Кран грубки ВАЗ 2114 - Розташування, Заміна, Вибір Кращого

Кран грубки ВАЗ 2114 , як і на багатьох інших автомобілях призначений для перекриття і подачі гарячого антифризу в малий контур системи охолодження. Технічна справність і стан даної деталі, рівно як і системи опалення в цілому, залежить і від умов експлуатації, і від якості охолоджуючої рідини. Та й сам краник отопітеля повинен бути, бажано, не заводський моделі. Постараємося дати відповіді на найбільш важливі питання по цій темі.

Пристрій крана опалювача ВАЗ 2114

Пристрій крана грубки ВАЗ

зміст:

 • Загальний принцип дії
 • Розташування крана грубки
 • причини несправності
 • Який кран обігрівача вибрати
 • Ремонт краника ВАЗ
 • Заміна запірного крана грубки ВАЗ 2114
 • Як вивести краник під капот

Принцип дії пристрою

Кран отопітеля служить інструментом контролю над потоком охолоджуючої рідини, яка протікає через радіатор так званої грубки. Його відкривають з настанням холодів, коли є необхідність прогрівати лобове скло і салон. Проходячи через радіатор, робоче середовище нагріває повітря, що нагнітається вентилятором. У теплу пору року в додатковому обігріві немає необхідності, тому кран потрібно перекрити.

Керувати потоком теплого повітря, коли система справна, легко: взимку, щоб відкрити краник, досить на панелі управління кліматом в салоні, перевести нижній важіль вправо ( «червона зона»). Відповідно, влітку, щоб перекрити його, потрібно повернути кран вліво ( «синя зона»). Не слід забувати, що грубка потрібна нам і влітку. В цей час вона служить для вентиляції. Заслінка яка перекриває надходження охолоджувальної рідини по малому колу через радіатор або в його обхід, приводиться в дію тросом від важеля на панелі.

Де знаходиться кран грубки на ВАЗ 2114

Місце де розташований краник грубки ВАЗ 2114 або на ВАЗ 2109

Щоб побачити розташування опалювального крана на ВАЗ 2114, досить зняти праву бічну накладку внизу під центральною консоллю біля ніг переднього пасажира . Ви побачите його на перегородці з моторним відсіком, там до нього ще 2 патрубка підходять. У деяких випадках, щоб розібратися з характером поломки краника грубки на «Самарах», можна підлізти і з боку водія (попередньо знявши бічну пластикову кришку з торпеди і прибравши килимок). Але врахуйте, що при демонтажі вам також знадобиться знайти його розташування і в підкапотному просторі, під рульовою рейкою . Добиратися до речі зручніше з під низу авто, оскільки доведеться відкрутити пару гайок шпильок його кріплення (що знаходяться біля вихлопної труби, в районі кисневого датчика) ключем на «10» і зняти два підвідних патрубка.

Текти нового краника грубки ваз з під заслінки

Як зрозуміти що краник потік

Основним симптомом того, що кран грубки потік - це характерний запах в салоні і калюжка під килимкомпереднього пасажира. Що правда подібна ситуація може виникнути і в разі протікання радіатора опалювача. Так що якщо побачили воду під килимком, то в першу чергу перевіряйте ці два елементи системи охолодження. Як правило сліди підтікання антифризу на кранику видно неозброєним оком, досить лише зняти пластикову кришку. Також в деяких випадках, текти з краника можна спостерігати візуально, але для цього вам доведеться спочатку до нього підібратися, а потім пересувати заслонку за тросик (така ситуація, може виникати навіть і на новій, але бракованої деталі). Коли ж проблема з краном тільки на ранній стадії, то симптомом того що його пора замінити, є погана робота обігрівача (при повністю відкритій заслінці дме ледве теплим або навпаки).Така ситуація виникає якщо кран заклинив в одному положенні або пропускає (недозакривается).

Погано гріє пічка

Що погано гріє пічка автовласники починають з помічати лише з приходом холодів, хоча причини поганої роботи виникають значно раніше. Найчастіше грубка в машині гріє слабо через: завоздушіванія, несправної помпи, засмічення радіатора і фільтра салону

Детальніше

Зняття радіатора грубки ВАЗ 2114

Заміна радіатора грубки ВАЗ 2114 відбувається якщо, старий радіатор почав протікати. Якщо він цілий, зняти радіатор опалення може знадобитися для чищення від забруднень.

Детальніше

Піч

Грубкою називають радіатор опалення салону автомобіля. Призначений для обігріву всередині машини і є частиною малого кола охолодження двигуна. При справному функціонуванні температура не повинна падати нижче +16 навіть при -25 ° C. Основна несправність ..

Детальніше

Причини поломки опалювального крана

З усієї системи охолодження кран отопітеля ВАЗ 2114 - найбільш вразлива деталь. Причому неполадки найчастіше проявляються з настанням холодів. Саме тут і криється одна з причин виходу з ладу опалювального крана: влітку ми їм не користуємося, він «закисає» і вимагає ремонту.

Найпоширеніші причини виходу з ладу опалювального крана ВАЗ 2114:

 1. Перебіг внаслідок розгерметизації корпусу . Це серйозна проблема, усунути яку потрібно скоріше. Якщо цього не зробити, незабаром можлива велика текти охолоджуючої робочого середовища безпосередньо в салон автомобіля. Починається ця текти з підтоплення ваших ніг - пропустити цей сигнал можна, особливо, коли під ногами килимок, і якщо ви неуважно контролюєте стан робочих вузлів.
 2. Закисание запірного пристрою . Що не піддається ні для закриття, ні для відкриття, кран грубки свідчить про те, що він «закис». Не поспішайте на СТО, справа не термінова, але проблема повинна бути усунена.кран грубки засмітився
 3. Забруднення відкладеннями антифризу . Так само як в радіаторі, в патрубках краника накопичуються різні відкладення (в результаті розпаду ОЖ або інший вид грязі). Так що оскільки заслінка регулює, і то збільшує потік прохідності рідини, то його затримує, всередині деталі накопичується сміття, а як наслідок заклинювання і подальший вихід з ладу.

Технічний стан крана, як і всієї опалювальної системи, залежить від стану охолоджуючої рідини. На ринку занадто багато підробок, які дуже негативно позначаються на роботі грубки машини.

Однією з причин виходу з ладу крана і опалювальної системи в цілому, може бути охолоджуюча рідина низької якості. Не беріть що попало! Робіть покупки в перевірених магазинах.

Але крім якості рідини і матеріалів є, і інші фактори, які впливають на швидкий вихід з ладу краника. Тому в кінці статті ми дамо декілька корисних порад, які дозволять продовжити йому життя або ж своєчасно помітити несправність щоб не замерзнути взимку. Ну, а поки що, приділимо увагу вибору краника грубки на ВАЗ «Самара» другого покоління - ВАЗ 2113, 2114 і 2115 або ж і першого - 2108 і 2109.

Який кран обігрівача вибрати

Кран грубки на ВАЗ 2114

Керамічний краник фірми ЯВВА - на думку більшості найякісніший.

Для моделей ВАЗ-2113-2114-15 підходить єдиний кран від 2108. З конвеєра автомобіль оснащений далеко не найякіснішої запчастиною, оскільки мембранний краник повністю пластмасовий. Правда і аналоги не далеко пішли. Так що думки багатьох автомайстрів, з приводу якої кран грубки вибрати для ВАЗ 2114 і інших моделей «Самар», розходяться. Одні запевняють що не варто переплачувати і досить купити звичайний пластмасовий. Інші, що все ж керамічний здатний проходити трохи довше 50 тис. Км (приблизно такий ресурс стандартного опалювального крана) і якщо немає можливості встановити кульовий, то краще вже його. А треті, і зовсім радять переробити систему, щоб винести все це справа під капот, а там поставити звичайний водопровідний кран, щоб забути про проблему течі назавжди. Тому, подивимося, що нам пропонують виробники,яка ціна на кран обігрівача, і вирішимо, який краще на вашу «четирку» вибрати краник.

Пластмасовий мембранний (оригінал)

У заводській комплектації машина має стандартний регулюючий клапан ОЖ 21080-8101150-00, Який має лише один, та й то сумнівний плюс: низька ціна. Але треба платити ці 60 рублів знову і знову, кожен сезон - текти починається там, де стоїть вісь регулювання потоку. Так що з огляду на ті проблеми, з якими доводиться стикатися, через вихід з ладу крана опалення автомобіля, варто розглянути більш надійні варіанти. Хоча в більшій мірі якість мембранного крана грубки залежить від виробника, а їх може бути кілька. Наприклад, стандартний пластмасовий краник обігрівача для ВАЗ 2108 випускає ДААЗ, причому в кількох упаковках (одна з них спеціально для АвтоВАЗу). Але крім них на полицях магазинів можна зустріти ще й такі бюджетні як: арок і Гранд ріал. А значить проблема ненадійності може полягати саме в несумлінному виробнику.

Керамічний кран опалення

кульовий і керамічний кран грубки для ВАЗ 2114

Керамічний Лузар і кульовий Шанс-авто крани обігрівача для ВАЗ 2108-14-15 із середньої цінової категорії і такої ж якості.

З усіх перерахованих варіантів, даний - лідер за популярністю. Але не думайте, що це очевидний вибір. Він досить часто підводить нітрохи не менше ніж стандартний, і вистачає його лише на пару сезонів. Його вибирають виключно через те, що керамічна шторка, всередині запірного механізму, герметично тримає в закритому стані. На цьому переваги закінчуються, недоліками, як і попередній також не обділений. По-перше, це більш висока вартість, в порівнянні із заводською і кульової моделями. По-друге, пропускна здатність в цьому варіанті нижче кульового. По-третє, багато браку, і або на стику, або ж з під важеля (осі заслінки), незабаром починає з'являтися текти. Причому найчастіше саме остання біда і є причиною для заміни.А все через те що на заводі не якість роблять отвір під шток і ущільнювальні резиночки швидко стираються. Якщо зниження надходить тепла для вас не критично, а наявність частки якісних деталей не лякає, можете купувати і керамічний кран опалення.

З ними точно така ж ситуація як і зі стандартними, різні виробники - різна якість. За відгуками багатьох власників автомобілів ВАЗ 2108, 2109 і 2113-15 шукають Ульяновський ЯВВА (код запчастини 2108-8101150-12 ) який обійдеться в 350 рублів, оскільки у нього хороша комплектація (кріпильні гайки, шайби, ущільнювальні гумові кільця), алюмінієвий корпус, керамічні нутрощі. Хоча на ринку також присутній LUZAR LV0108 (на 100 р. Дешевше, але і якістю мало задоволених, так як вистачає року на 2, а то і менше), модифікований ПРАМ (21088101150P), досить дорогий PEKAR (коштує близько 500 руб.), а ще польський Avrora (HV-LA2108) і зовсім бюджетний TSN 852 (проблем з якістю ще більше ніж у Лузар).

Кульовий кран для радіатора

Уже більш підходяща деталь, якщо орієнтуватися на співвідношення «ціна-якість». На кульовий кран радіатора (кат. Ном. 2108-8101150-14 ) ціна трохи вище, ніж на стандартну модель, але і якість вищу, а ось в порівнянні з керамічним навіть дешевше. Втім, і тут спостерігається порівняно висока схильність до закисання.

Ринок являє лише пару виробників таких краником: Ульяновський ( Симбирский Ливарний Сплав ) і Шанс-Авто . Одним з головних недоліків кульового крана СЛС є те, що із закритого стану його дуже важко перевести в положення «откр». А це, в свою чергу, негативно позначається на упорах в пластиковому механізмі приводу заслінок і крана в місцях кріплення тросів. Власники «Самар» напевно стикаються з такою проблемою навіть при штатному зусиллі. Так що швидше за все доведеться доопрацьовувати, але зате товщина стінок патрубка і якість пластмаси вселяє довіру. А ось вісь, хоча і хитається трохи, але зате куля обертається в пластикових вкладишах, і дуже щільно тримає. Що правда як і керамічний, з часом потече по втулці важеля.

Водопровідний кран в автомобіль

Так, і такий спосіб має право на існування. Хтось вважає це зайве простим вирішенням питання, а хто-то без проблем користується ним протягом довгого часу. Нижче ми розглянемо докладніше даний варіант.

Профілактика поломки крана ВАЗ 2114

Посприяти продовження терміну служби крана опалювача допоможе притримування декількох корисний рад.

Щоб не давати краника закисати необхідно періодично переводити важіль закриття / відкриття краника з одного положення в інше. Особливо ця проблема актуальна при зміні сезонів, коли всю зиму ви проїздили з відкритим, а влітку перекриває подачу. До речі в спеку або коли доводиться пересуватися на низьких передачах, щоб уникати перегріву двигуна рекомендується відкривати краник грубки (переведіть важіль управління в «червону зону»), але щоб тепло від радіатора не потрапило в салон, повністю закрийте повітряну заслінку.

Доопрацювання краника отопітеля

На деяких краник (зокрема дуже часто це Лузар і YAVVA) не тільки може зламатися сам запірний механізм перекриття подачі, а й лопнути пластикова трубка, тому щоб кран довше прослужив можна підібрати по діаметру і всунути додаткову трубочку . Останнім часом в коробці від Лузар така наскрізна трубка вже є і зроблена вона з латуні. На думку багатьох досвідчених автовласників ставити краник ЯВВА без доопрацювання взагалі не має сенсу - сплющується прохідний патрубок. І в його наскрізну трубочку потрібно в будь-якому випадку встановлювати довжину (тонкостенную) трубку зовнішнім діаметром 15 мм.

Так же само собою зрозуміло, необхідний регулярний профілактичний огляд вузлів - своєчасне виявлення неполадок не тільки мінімізує ваші витрати, але і вбереже здоров'я ваше і ваших пасажирів від небезпеки, так як пари тосола сильно отруйні!

Ремонт крана ВАЗ 2114

Як правило, краники НЕ ремонтнопригодні і, якщо вони закисли, підтікають або при зміні важеля не відбувається необхідного результату - їх змінюють. Так набагато швидше ніж намагатися відремонтувати. Але що, якщо немає можливості купити новий кран, а проблема вже відбулася? Тоді вихід тільки один - спробувати зробити ремонт крана управління обігрівачем. Коли рідина біжить з під штока, ви, звичайно, навряд чи зможете якось це усунути, адже підібрати втулки або виточити новий шток і колечка ущільнювачів під силу одиницям. А ось якщо лопнув або стиснувся наскрізний патрубок, то установка в нього трубки по діаметру і промазування герметиком допоможе на якийсь час.

У тому випадку, коли маємо справу з пластиковим, причина течі полягає в зруйнованій гумової мембрані, також проблема може бути виправлена, хоча і не проста. Потрібно зняти кран з обігрівача і розібрати його. У вас будуть дві деталі: сам корпус і кришка з конусом і манжетою. Щоб зняти кришку з корпуса, необхідно зрізати з боку кришки Вальц поясок. Найпростіше це зробити за допомогою електродрилі, в патроні якої ви закріпіть зубило або шрабер.

Де послабити хомути

Далі має бути зроблено розвальцювання. Для цього просвердлите 4 отвори наскрізь (розмір від 0,1 до 3 мм.). Зробити це слід строго по краю завальцовки. Не допускайте відхилення свердла до середини кришки. У разі, якщо це станеться, подальша робота по ремонту крана ВАЗ 2114 буде сильно ускладнена через пошкодження ущільнювального паска, розташованого на посадочної поверхні манжети в корпусі.

Наступний крок - висвердлюємо заклепку, яка знаходиться в конусі, видаляємо стару манжету і залишки заклепки. Вийде отвір, де потрібно зробити різьбу М4.

Нову манжету можна буде вирізати з автомобільної камери (краще від вантажівки). Кран отопітеля повинен знаходитися в закритому положенні. Далі потрібно вирізати по контуру кришки (верхньої), виконавши чотири отвори для кріплень, за місцем їх розташування (по краях і в середині).

Нову манжету за допомогою гвинта (М4 - під нього отвір вже готове), а також сам клапан закріплюють на вершині кришки, потім потрібно поєднати отвори і стягнути гвинтами (М3). При цьому гайки будуть на стороні кришки.

підвідний патрубок

В цілому, робота по ремонту крана опалення ВАЗ 2114 закінчена, тепер перевіряємо герметичність, попередньо закривши відвідний канал, продуваючи з боку підвідного патрубка.

Подумайте, чи вистачить у вас сил відремонтувати його самостійно? Ні? Тоді вихід один - тільки заміна.

Як зняти і замінити кран отопітеля

Ціна на заміну краника грубки в сервісі складе близько 1000-1500 рублів, тому незважаючи на всю складність процедури багато хто намагається зняти і поміняти його самостійно. До того ж це куди простіше і швидше ніж займатися ремонтом. Для повної заміни опалювального крана ВАЗ 2114 досить звичайного набору інструментарію, зокрема:

 • Гайкові ключі різних розмірів (накидні, ріжкові на «10» і «13»), а якщо це буде головка з карданчиком так взагалі відмінно.
 • Черв'ячний хомут діаметром 16-23 мм
 • Силіконовий герметик.
 • Ганчір'я.
 • Викрутка з хрестоподібної битою.
 • Новий опалювальний кран.
 • Так само рекомендуємо відразу купити і два патрубка йдуть від крана опалювача до радіатора (так як вони з часом втрачають свою еластичність і можуть підтікати).
 • Ємність, куди потрібно буде злити охолоджуючу рідину.
 • Ну і по можливості найсвіжіша охлаждайка, щоб не вливати назад стару.

А ще крім інструменту, бажано щоб була в розпорядженні оглядова яма або естакада, оскільки відкручує кран з боку підкапотного простору, при цьому потрібен помічник зсередини салону.

Робота по заміні крана грубки на машині ВАЗ 2114 виконується за наступним алгоритмом:

 1. Перед початком роботи переконайтеся, що двигун повинен бути повністю остиглим. Встановивши машину на яму, знімаємо захист картера.
 2. Потім потрібно злити ОЖ з блоку двигуна (зливний болт за модулем запалювання) і радіатора охолодження (краник внизу), а також і з патрубків йдуть до краника з моторного відсіку. Заодно обробити гайки шпильок ведешкой, нехай откісают, до того моменту, коли будемо відкручувати краник, це значно полегшить його демонтаж.
 3. Далі в салоні, з боку переднього пасажира, потрібно зняти бічну накладку торпеди (викрутити 5 саморізів) і прибрати килимок, щоб підібратися до краника і його патрубкам.
 4. Щоб тосолом НЕ залило салон, коли будуть зніматися шланги (послабивши хомути хрестової викруткою), першою справою потрібно прокласти ганчірку.
 5. Щоб зручно було виймати кран, краще патрубки зняти саме з печі.
 6. Повернутися знову під авто і ключем або головкою на «10» відкрутити ті гайки зі шпильок і піднятися знову в салон.
 7. Пасатижами і викруткою з плоским лезом, від'єднуємо трос приводу запірного механізму крана, попередньо знявши скобу, яка утримує тягу. Зручніше буде зробити це з боку водія, але там також тоді доведеться знімати накладку.
 8. Тепер можна отримувати винуватця всіх подій.
 9. Беріть новий кран і встановлюйте його на те ж саме місце, попередньо замінивши гумові прокладки. Встановлюємо трос управління на місце, перевіряємо натяг.
 10. Здійснюємо ті ж самі кроки в зворотному порядку. Будьте обережні при затягуванні хомутів патрубків, особливо на наскрізному пластиковому. Адже якщо не дотягнути, то при холодній погоді почне підсмоктується повітря, а ось якщо перетягнути то у багатьох кранів якість пластмаси таке, що вони просто лопаються.

Після установки залишається лише перевірити його роботу. Включайте вентилятор, відкривши заслінку повітрозабірника. Відкривайте-закривайте доступ охолоджуючої рідини в грубку. Якщо потік перекритий, температура повітря в салоні повинна знижуватися. Але не поспішайте встановлювати назад бічні накладки і під час перевірки дивіться не біжить кран назад, оскільки такі випадки зустрічалися не раз, особливо якщо він керамічний. У них всіх одна загальна хвороба - починає текти з під важеля запору. А все тому що два ущільнювальних кільця, які там стоять, або слабкі, або швидко зношуються в процесі експлуатації.

Модифікація опалювальної системи

Одне зі спірних рішень - перенесення крана опалення під капот і заміна на звичайний господарський. Перш, ніж ви наважитеся скористатися цим ноу-хау, слід зважити всі «за» і «проти». З переваг такої дії - вам не треба турбуватися про течі в салон . В цілому експлуатаційний термін деталей збільшується, але щоб відкривати-закривати кран, потрібно бігати до капоту або лізти в ноги і крутити вентиль. Або ж в літній час їздити із закритою заслінкою потоку повітря в салон.

І все ж, можливо, ви з тих, для кого це буде оптимальне рішення, яке допоможе вам не морочитися з ремонтом крана грубки. Для наочності зняття і модернізації дивіться відео інструкції:

Як зняти кран отопітеля ВАЗ

Заміна крана на водопровідний і перенесення його під капот

Як бачите незважаючи на певні зусилля, необхідні для ремонту або заміни крана грубки ВАЗ 2114, все-таки краще зробити це перш ніж салон залитий антифризом. На даний момент опалювальні крани представлені на ринках в трьох основних типах: стандартний, кульовий і керамічний. Але по суті, з усіх наявних, немає нормальних, таких щоб поставив раз і забув про проблему. Пластикові труять, кераміка плавиться і біжить, кульовий теж не позбавлений недоліків, але все ж більш надійний, в порівнянні з іншими. Пам'ятайте, що профілактичний ремонт деталей вашого автомобіля, зокрема, краника грубки, зможе попередити інші, суттєві проблеми.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found