Знімач хрестовин: види, як використовувати, креслення пристосування

Знімач хрестовин найчастіше використовується автолюбителями для випрессовкі і заміни хрестовини карданного валу. Провести таку процедуру можна і за допомогою молотка, але тоді можна пошкодити як кардан так і саму хрестовину. Тому розглянемо як демонтувати хрестовину більш гуманним і простим способом застосувавши це пристосування.

зміст:

 • Що таке знімач хрестовин і навіщо він потрібен
 • види знімачів
 • Зняття хрестовини за допомогою знімача
 • Як зробити самому

Знімач хрестовин

Що таке знімач хрестовин і навіщо він потрібен

Знімач хрестовин карданних валів - це інструмент, який використовують для демонтажу різних деталей і вузлів (шківів, шестерень, втулок, коліс, муфт, підшипників), які мають посадку з натягом. Даний інструмент складається з двох опорних пластин, двох стяжок, двох гайок, двох відрізків труби і болта. Як правило, його виготовляють з конструкційної сталі.

Знімач хрестовин карданного валу може без зайвих зусиль отримати підшипники з їх вилок, при цьому не пошкодивши сусідні деталі. Також знімач може виступати, як пристосування для ремонту карданного шарніра, оскільки шарніри карданної передачі служать в середньому 70-80 тис.км, за цей час вони в достатній мірі зношуються і потребують заміни. Знімач в цьому випадку допомагає продовжити термін роботи. В цьому випадку необхідно знати, що шипи хрестовини більш інтенсивно зношуються тільки з одного боку. Тому при знятті шарніра, необхідно зробити відповідні позначки, промити і змастити його деталі, а потім знову зібрати і встановити, при цьому повернувши хрестовину на 180 ° С навколо однієї з осей щодо колишнього положення, в цьому випадку основне навантаження при роботі припадатиме на менш зношену сторону.В результаті цього такий шарнір прослужить ще не одну тисячу кілометрів.

пристосування для розбирання карданних шарнірів

види знімачів

Для різних завдань і конкретних ситуацій можуть використовуватися знімачі певних конструкцій. Тому щоб розібратися який знімач хрестовин краще використовувати необхідно розібратися з його різновидами і призначенням.

Існує кілька видів знімачів :

1. Гідравлічні - вони призначені для демонтажу різних деталей і вузлів (шківи, шестерні, втулки), що мають посадку з натягом. У даній категорії найчастіше використовують пристосування з такими типами конструкції:

 • двухзахватние (для роботи в обмеженому просторі);
 • трехзахватние (для створення надійного захоплення).

2. Механічні використовують для демонтажу деталей, які встановлені з натягом, в тому випадку, коли для їх зняття потрібні незначні зусилля. Механізм фіксації захоплень знімача дозволяє коригувати або змінювати точки захоплення простим обертанням гайки фіксації.

3. «Хомути» , використовуються для демонтажу шестерень, підшипників, коліс, муфт, крильчаток, шківів та інших деталей, посаджених з натягом, які можуть бути пошкоджені при знятті звичайними знімачами. Конструкція хомута забезпечує надійне захоплення тільки в тому випадку, коли форма деталі не дозволяє використовувати звичайний знімач.

4. Знімач хрестовин універсальний - призначений для демонтажу деталей, встановлених з натягом, таких як шестерні, колеса, муфти, крильчатки, а також тонкостінних і встановлених в отвори деталей (обойм, підшипників), які можуть бути пошкоджені при знятті звичайними знімачами. Універсальний знімач є унікальною комбінацією знімача - «хомута», знімача з комбінованим (зовнішнім / внутрішнім) захопленням і домкрата з порожнистим штоком, який може зніматися і використовуватися окремо.

Так як це найвищий показник продажів знімачі розглянемо їх види :

 1. Знімач хрестовин Універсальний JTC-5571 (вартість 7800 руб.)
 2. Знімач хрестовин Універсальний Автом 11210 (вартість 760-1000 руб.)
 3. Знімач хрестовин Універсальний Автом-2 (ціна 800 руб.)

Також існують конструкції знімачів для внутрішнього і зовнішнього захоплення деталі.Стоімость на знімачі хрестовин всіх видів варіюється від 500-7900 рублів. У представленому відео, ви зможете ознайомитися зі способами застосування знімача.

Використання знімача для зняття і установки хрестовини карданного валу

Як користуватися знімачем

Як згадувалося раніше знімач можна використовувати для заміни хрестовини карданного валу. Тому далі докладніше розглянемо етапи зняття хрестовини.

Покрокова інструкція по зняттю хрестовини :

 1. Після зняття карданного валу необхідно очистити шарніри і від бруду.
 2. Потім з одного боку кардана наносяться мітки, які позначають взаємне розташування карданних шарнірів, ці дії перш за все необхідні для того, щоб уникнути порушення балансування карданної передачі.
 3. Наступним етапом для зняття хрестовини необхідно буде розібрати карданний шарнір.
 4. За допомогою щипців для стиснення стопорних кілець, потрібно демонтувати чотири відповідних кільця.
 5. Якщо враховувати установку підшипників в качанах шарніра з натягом, є ймовірність того, що вилки при розбиранні кардана будуть пошкоджені, особливо при корозії. У такому випадку фахівці рекомендують заздалегідь обробити весь шарнір карданного валу спеціальної проникаючої мастилом, а при демонтування хрестовин, замість молотка використовувати спеціальний знімач.
 6. За допомогою знімача, підшипники, частково випрессовиваются в чашку інструменту, до того моменту хрестовина не впреться в вилку, хоча сам підшипник, виходить з вилки лише на 1/3 з власної висоти.
 7. Щоб не деформувати трубу, вилка шарніра карданного валу затискається в лещата, а потім по проушинам вилки переднього валу, через вибивання, наносять удари молотком, через що хрестовина зміщується до упору в вилку.
 8. Далі з відрізка труби роблять два півкільця, які встановлюються на шип хрестовини, відразу після того як вилку переднього кардана (разом з нею) перемістили в протилежну сторону.
 9. Після чого за допомогою знімача випрессовивают підшипник з вилки кардана, потім з вилки заднього карданного валу виводять і хрестовину.
 10. Таким же самим способом витягується підшипник з вилки переднього валу, попередньо акуратно затиснувши його в лещата, після чого вже можна і зняти хрестовину.
Також варто звернути увагу, що перед заміною хрестовини, потрібно ретельно підготувати вушка кардана. Для цього їх потрібно очистити від бруду та іржі. Аналогічним способом чистять канавки стопорних кілець.

Дана інструкція допоможе автомобілістам не тільки заощадити, але і отримати необхідні навички для роботи. Тому що на сьогоднішній день вартість послуг по ремонту автомобілів занадто велика, але ж не кожен може собі дозволити проводити обслуговування автомобіля в автосервісі. Маючи таке пристосування, як знімач хрестовин карданних валів, впорається з процедурою заміни хрестовини або ремонту самого кардана, буде набагато простіше і своїми руками.

Але а якщо в вашому гаражі немає такої штуки, але є ентузіазм, з змайструвати такий знімач можна навіть своїми руками заощадивши рублів 500 на придбання магазинного варіанту.

Як зробити знімач хрестовин самому

Креслення знімача хрестовини карданного валу

Якщо посадка хрестовини з натягом 0,005-0,038 мм, то ударним способом вже не розібрати без псування деталей. У цьому випадку буде необхідна випресування, але якщо деталі піддавалися корозії, то цей процес виявиться досить складним. Щоб полегшити завдання по заміні хрестовини таке пристосування можна не тільки купити, але і зробити своїми руками.

Для того, щоб виготовити пристосування для випрессовкі хрестовин карданних валів необхідно буде вирізати скобу з листового металу товщиною 16 мм, а потім приварити до неї гайки з різьбою М22 (можна буде замовити у токаря). Також для виготовлення потрібен гвинт з різьбою, комірець і гайки воротка. Інші деталі, такі як: силовий гвинт і різьбові деталі, можна виточити з міцної сталі. Хоча це вийде зовсім вже магазинний варіант знімача хрестовин. Є способи зробити простіше - використавши просто два потужних болта і приварити гайки до пластини.

За допомогою пристосування, необхідно потроху відкручувати гвинт 1, а закручуючи гвинт 5 поступово запресовувати підшипник в вилку шарніра. І коли підшипник, поступово просуваючись у отворі вушка, звільнить канавку стопорного кільця, то запрессовку слід припинити і встановити в канавку позначене стопорне кільце. Далі, притискаючи хрестовину до вже запресувати підшипника, слід перевернути вилку шарніра на 180 градусів. Таким же способом запресовувати другий підшипник і ще двічі повторюємо цю роботу на інший вилці карданного шарніра.

знімач для хрестовин

Також є інший спосіб виготовлення пристосування, але для цього вам знадобитися напівавтоматичне зварювання і зворотний молоток.

До гайки потрібно приварити болт, для цього заправляємо його болгаркою так, щоб був гострий кінчик, капаємо зварювання на стаканчик хрестовини і приварюють болт. Потім вкручувати зворотний молоток і вибиваємо з хрестовини гайку. Такий спосіб зручний за умови, що є напівавтомат. Є ще інші способи, наприклад випилювання хрестовини болгаркою, але потім таким же способом потрібно вибивати гайку.

Знімач хрестовин має багато плюсів, самою головною відмінністю і перевагою використання знімача є відсутність пошкоджень на сусідніх деталях. Також ще одним плюсом є економія часу при виконанні операцій, тому що при використанні знімача всі дії виконуються набагато швидше, ніж при застосуванні підручних засобів.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found