Ремонт сколів тріщин лобового скла автомобіля

З ряду об'єктивних причин заміна лобового скла після отримання тріщин і відколів неможлива, хоча б найближчим часом. Але і нехтувати базовими правилами техніки безпеки на дорозі - теж не можна. В якості ефективного компромісного рішення, яким по всьому світу користуються безліч автоаматорів, можна привести комплекти по ремонту лобового скла своїми руками. Але що потрібно знати, щоб нам вдалося полагодити скла автомобіля своїми руками?

зміст

 • Діагностика ушкоджень «лобовуха»
 • Ремонт сколів і тріщин
 • Комплект для ремонту скла автомобіля
 • цінні поради

Використання полімерів для ремонту скла

Діагностуємо пошкодження лобового скла

Своєчасний ремонт = терміновий ремонт! Діагностика ушкоджень лобового скла здійснюється з метою визначення ремонтопридатності, доцільності і так далі. Тут же можна скласти більш-менш точний прогноз про успішність наших дій, наскільки довговічним буде ефект. І вже тоді можна готуватися починають скла автомобіля.

Отже, типові проблеми з лобовим склом - це потертості, подряпини, тріщини і відколи.

Області мутно-сірого відтінку з'являються від роботи очищувачів, а також від тертя металевих, скляних поверхонь об скло. В цілому легко піддаються поліруванню. Такі проблеми можна віднести до мікропошкодження.

Подряпини можна розділити на неглибокі, вони також легкоустранімих методом полірування.

Середні і глибокі подряпини на лобовому склі мають нерівні краї, їх можна відчути нігтем. Розумно довірити усунення таких дефектів майстрам по ремонту лобовуха.

У свою чергу, тріщини поділяються на внутрішні і зовнішні.

А класифікація відколів розрізняє: «Бичачий очей» .Цей тип пошкодження лобового скла автомобіля не має тріщин з боків, що вже непогано. Ще краще те, що дефект не розростається і може бути усунутий своїми руками.

«Півмісяць» .Поврежденіе нагадує півмісяць, за своїми характеристиками схоже на «Бичачий очей».

«Зірка» - пошкодження лобового скла яке більше вимагає професійного ремонту. Характерно тим, що не має чітких обрисів, зате є більше двох «променів», спрямованих в різні боки.

Комбінований скол.Как «Бичачий очей» і «Зірка» одночасно. Складний для ремонту своїми руками дефект. Потрібно проявити акуратність, адже працювати доведеться і зі сколом, і з тріщинами.

«Плаваючий» скол - пошкодження, що дає ціле розгалуження тріщин, становлять велику небезпеку для цілісності скла. З'являються ближче до центру.

ремонт лобового скла, види відколів

Види дефектів лобового скла

Ремонт тріщин і відколів лобового скла автомобіля

Ремонт лобового скла автомобіля краще починати незабаром після того, як буде отримано скол або з'явиться тріщина. А відразу ж необхідно запобігти забрудненню відколу або тріщини, заклеївши їх скотчем. Під нього, безпосередньо на місце тріщини на лобовому склі або сколе, потрібно підкласти шматочок паперу. Саму папір скотч повинен захищати від вологи.

В цілому, ремонт тріщин і сколів лобового скла автомобіля має майже ті ж самі етапи. Відмінності розглянемо нижче, як і комплекти для ремонту скла автомобіля.

 1. Знімаємо напругу з тріщини. На відстані близько 5-10 мм. від краю тріщин просвердлюємо мікродрелью отвори діамантовою фрезою (кульку). Але якщо є тільки тонке алмазне свердло - згодиться і воно. Пам'ятайте, що весь процес - дуже копітка, можна сказати, ювелірна робота. Чи не тисніть свердлом, працюйте ним на малих обертах. Уникайте появи конденсату в тріщині - робота в приміщенні, де температура вище атмосферної, буде дуже до речі.
 2. Знежирюємо скол / тріщину і прилеглу область, а потім очищаємо порожнину сухим повітряним потоком. Але фен, якщо у вас немає чим подати струмінь прохолодного повітря під високим тиском, ні в якому разі не повинен створювати область підвищеної температури.
 3. Далі, на місце тріщини / відколу маємо інжектор. Подаємо полімер дозовано, щоб виключити переповнювання ємності. При необхідності переставляємо міст з інжектором на інший пошкоджену ділянку і знову повторюємо процедуру.
 4. Заповнивши полімером скол або тріщину, видаляємо інжектор з мостом, швидко очищаємо поверхню скла від слідів кошти. Потрібно встигнути до того, як полімер затвердів, тому робота під сонцем буде ставити вам жорсткі тимчасові рамки.
 5. Якщо ж ремонт подряпин на склі автомобіля здійснюється в гаражі, тоді дістаємо ультрафіолетову лампу, опромінюємо близько 10 хвилин (на вулиці час схоплювання може розтягнутися і на сорок хвилин, в залежності від полімеру і погоди).
 6. Здійснюємо фінішну полірування.

Комплект для ремонту скла автомобіля

Але є ще одне рішення, яке не потребуватиме від вас знаходити більшість інструментів порізно - комплект для ремонту автомобіля, в якому немає хіба що дрилі, представляється дуже зручним і нерідко ефективним засобом усунення сколів і тріщин.

У своїх рекламах виробники комплектів для ремонту скла автомобіля представляють нам свій продукт мало не універсальним засобом від будь-яких дефектів. Однак у своїй документації все-таки визнають, що їх засіб добре справляється не з усіма ушкодженнями. Так, Permatex® Bullseye ™ Windshield Repair Kit - № 16067 обіцяє впоратися зі сколами типу «зірка» до 1. 25 дюймів. І окремо вказується, що засіб не призначений для лінійних тріщин. Всі подібні до цього засобу також не можуть бути однаково ефективним універсальним рішенням.

До речі, якщо вам потрібна інструкція ремкомплекта для лобового скла російською - беріть!

Спецзасоби для ремонту тріщин на лобовому склі автомобіля

Ось невеликий список досить ефективних засобів, спеціально призначених для максимального усунення тріщин:

 1. Клей для тріщин лобового скла RESIN MV-400 - засіб має середню в'язкість, призначений для дуже довгих тріщин.
 2. RESIN LC - для довгих тріщин.
 3. RESIN UN - універсального призначення, і для відколів, і для тріщин різної дліни.Все це - лише частина лінійки для комплектів ремонту скла автомобіля компанії CRYSTAL CLEAR.

Компанія POLY пропонує скласти свій ремкомплект для лобового скла, вибравши полімери для тріщин або відколів різних типів.

Полімери для лобового скла

Напевно ви вже задумалися, що «шкурка вичинки не варта»: краще піти до майстрів, або взагалі, просто поміняти скло і все. Зрозуміло, що навіть спеціальним шприцом ви не створите такий вакуум, який можна створити в автомайстерні за допомогою обладнання. Але ремонтний комплект для лобового скла все-таки повинен бути. Іноді все, що потрібно, це замаскувати тріщину на лобовому склі, поки їдеш в гараж.

Слушна порада, як прибрати скол / тріщину на лобовому склі в домашніх умовах максимально якісно: скористайтеся рішенням компанії Pit Filler - за допомогою наклейок можна створити додаткове поверхневий натяг, завдяки чому повітря краще буде залишати тріщину.

Якщо все у вас вже під рукою, можете спробувати усунути тріщини (на прикладі відео) і відколи.

Видалення периферійної тріщини

Ультрафіолет дуже потрібен для пластифікації полімеру, але не з самого початку ремонту! Взагалі, ідеальні умови - теплий, добре провітрюваних гараж, де є ультрафіолетова лампа. Не можна нехтувати тріщинами, які не заважають огляду дороги: саме на периферії лобового скла є численні напруги, в тому числі пов'язані з впливом температур, конструктивними особливостями. І будь-які, здавалося б, незначні сколи та тріщини лобового скла на периферії можуть стати причиною погіршення не тільки його візуальних, а й оптичних характеристик.

На що потрібно обов'язково звернути увагу

 1. Само собою, що якісна робота щодо усунення сколів і тріщин лобового скла автомобіля повинна визначатися, в першу чергу, візуально. Перевірити свою роботу або роботу майстра темному приміщенні, або навіть на вулиці в похмуру погоду навряд чи вдасться на всі 100%, зате при сонячному світлі недоліки роботи видно добре. На жаль, не все залежить від професіоналізму і досвіду - є дуже складні дефекти, які поглиблюються низькою якістю скла, тому багато чого вимагати іноді просто не можна.
 2. Забезпечення якомога тривалішої експлуатації відремонтованих стекол - це дуже серйозний критерій якості. Але, знову ж таки, не можна багато очікувати, якщо дефект лобового скла «лікували» в місці, яке нагріває обдувом - склад вийде з тріщини і все просто необхідно повторювати.
 3. Що стосується потертостей від склоочисників, то полірування лобового скла в домашніх умовах може серйозно погіршити його оптичні властивості, а без спеціальних засобів це взагалі буде Сізіфова праця.

І, сподіваємося, ви розумієте, що все вищесказане справедливо по відношенню до стекол «триплекс», але ніяк не до сталініта (та й бронеліту теж), нехай раніше і використовували його, за відсутністю кращого, в виготовлення лобовухе.

Отже, тепер ви знаєте досить про ремонт лобового скла. Чому це так важливо?

По-перше, з моменту появи будь-якого дефекту на лобовому склі рівень безпеки водіння різко знижується. Звичайно, багато що залежить від області, де з'явився скол, потертість або подряпина, а також від масштабу проблеми. На даний момент існують стандарти, які визначають, наскільки критичні ті чи інші дефекти. Наприклад, європейські стандарти поділяють всю площу лобового скла на сектори: CVA, PVA. Місце навпроти водія шириною близько 290-330 мм. - Critical Vision Area, якщо в іншій частині скла допустимими до ремонту вважаються відколи «Бичачий очей» 20 мм, то розмір дефекту навпаки водія не повинен перевищувати 1 см.

По-друге, з плином часу ймовірність успішного усунення (навіть просто візуально!) Пошкодження скла автомобіля знижується, більш того, іноді найменшого зовнішнього впливу, в тому числі теплового, досить для того, щоб лобовуха непрозоро натякнула на необхідність повної її заміни. Тут зовсім не потрібно чекати чергового «зайчика» з-під коліс попереду йде авто: навіть при різниці в температурі салону і «за бортом» в 5 градусів за Цельсієм ми може забезпечити такі умови, при яких один шар скла буде розширюватися більше, ніж інший , що незмінно призведе до поширення тріщини.

І, по-третє, скла автомобіля конструктивно важливу місію: вони є силовим елементом кузова, нехай трохи, але зменшуючи м'яття даху під час перекидання автотранспортного засобу.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found