Як Визначити Несправність Датчик Витрати Повітря. Ознаки, Перевірка, Купівля ДМРВ

Що робити якщо у вашого автомобіля з'явилися симптоми "померлого" ДМРВ? Перш ніж їхати на СТО або в магазин за новим дорогим датчиком - спробуйте його перевірити самостійно.

зміст:

 • Як працює датчик ДМРВ
 • Симптоми несправності датчика витрати повітря
 • Швидка перевірка
 • Як визначити проблему (перевірка)
 • Скільки коштує новий ДМРВ

Датчик масової витрати повітря (ДМРВ або MAF-sensor), контролює обсяг повітря, що поступає у впускний систему ДВС, для створення паливно-повітряної горючої суміші. Це дозволяє отримати максимальну потужність двигуна, при мінімальній витраті палива. Від свідчень ДМРВ залежить правильна робота всіх інших взаємопов'язаних систем двигуна.

Принцип роботи ДМРВ

Більшість датчиків масової витрати повітря мають дві високочутливі нагрівальні нитки (терморезистори). Нитки виготовляються з платини або вольфраму, і на них подається електричний струм для нагріву до певної температури.

Одна нитка сенсора розташовується безпосередньо в повітряної магістралі, а друга захищена спеціальним екраном від прямого повітряного потоку. При роботі двигуна, потік повітря проходить через датчик, охолоджує відкриту нитку сильніше. В результаті чого між терморезисторами виникає різниця температур, і для відкритої нитки, щоб відновити необхідну температуру - потрібна більша кількість струму.

З огляду на інтенсивність охолодження терморезистора і різницю показань між нитками - електронний блок управління (ЕБУ) проводить розрахунок кількості повітря надходить у впускний тракт, і визначає необхідну кількість палива для стабільної роботи двигуна. У багатьох ДМРВ додатково вбудований датчик температури повітря, що надходить у впускний тракт, який дозволяє знімати більш точні свідчення.

У деяких датчиках ДМРВ замість високочутливих ниток, використовується або керамічний нагрівальний елемент з напиленням, або напівпровідникова плівка. Але принцип роботи датчика при цьому залишається тим самим.

Де знаходиться ДМРВ?

Датчик масової витрати повітря варто у впускному тракті автомобіля, між повітряним фільтром і дросельною заслінкою, і закріплений безпосередньо на корпусі повітряного фільтра.

Місце розташування витратоміра повітря

Ознаки несправності датчика витрати повітря

Якщо ДМРВ починає видавати некоректні дані, то відбувається збій в системі підготовки паливно-повітряної суміші, порушуються пропорції палива і повітря. Звідси випливають такі симптоми несправності:

 • Нестабільні обороти холостого ходу
 • Порушення плавності ходу автомобіля
 • Утруднений або неможливий запуск двигуна
 • Відчутне погіршення динаміки автомобіля
 • Збільшення витрати палива
 • Чи не гасне жовта лампа "Check Engine" на панелі приладів

Лампочка "перевір двигун" на панелі приладів

Якщо на панелі приладів постійно горить лампа "Check Engine", то найпростішим спосіб перевірки, за наявності діагностичного приладу, є зчитування кодів помилок, які дозволять точно визначити проблему. Однією з найбільш частих помилок ДМРВ є помилка р0100. Розшифровки діагностичних кодів можна знайти в технічній літературі до конкретного автомобіля.

Жоден з перерахованих вище симптомів не є стовідсотковою гарантією, що вийшов з ладу саме ДМРВ. Винуватцями можуть опинитися й інші системи автомобіля. Але всі ці симптоми в сукупності, або кожен окремо дають привід перевіряти витратомір на працездатність.

Як визначити несправність датчика витрати повітря

Найбільш простим способом перевірки працездатності датчика витрати повітря є його від'єднання з системи. Як правило, такий метод практично на 100% показує - справний елемент, чи ні.

Спочатку необхідно завести машину і трохи прогріти двигун шляхом подгазовиванія. Через хвилини 3 глушимо двигун і знімаємо клему датчика. Повертаємося в салон і знову заводимо авто. Якщо обороти помітно зросли, то ДМРВ несправний.

Також, знявши датчик, буде помітний більш швидкий набір оборотів при подгазовиваніі педаллю, ніж це було з датчиком. Якщо вчасно не замінити ДМРВ, паливна суміш буде занадто збагаченої, що призведе до розрідження масла і перегріву двигуна.

Як перевірити датчик витрати повітря (3 способи перевірки)

У деяких випадках, для перевірки ДМРВ, його необхідно демонтувати з автомобіля. Порядок демонтажу:

 1. Послабити хомут,
 2. Зняти повітряний патрубок,
 3. Відкрутити гвинти кріплення датчика до корпусу повітряного фільтра.
 4. Перед тим як відключити електричний роз'єм, необхідно зняти мінусову клему з акумуляторної батареї. Це потрібно зробити, щоб електронний блок керування двигуном не видав помилку, і не загорілася лампа «чека».

Спосіб №1. Візуальний контроль

Для цього необхідно зняти датчик і уважно його оглянути на наявність механічних пошкоджень або сторонніх предметів, сміття. Також варто візуально оцінити цілісність сенсорів нагрівальних ниток або нагрівальної плівки.

Подібні проблеми можуть виникнути через негерметичного корпусу повітряного фільтра, або через неякісне повітряного фільтра.

При виявленні видимих ​​пошкоджень - датчик необхідно замінити. А при наявності в ньому сміття або забруднень - ДМРВ можна очистити спеціальними засобами або очищувачем карбюратора (спрей на спиртовій основі). Сенсори ДМРВ дуже тендітні, тому будьте обережні - не варто їх чистити механічним чином. Датчик ремонту не підлягає!

Спосіб №2. Відключення подачі живлення

Найпростіший спосіб перевірити датчик масової витрати повітря - відключити від нього харчування. При непрацюючому двигуні, від'єднуємо електричний роз'єм на датчику масової витрати повітря. Потім запускаємо двигун.

У даній ситуації блок керування двигуном переходить на резервний режим роботи і замінює свідчення відключеного датчика на запрограмовані заводом виробником.

У цьому випадку робота двигуна повинна нормалізуватися і обороти холостого ходу збільшаться. Для додаткової перевірки, можна проїхати на автомобілі з відключеним роз'ємом ДМРВ - 100-200 метрів. Якщо все симптоми несправності датчика масової витрати повітря пропали, то значить датчик передає некоректні дані - він визнається неробочим і вимагає заміни.

При перевірці ДМРВ цим способом, після відключення електричного роз'єму від датчика - на панелі приладів загориться лампа помилки двигуна «Check». Після завершення перевірки або його заміни, необхідно буде скинути помилку! Для цього можна відключити мінусову клему АКБ на кілька хвилин (обережно зіб'ються абсолютно всі налаштування). У деяких моделях автомобілів - скинути помилку можна тільки в сервісному центрі, спеціальним сканером, підключеним до діагностичного роз'єму автомобіля.

Спосіб №3. Перевірка мультиметром

Щоб перевірити датчик витрати повітря мультиметром - необхідно знати які саме параметри вимірювати і з яких контактів електричного роз'єму. У кожної марки автомобіля вони можуть відрізнятися. Розташування проводів і клем датчика, можна подивитися в електричній схемі автомобіля.

Наприклад на датчиках Bosch, які встановлюються на автомобілі ВАЗ і GAZ, можна перевірити напругу (V) між вхідним сигналом і заземленням на роз'ємі ДМРВ. Для цього необхідно:

 1. Включити запалювання автомобіля, але двигун не запускати,
 2. Підключити червоний (+) щуп мультиметра до жовтого проводу,
 3. Чорний (-) щуп - до зеленого проводу роз'єму.
 4. Перемикач режимів на мультиметри встановлюємо на вимір мінімального постійного струму.

Напруга на контактах має перебувати в межах 1,00-1,04 Вольта . Якщо показання виявляться вищими, то датчик вимагає заміни.

Додатково можна зняти датчик не відключаючи електричного роз'єму і подати струмінь повітря на датчик з боку повітряного фільтра. Напруга має зрости до 1,3 Вольта , в цьому випадку датчик витрати повітря вважається робочим.

Залежно від пристрою датчика, ще можливо зробити вимір опору на резисторах. Причому результати вимірів при різній температурі повітря будуть різними. Точні дані про оптимальні величинах показань опору, температури вимірів і розміщення контактів на роз'ємі - як правило вказується або в спеціальній технічній літературі, або в інструкції по ремонту автомобіля.

Якщо нічого не допомогло - купити новий датчик витрати повітря

Всі способи перевірки показали один результат - "Датчик під заміну". ДМРВ досить дорогий, і до його покупці варто підійти усвідомлено.

На прикладі того ж виробника Bosch для LADA і GAZ (артикул 0280218037) - за результатами пошуку на порталі GisAuto на 18 вересня 2019 року, в Росії знайдено 568 пропозицій з різних міст. Вартість цього датчика варіюється від 2 490 руб. до 6 676 руб. Такий розкид цін може залежати від різних причин: наявність, термін поставки, вартість і т.д.

Підібрати ДМРВ для вашого автомобіля на порталі GisAuto - ви зможете за номером деталі, по марці і моделі вашого автомобіля, а також створити запит по VIN-номером авто, і тоді продавці самі надішлють вам свої пропозиції. Вам залишиться тільки вибрати відповідний за ціною і термінами варіант.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found