ТОП5 кращих мастил для підшипників маточини. як вибирати

Мастило для ступичні підшипників виконує функцію щодо захисту обертового механізму та його окремих частин, продовжує термін їх служби, а також сприяє легкому обертанню колеса, що знижує навантаження на двигун і ходову частину. При виборі мастила необхідно враховувати вимоги, що пред'являються до них. Зокрема, склад повинен витримувати високу температуру, володіти антикорозійними властивостями, а також захищати поверхні залізних кульок і обойми від зносу. В даний час існує п'ять основних типів таких мастил - літійових, високотемпературні, на основі полісечовини, на основі молібдену та перфторполіефірние. Далі ми розглянемо їх особливості, а також фактори, які необхідно враховувати при виборі тієї чи іншої мастила.

Мастило для ступичні підшипників

зміст:

 • • Властивості мастила
 • • Рейтинг кращих мастил
 • • Опис мастил
 • • Інші мастила

Властивості мастила для маточин

Властивості мастила для ступичні підшипників обумовлені умовами її експлуатації. Зокрема, робочі пари обертаються з великою кутовою швидкістю, через що виникає висока температура в місці їхнього зіткнення. Крім того, на поверхню підшипника потрапляє волога і бруд, що може викликати появу корозії. Тому мастило для маточини повинна:

 • Чи не розтікатися при нагріванні . Середнє значення температури, при якому працює ступичний підшипник - + 120 ° С. Однак, чим більшу температуру витримує мастило - тим краще.
 • Зберігати свої експлуатаційні властивості при мінусовій температурі (до -40 ° С). Тобто, мастило не повинна загустевать і створювати перешкоди при обертанні колеса.
 • Чи не втрачати своїх властивостей при контакті з водою , а також захищати металеві поверхні від корозії.
 • Не змінювати свою консистенцію при зміні робочих температур.
 • Мати хімічно стійкий склад . Крім того, мастило не повинна агресивно впливати на полімери і гуму, з якої зроблені пильовики і сальники на підшипниках або інших, розташованих неподалік від них вузлів і механізмів.
Періодичність змазування підшипника маточини індивідуальна для кожної машини, і ви знайдете її значення в мануалі до вашого авто.

У різний час і різні компанії вирішували завдання по створенню мастила з перерахованими властивостями по-своєму. Тому в даний час існує п'ять основних типи засобів для змащення для підшипників маточини.

Змазування підшипника

Змазування підшипника

 • Літійових склади . Одні з найпопулярніших мастил створені на основі літієвого мила. Зокрема, найпоширенішою з них є «Літол 24». Причина популярності цього засобу криється в його невисокою ціною і непоганих експлуатаційних характеристиках засобів. Недолік полягає лише в тому, що літольние мастила посередньо захищають робочі поверхні від вологи.
 • Високотемпературні мастила . Характерні риси їм надають нікелеві і мідні порошкові з'єднання, додані до їх складу. Також деколи додають фталоцианин міді, натрію або інших металів. Прикладами таких мастил є Litho HT, Castrol LMX і Liqui Moly LM 50.
 • На основі полісечовини . До їх складу також входить силікагель і стабілізуючий речовина - кальцій-сульфанат. Це сучасні мастила, популярні серед автолюбителів. Приклади таких складів - AIMOL Greasetech Polyurea EP 2. Його відмінною рисою є термічна стійкість (витримує короткочасний нагрів до + 220 ° С).
 • На основі молібдену . Вони непогано зарекомендували себе, оскільки витримують значну робочу температуру. Однак у них є один істотний недолік - при контакті з водою відбувається хімічна реакція, результатом якої є сірчана кислота. А вона зменшує ресурс деталей, до яких торкається.
 • Перфторполіефірние . Це найдосконаліші, однак і найдорожчі мастила. Як правило, їх використовують у спортивних машинах, які їдуть на великих швидкостях і зазнають значні механічні навантаження. Іноді такі мастила японські та німецькі виробники застосовують в машинах преміум класу. Однак для більшості пересічних споживачів їх використання не має сенсу, враховуючи їх високу вартість.

Яких мастил варто остерігатися

Як уже згадувалося, підшипник маточини є високонавантажених вузлом. Відповідно, з ним не можна використовувати мастила, що містять синтетичні вуглеводні. Їх хімічні сполуки розпадаються вже при температурі + 45 ° С ... + 65 ° С. Їх основне призначення - консервація або робота в слабонавантажених механізмах. До них відносяться силіконові мастила або мастила на основі вазеліну.

Популярну вітчизняну мастило «Шрус-4» не рекомендується використовувати для змазування підшипників маточини.

Також не варто використовувати мастила на основі кальцію або натрію (зокрема, кальцієвих і натрієвих мил). Вони досить ефективно змащують робочі поверхні, однак погано захищають їх від вологи. Не варто використовувати для ступичні підшипників і графитную мастило. Вона може завдати шкоди цій важливій вузлу. Мастила з додаванням цинку і заліза також не рекомендується використовувати в маточинних підшипниках.

В одному підшипнику можна змішувати дві або більше різних мастил, тим більше якщо вони різних типів.

Рейтинг кращих мастил для підшипників маточини

В інтернеті існує багато суперечок з приводу використання того чи іншого складу. Краща мастило ступичні підшипників вибирається на підставі декількох чинників - рекомендацій заводу-виготовлювача вашого автомобіля, експлуатаційних характеристик мастила (температурний діапазон, захисні властивості), особистого досвіду і переваг автолюбителя, а також ціни. Кращі мастила для маточин представлені в наведеній нижче таблиці. Рейтинг складено за відгуками автолюбителів.

Назва мастила Ціна за станом на зиму 2017/2018 Номер в каталозі опис
Liqui Moly LM 50 950 рублів, туба об'ємом 400 мл 7569 Високотемпературна консистентна літієва змазка для маточин підшипників.
Castrol LMX Li-Komplexfett 480 рублів, туба об'ємом 300 мл 4506210098 Високоефективна пластичне мастило, що складається з загустителя на основі літієвого комплексу, мінерального базового масла і спеціально підібраного пакету присадок.
Step Up HIGH TEMPERATURE WHEEL BEARING LITHIUM GREASE 700 рублів за банку масою 453 грама. SP1608 Високотемпературна мастило для кулькових і роликових підшипників кочення всіх типів. Містить кондиціонер металу SMT2, літієвий комплекс присадок, Пасиватор металу і інгібітори корозії.
МС -1000 44 рубля за упаковку 30 грам 1101 Відновлювальний багатофункціональна літієва пластична металлоплакирующих мастило. Містить металлоплакирующих комплекс, який регенерує поверхні тертя і блокує корозію
«Літол 24» 35 рублів за упаковку масою 100 грам 714 Антифрикционная багатоцільова водостійка мастило

Опис мастила для підшипників

Тепер зупинимося більш детально на кожній з перерахованих мастил. Далі будуть наведені їх експлуатаційні характеристики, область застосування і деякі особливості. Виходячи з яких кожен зможе підібрати для себе кращу.

Liqui Moly LM 50

Liqui Moly LM 50

Мастило на основі літію, здатна працювати при високих температурах, містить протизадирні присадки. Експлуатаційні характеристики:

 • колір синій;
 • загущувач - літієвий комплекс;
 • температурний діапазон застосувань - від -30 ° C до + 160 ° C (короткочасно до + 170 ° C);
 • клас NLGI - 2 (по DIN 51818);
 • пенетрация - 275-290 1/10 мм (по DIN 51804);
 • температура каплепадения -> + 220 ° C (по DIN ISO 2176).

Liqui Moly LM 50 - одна з кращих мастил для ступичні підшипників. Також склад можна використовувати для змащення інших високонавантажених деталей - підшипників ковзання і кочення, підшипників зчеплення.

Перед нанесенням складу робочі поверхні повинні бути ретельно очищені від бруду та корозії. Також не рекомендується змішувати Liqui Moly LM 50 з іншими видами мастил.

Castrol LMX Li-Komplexfett 2

Castrol LMX Li-Komplexfett 2

Являє собою ефективну пластичне мастило, загустителем якої є літієвий комплекс. До її складу також входить базової масло і пакет присадок. Експлуатаційні характеристики не погіршуються у всьому робочому температурному діапазоні. Їх значення складають:

 • клас NLGI - 2;
 • колір зелений;
 • стійкість до вимивання водою (згідно з ASTM D 1264) - <10% маси;
 • адгезія до металевих поверхонь;
 • навантаження зварювання (при випробуванні на четирехшаріковой машині тертя за методом DIN 51350-5) -> 2600 Н;
 • температура каплепадения (згідно з ASTM D 566) -> 260 ° C;
 • робочий температурний діапазон - від -35 ° C до + 170 ° C.

За відгуками деяких автовласників мастило Castrol LMX Li-Komplexfett 2 легко вимивається в разі, якщо всередину підшипника потрапляє вода. Тому стежте за цілісністю його корпусу і пильовика при його наявності . Зберігати мастило необхідно тільки в герметичній тарі, не допускаючи попадання в неї вологи. Також не можна допускати тривалого попадання на неї прямих сонячних променів або ультрафіолету.

STEP UP High Temperature Wheel Bearling Lithium Grease

STEP UP High Temperature Wheel Bearling Lithium Grease

Це високотемпературна літієва змазка яку можна використовувати як для підшипників маточини, так інших роликових і кулькових підшипників. Містить кондиціонер металу SMT2, літієвий комплекс присадок, Пасиватор металу і інгібітори корозії. Має високі антифрикційними, протівозадірнимі, протизношувальними, антикорозійними властивостями. Не втрачає захисних властивостей при попаданні в мастило забруднень. Її експлуатаційні характеристики такі:

 • витримує швидкісний режим - до 10000 об / хв;
 • температура робоча - від -40 до + 250 ° С;
 • температура каплепадения - + 260 ° С;
 • індекс задирака - 627 Н;
 • максимальне навантаження - 1 166 H;
 • діаметр плями зносу, - 0,65 мм;

Відмінною особливістю мастила є її широкий температурний діапазон. Тому її можна використовувати як в умовах значних морозів, так і в південних регіонах країни . Також її можна використовувати для спортивної і ралійної техніки, у якій ступичні підшипники відчувають підвищені навантаження, в тому числі температурні.

МС -1000

МС -1000

Є багатофункціональною пластичної металлоплакирующих мастилом на літієвої основі. До її складу входить металлоплакирующих комплекс, завдання якого полягає в регенерації поверхонь тертя, а також нейтралізації корозійних процесів і збільшення терміну служби вузла. Експлуатаційні характеристики:

 • клас пенетрации NLGI - 2/3;
 • сумісна з літієвими мастилами;
 • значно подовжує термін служби металевих деталей підшипників;
 • дозволяє збільшити інтервал між замінами мастила;
 • виключає виникнення задирів і зварювання деталей, що труться;
 • знижує шум, викликаний зносом підшипників;
 • успішно працює в важко навантажених вузлах тертя;
 • успішно заміняє солідоли всіх типів, мастила загального призначення і деякі інші пластичні мастила.

Крім ступичні підшипників МС -1000 також можна використовувати деталях шасі різних транспортних засобів, шестернях і відповідних механізмах, різних навантажених робочих парах.

У продажу є 9 типів упаковок, в яких реалізується мастило, від 30 грам до 170 кг.

Литол 24

Литол 24

«Літол 24» - популярне мастильна засіб серед автолюбителів. Він є антифрикционной, багатоцільовий, водостійкою мастилом, призначеної для застосування у вузлах тертя різних транспортних засобів. Виготовляється шляхом загущення суміші мінеральних масел з літієвими милами технічної 12-оксистеаринової кислоти з додаванням присадок. Експлуатаційні характеристики:

 • робоча температура - від -40 ° С до плюс 120 ° С (короткочасно до + 130 ° С);
 • температура каплепадения - не нижче + 180 ° С;
 • випаровуваність при + 120 ° С - до 6%;
 • критичне навантаження - 63 кгс;
 • індекс задирака - 28 кгс;
 • клас NLGI - 3.

Недоліком «Літол 24» є те, що при контакті з водою він втрачає свої властивості, і досить легко вимивається. Тому необхідно стежити за цілісністю ступичні підшипників і їх пильовиків. Разом з тим, вона непогано захищає металеві поверхні від корозії і володіє стійкою механічної, хімічної і колоїдної стабільністю.

інші мастила

Крім перерахованих вище мастил ступичні підшипників також є велика кількість інших складів. Не вдаючись в подробиці і не описуючи їх технічні характеристики, далі просто перерахуємо їх. Отже:

 • мастило ВНИИНП-261 (мастило "Сапфір");
 • AIMOL Greasetech Polyurea EP 2 SLS;
 • мастило № 158 (ТУ 38.101320-77);
 • антизадирні пластичне мастило для високих навантажень SKF LGWA 2;
 • напівсинтетичні універсальна мастило Total MULTIS COMPLEX S2 A;
 • мастило Scania 8371W;
 • SLIPKOTE High-Temperature Wheel Bearing Grease # 2;
 • ARAL Radlagerfett;
 • Mobilgrease XHP 222;
 • CHEVRON DELO GREASE EP 2;
 • Mobil 1 Synthetic Grease;
 • «Циатім-221»;
 • MOLYKOTE® LONGTERM 2/78 G;
 • SLIPKOTE POLYUREA CV JOINT GREASE.

При виборі тієї чи іншої мастила уважно читайте додається до неї документацію. Особливо звертайте увагу на те, для яких умов призначене засіб (середні, важкі). Краще вибирати мастила, розраховані на роботу саме в важких умовах .

Також важливо для вибору знати, гальма якого типу встановлені на вашій машині (дискові або барабанні). Це важливо, оскільки вони виділяють різну кількість тепла при роботі, особливо екстреному гальмуванні.

Підсумок за вибором

Перед вибором тієї чи іншої мастила поцікавтеся в мануалі до вашого авто, що на цей рахунок рекомендує виробник. Добре, якщо він прямо вказує які визначені марки. Якщо ж ні, то вибір необхідно робити на умови експлуатації машини. Для більшості пересічних автовласників підійде будь-яка з п'яти перерахованих вище мастил. Їх експлуатаційні характеристики приблизно однакові, і вони відрізняються лише ціною. В іншому випадку уважно читайте інструкцію по експлуатації до кожного засобу, яке хочете купити.

Також остерігайтеся підробок. Намагайтеся здійснювати покупки в перевірених магазинах, що мають відповідні ліцензії та інші дозвільні документи. Не купуйте товари в сумнівних місцях (маленьких торгових лавках, підземних переходах і так далі). Це мінімізує ризик покупки контрафактного товару.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found