цілому, схожа на всі описані вище засоби, в тому числі за характеристиками і методу нанесення.

Що стосується останнього, то оброблювану поверхню потрібно лише гарненько почистити, видалити бруд, облізлі фарбу і, якщо вона має місце, то іржу. Знежирювати поверхню не потрібно. Наноситься шумка за допомогою пневмопістолети під тиском 2 ... 6 атмосфер. Традиційно фасується в балон об'ємом 1000 мл. За відгуками майстрів, які користувалися «АЕРОЛЮКС», то, наприклад, для обробки двох колісних арок на автомобілі Toyota Camry їм знадобився один балон. А для обробки днища автомобіля «Лада Пріора» - два з половиною балона. Ефективність захисту цілком хороша, а вартість знаходиться в середньому діапазоні. Тому така шумоізоляція цілком рекомендована як для використання в одиничному випадку, так і на постійній основі в різних автосервісах. Ціна одного балона становить близько 600 рублів.

5

Згодом наведений рейтинг може змінюватися і доповнюватися, оскільки в даний час на ринок виходять все нові подібні склади. Це обумовлено популярністю даних коштів. Якщо ви бачили в продажі не наведені в списку шумоізоляції або будь-які інші, або у вас був якийсь досвід їх використання - поділіться цією інформацією в коментарях. Тим самим ви допоможете іншим автовласникам у виборі того чи іншого засобу.

висновок

Використання рідких шумоізоляція не тільки знизить шум в салоні автомобіля, але і надійно захистить його днище і зовнішню поверхню колісних арок. Тому вони однозначно рекомендовані до використання, особливо в осінньо-зимовий період і в ситуації, коли автомобіль часто їздить по поганих дорогах. Також це актуально для машин, у яких підвіска налаштована не дуже добре, і під час їзди від неї поширюється сильний шум. Саме нанесення не складає великих труднощів. Потрібно тільки розібратися з тим, який склад вибрати - першого або другого класу. Від цього безпосередньо залежить обсяг підготовчих робіт. Якщо дана стаття була вам корисна - просимо поділитися нею в соціальних мережах!


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found