Повна розшифровка значків на панелі приладів: що значить лампочка акумулятора, двигуна, масла і інші індикатори приладової панелі авто

Водії сповіщаються про присутність несправності різних систем автомобіля за допомогою значків на панелі приладів. Розшифрувати значення таких палаючих значків не завжди вдається інтуїтивно, оскільки не всі автолюбителі добре розбираються в машинах. До того ж, на різних авто, графічне позначення одного разом самого значка може відрізнятися. Варто зазначити, що не кожна лампочка на панелі сповіщає тільки про критичну несправності. Індикація загорающихся лампочок під значками розділяється по квітам на 3 групи:

Червоні значки говорять про небезпеку, і якщо загоряється якесь позначення таким кольором, варто звернути увагу на сигнал бортового комп'ютера, щоб вжити заходів щодо швидкого усунення несправності. Іноді вони не настільки критичні, і продовжувати рух автомобіля, коли горить такий значок на панелі, можна, а іноді не варто.

Основні значки на приладовій панелі

Жовті індикатори попереджають про несправності або необхідності провести якісь дії з управління автомобілем, або його сервісному обслуговуванні.

Зелені лампочки позначень інформують про сервісні функції автомобіля і їх активності.

Уявімо список найбільш часто виникаючих питань і розшифровку, що означає палаючий значок на панелі.

Інформаційні значки

Значок машини може горіти різний, буває, що горить значок «машина з гайковим ключем», значок «машини з замком» або знаком оклику. Про всі ці позначеннях по порядку:

значок машини з гайковим ключем

Коли горить такий індикатор ( машина з ключем ), то він інформує про несправності в роботі двигуна (найчастіше збій в роботі будь-якого датчика) або ж електронною частини трансмісії. Щоб з'ясувати точну причину потрібно виробляти діагностику.

Горить значок червоної машини з замком

Загорілася червона машина з замком , значить, виникли проблеми в роботі штатної протиугінної системи і завести машину буде неможливо, але якщо цей значок моргає, коли машина стоїть закрита, то все в нормі - автомобіль під замком.

Горить значок машини зі знаком оклику

Жовтий індикатор машини зі знаком оклику повідомляє водія автомобіля з гібридним двигуном про несправності електроприводу. Скидання помилки скидання клеми АКБ проблему не вирішить - потрібна діагностика.

Горить значок відкритих дверей

Значок відкритих дверей всі звикли бачити палаючим, коли відкрита якась двері або кришка багажника, але от якщо всі двері закриті, а лампочка з однієї або чотирма дверцятами продовжує світити, то найчастіше проблему варто шукати в кінцевика дверей (контакти дроти).

Горить значок слизька дорога

Значок слизька дорога починає блимати при виявленні системою стабілізації курсової стійкості ділянки слизьку дорогу і активується, щоб запобігти пробуксовку за рахунок зниження потужності двигуна і пригальмовування буксує колеса. Турбується в такій ситуації не варто. Але коли біля такого індикатора з'явився ключ, трикутник або перекреслений значок занесення, значить система стабілізації - несправна.

Горить значок гайкового ключа

Значок гайкового ключа вискакує на табло, коли приходить пора зробити технічне обслуговування автомобіля. Є інформаційним індикатором і після ТО його скидають.

Попереджувальні значки на панелі

Горить значок кермо

Значок кермо може спалахувати в двох кольорах. Якщо горить жовтий кермо, то потрібно адаптація, а при появі червоного зображення рульового колеса зі знаком оклику, вже варто турбуватися відмовою системи ГУР або ЕУР. Коли світиться червоний кермо, то напевно Ваше рульове колесо стає дуже важко повертати.

горить значок іммобілайзера

Значок іммобілайзера , як правило, моргає, якщо автомобіль закритий; в такому випадку індикатор червоного автомобіля з білим ключем сигналізує про роботу протиугінної системи. Але існує 3 основних причини якщо лампочка ІММО постійно горить: іммобілайзер не активований, якщо не зчитується мітка з ключа або система протиугінні несправна.

горить значок ручника

Значок ручника спалахує не тільки в тому випадку, коли активований (піднятий) важіль ручного гальма, але і в тих випадках, коли зносилися гальмівні колодки або потрібна долівка / заміна гальмівної рідини. На авто з електронним ручником лампочка стоянкового гальма може загорятися через Глюка концевика або датчика.

горить значок охолоджуючої рідини лампочка охолоджуючої рідини

Значок охолоджуючої рідини має кілька варіантів і в залежності, який з них горить, відповідно робити висновки про проблему. Одна червона лампа із зображенням шкали градусника повідомляє про підвищену температуру в системі охолодження двигуна, а от жовтий розширювальний бачок з хвилями, сигналізує про низький рівень ОЖ в системі. Але варто врахувати, що лампа охолоджуючої рідини не завжди горить саме при низькому рівні, можливо, просто «глюк» датчика або поплавка в розширювальному бочці.

горить значок омивача

Значок омивача говорить про низький рівень рідини в розширювальному бачку омивача скла. Такий індикатор горить не тільки при реальному зниженні рівня, але і якщо засмітився датчик рівня (контакти датчика покриваються нальотом через неякісну рідини), даючи помилковий сигнал. На деяких автомобілях датчик рівня спрацьовує при невідповідності специфікації рідини в омивачі.

лампочка Anti-Spin Regulation горить значок asr

Значок ASR - це індикатор антіпробусковочной системи (Anti-Spin Regulation). Електронний блок цієї системи працює в парі з датчиками АБС. Коли така лампочка постійно горить - значить ASR не працює. На різних авто такий значок може виглядати по-різному, але найчастіше у вигляді знаку оклику в трикутнику зі стрілочкою навколо або самої написи, або ж у вигляді машинки на слизькій дорозі.

горить значок каталізатора

Значок каталізатора загоряється часто при перегріванні каталітичного елементу і досить часто супроводжується різким падінням потужності двигуна. Такий перегрів може виникати не тільки через погану пропускну здатність сот, але і якщо виникли проблеми в системі запалювання. Коли ж каталізатор виходить з ладу, то до палаючої лампочці додасться велика витрата палива.

горить значок вихлопні гази

Значок вихлопні гази за інформацією з мануала позначає несправність в системі очищення вихлопних газів, але, як правило, така лампочка починає горіти після поганої заправки або наявності помилку по датчику лямбда зонда. Система реєструє пропуски займання суміші, внаслідок чого підвищується вміст шкідливих речовин у вихлопних газах і, як результат, на приладовій панелі горить лампочка «вихлопні гази». Проблема не критична, але діагностику варто зробити, щоб з'ясувати причину.

Повідомляють про несправності

горить значок акумулятора

Значок акумулятора загоряється, якщо падає напруга в бортовій мережі, часто така проблема пов'язана з відсутністю заряду акумуляторної батареї від генератора, тому його ще можуть називати «значок генератора». На автомобілях з гібридним двигуном такий індикатор доповнюється написом «MAIN» внизу.

горить значок масла

Значок масла , він же червона маслянка - свідчить про падіння рівня масла в двигуні автомобіля. Такий значок спалахує при запуску двигуна, і не гасне через кілька секунд або може загорятися під час руху. Такий факт говорить про проблеми в системі мастила або падінні рівня або тиску масла. Значок масла на панелі може бути з крапелькою або з хвилями внизу, на деяких автомобілях індикатор доповнений написом min, senso, oil level (написи жовтого кольору) або ж просто букви L і H (характеризують низький і високий рівень масла).

горить значок подушки горить значок srs горить значок подушки безпеки

Значок подушки може спалахувати в декількох варіантах: як червона напис SRS і AIRBAG, так і «червоний чоловічок, пристебнутий ременем безпеки», а перед ним кружечок. Коли на панелі горить один з таких значків подушки безпеки, то - це бортовий комп'ютер сповіщає Вас про виниклу несправність в системі пасивної безпеки, і в разі ДТП повітряні подушки не спрацюють. Причини, за якими спалахує знак подушок, і як усунути несправність читайте в статті на сайті.

горить значок знак оклику горить значок увагу

Значок знак окликуможе виглядати по-різному і значення у нього відповідно теж будуть інші. Так, наприклад, коли горить червоний (!) В гуртку - це говорить про несправності гальмівної системи і бажано не продовжувати рух до з'ясування причини його появи. Вони можуть бути самими різними: піднятий ручне гальмо, зносилися гальмівні колодки або знизився рівень гальмівної рідини. Знижений рівень якраз і становить небезпеку, адже причина може бути не тільки в сильно зношених колодках, внаслідок чого, при натисканні на педаль, рідина розходиться по системі, і поплавок дає сигнал про низький рівень, може бути десь пошкоджений гальмівний шланг, і це вже куди серйозніше. Хоча, дуже часто знак оклику загоряється, якщо поплавок (датчик рівня) вийшов з ладу або Закоротіл, і тоді він просто бреше.На деяких автомобілях знак оклику супроводжується написом «BRAKE», але суть проблеми від цього не змінюється.

Ще знак значок може горіти у вигляді знака «увагу», причому, як на червоному тлі, так і на жовтому. Коли загорівся жовтий знак «увага» - він повідомляє про виниклу несправність в електронній системі стабілізації, а якщо на червоному тлі, то просто попереджає водія про щось, і, як правило, на табло приладової панелі світиться пояснювальний текст або поєднаний з іншим інформативним позначенням.

горить значок абс

Значок АБС може мати кілька варіантів відображення на приладовій панелі, але незалежно від цього на всіх автомобілях позначає один і той же - поява неполадки в системі ABS, і що в даний момент антиблокувальна система коліс не працює. Дізнатися причини, чому не працює АБС можна в нашій статті. Рух в даному випадку можна виробляти, але розраховувати на спрацьовування Абса не потрібно, гальма будуть спрацьовувати як зазвичай.

горить значок esp

Значок ESP може або періодично загорятися або ж горіти постійно. Лампочка з таким написом сповіщає про проблеми системи стабілізації. Індикатор Electronic Stability Program, як правило, світиться по одній з двох причин - або датчик кута повороту вийшов з ладу, або датчик включення стоп-сигналу (він же «жаба») наказав довго жити. Хоча, буває проблема і серйозніше, наприклад, накрився датчик тиску гальмівної системи.

горить значок двигуна

Значок двигуна , деякі водії його можуть називати «значок інжектора» або check, може горіти жовтим кольором, коли працює двигун. Він інформує про наявність помилок двигуна і несправності його електронних систем. Для визначення причини його появи на табло приладової панелі виробляють самодіагностику або комп'ютерну діагностику.

горить значок свічок

Значок свічок накалу може спалахувати на приладовій панелі дизельного автомобіля, значення такого індикатора точно таке ж, як і значка «чек» на бензинових авто. Коли в пам'яті електронного блоку немає ніяких помилок, то значок спіралі повинен гаснути після прогріву двигуна і відключення свічок накалу. Як перевірити свічки напруження читайте тут.

Цей матеріал є інформативним для більшості автовласників. І хоча тут не представлені абсолютно всі можливі значки всіх існуючих машин, Ви зможете самостійно розбиратися в основних позначеннях приладової панелі авто, і не будите бити тривогу, коли побачите, що знову горить значок на панелі.

Розшифровка індикаторів безпеки на приладовій панеліРозшифровка значків на приладовій панеліІндикатори додаткових систем автомобіляПопереджувальні значки на панелі приладів


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found