10 популярних очищувачів двигуна від бруду. Який краще?

Очищувач двигуна дозволяє за короткий час позбутися від плям бруду, масла, палива, бітуму та іншого на поверхнях окремих деталей в підкапотному просторі автомобіля. Подібну чистку необхідно виконувати періодично (хоча б кілька разів на рік, особливо навесні і восени) з тим, щоб, по-перше, в разі проведення ремонтних робіт торкатися до відносно чистим деталям, а по-друге, щоб мінімізувати попадання забруднень з зовнішніх поверхонь деталей у внутрішній простір. Що стосується естетичної складової, то найчастіше очисники двигуна автомобіля використовують для виконання передпродажної комплексної чищення машини.

зміст

 • Типи очищувачів двигуна
 • Який очищувач вибрати
 • Як користуватися засобом очищення
 • Рейтинг популярних очищувачів двигуна

очищувач двигуна

Асортимент різних очищувачів двигуна автомобіля в даний час на прилавках магазинів досить широкий, і автовласники повсюдно користуються ними. Багато з них залишають в інтернеті свої відгуки та коментарі про таке застосування. На підставі подібної знайденої інформації редакцією сайту був складений некомерційний рейтинг популярних засобів, до якого увійшли найбільш ефективні очисники. Докладний список з детальним описом тих чи інших засобів і представлений в матеріалі.

Назва очищувача Короткий опис і особливості використання Обсяг упаковки, мл / мг Ціна однієї упаковки станом на зиму 2018/2019 років, рублів
Спрей-очищувач двигуна Liqui Moly Motorraum-Reiniger Аерозольний спрей-очістітетль від "Ликви Моли" Ефективно видаляє забруднення будь-яких типів, в тому числі, плями масла, бітуму, палива, гальмової рідини і так далі. Час очікування дії препарату становить близько 10 ... 20 хвилин. При всіх своїх перевагах можна відзначити лише один недолік даного очищувача, який полягає в його високій ціні в порівнянні з аналогами. 400 600
Пінний очисник двигуна Runway Foamy Engine Cleaner Очищувач елементів двигуна від різних забруднень Ранвей використовується в якості основного миючого засобу. У складі є додецілбензолсульфоновая кислота (скорочено ДБСК). Час для виконання очищає хімічної реакції складає всього лише 5 ... 7 хвилин, в деяких випадках більше, наприклад, при обробці дуже застарілих плям. 650 250
Пінний очисник двигуна Hi Gear ENGINE SHINE FOAMING DEGREASER Очищувач "Хай Гір" користується популярністю як у вітчизняних, так і у зарубіжних автолюбителів. Крім безпосередньо чищення елементів двигуна він також захищає електропроводку, тим самим попереджаючи можливе виникнення загоряння. Особливістю засобу є те, що з його допомогою можна відмивати масло з бетонної підлоги. Перед використанням очищувача потрібно трохи розігріти двигун. 454 460
Аерозоль очищувач двигуна ASTROhim Очищувач двигуна може використовуватися не тільки для автомобілів, але і мотоциклів, катерів, сільськогосподарської та спеціальної техніки. У його складі немає розчинників, тому він безпечний для пластмасових і гумових виробів, що знаходяться в двигуні. Додаткове переваги даного очищувача полягає в його низької вартості при великих упаковках. 520 мл; 250 мл; 500 мл; 650 мл. 150 рублів; 80 рублів; 120 рублів; 160 рублів.
Очищувач двигуна Grass Engine Cleaner Недорогий і ефективний очищувач двигуна. Зверніть увагу, що у флаконі продається не готове до використання засіб, а концентрат, який необхідно розбавити водою в співвідношенні 200 мл засобу на один літр води. Упаковка забезпечена ручним тригером-розпилювачем, що не завжди зручно для використання. 500 90
Пінний очисник двигуна Lavr Foam Motor Cleaner Хороший і ефективний очищувач палива. Може використовуватися для разового або постійного застосування. Безпечний для всіх деталей двигуна. Після обробки деталі можна просто змити засіб водою. Час очікування дії становить близько 3 ... 5 хвилин. Захищає металеві поверхні від утворення на них вогнищ корозії. 480 200
Пінний очищувач Kerry У складі очисника двигуна "Керрі" немає органічних розчинників, замість цього він створений на водній основі. Завдяки цьому очисник безпечний для людської шкіри і для екології взагалі. Відсутня неприємний різкий запах. Однак ефективність даного очищувача можна охарактеризувати як середню. Реалізується як в аерозольному балоні, так і у флаконі з ручним тригером-розпилювачем. 520 мл; 450 мл. 160 рублів; 100 рублів.
Очищувач двигуна Fenom За допомогою очищувача "феном" можна обробляти не тільки поверхні деталей двигуна, а й коробки передач і інших елементів автомобіля. Час роботи засобу становить 15 хвилин. Не можна допускати попадання очищувача в повітрозабірник двигуна. Відзначається середня ефективність очищувача, в деяких випадках потрібно обробити поверхні деталей два або три рази. 520 180
Очищувач двигуна Mannol Під торговою маркою Mannol виробляються два аналогічних очищувача - Mannol Motor Cleaner і Mannol Motor Kaltreiniger. Перший в упаковці з ручним тригером розпилювачем, а другий в аерозольному балончику. Ефективність очищувача середня, однак він цілком підійде для використання в гаражних умовах, і для обробки двигуна перед продажем машини. 500 мл; 450 мл. 150 рублів; 200 рублів.
Пінний очисник двигуна Abro Реалізується в аерозольному балоні. Показує середню ефективність, тому його можна рекомендувати як профілактичний засіб для обробки поверхні деталей двигуна. У деяких випадках відзначається, що очищувач має неприємний різкий запах, тому роботу з ним необхідно проводити або в добре провітрюваному приміщенні, або на вулиці. 510 350

Які бувають очисники

В даний час асортимент очищувачів поверхні двигуна автомобіля досить широкий. Подібні засоби виробляють різні виробники в різних країнах світу. Що стосується агрегатного стану очищувачів, то на полицях автомагазинів їх можна знайти трьох типів:

 • аерозолі;
 • ручні тригери;
 • пінні кошти.

За статистикою найпопулярнішими є саме аерозолі. Їх популярність обумовлена ​​не тільки високою ефективністю, але і зручністю їх використання. Так, їх наносять на місця забруднення за допомогою аерозольних балончиків, в яких вони фасуються (після потрапляння на поверхню активний засіб перетворюється в піну). Що стосується тригерних упаковок, то вони подібні до аерозольним, однак тригер має на увазі ручне розпилення очищувача по оброблюваної поверхні. Пінні ж очисники двигуна наносяться за допомогою дрантя або губки, і призначені для видалення плям масла, бруду, палива, антифризу та інших технічних рідин, які можуть мати місце на поверхні підкапотних деталей.

Крім типу упаковок очисники двигуна відрізняються складом, зокрема, базовим компонентом. У великій їхній кількості в якості основного миючого речовини використовується додецілбензолсульфоновая кислота (скорочено ДБСК) - найсильніший синтетичний емульгатор масел і жирів, здатний усувати навіть засохлі згадані речовини з оброблюваної їм поверхні.

Як вибирати очищувач двигуна

Вибір того чи іншого зовнішнього очищувача двигуна автомобіля необхідно проводити, грунтуючись на декількох факторах. Зокрема:

 • Агрегатний стан . Як зазначалося вище, очисники реалізуються в трьох типах упаковок - аерозолі (спреї), треггери і пінні склади. Переважно всього купити аерозольні засоби для чищення, оскільки вони зручні у використанні і зберіганні. Що стосується ефективності, то вони також знаходяться в числі кращих. Однак в даному випадку тип упаковки не є критичним, оскільки через логістиці асортимент магазинів в деяких регіонах країни може бути обмежений, і в ньому будуть відсутні аерозольні засоби для чищення двигуна.
 • Додаткові функції . Зокрема, крім хороших миючих здібностей очисники також повинні бути безпечні для гумових і пластикових деталей, які є у великій кількості на деталях двигуна (різні гумові трубочки, ковпачки, ущільнювачі, пластмасові кришки і так далі). Відповідно, при митті ці елементи не повинні руйнуватися навіть частково. Крім цього, бажано, щоб очисник двигуна автомобіля запобігав руйнування електропроводки в моторному відсіку агресивними елементами, а також не допускати ймовірність виникнення пожежі. Під агресивними елементами мається на увазі паливо, розчинники, солі та інші елементи, які знизу або зверху можуть потрапити в підкапотний простір.
 • Ефективність . Зовнішній очищувач двигуна за визначенням повинен добре розчиняти плями жиру, масел (мастила, моторне масло), палива, відмивати просто засохлу бруд і так далі. Додаткова ефективність аерозольних очищувачів двигуна полягає ще й в тому, що піна, розтікаючись по обробленої поверхні, потрапляє в важкодоступні місця, куди неможливо дістатися просто за допомогою дрантя. А подальше її видалення можна виконати за допомогою води під високим тиском. Що стосується ефективності складу, то інформацію про нього можна прочитати в інструкції, яка, як правило, роздрукована прямо на упаковці, в яку розфасована засіб. Також буде не зайвим ознайомитися з відгуками про очисники двигуна внутрішнього згоряння автомобіля.
 • Співвідношення ціни та обсягу . Тут потрібно міркувати як і при виборі будь-якого товару. Обсяг упаковки потрібно вибирати, враховуючи кількість планованих обробок поверхонь деталей двигуна. Для одноразової обробки вистачить і одного невеликого балона. Якщо ж ви плануєте користуватися засобом на регулярній основі - то краще взяти балон побільше. Так ви заощадите гроші.
 • Безпека . Очищувач двигуна машини повинен бути безпечний не тільки для гуми і пластика, а й інших деталей автомобіля, а також для здоров'я людини, зокрема, для його шкірних покривів, а також для дихальної системи. Крім цього, бажано, щоб очищувач був безпечний і з екологічної точки зору.
 • Простота використання . Найпростіше користуватися аерозольними очисниками, на другому місці стоять упаковки з ручним тригером, і на останньому - звичайні рідкі пінні. При використанні перших двох типів зазвичай немає потреби стикатися з очищувачем руками, оскільки нанесення відбувається на видаленні від забруднення. Що стосується пінних очисників, то найчастіше після їх використання необхідно помити руки.

Засоби для очищення рук від забруднень

Після авторемонту завжди брудні руки, і питання чим їх відмити стоїть гостро, адже ні бензин ні порошок часто не допомагають. Для таких сильних забруднень існують спеціальні автопасти. Ось 10 кращих засобів для чищення

Детальніше

Як використовувати очисники

Що стосується найбільш поширених аерозольних і тригерних очищувачів двигуна, то незважаючи на відмінності в їх складі і назвах, алгоритм їх використання у переважної більшості однаковий, і складається з наступних кроків:

 1. Відключити мінусову клему з акумуляторної батареї для уникнення можливих несправностей або «глюків» електронних складових двигуна автомобіля.
 2. За допомогою напору води під тиском або просто за допомогою води і щітки необхідно видалити з поверхні деталей двигуна бруд, яка легко видаляється без використання додаткових засобів. Це дозволить, по-перше, заощадити очищувач, а по-друге, підвищити його ефективність, що не поширюючи його зусилля на видалення незначних забруднень.
 3. Нанести засіб на оброблювані поверхні. Зверніть увагу, що робити це можна лише при охолодженому двигуні, якщо в інструкції прямо не зазначено інше (деякі засоби наносяться на злегка розігріті мотори). Аерозольні балони перед використанням необхідно обов'язково гарненько струснути. В першу чергу потрібно нанести очищувач на засохлі плями технологічних рідин - масла, «тормозухі», антифризу, палива і так далі. При нанесенні потрібна особлива увага приділити важкодоступних місцях, щілинах і так далі.
 4. Дати засобу вбратися і виконати очищувальну хімічну реакцію протягом декількох хвилин (зазвичай в інструкції вказується час, що дорівнює 10 ... 20 хвилинам).
 5. За допомогою води під тиском (найчастіше використовують знаменитий «Керхер» або його аналоги) або ж просто за допомогою води і щітки потрібно видалити піну разом з розчиненою брудом.
 6. Закрити капот і запустити двигун. Дати йому попрацювати близько 15 хвилин з тим, щоб при підвищенні його температури рідина природним чином випарувалася з підкапотного простору.

У деяких очищувачів може відрізнятися час їх дії (хімічної реакції, розчинення), кількість нанесеного кошти і так далі. Перед використанням будь-якого очищувача уважно ознайомтеся з інструкцією на його упаковці, і обов'язково дотримуйтесь там рекомендаціям!

Рейтинг популярних очищувачів двигуна

В даному підрозділі представлений список ефективних, тобто, хороших очищувачів двигуна автомобіля, які неодноразово довели свою спроможність на практиці. Списку не рекламує жодне представлене в ньому засіб. Він складений на підставі знайдених в інтернеті коментарях і результати реальних тестів. Тому все очисники, представлені нижче рекомендовані до покупки як рядовим автолюбителям, так і майстрам, які професійно займаються миттям автомобілів в автосервісах, автомобільних мийках і так далі.

Спрей-очищувач двигуна Liqui Moly Motorraum-Reiniger

Аерозольний спрей-очищувач Liqui Moly Motorraum-Reiniger по праву вважається одним з кращих серед конкурентів. Це спеціальне засіб для чищення, спеціально призначене для використання в моторних відсіках практично будь-яких автомобілів. З його допомогою можна швидко і легко усунути плями масел, жиру, бітуму, дьоготь, абразив гальмівних колодок, консервуючі засоби, сольові склади з доріг і інші забруднення. До складу очищувача двигуна «Ликви Моли» не входять містять хлор вуглеводні. Як виганяли газу в балоні використовується пропан / бутан. Використання традиційне. Відстань, з якого потрібно наносити засіб, становить 20 ... 30 см. Час очікування виконання хімічної реакції - 10 ... 20 хвилин (якщо забруднення мають застарілий характер, то краще почекати до 20 хвилин і більше, це забезпечить високу ефективність засобу).

Відгуки і реально проводяться тести автолюбителями-ентузіастами, показують, що очищувач Liqui Moly Motorraum-Reiniger дійсно дуже добре справляється з покладеними на нього завданнями. При цьому густа піна забезпечує проникнення в різні важкодоступні місця. Також наголошується, що засіб досить економічне, тому однієї упаковки очищувача напевно вистачить для декількох сеансів обробки моторного відсіку (наприклад, кілька разів на рік, в міжсезоння). Дуже добре підходить для обробки машини перед продажем. З недоліків даного очищувача можна відзначити лише відносно високу ціну в порівнянні з конкурентами. Однак ця особливість характерна для більшості автохімії, що випускається під всесвітньо відомим брендом Liqui Moly.

Спрей-очищувач двигуна Liqui Moly Motorraum-Reiniger реалізується в аерозольному балончику об'ємом 400 мл. Артикул, за яким її можна купити в будь-якому інтернет-магазині, - 3963. Середня ціна такої упаковки станом на зиму 2018/2019 років становить близько 600 рублів.

1

Пінний очисник двигуна Runway Foamy Engine Cleaner

Очищувач двигуна Runway Foamy Engine Cleaner є одним з найбільш популярних і ефективних засобів в своєму сегменті ринку. В інструкції до засобу вказується, що він з легкістю видаляє будь-які забруднення, наявні в моторному відсіку - пригорілі технічні рідини, масляні патьоки, сольові дорожні залишки і просто застарілий бруд. Крім цього, запобігає руйнуванню електропроводки під капотом. Безпечний для елементів, виконаних з пластика і гуми. В якості основного миючого засобу використовується додецілбензолсульфоновая кислота. Вона являє собою синтетичний емульгатор, який розчиняє перераховані вище речовини і дозволяє змити навіть після висихання безпосередньо емульгатора.

Тести, проведені автовласниками, дозволяють стверджувати, що пінний очисник двигуна «Ранвей» дійсно дуже добре справляється навіть із застарілими забрудненнями і без праці видаляє засохлі плями масла, жиру, гальмівної рідини і так далі. Спосіб використання традиційний. Час, який потрібно почекати перед змиванням кошти - близько 5 ... 7 хвилин, і за великим рахунком залежить від ступеня застарілих плям. Очищувач має дуже густою білою піною, яка без праці проникає у важкодоступні місця, різні щілини і так далі. Піна (емульгатор) швидко розчиняє забруднення, це видно неозброєним поглядом після нанесення засобу. Окреме перевага даного очищувача полягає в його великій упаковці, яка має невисоку ціну.

Реалізується очищувач двигуна Runway Foamy Engine Cleaner в аерозольному балончику об'ємом 650 мл. Артикул такої упаковки - RW6080. Її ціна за станом на вказаний вище період становить близько 250 рублів.

2

Пінний очисник двигуна Hi Gear ENGINE SHINE FOAMING DEGREASER

Пінний очисник двигуна Hi Gear ENGINE SHINE FOAMING DEGREASER користується популярністю не тільки у вітчизняних, а й у зарубіжних автовласників. У складі кошти є потужні емульгатори, завдання яких полягає в розчиненні будь-яких, навіть самих застарілих, плям від масла, палива, жиру, бітуму, і просто бруду. Піна, нанесена на оброблювану поверхню, легко утримується навіть на вертикальних площинах, що не сповзаючи вниз. Це дає можливість розчинити бруд навіть на відповідно розташованих деталях, тобто, очищення складних забруднень. Також піна ефективно поширюється в складно доступні місця. Склад очищувач Hi Gear ENGINE SHINE FOAMING DEGREASER захищає електропроводку двигуна, запобігаючи виникненню пожежі на її елементах. Абсолютно безпечний для деталей, виконаних з пластика або гуми.Може використовуватися не тільки для обробки підкапотного простору автомобіля, але і для очищення бетонних підлог від масла. Остання обставина говорить про те, що його можна застосовувати для чищення підлог в гаражах, майстерень і так далі замість відповідного миючого засобу.

В інструкції до очищувачу вказується, що перед як нанести його на оброблювану поверхню, двигун необхідно розігріти до температури близько + 50 ... + 60 ° С, після чого заглушити його. Далі гарненько струснути балон і нанести засіб. Час очікування - 10 ... 15 хвилин. Склад потрібно змити з допомогою сильного струменя води (наприклад, з «Керхера»). Після змивання потрібно дати двигуну висохнути протягом 15 ... 20 хвилин. Допускається короткочасне вплив очищувача на приводні ремені допоміжних агрегатів. Однак не можна допускати попадання очищувача на лакофарбове покриття кузова автомобіля. Якщо це сталося, то потрібно негайно змити його водою, не розтираючи при цьому серветкою або ганчіркою! Після цього також нічого витирати не потрібно.

Пінний очисник двигуна «Хай Гір» фасується в аерозольні балончики об'ємом 454 мл. Артикул такої упаковки, за яким його можна купити - HG5377. Ціна товару на вказаний вище період становить близько 460 рублів.

3

Аерозоль очищувач двигуна ASTROhim

Аерозольний очищувач двигуна ASTROhim, судячи з відгуків автолюбителів, має гарну густий піною, до складу якої, по завіреннях виробника, входить збалансований комплекс миючих поверхнево активних речовин (скорочено ПАР). Піна проникає у важкодоступні місця, завдяки чому бруд видаляється навіть там. Це допомагає видаляти її не механічно (вручну), а за допомогою згаданого кошти і напору води. В інструкції вказується, що очищувач двигуна «Астрохім» можна використовувати для очищення силових агрегатів не тільки автомобілів, але і мотоциклів, катерів, садової та сільськогосподарської техніки. Очищувач можна використовувати навіть на охололих двигуні. У складі очисника ASTROhim немає розчинника, тому він абсолютно безпечний для виробів з пластика і гуми.

Реальні тести і відгуки автолюбителів, які в різний час користувалися очищувачем двигуна ASTROhim, показують, що він дійсно є досить ефективним засобом, здатним видалити засохлі плями бруду, масла, гальмівної рідини, палива і інших забруднень. Причому робить це за допомогою густої білої піни, яка проникає в мікропори оброблюваних поверхонь і видаляє бруд звідти. Також одним з численних переваг даного складу є великий обсяг упаковок при їх низькій ціні.

Очищувач двигуна «Астрохім» реалізується в різних упаковках. Найбільш поширена з них - аерозольний балончик об'ємом 520 мл. Артикул балона - AC387. Його ціна на вказаний період становить 150 рублів. Що стосується інших упаковок, то флакон зі спреєм об'ємом 250 мл продається по артикулу AC380. Ціна упаковки становить 80 рублів. Інша упаковка - флакон з ручним тригером-спреєм об'ємом 500 мл. Артикул такої упаковки - AC385. Її ціна - 120 рублів. І найбільша упаковка - аерозольний балон об'ємом 650 мл. Його артикул - AC3876. Його середня ціна складає близько 160 рублів.

4

Очищувач двигуна Grass Engine Cleaner

Засіб Grass Engine Cleaner позиціонується виробником як якісний і недорогий очищувач елементів двигуна від бруду, масел, палива, сольових відкладень і інших забруднень, в тому числі старих і засохлих. В інструкції прямо вказується, що очищувач двигуна Grass Engine Cleaner може використовуватися тільки з легковими автомобілями! До складу кошти не входять луги (зроблений за унікальною бесщелочного формулою) з використанням органічних розчинників і комплексу ефективних поверхнево активних речовин (ПАР). Таким чином він є повністю безпечним для шкірного покриву рук людини, а також для лакофарбового покриття автомобіля. Зверніть увагу, що в упаковці реалізується не готове до використання засіб, а його концентрат, який розводиться водою у співвідношенні 200 грамів на один літр води.

Тести, виконувані для очищувача двигуна «Грасс» показують, що він дійсно непогано очищає поверхню деталей двигуна від масел і бруду. Освічена густа піна добре розчиняє навіть застарілі плями. Іншою істотною перевагою даного очищувача є його низька ціна, враховуючи, що в упаковці реалізується концентрат. Тому його придбання буде вигідною покупкою. З недоліків очищувача можна відзначити лише те, що упаковка забезпечена ручним тригером, що знижує зручність користування нею, особливо, якщо планується виконати обробку великого двигуна, і / або використовувати велику кількість очищувача для додаткової обробки засохлих плям бруду.

Очищувач двигуна «Грасс» реалізується у флаконі, забезпеченому ручним тригером-розпилювачем об'ємом 500 мл. Артикул такої упаковки - 116105. Її середня ціна на вказаний вище період становить близько 90 рублів.

5

Пінний очисник двигуна Lavr Foam Motor Cleaner

Чистка підкапотного простору Lavr Foam Motor Cleaner - пінний очисник двигуна, який призначений не тільки для разової чистки підкапотного простору, а й для його регулярного використання. Саме постійне його застосування дозволить утримувати деталі двигуна чистими і захищати їх від впливу зовнішніх шкідливих факторів, таких як солі і луги, що знаходяться в покритті дорожнього асфальту в зимовий період, а також від палива, гальмівної рідини, бруду, абразиву гальмівних колодок і так далі. У складі очисника є густа активна піна, здатна ефективно видалити навіть застарілі плями. За інструкцією після використання не потрібна додаткова обробка щіткою, а тільки потрібно змити водою. Після обробки на поверхнях деталей не залишається жирної плівки. Абсолютно безпечний для деталей двигуна,а також перешкоджає утворенню корозії на металевих поверхнях.

За інструкцією перед використанням засобу необхідно прогріти двигун до робочої температури (середній). Далі потрібно закрити повітропровід і відповідальні електричні частини двигуна (свічки, контакти) поліетиленовою плівкою або подібним водонепроникним матеріалом. Далі за допомогою ручного тригера нанести очищувач двигуна «Лавр» на оброблювані забруднені поверхні. Після цього почекати деякий час (в інструкції вказується термін 3 ... 5 хвилин, однак допускається і більший час), після чого утворену піну необхідно змити рясні кількістю води. Для цього можна використовувати щітку і мило, а можна насос. Однак в останньому випадку виникає ризик пошкодження згаданої поліетиленової плівки, що захищає електричні контакти двигуна.

Що стосується практичного використання очищувача Lavr Foam Motor Cleaner, то відгуки говорять про його середньої ефективності. В цілому він непогано справляється з очищенням, однак в деяких випадках зазначалося, що він насилу справляється із застарілими хімічними плямами. Однак для гаражного застосування він цілком підходить, і однозначно рекомендований для покупки рядовим автовласникам. Він прекрасно підійде для чищення мотора при передпродажної підготовки машини.

Пінний очищувач підкапотного простору Lavr Foam Motor Cleaner реалізується у флаконі з ручним тригером-розприскувачем об'ємом 480 мл. Артикул такої упаковки, за яким можна купити очищувач в інтернет-магазині, - Ln1508. Середня ціна такої упаковки - 200 рублів.

6

Пінний очищувач Kerry

Засіб Kerry позиціонується виробником як пінний очищувач зовнішніх поверхонь двигуна. У його складі немає органічних розчинників. Замість цього він створений на водній основі з додаванням комплексу поверхнево активних речовин (ПАР). Це дозволяє стверджувати, що по ефективності даний засіб ні в чому не поступається аналогічним очисникам, створеним на основі органічних розчинників. До слова, відсутність у складі очисника «Керрі» розчинників, по-перше, позбавляє його від різкого неприємного запаху, а по-друге, його використання набагато безпечніше з точки зору можливого виникнення загоряння. Також очисники на водній основі набагато безпечніші екологічно. Вони не завдають шкоди навколишньому середовищу. У тому числі вони безпечні для шкірного покриву людини. Однак при попаданні його на шкіру все ж краще змити водою.

Тести, проведені автолюбителями-ентузіастами, показують, що ефективність очищувача Kerry насправді характеризується як середня. Так, на практиці він непогано справляється зі середніми по складності грязьовими плямами. Однак з більш складними, в тому числі хімічними, забрудненнями він може і не впоратися. Для цього потрібно використовувати більш ефективні засоби або видаляти плями механічно (зокрема, за допомогою щіток та інших подібних інструментів). Тому даний засіб швидше підійде як профілактичний, тобто, використовуваного регулярно для чищення двигуна, не допускаючи появи на його деталях застарілих і засохлих складних для видалення плям.

Пінний очисник двигуна «Керрі» реалізується в двох різних упаковках. Перша - в аерозольному балоні об'ємом 520 мл. Артикул для покупки в інтернет-магазині - KR915. Ціна такої упаковки - 160 рублів. Другий тип упаковки - флакон з ручним тригером. Його артикул - KR515. Ціна такої упаковки складає в середньому 100 рублів.

7

Очищувач двигуна Fenom

Засіб Fenom відноситься до розряду класичних зовнішніх очищувачів, і з його допомогою можна чистити деталі, що знаходяться в моторному відсіку, коробку передач і інші деталі машини (і не тільки), які необхідно очистити від плям масла, різних технологічних рідин, палива, і просто засохлою бруду. Відповідно до інструкції перед використанням очищувача Fenom необхідно прогріти двигун до температури близько + 50 ° С, після чого заглушити. Далі потрібно гарненько струснути балон і нанести очищувач на оброблювані поверхні. Час очікування - 15 хвилин. Після цього потрібно змити піну водою. В інструкції прямо вказується, що не можна допускати попадання як робочої піни, так і води в повітрозабірник двигуна. Тому при можливості його краще закрити поліетиленовою плівкою або подібним водонепроникним матеріалом.

Ефективність очищувача двигуна Fenom насправді середня. Він непогано справляється з видаленням більш-менш свіжих і нескладних (нехімічних) плям, проте з більш стійкими забрудненнями може і не впоратися. В цьому випадку можна спробувати нанести засіб два і навіть три рази. Однак це, по-перше, призведе до його перевитрати, а по-друге, також не гарантує позитивний результат. Тому очищувач «феном» скоріше можна рекомендувати як профілактичний засіб, яким потрібно обробляти поверхні деталей двигуна з тим, щоб не допустити виникнення на них вогнищ сильного забруднення, в тому числі викликаних проливання технологічних рідин.

Реалізується очищувач двигуна «феном» в аерозольному балончику об'ємом 520 мл. Артикул балона, за яким його можна купити - FN407. Середня ціна упаковки становить близько 180 рублів.

8

Очищувач двигуна Mannol

Під торговою маркою Mannol виробляються два аналогічних складу, призначених для чищення робочих поверхонь деталей двигуна, трансмісії та інших елементів автомобіля. Перший - зовнішня очистка двигуна Mannol Motor Cleaner, а другий - Mannol Motor Kaltreiniger. Їх склади практично ідентичні, і відрізняються вони лише упаковками. Перший реалізується у флаконі з ручним тригером, а другий - в аерозольному балончику. Використання коштів - традиційне. Їх відмінність полягає лише в тому, що за допомогою аерозольного балона наносити засіб на оброблювані поверхні простіше і швидше. Піна у аерозольного засоби також трохи густіша, і краще проникає у важкодоступні місця і пори деталей двигуна.

Відгуки про очищувачі двигуна «Маннол» в основній своїй масі говорять про те, що ефективність засобу характеризується як середня. Аналогічно попереднім засобам його можна рекомендувати як профілактичний, тобто, таке, за допомогою якого можна позбутися лише від незначних забруднень і підтримки чистоти деталей двигуна на постійній основі. Якщо ж пляма є застарілим або хімічно стійким, то велика ймовірність того, що даний очищувач не впорається з поставленим перед ним завданням.

Зовнішня очистка двигуна Mannol Motor Cleaner реалізується у флаконі об'ємом 500 мл. Артикул такої упаковки для інтернет-магазинів - 9973. Її ціна становить 150 рублів. Що стосується кошти для чистки двигуна Mannol Motor Kaltreiniger, то фасується в аерозольні балони об'ємом 450 мл. Артикул товару - 9671. Його ціна на вказаний вище період становить близько 200 рублів.

9

Пінний очисник двигуна Abro

Пінний очищувач Abro DG-300 - сучасний засіб для видалення бруду і відкладень на поверхні деталей двигуна в підкапотному просторі. Може також використовуватися для обробки інших поверхонь, які попередньо були забруднені маслом, жиром, паливом, гальмівною рідиною та іншими різними технологічними рідинами. В інструкції вказується, що засіб справляється з видаленням швидко і ефективно. Позиціонується як очищувач для використання в гаражних умовах, тому воно рекомендовано для використання рядовими автовласниками.

Відгуки про очищувачі двигуна Abro говорить про те, що зі своїм завданням він справляється із середньою ефективністю. У деяких випадках відзначається, що після очищувач має неприємний різкий запах, тому працювати з ним потрібно в добре провітрюваному приміщенні або на свіжому повітрі. Однак засіб в цілому рекомендовано в якості профілактичного, для регулярного використання і підтримки підкапотного простору в чистоті на регулярній основі.

Реалізується пінний очисник двигуна «АБРО» в аерозольному балончику об'ємом 510 мл. Артикул, за яким його можна купити - DG300. Його середня ціна складає близько 350 рублів.

10

Нагадаємо, що в список увійшли лише найбільш популярні і згадувані в інтернеті очисники. Насправді ж їх кількість значно більше, і причому воно постійно збільшується за рахунок того, що різні виробники автохімії знову заходять на цей ринок. Якщо у вас був досвід використання будь-якого очищувача двигуна - напишіть про це в коментарях. Це буде цікаво як редакції, так і автовласникам.

висновок

Використання очищувача мотора автомобіля дозволить не тільки забезпечити виконання ремонтних робіт у відносно чистих умовах, але і буде профілактичним заходом від забруднення внутрішніх частин деталей двигуна. Крім цього, чистий мотор зводить до мінімуму ймовірність загоряння на поверхні деталей, а також мінімізує вплив різних шкідливих речовин, таких як солі і луги, які містяться в антіобледенітельних складі, який повсюдно використовується на дорогах мегаполісів в зимову пору року. Ну і само собою бажано використовувати очисники перед продажем машини. Це підвищить її презентабельний вигляд. Ну а вибирати автовласник може будь-який з очищувачів, представлених в наведеному вище рейтингу.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found