Чим краще почистити ДМРВ. Який очищувач вибрати для датчика повітря Luftmassensensor Reiniger, Kerry KR-909-1, Hi Gear Sensor Cleaner

Професійні очисники ДМРВ дозволяють почистити і відновити працездатність датчика масової витрати повітря і датчика тиску повітря, не пошкодивши сам чутливий елемент. При виборі чи не спеціального миючого засобу необхідно обов'язково враховувати його складу, оскільки сам по собі датчик повітря дуже схильний до руйнування хімічно агресивними речовинами.

зміст:

  • Як вибирати очищувач
  • Чим можна чистити ДМРВ
  • Огляд популярних очищувачів
  • доцільність застосування

Очищувач для ДМРВ

З усіх представлених на ринку засобів спеціально призначених для видалення нагару з датчика ДМРВ, ДТВВ або ДДВК найпопулярнішими і ефективними виявилися п'ять очищувачів. Результати їх дії були доведені в практичному використанні багатьма автовласниками. Рейтинг очищувачів ДМРВ складався згідно відгуків. Щоб зробити правильний вибір детально вивчіть їх характеристику, склад і показання до застосування.

Назва очищувача ДМРВ особливості кошти Обсяг в мл Ціна за станом на літо 2020 року, російських рублів
Liqui Moly Luftmassensensor Reiniger Видаляє складне забруднення і швидко випаровується 200 950
Kerry KR-909-1 Хороша ефективність за доступною ціною 210 160
Hi Gear Mass Air Flow Sensor Cleaner Використовується для професійного очищення в автосервісах 284 640
CRC Air Sensor Clean PRO Хороший варіант для очисти датчиків дизельного авто 250 730
Gunk Mass Air Flow Sensor Cleaner Може використовуватися для MAF і IAT сенсорів, при сильних забрудненнях доведеться повторно використовувати. Їсть гумове ущільнення 170 500

Як вибирати очищувач ДМРВ

Датчик масової витрати повітря (ДМРВ) - пристрій дуже «чутлива» і схильне до пошкоджень, тому до вибору засобу для чищення для нього потрібно підходити відповідально. Зокрема, чищення у картриджі не повинна бути хімічно агресивною, в тому числі по відношенню до пластика, оскільки в іншому випадку існує ймовірність того, вона просто «роз'їсть» внутрішню частину датчика.

Почищений корпус ДМРВ

Часто автолюбителі не заморочуються над вибором і застосовують для очищення нагару на датчику будь очищувач в аерозольному балончику, але чи варто так робити? Наприклад, чи можна чистити ДМРВ очищувачем карбюратора? Однозначної відповіді на це питання немає. Все залежить від складу карбклінера. На жаль, не на всіх упаковках цих коштів, точно написано, які речовини є в складі розчин для чищення. До складу багатьох очисників карбюратора входить ацетон та інші агресивні рідини, призначені для якісного очищення нагару на дросельних заслінки. Однак для чищення ДМРВ такі очисники карбюратора не підходять, адже вони здатні просто зруйнувати робочий сенсор.

Чистка ДМРВ очищувачем карбюратора можлива тільки тим, у якого в складі немає ацетону та інших агресивних речовин.

Чи використовувати очищувач карбюратора для чищення датчика чи ні - вирішувати виключно Вам! Але якщо склад не відомий або є агресивний розчинник - краще відмовитися від такої ідеї, або як мінімум, виконати попередній тест. Полягає він в наступному ...

Потрібно взяти якусь коробочку або лист з тонкого прозорого пластику (такий, який використовується для харчових контейнерів) і бризнути на нього карбклінером. При цьому можна понюхати склад. Ацетон і інші хімічно агресивні речовини мають різкий специфічний запах, який легко вловлюється нюхом. Після цього потрібно почекати кілька хвилин, щоб переглянути стан пластика. Якщо він помутнел, а тим більше розплавився - таким очищувачем однозначно не можна користуватися, їм можна тільки остаточно вивести датчик з ладу. Якщо ж з пластиком нічого не сталося - можна спробувати його використовувати для чищення. Такий же тест актуальний для очищувачів контактів і дисків (вони досить хімічно агресивні).

Рекомендуємо і чи можна використовувати WD-40 . Адже насправді WD-40 використовувати для цих цілей МОЖНА брати! «Ведешка» просто роз'їсть чутливий елемент датчика, маючи в складі гальмівну рідину.

Аналогічно можна використовувати для чищення датчика масової витрати повітря струмінь стисненого повітря від автомобільного компресора. Це може завдати йому механічні пошкодження!

Склад - головний критерій який потрібно враховувати при виборі очищувача для ДМРВ. Засіб не повинно містити хімічно агресивних речовин (ацетон, розчинники пластмаси та / або гуми). У відповідному засобі можуть бути тільки сольвенти і спирти. Використовувати дешеві кошти в яких не зрозуміло яке діюча речовина небезпечно.

Таким чином, потрібно користуватися рідинами за їх прямим призначенням. Тобто, для чищення ДМРВ найкраще використовувати професійні засоби, спеціально призначені для цієї мети.

Чим можна чистити ДМРВ з народних засобів

В автомобільній практиці звичайних автолюбителів спеціалізовані очисники використовуються рідко, через їх дорожнечу. Часто це цілком виправдано так як часто спеціальні очисники ґрунтуються на одному або двох діючих речовин, які більш доступні. До допустимим до застосування «народних» засобів для чищення ДМРВ відноситься:

Пляшка з мурашиних спиртом

  • Мурашиний спирт . Це медичний препарат, вільно продається в аптеках. Складається з 1,4% мурашиної кислоти, яка розчинена в 70% етиловому спирті. Дуже добре видаляє різні грязьові відкладення і розчиняє навіть застарілий бруд.
  • Ізопропіловий спирт . Їм можна протерти корпус датчика зсередини і зовні. На чутливі елементи датчика спирт краще наносити за допомогою шприца. Єдиний момент, який варто врахувати - пари шкідливі для людини, тому потрібно одягати респіратор при роботі з ним.
  • Етиловий спирт . Тут аналогічно. Спирт добре розчиняє бруд і масляну плівку. Їм можна промити не тільки корпус, але і чутливі елементи замачівая або подаючи невеликим струменем.
  • Водний розчин мила або прального порошку . Деякі автолюбителі просто роблять мильний розчин, після чого маку туди датчик цілком і «полоскати» його з наступним промиванням і просушуванням.
  • Метиловий спирт . Він також добре розчиняє жир і бруд на внутрішніх елементах датчика масової витрати повітря. Його аналогічно можна розприскати з медичного шприца (бажано з голкою).
При чищенні датчика важливо не торкатися до його чутливим елементам! Чистити їх потрібно тільки безконтактно!

Перераховані кошти на практиці показують непогану ефективність і цілком здатні впоратися з нескладними забрудненнями, або в разі, якщо їх використовують в профілактичних цілях. Однак, якщо датчик масової витрати повітря покритий великим шаром нагару або маслянистих випарів що можуть потрапити при несправній системі вентиляції картерних газів, то жодне «народне» засіб з таким забрудненням впоратися не в змозі. Саме тому краще всього використовувати професійні очисники ДМРВ , спеціально призначені для цього. Це більш безпечно, зручно і ефективніше.

Рейтинг очищувачів ДМРВ

У список кращих очисників входять 5 засобів, які на практиці довели свою ефективність. Рейтинг був складений виключно на підставі відгуків і тестів, знайдених в інтернеті, тому не рекламує ні один із засобів, а дозволяє лише ознайомиться з дією, користуватися ними чи ні - вирішувати виключно автовласникові!

Liqui Moly Luftmassensensor Reiniger

Очищувач датчика масової витрати повітря Liqui Moly Luftmassen-sensor Reiniger є найпопулярнішим і ефективним в своєму сегменті ринку. Може бути використаний для чищення ДМРВ як в бензинових, так і в дизельних двигунах. Після чистки випаровується швидко і не залишає слідів або жирних плям на обробленої поверхні. Дозволяє очищати елемент без демонтажу, але для кращої чистки датчик все ж краще знімати датчик з посадкового місця. По запаху склад Liqui Moly Luftmassen-sensor Reiniger на основі ізопропілового спирту хоча виробник цього не вказує.

Відгуки та тести автолюбителів дозволяють стверджувати, що очищувач ДМРВ «Ликви Моли» якісно відмиває навіть застарілий бруд з зовнішніх і внутрішніх поверхонь датчика. Він не залишає слідів і жирної плівки. Єдиний недолік очищувача полягає в його дуже високою ціною.

Купити очищувач Liqui Moly Luftmassen-sensor Reiniger можна в балончику об'ємом 200 мл. по артикулу 8044. Ціна одного такого балона станом на літо 2020 року становить близько 950 російських рублів.

1

Kerry KR-909-1

Засіб Kerry KR-909-1 позиціонується виробником як ефективний очищувач витратоміра повітря. Може використовуватися для очищення самих різних датчиків повітря, як масової витрати так і тиску або його температури що можуть встановлюватися як в бензинових, так і дизельних моторах. Безпечний для пластику, не пошкоджує напилення на чутливих елементах, швидко випаровується, не залишає жирних слідів. Виробник рекомендує використовувати очищувач «Керрі» не тільки у випадках, коли датчик засмітився, а й просто в профілактичних цілях два-три рази на рік. У тому числі рекомендується використовувати при плановій заміні повітряного фільтра.

Знайдені звіти автолюбителів вказують, що очищувач ДМРВ Kerry KR-909-1 має дуже гарною ефективністю. Він розчиняє різні нагар на датчику, смоли, масла і просто засохлий або засмітився сміття. Додатковою перевагою є низька ціна. Недоліків не виявлено.

У продажу очищувач поставляється у вигляді аерозольного балона з трубочкою-подовжувачем об'ємом 210 мл. Артикул упаковки аналогічний - KR9091. Ціна однієї упаковки складає 160 рублів.

2

Hi Gear Mass Air Flow Sensor Cleaner

Очищувач датчика масової витрати повітря Hi Gear Mass Air Flow Sensor Cleaner - ще один ефективний засіб для чищення ДМРВ. Може використовуватися для чищення датчиків в моторах будь-якого типу. Для якісного очищення датчик краще демонтувати. Підходить для чищення як Нитяні, так і плівкових витратомірів повітря. Призначений для видалення кіптяви, пилу, бруду, маслянистих відкладень і ворсу від повітряних фільтрів, які осідають на внутрішній поверхні датчика. Нанесений аерозоль швидко висихає, не залишає слідів. Сприяє відновленню чутливості робочого елемента.

Що стосується ефективності очищувача ДМРВ «Хай Гір», то вона є цілком прийнятною. Склад добре видаляє різні смоли і засохлу бруд. Для зручності нанесення є трубка-подовжувач. Очищувач можна використовувати не тільки для чищення ДМРВ, але і для поверхонь, для яких критично вплив хімічно агресивних речовин.

Продається очищувач датчика масової витрати повітря «Хай Гір» в аерозольному балончику об'ємом 284 мл., Артикул - HG3260. Середня ціна упаковки на вказаний вище період становить близько 640 рублів.

3

CRC Air Sensor Clean PRO

Очищувач датчика масової витрати повітря CRC Air Sensor Clean PRO призначений для чищення ДМРВ тільки в бензинових двигунах . Склад засобу для чищення створений на основі швидковисихаючих нафтенових сольвентів. Не містить хлорний гліколь і інших хлорних компонентів. Склад безпечний для металу і більшості пластиків і гумових покриттів. Може використовуватися в будь-якому просторовому положенні, є трубка-подовжувач.

Автолюбителі, які користувалися очищувачем ДМРВ «СРС» відзначають, що він має гарну ефективністю. Дійсно відмиває смолисті відкладення і що скупчилася всередині датчика бруд і пил. За допомогою очищувача можна також чистити і інші датчики двигуна автомобіля. Перевага - хороша ефективність. Недолік - у деяких балончиків буває, що трубочка нещільно прилягає до носика, що ускладнює зручність використання і відносно висока ціна.

Продається очищувач датчика масової витрати повітря CRC Air Sensor Clean PRO в аерозольному балоні об'ємом 250 мл. Артикул товару - 32712. Ціна одного балончика становить близько 730 рублів.

4

Gunk Mass Air Flow Sensor Cleaner

Очищувач ДМРВ Gunk Mass Air Flow Sensor Cleaner призначений для використання з будь-якими датчиками обліку витрати повітря. Він також використовується багатьма професійними автомайстра в сервісних центрах і станціях техобслуговування. Працює стандартно - розчиняє і видаляє масляні напилення, сміття, бруд, нагар і відкладення на чутливому елементі. Безпечний для пластикових поверхонь проте відзначено що гумові ущільнення пожет пошкоджувати. Наноситься за допомогою трубки-подовжувача. Після випаровування не залишає слідів.

Відгуків про очищувачі ДМРВ «Ганка» в інтернеті небагато. Однак за знайденими можна судити про середню ефективності кошти. Тобто, зі стандартними забрудненнями він справляється непогано, але при сильному нагаре або смолистих плямах може знадобиться повторне застосування.

Продається очищувач в звичайному аерозольному балоні об'ємом 170 мл. Ціна одного балона в районі 500 російських рублів.

5

Коли чистка не допоможе

Перераховані вище очисники можуть допомогти лише в разі, коли ДМРВ, по-перше, знаходиться в працездатному стані, а по-друге, його засмічення не є критичним. В середньому, за статистикою, ресурс витратоміра повітря становить близько 150 тисяч кілометрів пробігу. Зазвичай дротяний датчик виходить з ладу через те, що на чутливих елементах просто обсипається напилення з дорогоцінних металів: від часу, бруду і високої температури. В цьому випадку допоможе лише заміна датчика на новий.

Продовжити термін експлуатації можна різними методами. В першу чергу потрібно регулярно стежити за станом повітряного фільтра двигуна, оскільки через нього проходить пил і бруд (моторне масло, технологічні рідини, пісок, мошкара), які і забруднюють ДМРВ. Друге, за чим потрібно стежити для продовження терміну експлуатації датчика - це стан двигуна. Зокрема, на датчик можуть потрапити випаровування масла, гальмівної рідини, антифризу або просто пил. Тому варто стежити за станом двигуна в цілому.

висновок

Для чищення датчика масової витрати палива найкраще користуватися не карбклінерамі та іншими аналогічними засобами, що чистять, а професійними спеціалізованими очистителями ДМРВ. Це гарантовано збереже датчик в працездатному стані, а також дозволить позбутися від забруднень всередині нього. В крайньому випадку, якщо забруднення невелике, і немає бажання або можливості купувати очищувач, то можна скористатися одним з «народних» засобів, які були описані вище.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found