3 Методу Вигнання Повітряної Пробки із Системи Охолодження - Швидкий і Правильний (Екзорцизм)

Наявність завоздушенності в системі охолодження може спричинити проблеми як для двигуна, так і інших вузлів автомобіля. Зокрема, може трапиться перегрів або грубка буде погано гріти. Тому, будь-якому автомобілісту корисно знати, як вигнати повітряну пробку із системи охолодження. Дана процедура досить тривіальна, так що буде під силу навіть початківцю і недосвідченому, автолюбителю. Зважаючи на свою важливість, ми розповімо про трьох методах видалення повітря. Але спочатку поговоримо, як зрозуміти, що мають місце повітряні пробки і про причини їх появи.

зміст:

 • симптоми завоздушіванія
 • Причини повітряних пробок
 • методи видалення
 • загальні рекомендації

Видалення повітряної пробки

симптоми завоздушіванія

Як зрозуміти, що в системі охолодження з'явилася повітряна пробка? При виникненні цього явища, виникає кілька типових симптомів. Серед них:

 • Проблеми в роботі термостата . А конкретніше, якщо після запуску двигуна вентилятор охолодження включається дуже швидко, то велика ймовірність того, що термостат вийшов з ладу. Інша причина цього, може полягати в тому, що в патрубку насоса скупчився повітря. У разі, якщо клапан термостата буде закритий, то антифриз циркулює по малому колу. Можлива й інша ситуація, коли стрілка температури охолоджуючої рідини знаходиться в «нолях», коли двигун уже досить нагрівся. Тут знову можливі два варіанти - несправність термостата, або наявність в ньому повітряної пробки.
 • Витік антифризу . Її можна перевірити візуально по слідах тосола на окремих елементах двигуна або ходової частини машини.
 • Помпа починає шуміти . При її частковому виході з ладу з'являється сторонній шум.
 • Проблеми в роботі грубки . Причин несправностей цього існує багато, але однією з, як раз і є утворення повітряної пробки в системі охолодження.

Якщо ви виявили хоча б один з описаних вище ознак, то необхідно провести діагностику системи охолодження. Однак перед цим буде корисно розібратися, що стало причиною можливих проблем.

Причини виникнення повітряних пробок

Завоздушіваніе системи охолодження може бути викликано рядом несправностей. Серед них:

 • Розгерметизація системи . Вона може виникнути в самих різних місцях - на шлангах, штуцерах, патрубках, трубках і так далі. Розгерметизація може бути викликана механічним пошкодженням окремих її частин, їх природним зносом, зниженням тиску в системі. Якщо після того як ви усунули повітряну пробку, в системі знову з'явився повітря, значить, вона розгерметизована. Отже, необхідно робити діагностику і її візуальний огляд з метою виявлення пошкодженого місця.заливка антифризу

  Заливати антифриз потрібно тонким струменем

 • Невірна процедура доливання антифризу . Якщо він був залитий широкої струменем, то велика ймовірність виникнення явища, коли повітря не може вийти з бачка, оскільки часто горловина у нього вузька. Тому, щоб цього не відбувалося, необхідно заливати охолоджуючу рідину не поспішаючи, даючи повітрю залишати систему.
 • Несправність повітряного клапана . Його завдання полягає в тому, щоб прибрати зайве повітря з системи охолодження, і не допустити потрапляння його ззовні. У разі несправності повітряного клапана відбувається підсос повітря, який поширюється по сорочці охолодження двигуна. Виправити ситуацію можна ремонтом або заміною кришки зі згаданим клапаном (найчастіше).
 • Несправність помпи . Тут ситуація аналогічна попередній. У разі, якщо нерв або сальник помпи пропускають повітря ззовні, то він природним чином потрапляє в систему. Відповідно, при появі описаних симптомів рекомендується перевірити цей вузол.
 • Витік охолоджуючої рідини . По суті, це є тією ж розгерметизацією, оскільки замість антифризу в систему потрапляє повітря, утворюючи в ній пробку. Витоку можуть бути в самих різних місцях - на прокладках, патрубках, радіаторах і так далі. Перевірити цю несправність не так складно. Зазвичай патьоки антифризу видно на елементах двигуна, ходової або інших частинах машини. При їх виявленні необхідно провести ревізію системи охолодження.
 • Вихід з ладу прокладки ГБЦ . При цьому антифриз може потрапляти в циліндри двигуна. Одним з яскравих симптомів такої неполадки є появи білого диму з вихлопної труби. При цьому часто в розширювальному бачку охолоджуючої системи спостерігається значне нуртування, обумовлене попаданням в неї вихлопних газів. Додаткову інформацію про ознаки виходу прокладки ГБЦ з ладу, а також поради по її заміні ви можете почитати в іншій статті.

кришка радіатора

Кожна з описаних вище причин може нашкодити вузлів і механізмів автомобіля. В першу чергу страждає двигун , оскільки порушується його нормальне охолодження. Він перегрівається, через що знос підвищується до критичного. А це може призвести до деформації його окремих частин, виходу з ладу елементів ущільнювачів, а в особливо небезпечних випадках навіть до його заклинювання.

Також завоздушіваніе призводить до поганої роботи печі. Причини цього аналогічні. Антифриз погано циркулює і не переносить достатньої кількості тепла.

Далі перейдемо безпосередньо до методів, за допомогою яких можна прибрати повітряну пробку із системи охолодження. Вони відрізняються за способом виконання, а також складності.

Методи видалення повітряної пробки з системи охолодження

Як вигнати повітряну пробку із системи охолодження ВАЗ класика

Існує три основні методи, за допомогою яких можна усунути повітряну пробку. Перерахуємо їх по порядку. Перший метод відмінно підходить для автомобілів ВАЗ . Алгоритм його буде наступним:

 1. Зніміть з двигуна все захисні та інші елементи, які можуть перешкодити вам дістатися до розширювального бачка з охолоджувальною рідиною.
 2. Від'єднайте один з патрубків, які відповідають за нагрів дросельного вузла (неважливо, прямий або зворотний).
 3. Зніміть кришку розширювального бачка і накрийте горловину нещільної тканиною.
 4. Подуйте всередину бачка. Таким чином ви створите невеликий надлишковий тиск, якого буде достатньо для того, щоб зайве повітря вийшов через патрубок.
 5. Як тільки з отвору для патрубка піде антифриз, відразу надіньте патрубок на нього і бажано зафіксуйте хомутом. В іншому випадку повітря знову потрапить в нього.
 6. Закрийте кришку розширювального бачка і зберіть назад всі зняті раніше елементи захисту двигуна.

Другий метод проводиться у відповідності з наступним алгоритмом:

 1. Запустіть двигун і дайте йому попрацювати протягом 10 ... 15 хвилин, після чого вимкніть його.
 2. Зніміть необхідні елементи щоб дістатися до розширювального бачка з охолоджувальною рідиною.
 3. Не знімаючи з нього кришку, від'єднайте один з патрубків на бачку. Якщо система була завоздушена, то з нього почне виходити повітря.
 4. Як тільки поллється антифриз, відразу ж встановіть патрубок на місце і зафіксуйте його.
При виконанні цього будьте обережні, оскільки температура антифризу може бути високою і доходити до значення +80 ... 90 ° С.

Третій метод того, як видалити повітряну пробку з системи необхідно виконувати так:

 1. Необхідно поставити машину на височину таким чином, щоб її передня частина була вище. Важливо, щоб кришка радіатора була вище за інших частин охолоджуючої системи. При цьому поставте машину на ручник, а краще встановіть під колеса упори .
 2. Дайте попрацювати двигуну 10 ... 15 хвилин.
 3. Відкрутіть кришки з розширювального бачка і радіатора.
 4. Періодично натискайте на педаль акселератора і доливайте в радіатор охолоджуючу рідину. При цьому з системи буде виходити повітря. Його ви помітите за бульбашок. Продовжуйте процедуру, поки все повітря вийде. При цьому можна включити піч на максимальний режим. Як тільки термостат відкриє засувку повністю і в салон піде дуже гаряче повітря, значить, повітря з системи був вилучений. Одночасно з цим потрібно перевірити наявність виходять з охолоджуючої рідини бульбашок.

Що стосується останнього методу, то на машинах з автоматично включається вентилятором системи охолодження можна навіть не перегазовивать, а спокійно дати двигуну нагрітися і дочекатися, поки вентилятор включиться. Одночасно з цим рух охолоджуючої рідини посилиться, і під дією циркуляції повітря вийде з системи. При цьому важливо додати охолоджуючу рідину в систему, з тим, щоб знову не допустити завоздушіванія.

Як бачите, методи того, як позбавитися від повітряної пробки в системі охолодження двигуна, досить прості. Всі вони засновані на тому факті, що повітря легше рідини. Тому необхідно створити умови, при яких повітряна пробка буде витіснена з системи під тиском. Однак найкраще не доводити систему до того стану і вчасно вживати профілактичні заходи. Про них ми розповімо далі.

Загальні рекомендації щодо профілактики

Перше, на що потрібно звертати увагу, це рівень антифризу в системі охолодження . Завжди контролюйте його, а при необхідності доливайте. Причому якщо доводиться доливати охолоджуючу рідину дуже часто, то це перший дзвінок, який свідчить про те, що з системою щось не в порядку, і для виявлення причини несправності необхідна додаткова діагностика. Також контролюйте відсутність плям від витоку антифризу. Робити це краще на оглядовій ямі.

Не забувайте періодично виконувати очистку системи охолодження. Яким чином і за допомогою яких засобів це робити ви можете почитати в відповідних статтях на нашому сайті.

Намагайтеся користуватися тим антифризом, який рекомендований виробником вашого автомобіля. А покупки робіть в перевірених ліцензованих магазинах, зводячи до мінімуму ймовірність придбання підробки. Справа в тому, що неякісна охолоджуюча рідина в процесі багаторазового нагрівання може поступово випаровуватися, а замість неї в системі утворюється повітряна пробка. Тому не нехтуйте вимогами виробника.

замість висновку

Наостанок хотілося б зазначити, що при появи описаних ознак завоздушіванія системи, необхідно якомога швидше виконати діагностику та її перевірку. Адже повітряна пробка значно знижує ефективність роботи системи охолодження. Через це двигун працює в умовах підвищеного зносу, що може привести до його передчасного виходу з ладу. Тому постарайтеся при виявленні завоздушіванія позбутися пробки якомога швидше. Благо, зробити це може навіть початківець автолюбитель, оскільки процедура нескладна і не вимагає використання додаткових інструментів або пристосувань.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found