Чому Стукають Гідрокомпенсатори | Причини, Перевірка, Що Робити

Гідрокомпенсатор (інша назва гидроштовхачі) виконує функції автоматичного регулювання теплових зазорів клапанів двигуна автомобіля. Однак, як знають багато автолюбителів, в силу деяких причин він починає постукувати. Причому в різних умовах - як на холодну, так і на гарячу. У цій статті описано чому стукають гидрокомпенсатори і що робити з цим.

зміст

 • Чому стукають гидрокомпенсатори
 • Чому стукають нові гидрокомпенсатори
 • Як виявити несправний гідрокомпенсатор
 • Чи можна їздити зі стукають гідрокомпенсаторами

Як працює і чому стукає гідрокомпенсатор

Чому стукають гидрокомпенсатори

Постукують гидрокомпенсатори з найрізноманітніших причин. Як правило, це пов'язано з проблемами з маслом або масляною системою, гідравлікою двигуна і так далі. Причому, причини значно відрізняються в залежності від того, в якому стані знаходиться двигун - гарячому або холодному.

Стукають гидрокомпенсатори на гарячу

Перерахуємо коротко найбільш поширені причини стуку гідрокомпенсаторів на гарячу і що з цим робити:

 • Давно не проводилася заміна масла або воно неякісне.

  Що робити - щоб уникнути подібних проблем, необхідно провести заміну масла.

 • Забилися клапани . При цьому унікальність ситуації полягає в тому, що дану проблему можна виявити тільки при гарячому двигуні. Тобто, при холодному двигуні стукіт може бути, а може і не бути.

  Що робити - промити систему , а також замінити мастило, бажано на більш в'язку.

 • Засмічення масляного фільтра . Внаслідок цього масло не доходить до гидрокомпенсаторов під потрібним тиском. Тому утворюється повітряна пробка, яка і є причиною проблеми.

  Що робити - замінити масляний фільтр .

 • Невідповідність рівня масла . Це може бути як його знижений, так і підвищений рівень. В результаті відбувається надмірне насичення масла повітрям. А коли масло перенасичене повітряною сумішшю відбувається відповідний стукіт.

  Як перевірити гідрокомпенсатор

  Що робити - рішенням даної проблеми є нормалізація рівня масла .

 • Неправильна робота масляного насоса . Якщо він працює не на повну потужність, то це може бути природною причиною означеної проблеми.

  Що робити - перевірити і налаштувати масляний насос .

 • Збільшене місце посадки гидрокомпенсатора . В процесі нагрівання двигуна його обсяг ще більше збільшується, що і є причиною стуку.

  Що робити - за допомогою зверніться до механіка .

 • Проблеми з механікою і гідравлікою .

  Що робити - тут причин може бути багато, тому рекомендуємо звернутися до фахівця .

Стукають гидрокомпенсатори на холодну

Тепер перерахуємо список можливих причин, від чого стукають гидрокомпенсатори на холодному двигуні і що з цим робити:

 • Вихід з ладу безпосередньо гидрокомпенсатора . Однак подібний стукіт характерний і при гарячому двигуні. Причиною поломки гидрокомпенсатора може бути механічне пошкодження елементів плунжерній пари, його клин через потрапляння бруду всередині механізму, порушення роботи клапана, що подає масло, механічна вироблення зовнішніх сопрягательних поверхонь.

  Що робити - для виконання діагностики і прийняття рішення краще звернутися до фахівця .

 • Підвищена в'язкість масла , що вичерпав свій ресурс.

  Що робити - вирішенням проблеми буде заміна масла .

 • Чи не тримає клапан гидрокомпенсатора . Внаслідок цього відбувається відтік масла, коли двигун заглушений. Паралельно з цим відбувається процес завоздушіванія ГК. Однак цей ефект зникає, коли виконується заміна повітря маслом.

  Що робити - прокачати гідрокомпенсатор , поміняти клапан.

 • Забилося впускний отвір . Йдеться про отвір подачі масла. В процесі нагрівання двигуна відбувається природний процес розрідження мастила, яке надходить через відповідний отвір.

  Що робити - прочистити отвір .

 • Невідповідність температурного режиму . Деякі марки масла не пристосовані для роботи при низьких температурах. Тобто, його консистенція не відповідає умовам експлуатації.

  Як розібрати, почистити або відремонтувати гідрокомпенсатор

  Що робити - залити відповідне масло , яке здатне зберігати свої характеристики навіть при значній морозної температурі.

 • Чи не тримає клапан гидрокомпенсатора, при цьому масло витікає назад через клапан , а ГК завоздушівается. В процесі зупинки двигун остигає, після чого мастило також змінює свої фізичні властивості. Відповідно, поки двигун не розігріється, масло не почне надходити в систему.

  Що робити - замінити клапан або гідрокомпенсатор .

 • Забився масляний фільтр . Тут все просто і очевидно.

  Що робити - замінити фільтр .

Яке масло лити якщо стукають гидрокомпенсатори

Перед вибором масла необхідно точно визначитися, коли стукають гидрики. Дуже часто чути стукіт відразу після старту, тому потрібно встановити, яке масло залити якщо стукають гидрокомпенсатори на холодну . Це часта проблема особливо власників Ваз 2110, Пріора і Калина.

Керуйтеся правилом - якщо стукають гидрики на холодну, то потрібно заливати більш рідке масло. Наприклад, якщо на вашому авто було залито масло 10W40, то для усунення стуку необхідно поміняти його на 5W40. Можна також спробувати залити марку 5W30.

Для тих хто не знає яке масло заливати якщо стукають гидрокомпенсатори на гарячу , то можна спробувати залити присадку. Так часто надходять, якщо стукіт від гідровиків чути весь час. У 80% всіх випадків використання тільки однієї присадки Liqui Moly Hydro-Stossel-Additiv може вирішити проблему.

Але якщо це не допомогло, необхідно замінити масло на більш рідке, вибираючи іншого виробника. Важливо підібрати оптимальну в'язкість (це часто 5W40). При використанні занадто рідкого масла в двигуні, впаде тиск в системі і гидрокомпенсатори не будуть повністю наповнюватися маслом.

Якщо стукають нові гидрокомпенсатори , то визначиться яке масло лити, простіше. Необхідно залити нове напівсинтетичне моторне масло. Наприклад, якщо у Вас на Пріорі синтетичне масло 5W40, то в'язкість можна вибрати таку ж, але напівсинтетику.

Не варто переживати, якщо стукають гидрокомпенсатори на холостих . При запуску двигуна таке явище найчастіше тимчасове, і пов'язане це з в'язкістю масла. Як тільки масло прогрівається до робочої температури, стукіт зникає. Якщо стук на холостих чути кожен раз, то це говорить про необхідність заміни масла на більш рідке.

Коли постійно стукають гидрокомпенсатори , то краще не користуватися ніякими присадками або вирішувати проблему заміною масла - необхідно перевірити гидрокомпенсатори, оскільки часто постійний стукіт говорить про вихід з ладу відразу декількох гідровиків або в моторі багато смолистих відкладень і щоб деталі отримували належне змазування необхідно промити масляну систему.

Чому стукають нові гидрокомпенсатори

Брудні масляні канали

Постукування нових гидрокомпенсаторов на перших порах - нормальне явище. Але якщо незабаром стукіт не вщухне, значить потрібно шукати проблему. З огляду на, що такі гидрокомпенсатори зносу не піддавалися, навряд чи причина в них. Але бажано, щоб при купівлі нового комплекту компенсаторів вам видавали гарантію. Так ви заощадите гроші в разі браку або невідповідного варіанти згаданих компенсаторів.

Неправильна установка , і як слідство не надходження мастила, ось з якої причини стукають гидрокомпенсатори. Інші можливі проблеми також визначаються тим, що компенсатори НЕ прокачиваются - до них не доходить масло . Винні в цьому можуть бути забиті масляні канали, несправний масляний насос тощо.

Як визначити що стукають гидрокомпенсатори

Як стукають гидрокомпенсатори

Є простий спосіб, як зрозуміти що стукають гидрокомпенсатори. Їх стук різкий і не збігається з роботою мотора. Характерний "скрекіт" має частоту рівно вдвічі менше. Це своєрідні дзвінкі клацання, які чутно зверху двигуна.

Часто буває, що з салону стук гідровиків практично не чути. Це є основною відмінністю несправної роботи гидрокомпенсаторов від поломок інших елементів мотора.

Відео про те, як точно визначити що стукають саме гидрокомпенсатори:

Як виявити несправний гідрокомпенсатор

Виявити несправний гідрокомпенсатор для механіка не складає великих труднощів. Знімайте клеми з кожної свічки по черзі, так ви зрозумієте де розташовані несправні гидрики. Після цього необхідно натиснути на них. На думку великої кількості авторитетних експертів, несправні компенсатори навіть під невеликим тиском просто «провалюються». Тому знайти несправні елементи серед них досить просто. Той, який «провалився» - негідний. Відповідно, який не "провалився» - придатний.

Чи можна їздити зі стукають гідрокомпенсаторами

Багатьох водіїв цікавить питання про те, чи можна їздити зі стукають гідрокомпенсаторами і до яких наслідків це може призвести. Відразу відповімо на нього - можна, проте небажано, оскільки автомобіль буде переслідувати ряд проблем . Зокрема:

 • втрата потужності;
 • втрата еластичності управління (машина буде гірше відгукуватися на рульове управління);
 • неекологічність (нездоровий шлейф вихлопних газів ззаду);
 • можливе виникнення перевитрати палива;
 • підвищена вібрація;
 • додатковий шум під капотом.

Відповідно, в процесі експлуатації несправного двигуна є шанс "добити" його повністю. Тому категорично не рекомендується їздити з несправними елементами двигуна. Адже рано чи пізно він вийде з ладу. А чим раніше ви почнете ремонтні роботи, тим дешевше і простіше вони вам обійдуться.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found